Herbicidi u kukuruzu

Vrlo lako se mogu dodati dodatni prosekaci zemlje na nodetkama,a ako znamo da one imaju i difuzore u koje moze da sipa vestak stvar je resena. Bitno je da seme udje u vlagu 5-7 cm. Naravno da ovo nije najbolje resenje za setvu kukuruza,ali posto je u takvoj situaciji ja bolje resenje ne vidim osim ako se odluci da ove godine nista ne seje.
 
Nemam mnogo problema sa širokolisnim, pa se pitam da li samo da idem sa Talismanom....?
 
@cici
Kod mene se tarot bolje pokazao od equip-a
@chugi
Sve zavisi sta imas od sirokolisnih! Jer Nikosulfuron(aktivna materija talismana) deluje i na sirokolisne ali ne na sve! Mada ima dosta dobar spektar delovanja ima kad nije dosta da ide sam!
SWScan.jpg
 
kole je napisao(la):
pa prema vasim preporukama ,a i prema mom raspitivanju najvise se trenutno opredeljujem za tarot.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241291694[/time]_________________________________________________
prem da mi dosta njih predlaze i talisman. Kakav Tarot kad jos nisi ni posejao? Treba prvo da posejes,uradis totalom(mozes isti dan kad i posejes),onda imas fore da vidis sta ce biti dok ne nikne.Kad nikne,opet imas fore da ga tretiras necim,a za Tarot ili Talisman imas vremena do 7.lista. A ta njiva koja nije radjena 5 godina,ne verujem da je samo u sirku,tu ima svega i svacega sigurno.kad budes radio Tarot ili Protivel idi maximalnu dozu.
 
Zamolio bih ako neko zna da mi kaže koji herbicid da koristim protiv korova u kukuruz kokičaru,imam veliki problem sa uskolisnim korovima i u nedoumici sam šta da upotrebim jer za sada mi niko ništa nije mogao pouzdano reći o tome.
 
@ sasa.g@yahoo.com
Najpre nam se predstavi.

Za kokičar dolazi u obzir samo Motivel, Talisman i Protivel.
Doza 0,5 lit/kj.
Ako je jako puno sirka, naročito iz korena, onda tretman vršiti iz dva puta. Prvi put sa 0,4 lit/kj a nakon sedam dana sa 0,3 lit/kj.
 
Branko hvala ti na savetu,upotrebiću neki od ovih herbicida koje si naveo i nadam se da ću se rešiti korova.Izvinjavam se svima što se nisam prvo predstavio pa onda ušao u diskusiju ali se nadam da mi nećete zameriti.Inače ja sam Saša i javljam se iz Blaca.Kokičar sejem po drugi put.Prošle godine sam sejao zemunski i nije bio loš.Kako nisam znao šta da upotrebim od herbicida prionuli smo okopavanju i tako završili posao_Ove godine sam posejao novosadski 620k da probam injega pa ću videti koji je bolji.Ne bih da mi se ponovi prošlogodišnji scenario sa motikom pa stoga tražim savete i pomoć od vas koji ste već proizvodili kokičar.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1241539557[/time]_________________________________________________
Branko reci mi koji od ovih herbicida kokičar bolje podnosi pošto sam čuo da neki mogu da ga spreče u velikoj meri u rastu?
 
dakle se laudisom sam prezadovoljan...oprskano pre 5 dana, širokolisne požutele a muhar se belasa...
 
TARANA koliko kosta laudis i kolka doza ide na 1kj jos nisam radio sa njim jer to ide na uskolisno i na sirokolisne korove ili se mesa sa nekim drugim herbicidom
 
@saša
U profil ubaci svoje podatke, ili otvori temu za predstavljanje.

Nema problema ni za jedan od navedenih herbicida.
Bitno je samo da se ispoštuje rok primene i doza preparata.
 
topalovic je napisao(la):
Daj te ljudi neka iskustva cuo sam da eqvip deluje na zubacu i kazu da je bukvalno sprzi ali nemoze da je unisti potpuno u korenu.
Mozda proizvodjac ne zna da unistava zubacu :haha:
 
Imao sam malo muharika i dosta sirokolisnih, prsko sam pre nedelju dana sa 1l nikar+2l cambio na 1ha.
najjeftinija varijanta koja je sve pomela :cao:
 
Nazad
Vrh