Herbicidi u kukuruzu

case ih je napisao(la):
Imao sam malo muharika i dosta sirokolisnih, prsko sam pre nedelju dana sa 1l nikar+2l cambio na 1ha.
najjeftinija varijanta koja je sve pomela :cao:
koliko košta ta kombinacija po ha?
 
mene je izaslo oko 4200din po hektaru posto sam nabavio cambio po 700din/l ali ga vise nema po toj ceni. E, sad ako hoces mozes i jeftinije proci ako radis sa matonom i ostalim jeftinim herbicidima koji stete kukuruzu. :nono:
 
case ih je napisao(la):
E, sad ako hoces mozes i jeftinije proci ako radis sa matonom i ostalim jeftinim herbicidima koji stete kukuruzu. :nono:

Ako se Maton, i svi herbicidi sa istom aktivnom materijom, koriste u propisanom roku i dozi - nema apsolutno nikakvih gubitaka.
Da nije tako onda nebi Miškovićeva zadruga ovde u St. Pazovi koristila Lentemul D za prskanje kukuruza.
 
Mene interesuje da li je neko probao kombinaciu Equip + Callisto posto sam to narucio i stiglo mi danas ?

Vidim na Equipu pise da sme do 6 lista, ali me interesuje dal je neko probao da prska kukuruz kada je prerastao 6 listova, i sta se desilo?
 
@cicmoric
ako si vec narucio tu mercedes varijantu onda :cool: samo kuliraj i imas fore do 8 lista bez razmisljanja.
samo mislim da ti je jako skupa varijanta jer ima jako puno drugih jeftinijih varijanti!!!!! ::svaka cast::
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241724314[/time]_________________________________________________
@ paorpaor
kombinacija ti je 100 % uspesna samo tucite po korovu :kisa:
ako mozes da nabavis Navu ( grid) probaj i on je odlican ali do 6 lista
 
ma neki agri...

jesmo,kod djurice ilicica. ::namigivanje::
al sad da ti objasnim ko sam.....


a i zvao sam te za ogledno polje za ragt(tyrexx).
 
jel radio neko sa maisterom
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241725727[/time]_________________________________________________
jel neko radio sa maisterom
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241725823[/time]_________________________________________________
cicimorić ja sam sa ekvipom radio kad je kukuruz imao 8 listova i to sam redove samo i bilo je extra
 
cicimoric je napisao(la):
@macosd:

Pa prosao sam prilicno jeftino jer sam uzeo velika pakovanja Equip 10l i Callisto 1l + sam dobio extra popust posto sam uzeo toga za 70 KJ

I po kojoj ceni, ako nije tajna, je bio Equip?
 
Molim za jedan savet.Prskao sam njivu pre nicanja kukuruza,kako mi kažemo na ,,crno,,ali sada mi je nikla palamida i nešto kao zelje.
koje sredstvo da upotrebim i koliko po hektaru.
Pozdrav.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241788364[/time]_________________________________________________
Još jedo pitanje da li preporučujete neko tečno đubrivo i da li može sa herbicidom.
Pozdrav od Staniše-Majdanpek
 
Nazad
Vrh