Herbicidi u kukuruzu

jel moze talisman da suzbije diljaka iz korena 100 posto ili ga samo zaustavi kao i equip ili tarot?
 
a iz semena moze bez problema da suzbije jel tako?i da on posle tretiranja talismanom se skroz osusi do korena a ne da pocne posle par nedelja ponovo da tera nove listove...
 
probali smo dosta herbicida u kukuruzu ali posto nemamo puno divljeg sirka samo malo pa zato i ne prskamo protiv divljaka vec samo pretrcimo sa motikama i gotovo ali me zanima samo koji herbicid unistava divlji sirak ali sto posto jer sam imao slucaj da ni merlin ni equip nemogu unistiti sirak iz semena pa se pitam koji je najbolji za to?
 
jeste,prosle godine smo prskali sa equipom jer smo imali dosta sirka iz semena i sve je izgledalo ljubicasto posle prskanja a posle 2 nedelje je sirak izgurao nove listove i nastavio da raste...to je ta retrovegetacija herbicida....
 
Nije retrovegetacija herbicida, vec retrovegatecija korova
A jel vidis ti Dzoni koliki je taj sirak sa slike!To mozes samo napalmom da suzbijes!

Lepo ti pise u uputstvu koliki treba da je sirak...
 
ljudi pomagajte!!!! da li postoji nacin tj neka hemija da se suzbije sirak iz rizoma ali u kukruzu od 10-11 listova:haha:!?!?!?!?!!?!?!?! njiva je tretirana sa preparatom "merlin" a zatim sa kloom u 8 listu.......... i NISTA!!!!!! :sta: sirak divlja kao lud!!!!!! hvala unapred
 
sta ce se desiti sa kuruzom ako ga sad isprskam?

_________________________________________________Post je spojen: [time]1244760549[/time]_________________________________________________
bice da su mi uvalili nesto fals.................. :sta:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1244760679[/time]_________________________________________________
bojim se...motika ce morati da radi!!!!!
 
sve je moguce... nisam zastitar posavetuj se sa nekim strucnijim ali znam da je moj komsija prskao sa kordusom ali bio je manji od 10 listova
 
ja sam juce prskao sa talismanom 1.25 lit/ha a kukuruz je imao od 8-10 listova, pa sada sta bude... inace sa talismanom sam vec jednom prskao tu njivu kada je kukuruz imao 4 lista, ali sirak je nikao ponovo
 
miroslav217 je napisao(la):
ja sam juce prskao sa talismanom 1.25 lit/ha a kukuruz je imao od 8-10 listova, pa sada sta bude... inace sa talismanom sam vec jednom prskao tu njivu kada je kukuruz imao 4 lista, ali sirak je nikao ponovo
Mislim da mu nece nista faliti. Ja sam gledao na americkim sajtovima, i za nikosulfuron (aktivna materija kod Talismana) pise da moze da se primeni u kukuruzu do visine 90 cm, sto je sigurno vise od 10 listova. Jedina fora je sto Ameri za veliki kukuruz preporucuju poseban tip dizni (drop nozzles) na prskalicama.
 
ja nemam nista protiv prskanja kukuruza do 10 listova talismanom ali mislim da ce se to odraziti na prinos a ovo sto ameri rade to je druga stvar kod njih se najvise gaji GM kukuruz koji ide u izvoz za mexico, dok se gaji i obican kukuruz koji nije GM ali taj prskaju samo u redove i kod njih su drugaciji herbicidi nego kod nas u srbiji koji su vecinom neuspesni i rezredjuju se i malo kad jedan herbicid uspe i kad uspe sledece godine ga nesto zmute i razrade sa vodom pa onda se ljudi zale da nije uspelo tako da ako bi nekad pronasli herbicide koje bi zauvek eliminisale korove i bili 100posto uspesni onda bi bilo dobro ali to nece niko da uradi jer ako ja oprskam ove godine sa herbicidom koji unisti sav korov u kukuruzu i njiva bude cista sta cu sledece godine kupiti od njih ?? koji herbicid?oni to tako rade da bi ti od njih kupovao svake godine herbicid i da bi imali zaradu i bas je njih briga dali tebi uspe ili neuspe njihov herbicid i ako neuspe stalno pronadju neki razlog kao nisu bili uslovi,nije pala kisa,bila je vrucina i td... ma sve je to banda lopovska :zli: :udri:,... :nono:
 
Djoni ,jako interesantna beseda .Da neces Ti u politicare ? Tako i oni stalno nesto govore ali nema vise ko da ih slusa.
 
ja nisam politicar i samo pricam ono sta nasi paori govore za herbicide da kad jedne godine nesto uspe onda sledece godine taj herbicid omane i to je tako za redom i mi smo pre 4 godine kad je izasao herbicid merlin oprskali sve kukuruze i sve je uspelo a sledece godine kad su ljudi navulki na to nesto su sjebali taj herbicid pa onda kad smo sledece godine s njim oprskali nije cak ni gorusicu moga da suzbije a kamoli divlji sirak iz semena i rizoma ...tako da sve sam reko tako je to u nasoj drzavi.... :zli:
 
mozda je bas i tako sa herbicidima, ko zna sta nam prodaju... slazem se da ce se odraziti na prinos sto sam prskao tako velik kukuruz, ali ukoliko bih ostavio zakorovljenu njivu sa sirkom mislim da bi se to jos vise odrazilo na prinos.
 
Nazad
Vrh