Herbicidi u kukuruzu

Ja sam danas prskao protivelom prvu polovinu doze, za nedelju dana idem sa drugom polovinom!
Banvel sam izostavio jer nisam nasao u kukuruzu nista osim sirka iz semena i čička i poneki samonikli suncokret a to nosi i protivel sam!
Oprskao 7 jutara veceras ujutro idem dalje, plan je 12 jutara ujutro i 9 uvece i prvi red prskanja je gotov!
 
Ja sam prskao sa pola doze Protivela prošle subote a danas drugu dozu.
Semenac sirak je nestao a rizomski je dobio neko bleđu boju i neke pege.
Zanimljivo, tatula se nije osušila, ali je prestala da raste. Tako se ponašala isto kad sam prošle godine prskao sa Motom...
 
Danas poprskan kukuruz.
Isao 3 kj sa Tarotom(dodao nesto Banvela, cisto da zasolim), i 10 kj isao Laudisom...

Sutra slikam, pa kada uvene(dace bog), kacim slike da vidimo rrazliku
 
Ja sam na crno prskao acetohlor i kod mene je to prskanje super uspelo osim na jednu njivu. Ovu sam danas prskao protivelom, a druge ce da sacekaju par dana
 
A kodnas je acetohlor popusio ko je sa njim radio! Nije pokiso! Kod nas kome je red kukuruza posejan u razor kao po pravilu nije nikao!
 
todor je napisao(la):
ja sam danas išao redno sa maisterom i to na koleginu zemlju gde je trava duplo veća nego kukuruz
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242404705[/time]_________________________________________________
ali je on pametnjaković ošpartao između

Kada treba spartati,da li je bolje posle prskanja i koliko treba vremena da prodje posle prskanja,korova ima ali nije veci od kukuruza sada je pravo vreme za prskanje i kolika temperatura treba da bude u toku prskanja da li je bolje ujutro ili predvece to obaviti
 
Prskanje ide uvek prvo a tek zatim kultivacija, kada većina korova uvenu.
Prskanje je, na osnovu mog iskustva, podjednako dobro obavljati i ujutru i uveče. Nisam primetio razliku u dejstvu preparata.
 
Na crno nisam prskao a sada imam divlju nanu(mentha longifolia).Prskao sam MATON-om pre dva dana 1lit/ha sa 300l vode.Da li ce biti nekog efekta?Postoji li neki herbicid koji je unistava a moze da se koristi do 8 lista(mozda CALLISTO ili CLIO).
 
maton + atrazin je dobro uspelo
palacid + atrazin = palamida je prestala da raste a pojavio se muvar .... moracu iici sa split sistemom recite mi sa cim da idem ima muvara i pomalo sirka
 
hej ljudi, obisao danas neke njive koje sam prskao u petak izmedju 3-7 popodne.
Pa to je jedno cudo!!!!!!!!!!1
ISao sam sa LAUDISOM 2l/ha, u trake.......Cela njiva je zuta, za nepunih 48 sati
 
A šta si imao od korova? Ja sam išao sa protivelom (1.2 l/ha) i dimarkom (0.7 l/ha), ali posle nedelju dana nisam baš oduševljen sa dejstvom...korovi su bolesni, al neznam, možda će preživeti:/ Od korova su prisutni "samo" :) sirak iz semena i ambrozija
 
LAUDIS neznam ali ovo sto ovi iz apoteka najvise hvali ispada da je lose!! najbolje je koristiti proveren preparat i ako se on ne proizvodi vise uvek ima njegove zamene
 
kroky je napisao(la):
A šta si imao od korova? Ja sam išao sa protivelom (1.2 l/ha) i dimarkom (0.7 l/ha), ali posle nedelju dana nisam baš oduševljen sa dejstvom...korovi su bolesni, al neznam, možda će preživeti:/ Od korova su prisutni "samo" :) sirak iz semena i ambrozija
bogami kao kod mene,sirokolisno se smotalo,ali se ne susi.
 
Sirak iz semena, muhar, tatula, nesto samoniklog suncokreta.
Muhar je zut skroz, sirak iz semena je klonuo, suncokret je jako smoren, a tatula za sada odoleva.Ali, ipak proslo je samo 48 sati.
Njive koje su radjene sa tarotom su jos uvek zelene.....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1242594100[/time]_________________________________________________
kombajner
Meni se cini da u apotekama nude ono sto im ne ide, a imaju na lageru.
A sto se tice novih herbicida, cini mi se da su MAISTER, CALLISTO, LAUDIS vrhunski...CALLISTO pogotovo....
Najsumnjivije su mi zamene za MOTIVEL.
Ne znam da li je neko primetio da je promenjeno uputstvo za TALISMAN!
Prosle godine je pisalo da DOBRO suzbija sirak iz rizoma, sada pise da ZADOVOLJAVAJUCE suzbija...
Samonikli suncokret sada slabo suzbija........
 
Veceras prskan kukuruz sa 0,5L/H Tajisman+0.5L/h Plamen + 3kg/H prihrana + BoroPlus 1L/H.
 
Tecna prihrana 11% bora, Valagro proizvod. Nije bilo lose prosle god. 1L/H u pocetnoj fazi razvoja.
 
Nazad
Vrh