Herbicidi u kukuruzu

oldtimer je napisao(la):
hej ljudi, obisao danas neke njive koje sam prskao u petak izmedju 3-7 popodne.
Pa to je jedno cudo!!!!!!!!!!1
ISao sam sa LAUDISOM 2l/ha, u trake.......Cela njiva je zuta, za nepunih 48 sati
ja sam pre nedelju dana Laudisom prsko 1l po kj 4 kj posle sest dana sve belo ko narkomanov san cak i zubaca na uzglavnici ,sirak iz rizoma je pobelio za njih pretpostavljam da ce se regenerisati , kukuruz je bio od 2 do 8 lista ako se nesto neocekivano nedesi mislim da cemo se jos dugo druziti
 
dicki je napisao(la):
Tecna prihrana 11% bora, Valagro proizvod. Nije bilo lose prosle god. 1L/H u pocetnoj fazi razvoja.
sta ce ti 11% bora? ako vec hoces mikroelemente, cink je bitan za kukuruz...
 
Cink... je bitan , a ja sam detaljan [ analiza zemljista,literatura,prakticno vidjeno ]-na ''zicer''.Mozda gresim,ali...
 
Jedna zanimljivost.
Protiv širokolisnih korova sam špricao sa Matonom 0,5 lit/kj i preživela je samo tatula.
Posle sam špricao sa pola doze Protivela (0,35 lit/kj) i tek to je zaustavilo tatulu, i naravno, semenski sirak.
 
branko je napisao(la):
Jedna zanimljivost.
Protiv širokolisnih korova sam špricao sa Matonom 0,5 lit/kj i preživela je samo tatula.
Posle sam špricao sa pola doze Protivela (0,35 lit/kj) i tek to je zaustavilo tatulu, i naravno, semenski sirak.
Nema tu neke velike zanimljivosti.Maton ne suzbija dobro, ni slabo tatulu, vec zadovoljavajuce.Svakako i velicina korova utice na efekat.
 
To "zadovoljavajuće" se pokazalo prošle godine, kada je tatula bila zaustavljena u rastu od Matona, ali su obilne kiše učinile da ponovo oživi.
 
pozdravljam sve forumase, nov sam ovde, hteo bih da pitam sta znaci skracenica -kj-, pominje se : spricao sam sa pola doze protivela (0,35 lit/kj). zamolio bih objasnjenje. hvala unapred!
 
oldtimer- hvala na obavestenju, u istocnoj srbiji se ne upotrebljava taj izraz. pozdrav, jos jedno pitanje
kako da ubacim smajl?
 
samo klikni na smajli koji hoces da ubacis.
Ponudjeni su ti iznad prostora u kom kucas text, za brzi odgovor, ili sa leve strane kada kucas normalan odgovor....
 
Protivel je ok,ako nije falisifikat i ta doza ce sigurno unistiti sve te korove koje si naveo,samo sacekaj. 1,25 je doza protivela po ha.
protivel nije predvidjen za split-aplikaciju,bolji je kad se radi jednokratno. Ko radi sa Protivelom,neka obrati paznju na plodored,pogotovo ako ima nameru lucerku da seje.
TALISMAN ZAOBILAZITE U SIROKOM LUKU,POGOTOVO PAZOVCANI,ne pricam napamet,dolazili su mi ljudi po equip,jer su radili talismanom kupljenim u Pazovi,nista nije uspelo,a kukuruz im sad 9-10 listova i nista drugo im ne preostaje,sem da kopaju ili equip.Naravno postoji mogucnost da su i oni pogresili,mada ne bih rekla,vrlo malo je smanjena doza,a i iz iskustva od prosle godine(s mojim Talismanom)-ljudi nisu bili bas zadovoljni,Protivel je mnogo efikasniji,napisala sam to vec.
 
Da i ja sa Protivelom u dva puta sa razmakom od 6 dana.
Sutra idem tamo da kultiviram, pa ću slikati efekat dejstva Protivela.
 
dicki je napisao(la):
Pa gde si do sada , ja vec poprsko sa talismanom? ::lose::
Napisala sam ja vec ovde na forumu za talisman,nisi video,jbg. Videces sad na njivi :osmeh: :osmeh:a da te utesim,ako ti nije bilo jako prljavo(jednogodisnji korovi),bice ok.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242943712[/time]_________________________________________________
branko je napisao(la):
Da i ja sa Protivelom u dva puta sa razmakom od 6 dana.
Sutra idem tamo da kultiviram, pa ću slikati efekat dejstva Protivela.
Tvoje njive mora da su prilicno ciste.Protivel nije predvidjen za split aplikaciju,kao Tarot i Motivel. Ako se vec radi,mora jaca doza prvi put(0,5-0,6/KJ,a drugi 0,3).Bar po nekim mojim iskustvima sa ljudima koji su radili split sa Protivelom.
 
Ja sam u prošli petak (15.05.) oprskao kombinacijom Cambio 2l/ha + Talisman 1l/ha. Širokolisna trava je već gotova ali na uskolisnoj slabo vidim delovanje. Doduše velikom većinom je to semeni sirak dok rizomskog ima tek po negde. Na ovom rizomskom se ne vidi ništa dok je semeni tek po negde počeo da crveni. Prošle godine sam radio sa Talismanom neke njive a neke sa Niconom. Delovanje je bilo otprilike isto samo što se Nicon jako teško razmutio (bio je toliko gust da je jedva iz flaše izlazio - ko slinac neki), tako da sam se ove godine opredelio za Talisaman. Tog Protivela nisam viđao u ovdašnjim apotekama a Motivel i Equip sam zaobišao zbog ::novac:: . Samo izgleda da će se opet potvrditi da je jeftinije skuplje. ::lose::
 
Prosle godine sam isao sa Talismanom, i brat bratu, procenjujem da me je to kostalo vagon kukuruzza sigurno.
Ove godine nisam ni razmisljao, uzeo sam Laudis, i nisam se pokajao.Sve je vec sprzeno, a ima 6 dana od kada sam prskao...
 
Kako misliš vagon kukuruza? Da li je talisman delovao na kukuruz pa si imao slabiji rod ili nije odneo korov pa si zbog tog imao slabiji rod?
 
korov je ostao, pa zbog toga kazem...
Malo je zaustavio sirak iz rizoma, medjutim brzo se oporavio.
Po mojoj proceni, kada uporedim sa drugim njivama, oko 10t kukuruza manje imam....
A usteda na talismanu u odnosu na Motivel, ili nesto drugo je bila mozda 10000 dindzi
 
Nazad
Vrh