Herbicidi u kukuruzu

Atrazin sam i ja pre koristio u kukuruzu ali nikad nisam radio preko 3 lista.....I na iznikli kukuruz sam isao
samo 0.7l/ha Znao je da poprimi crvenu boju koju je preboleo posle 7-10 dana....
 
ja sam pokusao da nadjem otrove koje ste mi preporucili (dikamba i protivel ) medjutim nisam mogao naci . Posto sam izgubio 1 dan otisao sam do njive i imao sta da vidim palamida je dobila po picicu ali problem je ostao sirak iz rizoma i semena i jos nekoliko sirokolisnih . Prskao sam u subotu (5-6 listova) GRID-om strpao sam 3 kg/po prskalici secera radi lepljivosti i trenda 2 kesice ,danas sam isao spartati neke druge parcele i obisao te tretirane ... sirak i sve ostalo je pozutelo a kukuruz otvorio oci. rezultat odlican !
 
tabak je napisao(la):
kukuruz je 5 lista, u njivi imam korov muhar zeleni i divlju nanu, prvo prskanje (posle setve a pre nicanja) bilo samo sa MERLIN 750 WG. koji savet dajete dori ljudi i strucnjaci bar iz iskustva. HOCU LEBA BEZ MOTIKE! :ppozdrav:
Savet ti je da Merlinom nikada vise ne radis.Ostavlja posledice na prinos,a i u plodoredu,mada to ne pise sve u uputstvu.Za nanu ti je Mustang extra,Cambio nikako,slabo deluje na nanu,skoro nikako,a Atrazin zaboravi,sjebaces i kukuruz i plodored za sledecu godinu.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243288901[/time]_________________________________________________
oldtimer je napisao(la):
Juce obisao njive...
10kj prskano sa Laudis-om 2 l/ha, na trake, ucinak perfektan-imam slike pre prskanja, i napravicu posle.Izgleda kao na reklami!Prva slika prljava njiva jako, a druga, kao beton!Samo kukuruz se vidi...

3kj oprskano Tarot-om 45g/ha, isto u trake.Ucinak dosta tuzan ::lose:: Tarot te nije zeznuo,zeznuo si sam sebe.Prvo,doza nije 45/ha ,vec 60/ha.Tarot je prvenstveno za uskolisne korove ineke sirokolisne(stir bljutavi i obicni,konica,samonikli suncokret i cistac), na TATULU NE DELUJE,tj.slabo je suzbija,u prevodu skoro nikako i to pise u uputstvu i to na dozu od 60g/ha.Za sirokolisne si trebao da ga pojacas sa banvelom,mustangom,cambiom,laudisom,calistom...u zavisnosti od toga koliki ti je kukuruz i koje korove imas.
Muhar malo crven, sirak se kao smorio, ali ne vene, samonikli suncokret sprzen, a tatula se veseli, kao da nije ni prskana...
Njive su prskane pre 9 dana.

Sta mislite, da li da prskam opet Laudisom, ili Callistom, ili da cekam jos?


Zeznuo me je Tarot strasno!!!
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243289255[/time]_________________________________________________
kroky je napisao(la):
Da li, Laudis odradi posao protiv sirka iz rizoma? Ili cime da prskam? Sirak je 15-25cm, bas idealno za prskanje..a kukuruz je u fazi...neznam ...od 6 do 8 (posle ove nevreme već neznam da brojim :) )... jednom sam prskao sa protivel+dimarkom pre 2 nedelje, i bilo super, samo kasnije došao sirak :/
Laudis je extra sredstvo,ali slabo delule na sirak iz rizoma.Dobro da si napisao da vec radio Protivelom,jer sada NE SMES nista na bazi nikosulfurona(protivel,motivel,talisman).Moja preporuka ti je Tarot od 40g/jutru,pod uslovom da ti kukuruz nije presao 8.list,ali pazi-broje se svi.Ako jeste,jedino ti ostaje Equip,koji u dozi od 1,2 /jutru opet ne deluje ni blizu dobro na rizomski sirak kao protivel i tarot u punoj dozi.
 
Tijana022 je napisao(la):
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243289255[/time]_________________________________________________
kroky je napisao(la):
Da li, Laudis odradi posao protiv sirka iz rizoma? Ili cime da prskam? Sirak je 15-25cm, bas idealno za prskanje..a kukuruz je u fazi...neznam ...od 6 do 8 (posle ove nevreme već neznam da brojim :) )... jednom sam prskao sa protivel+dimarkom pre 2 nedelje, i bilo super, samo kasnije došao sirak :/
Laudis je extra sredstvo,ali slabo delule na sirak iz rizoma.Dobro da si napisao da vec radio Protivelom,jer sada NE SMES nista na bazi nikosulfurona(protivel,motivel,talisman).Moja preporuka ti je Tarot od 40g/jutru,pod uslovom da ti kukuruz nije presao 8.list,ali pazi-broje se svi.Ako jeste,jedino ti ostaje Equip,koji u dozi od 1,2 /jutru opet ne deluje ni blizu dobro na rizomski sirak kao protivel i tarot u punoj dozi.

E, a ćale je juče prskao ponovo sa nikosulfuronom...(NIKON ili NOVOVEL):/ Kao,čovek ovde u apoteci rekao da može ...videćemo. U svakom slučaju hvala na odgovoru!
 
Nece mu nista faliti! Praksa pokazuje da Nikosulfuron moze da se prska bez stetnog uticaja na kukuruz i do 10 lista a maksimalna doza koju sam ja koristio je bila 3l/ha u jednoj sezoni 1.25l+1l(nakon 10 dana)+0.75l (nakon 10 dana kad je kukuruz imao razvijenih 10 listova!) ...Rodilo 10t/ha kao i svi ostali te godine!
 
Imam slična iskustva.
Ja sam sa Motivelom špricao kukuruz sa osam listova koga je gušio sirak.
Najesen kada sam vršio kukuruz kombajner mi reče da je njiva super čista.
Dakle sav sirak ne samo da se osušio, nego je nestao.
 
Moja ocena ucinka herbicida na mojoj parceli povr. 1.05 H. u kukuruzu[ na skali od 1-5].Primenjeno u dva prskanja:Talisman 0,5+Plamen0,5, i posle 6 dana Talisman 0,5 = Talisman 4+; Plamen 5-.
 
sta znam valjda ce ga dokaciti ... :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243509640[/time]_________________________________________________
a vidis da je i ono poceelo da menja boju u dnu lista....
 
pozdrav, do skora sam i shvatio diskusiju na forumu, sada pocinje :sta:, neko preporucuje da se ubaci urea u herbicide, da bi se povecalo dejstvo-ajde to i razumem, ali secer :sta:, mozda lepljivost na listu korova-bolje deluje herbicid, a sta je sa kukuruzom? mom ocu uvalili cambio protiv divlje nane, a u upustvo ne stoji da unistava divlju nanu, a za muhar -talisman- valjda ce uspeti, a izvinjavam se KOMBAJNERU nisam smeo da prskam atrazinom, posto je kukuruz 6 lista
 
Ja koristim secer kad prskam lukove od bolesti radi lepljenja jer sa luka lako sklize kapi.
 
Za secer sam cula ranije da stavljali umesto lepka,ali sam cula da bas i nije dobro,ali se vise ne secam zbog cega.Bolje je kupiti AT+.extravon,trend...bilo koji okvasivac,zavisi koje sredstvo se koristi,ili eventualno sipati krmachu piva,pivo isto exrta lepi.
 
jhona DERU je napisao(la):
uuuu steta piva bolje secer :haha: :haha: :ppozdrav:
Hahahahahahaha :haha: kupi 3kg secera,prodaj budali koja ce da seceri kukuruz,za tu lovu kupi krmacu piva kao okvasivac,a za ostatak sebi pravo pivo :D .Jeste steta piva,zato i rekoh krmacu(ono iz plastike),ja volim pivo,ali to ne mogu nikako ::lose:: i naravno off topic :osmeh:
 
Nazad
Vrh