Umiranje naših kuća

Odg: umiranje nasih kuca

Ne bih se slozio, barem ovi sto dodjose kod nas u Gospodjince iz grada su skroz OK. Otpad voli asfalt i tamo i ostaje, samo pravi ljudi zele i razmisljaju o zivotu na selu, sto automatski ne znaci da ce se baviti poljoprivredom.
 
Odg: umiranje nasih kuca

Slažem se sa vama iako Topola možda za sad ne spada u ugrožena mesta ali bude li država i dalje vodila agrarnu politiku ovakvu kao u zadnjih 20-ak godina ni nas neće zaobići sudbina .Ništa čudno tu nema veliki gradovi uvek imaju veće potencijale veće plate veća socijala zato na selu treba puno raditi tu gde proizvodimo hranu ona je skuplja nego u Beogradu, Novom Sadu ,Nišu...
a sve to da bi gospoda u vladi mogli da zadrže svoje fotelje ,samo se pitam kad jednom ne bude seljaka šta će bit onda sa onimu u gradu ?.... :sta:
 
Odg: umiranje nasih kuca

Nista strasno nece biti.....
Uvozice povrce iz kine,jabuke iz spanijei i meso iz Brazila iz 1978g.
(Da nepomisli neko da imam nesto protiv kine ili Brazila,cak naprotiv)
A cime ce sve to platiti,posto nemamo sta da izvozimo(jer vise nista i neproizvodimo).
Pa to je bar lako:uzece nove kredite....
Sta ima veze,oni ionako neće biti živi kad se budu vraćali....
A od čega će se vraćati?
E to već nebi znao da vam kažem.
Ili,ustvari znam.Uzeće se novi krediti.

Neznam samo šta planiraju sa nama:
fabrike su uništili,kažu (oni iz MMF) treba da se bavimo poljoprivredom, to je naša šansa.
Sad kažu mnogo radi u poljoprivredi,treba ukrupniti posed,treba 2 ili 3 posto da radi i živi od poljoprivrede.A gde će ostali?
Da izvršimo kolektivno samoubistvo?
Elem,da nedužimtakom politikom i ekonomijom selo će još više propasti,a praznih kuća biće
sve više i više...
Ili možda neće,možda ih polako nasele šiptari....
 
Odg: umiranje nasih kuca

A pitaj nekog nešto u vezi toga iz ministarstva pojloprivrede dobićeš uvek isti odgovor:
"To nije u našem resoru."
 
Odg: umiranje nasih kuca

Ne.
Oni obično kažu,država nije obavezna,mi nismo obavezni,ovo više nije socijalizam,sad je tržišno ponašanje itd.
 
Odg: umiranje nasih kuca

otprilike tako. I ne samo seljaku.
Kažu država više nije dužna da leči džabe,da školuje da obezbedi posao,da otvara fabrike...
A ja onda kažem:hajde da ukinemo državu i vlast,da se neplaća porez,da nepostoje ministarstva i vlada,da nepostoje opštine,policija i svi koji žive od poreza.Pa nek onda svako živi za sebe,nek svako bude "država" za sebe.Pa ko nešto zna da radi,i zna da napravi,preživeće.
Kao u prvobitnoj ljudskoj zajednici
 
Odg: umiranje nasih kuca

danas nova nesreca u nasem selu. umro je mladic od 30 godina, prijatelj i komsija s kojim smo zajedno odrasli. umro je, jer nasi doktori ne znaju da lece coveka koji polomi nogu. naravno niko nece odgovorati, a sada je jos jedna kuca u selu ostala na majci bez potomstva. dokle cemo cutati, stvarno ne znam. danas je to neko koga ne poznajete, sutra ce biti komsija, a prekosutra neko iz vase porodice. celokupan sistem vrednosti mora da se promeni, samo ostaje pitanje kako.
 
Odg: umiranje nasih kuca

stvorio se tromb i otisao izgleda na pluca. nadam se samo da ce autopsija pokazati pravi uzrok smrti kod mladog coveka od 30 godina, koji je bio nepusac, rekreativni sportista. prosto ne mogu da dodjem sebi.
dodatak
saznao sam uzrok, stvorio se tromb i otisao na mozak. kazu da nisu mogli nista da urade, davali su inekcije protiv zgrusavanja. doktorima vise nista ne verujem. mom kolegi sa posla na cetiri ultrazvuka na dva su tvrdili da ima kamen u bubregu, a na dva da nema. toliko javasluka u tom zdravstvu za nepoverovati.
 
Odg: umiranje nasih kuca

Stvarno zalost.
Eh to je ta demokratija niko za nista ne odgovara, nema vise ni morala, ni postenja...propadamo polako ali sigurno. Kod mene je ista situacija svi odlaze za Bg, Kg ili inostranstvo u potrazi za boljim zivotom jer stvarno, realno gledano, nema velike valjde od poljoprivrede a velika muka i na kraju kada treba da plasiras taj tvoj proizvod svi te zajebavalju od drzave do svercera.....
 
Odg: umiranje nasih kuca

jeste da nema vajde od zemlje,ali dali je izlaz otici u BG ili KG?
Da radiš kod privatnika za 15 hiljada? ima ih koji rade i za 10.
I to radiš mesec dva pa te šutne.Pa onda kod drugog isto tako. Za to im se i neisplati da prijavljuju.
I kako onda skupiti staž? A godine prolaze,starost i bolesti dolaze.
Zar je to rešenje i perspektiva.
ipak onaj ko ostane na selu moći će sam sebi da stvori hranu,ogrev...
Treba ipak iz korena menjati društvo i sistem....za 180 stepeni
 
Odg: umiranje nasih kuca

e slican slucaj se desio mom bivsem pofesoru , decko ima 40 godina , pao na led slomi ruku , ode na ultrazvuk i kazu mu nije ti nista idi kuci, dosao kuci i posle 5 dana nije mogao ruku pomeriti , crni otok mu se napravio na laktu, ode za suboticu tamo mu snime ruku i ustanove da je imao prelom lakta i da je vec pocelo da zarasta.... :zli: :zli: :zli: :zli: sreca pa se nije zavrsilo sa smrtnim slucajem i trombovima a moglo je lako , e sad... neznam jel morao da ide na lomljenje lakta i ponovno namestanje... :zli:
 
Odg: umiranje nasih kuca

lakarije je napisao(la):
I kako onda skupiti staž? A godine prolaze,starost i bolesti dolaze.
Pa oni ni ne računaju da ćeš doživeti penziju jer inače oni odoše pod led , kako je krenulo još malo pa ćeš morati raditi do 70-godine života da bi dobio penziju a pitam se samo da li znaju u vladi koliko je prosečni ljudski vek u Srbiji :zli:
 
Odg: umiranje nasih kuca

skola koja umire,a upravo smo je renovirali /roditelji/ i
2cegfpd.jpg
kuce u sredini slike su prazne
30mmgi9.jpg

Post je spojen: [time]1264662801[/time]
_________________________________________________
mrtvi zaseok o kome sam govorio,zove se drnovcic i nalazi se iza sume u pozadini slike.razdaljina do najblizeg asfalta je 1,5km
dr4bcn.jpg
 
Odg: umiranje nasih kuca

9hhwut.jpg
sa severne strane je suma listopadna pitoma cca 2ha i ona stiti od severnih vetrova a leti pruza hladovinu
 
Nazad
Vrh