Herbicidi u kukuruzu

Sve zavisi u kom je stadijumu kukuruz.
Za prihranu koristim otopinu AN-a, ili UREA-e, ili Murtonika, ili Kemire. Može da se meša sa herbicidima.
 
I ja sam danas isao Motivel (Novovel) + Callisto,a doza je bila oko 0.5 l po Ha Motivela i 0.22 l Callista. Motivela sam isao u split varijanti pa cu za 7-10 da sa jos oko 0.5 l.
 
Sta je preko 2000din/l? Equip? To je mnogo,ja znam za cenu od 14500-15000din 10/1l i 1700din 1/1l (za Branka)
_________________________________________________Post je spojen: [time]Fri May 8 18:06:13 2009[/time]_________________________________________________
@satabopz,ako ti je manji kukuruz(do 4 lista)najjeftinije resenje ti je Maton ili Esteron i dobro bi bilo uz prihranu preko lista,pogotovo ako je Maton u pitanju.Najbolje resenje za palamidu i sve sirokoloisne korove su ti Mustang ili Banvel eventualno Cambio,njih mozes i do 5-6 listova,a sve sto je preko toga samo Kalisto ili Laudis.
 
Da, pogrešio sam u vezi Equipa. Toliko košta (oko 2000 din) doza za KJ, tj. 1,2 litra.

Inače koristim jeftinije varijante: Maton+Protivel. Ove godine.

@Tijana
Hvala na konkretnim savetima. :D
 
Ja ću da koristim kombinaciju SIRAN-DIMARK ja mislim da je to najeftinija farijanta.
 
siran 1-1,25l po ha i 0,5l dimarka,siran-oko 1500din l dimark koji je u stvari banvel je 3 puta jeftiniji,al neznam tačno cenu.
 
Protivel 1500 din/lit. Maton 550 din/lit.
I jedno i drugo ide po pola litre/kj.
To je znači 1050 din/kj, tj. 1838 din/ha.
 
Ja sam danas uzeo 1 litar Sirana(nikosulfuron 40gr) na probu(1500din).Isprskao 1 ha,ima dosta sirka iz semena.
Sada posle primene mogu reci da ga vise necu uzeti iako je jeftin.Ne moze se promuckati u flasi, ni posle pola sata mesanja u prskalici na kraju njive nece da se redovno rastvori.
Necu vise trosit pare na kineske gluposti.U jednoj godini imam samo jednu berbu.
Kupicu Tarot!To znam sta je, koristim ga vec godinama.
 
@drobi
Kupi protivel... nije mnogo skuplji a provereno je dobar!(nikosulfuron 40g/l)
 
Danas sam oprskao jednu njivu gde je ima sirka i semenskog i rizomskog sa 0,3 lit/kj Protivela.
Za nedelju dana ću ponoviti isti tretman i to bi trebalo da odradi posao.
 
Momci hvala na savetima,samo mi recite sa koliko vode se meša ja imam Moravinu prsk.od 350 lit.i kojom brzinom ići sa 533.
Pozdrav.
 
Ja sam sirak iz semena i muhar ocistio jednim prskanjem sa talismanom 0,35 lit/kj.
 
Nazad
Vrh