Herbicidi u kukuruzu

Ja prskam sa 1.25 l/ha Siran + Cambio 2 l/ha. Kazu ljudi iz Instituta Tamis da je Siran sasvim OK.
 
sinoć sam poprskao kukuruz sa motivelom 1l/ha i cambiom 2l/ha, posle sat vremena je pala kiša,
da li se mogu nadati da mi je prskanje uspelo? kad ću to moći da vidim? ako budem morao,sa čime i u kojoj količini da ponovim prskanje?
unapred hvala ! :(
 
pa ja stvarno ne znam što toliko negativno govorite o talismanu.Ja sa njim nemam takvo iskustvo.I prošle godine ,a i ove mi je odradio posao samo tako.U dozi od 1 l po hektaru za desetak dana sve(muvar,sirak) je pocrvenelo i počelo da se suši.Ne kažem da za razliku od muvara sirku nije trebalo malo više vremena ali je opet posao na kraju odrađen.Obavezno dodam nešto za širokolisne ,ureju i okvašivač.
 
Niko nista ne pise o tarotu,ja vec nekoliko godina prscem sa tarot plus i zadovoljan sam,ima li jos neko iskustva sa istim i zasto kod vas (Srbiji) nije bas nesto zastupljen da li je to zbog cene ili je nesto drugo u pitanju
 
Svi birkaju prema ceni i korovu manje ili vise uspesno . Na kraju se svodi na racun i sujetu.
 
Pa najvise zbog cene, jer je 3put skuplji od kombinacija koje koristimo!
 
::svaka cast::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243111203[/time]_________________________________________________
oldtimer hvala puno, znas zasto, pravi si drug! :cao:
 
slavkos je napisao(la):
sinoć sam poprskao kukuruz sa motivelom 1l/ha i cambiom 2l/ha, posle sat vremena je pala kiša,
da li se mogu nadati da mi je prskanje uspelo? kad ću to moći da vidim? ako budem morao,sa čime i u kojoj količini da ponovim prskanje?
unapred hvala ! :(
Prskanje ce ti delimicno uspeti zbog kise,ako je sirak jednogodisnji(semenski)mozda i hoce,ali ako je rizomski tesko.Zaustavice ga svakako,ali ne dovoljno.Ako ti ne uspe,mozes samo Equip posle,nista na bazi nikosulfurona,a verovatno ni tarot,jer ce kukuruz da ti preraste 8.list dokle tarot ide. I doza ti je pogresna,motivel idi 1,25/ha,a kambio 1.5/ha
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243161867[/time]_________________________________________________
KAD SE PRERACUNA,tAROT I NIJE TOLIKO SKUP
IMT 577 je napisao(la):
Niko nista ne pise o tarotu,ja vec nekoliko godina prscem sa tarot plus i zadovoljan sam,ima li jos neko iskustva sa istim i zasto kod vas (Srbiji) nije bas nesto zastupljen da li je to zbog cene ili je nesto drugo u pitanju
IMT 577 je napisao(la):
Niko nista ne pise o tarotu,ja vec nekoliko godina prscem sa tarot plus i zadovoljan sam,ima li jos neko iskustva sa istim i zasto kod vas (Srbiji) nije bas nesto zastupljen da li je to zbog cene ili je nesto drugo u pitanju
Kad se preracuna,Tarot i nije toliko skup.Duplo je jeftiniji od Miskovicevog Motivela,a za svega nekih 300din skuplji od Talismana po jutru.(Tarot za jutro izadje 1500din,ako se ide 30g,a Talismana ide 0,75l po jutru,a litra kosta 1400-1500din).Mislim da je Tarot+Banvel neprevazidjena kombinacija i kao sto neko vec rece "jeftinije izadje skuplje". Laudis je novije i jako dobro sredstvo,samo je malo skuplji,ali to je zato sto moze da ide u kukuruzu i kad velik,kad nista sem Kalista i Equipa ne moze,a deluje na skoro sve korove.
 
kukuruz je 5 lista, u njivi imam korov muhar zeleni i divlju nanu, prvo prskanje (posle setve a pre nicanja) bilo samo sa MERLIN 750 WG. koji savet dajete dori ljudi i strucnjaci bar iz iskustva. HOCU LEBA BEZ MOTIKE! :ppozdrav:
 
10.04.2009 prskano,setva bila 07.04.2009god
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243177792[/time]_________________________________________________
pa evo ga vise od mesec dana, doduse tek je pre neki dan kod mene pala kisa, pozda ce opet dejstvovati, bar tako kazu, mada dosta je vremena proslo od prethodne kise
 
Imam divlju nanu.Prskao sam MATONOM ali slaba vajda.Pomozite.Chime da prskam?Moze li CALLISTO da je unisti? :sta:
 
Za divlju nanu neznam kod nas toga nema.... a merlin ako nije dobio kise u roku 15-20 dana onda ko da ga nisi ni prskao...Ja ga zato nekoristim... Skup ko sam djavo a samo vrebas nebo dal ce kisa ili si bacio pare.
 
Juce obisao njive...
10kj prskano sa Laudis-om 2 l/ha, na trake, ucinak perfektan-imam slike pre prskanja, i napravicu posle.Izgleda kao na reklami!Prva slika prljava njiva jako, a druga, kao beton!Samo kukuruz se vidi...

3kj oprskano Tarot-om 45g/ha, isto u trake.Ucinak dosta tuzan ::lose::
Muhar malo crven, sirak se kao smorio, ali ne vene, samonikli suncokret sprzen, a tatula se veseli, kao da nije ni prskana...
Njive su prskane pre 9 dana.

Sta mislite, da li da prskam opet Laudisom, ili Callistom, ili da cekam jos?


Zeznuo me je Tarot strasno!!!
 
Da li, Laudis odradi posao protiv sirka iz rizoma? Ili cime da prskam? Sirak je 15-25cm, bas idealno za prskanje..a kukuruz je u fazi...neznam ...od 6 do 8 (posle ove nevreme već neznam da brojim :) )... jednom sam prskao sa protivel+dimarkom pre 2 nedelje, i bilo super, samo kasnije došao sirak :/
 
kroky je napisao(la):
Da li, Laudis odradi posao protiv sirka iz rizoma? Ili cime da prskam? Sirak je 15-25cm, bas idealno za prskanje..a kukuruz je u fazi...neznam ...od 6 do 8 (posle ove nevreme već neznam da brojim :) )... jednom sam prskao sa protivel+dimarkom pre 2 nedelje, i bilo super, samo kasnije došao sirak :/
laudis ne,equip da :ppozdrav:
 
e ljudi meni kombajner preporučuje za divlju nanu (kod nas je zovu konjski bosiljak) ATRAZIN i ako je kukuruz 5-6 lista, a u upustvo za atrazin piše da se njime prska posle setve a pre nicanja i može i kad kukuruz nikne i ima 2 lista-pošteno neverujem i ako kaže da on to radi na svojim njivama :sta:
 
Nazad
Vrh