PDA

View Full Version : Delovi iz INDIJE za ili protiv???

Advertisement

Advertisement

Advertisement

despot
21-01-10, 16:31
Zovnem ja danas tu jednu radnju sa kojom sam saradjivao i trazim ponudu za kompletan reduktor za 539,
posalje covek i ja imam sta da vidim ukupna cena 40000 sa PDV-om

Zovnem neku firmu u Sapcu koja radi indijske delove i oni mi ponude sve to za 12000

Gde je tu logika?(osim jeftinije radne snage u Indiji i monopolskog stava IMT-a?)

MONTOYA
21-01-10, 16:35
Ima dosta njih koji su stavili indijske glave na 539 i zadovoljni su,jedan poznanik je stavio konusno tanjirasti pre 2 god. i zasad ide...

todor
21-01-10, 16:42
od njih ni džabe mi netreba imao sam ja pumpu na 539 hidraulika em što sam ceo dan jebavao oko navoja em što je pola godine dizala i raspala se

pfta
21-01-10, 19:02
Ima ih i sluze ali nisam ni ja nesto posebno za njih
:D ::lose:: ^-^

smedic
21-01-10, 19:06
Pa ako je razlika toliko velika kao u despotovom slucaju onda mi je to ok, TAFE je indijski traktor pa sam cuo sve pozitivne komentare >:D

pfta
21-01-10, 19:11
Ja obicno stavljam indijske sklopove i nisam imao problema .Dok sam bio prisutan kada je covek otvarao motor tek sklopljen zbog motinsovih karika . Ali ima ovako losih delova pa sam zato vise za nase.

mirmag
21-01-10, 19:17
Ovo sto ovamo stize je skart koji se ne ugradjuje u Tafe nego kao i kod nas mali privrednici rade sve i svasta..Ja sam prosle godine radio generalu sa Indijskim komponentama na 533 i posle mesec dana sam imao defekt jer su se zubi od pogona kompresora koji su naliveni na donjem zubcaniku razvodnog lanca okrunili i upali izmedju lanca i lancanika!Naravno lanac preskocio i dalje znate sta se zbiva!Kvalitet meterijala je ocajan,prekaljen!Mogu samo da zamislim na sta lice lancanici sada posle godinu dana,mora da su ih lanci popapali...

smedic
21-01-10, 19:22
Pa cenim da je kvalitet kao kod nase male privrede nesto ima da valja ali vecina skart?

Mislim da kada sam kupovao neke njihove delove dobije se i privezak u kutiji? :D

pfta
21-01-10, 19:25
O lancu i lancanicima da nepricamo to je jad i beda ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: ::lose:: A ::novac:: odose

mirmag
21-01-10, 19:27
Planiram da vratim stare lancanike jer sada nemam kompresor, a da kupujem nove...nedolazi u obzir!

milos bota
21-01-10, 21:54
indiske sklopove sam ugradjivao u moje traktore i jako sam zadovoljan,da napomenen da sam delove uzimo kod cubike u novom sadu na njegovu preporuku,

todor
21-01-10, 21:57
sumnjam da cubika ima indijske delove jer nije on od juče da ubacuje bilo kakve delove meni su na 567 ubačeni motinsovi sklopovi pre 5god i neznam ni sam koliko sam mu sati napravio ni trunke ulja ne troši inače obradu je radio feniks iz novog sada

topalovic
21-01-10, 22:22
Ja sam cuo da sada ovi u imt tj imr stavljaju indiske klipove koje nemaju uljnu kariku ispod bolcne i eto ti belaja cim traktor se zagreje on pocne da troskara ulje jer nemoze samo jedna karika da odradi posao

pfta
21-01-10, 22:30
Indijski sklopovi su sa 5 karika i imaju licnaste 3cu i 4vrtu

Spajki
21-01-10, 23:20
Na mtz 82.1 mi je otisla jedna osovina u prednjem mostu.Odem da kupim novu,pita me tip oces original ruski ili indijsku? Naravno ja uzmem ,,original" koji je bio skuplji 10e namontiram i ona se oljusti posle 30 sati rada! Odem opet kod istog tipa i kazem da mi da indijsku,i jos uvek je u njemu a to je bilo pre 3 godine a to je kod mene oko 2000 sati rada,tako da nekih strogih pravila nema... >:({

Bećarina pusta
22-01-10, 08:53
U IMT-533 imam INDIJSKE sklopove te kompletnu novu glavu i nemam nikakvih problema. Traktor radi ko singerica. Na IMT-549 sam ubacio NOVI motor iz Rakovice i na oko 700 rh sam morao mjenjati klopove i karike jer su originalni bili u banani, traktor se vukao ko mrtva kobila po njivi.

Mislim da je veći problem odstupanje u kvaliteti proizvedene robe kroz određeno vremensko razdoblje unutar iste firme koja proizvodi djelove. A jasno da ima razlike i između proizvođača.

Rale 83
22-01-10, 10:21
@becarina
jesil primetio da kad na 533 stavis indijsku glavu motora malo vise duva.
Nisu losi indijski delovi , akosu indijski. Verovatno da i oni u indiji imaju vise proizvodjaca da kubure sa kvalitetom, ja dosad imam pozitivnz iskustva >:({ >:({

Bobo
22-01-10, 11:54
I ja sam razmisljao o pokretanju ovakve teme, a sad u cudu citam ^-^

Neki kude, neki hvale indijske sklopove. O "domacim" klipovima i karikama od majstora cujem dobre rijeci, od vlasnika koji imaju "domace" sklopove, nista dobro. ako otkriti jel neki dio original indijski, simpson (il kako se vec zove) a da nije neka njihova mala privreda?

Planirao sam indijske sklopove u 539, aldok ne dobijem neke konkretne informacije, nista od toga...

Bećarina pusta
22-01-10, 11:57
@becarina
jesil primetio da kad na 533 stavis indijsku glavu motora malo vise duva.
Nisu losi indijski delovi , akosu indijski. Verovatno da i oni u indiji imaju vise proizvodjaca da kubure sa kvalitetom, ja dosad imam pozitivnz iskustva >:({ >:({

Di? ^-^

despot
22-01-10, 13:47
Mislim da je tema,nevezano za moj problem opsta i da bi SVI trebali da ucestvuju i da ne ::)

Informacije su u ovom vremenu veoma bitne za sve nas,one su vreme,a vreme je ::novac::

Bolje da ustedimo za >:({ i novi ::traktor::

Korisnik1787
22-01-10, 14:53
Nema tu sta mnogo da se pise.Tafe, Mahidra, kineski traktori (ovo je off) su se kod nas pokazali relativno dobro.To vazi samo dok idu.Kada dodje do kupovine rezervnih delova onda nastaju problemi.Svi trgovci nude delove garantujuci svojom casti da su original, a garancija vazi do vrata od prodavnice.Oni nadju izvor tih delova koji su daleko jeftiniji od originala, na delovima pise sve kao na originalu jedino je kvalitet los.Cena tih delova je kao i u servisu, a bitan je profit.Sve se vrti oko profita, a ne oko kvaliteta i to moramo jednom da shvatimo.

milos bota
22-01-10, 14:58
sumnjam da cubika ima indijske delove jer nije on od juče da ubacuje bilo kakve delove meni su na 567 ubačeni motinsovi sklopovi pre 5god i neznam ni sam koliko sam mu sati napravio ni trunke ulja ne troši inače obradu je radio feniks iz novog sada
kupupio sam karike indiske" u konzervi" i novu radilicu za 560 ,jedino takva je bila u ponudi ,jos uvek imam račun i garanciju (mislim da je dve godine za radilicu)

despot
22-01-10, 15:46
Zakon o zastiti potrosaca kaze da svaki proizvod mora imati garanciju pa makar i osam dana

Korisnik1787
22-01-10, 15:50
Jedno je sta kaze zakon, a drugo je sta se desava.Zato uzimajte delove kod proverenih trgovaca obavezno uz racun pa ako se ustanovi da je od loseg kvaliteta Vi tuzite.Jedino tako ce se i ti ekstra profiteri dozvati pameti.

Rale 83
22-01-10, 17:26
@becarina
na cep ulja . postaviosimi pravo pitanje i zbunio :lol: :lol: izgleda da sicevi bolje diktuju pa je veca kompresija i vise probija dole. Ilisam nesto reko ili lupio skroz >:({

Bećarina pusta
22-01-10, 17:46
Ma kakvu god glavu imao na njemu kad ti njega moj bajo upiriš u pravi posao svaki propiša na sve strane. ::namigivanje:: Nema vrijednog, a suvog fergusona.

Rale 83
22-01-10, 18:55
@becar
moj samo prska i pokosi 3h sena godisnje sa rotacionom (4 diska ona ga ubije) i ako skupi to seno
i malo u transportu i umalo frezi za bastu .odoh u of ali puno isprska

pfta
22-01-10, 19:35
U IMT-533 imam INDIJSKE sklopove te kompletnu novu glavu i nemam nikakvih problema. Traktor radi ko singerica. Na IMT-549 sam ubacio NOVI motor iz Rakovice i na oko 700 rh sam morao mjenjati klopove i karike jer su originalni bili u banani, traktor se vukao ko mrtva kobila po njivi.

Mislim da je veći problem odstupanje u kvaliteti proizvedene robe kroz određeno vremensko razdoblje unutar iste firme koja proizvodi djelove. A jasno da ima razlike i između proizvođača.
Nisam imao priliku da stavljam Indijsku glavu na 549 ili R65 ali cuo sam da nemoze da se dobije lep rad traktora mada 549 nisam ni video da lepo radi

mityoo
22-01-10, 23:18
Mislim da je tema,nevezano za moj problem opsta i da bi SVI trebali da ucestvuju i da ne ::)

Informacije su u ovom vremenu veoma bitne za sve nas,one su vreme,a vreme je ::novac::

Bolje da ustedimo za >:({ i novi ::traktor::

Pa evo da učestvujem u raspravi da nebude da spavam! Naime ja za moje traktore kupujem češke i poljske delove a Indijske nebi kupovao ni u snu!(Zetor, Ursus)

kloki
23-01-10, 01:39
na imt560 indijska glava sve ok a duplo jeftinija
na ursusu 1224 indijske dizne sve ok čak kažu da su bolje od originala a
cena mnogo manja 10e a original 20- 50e
na preporuku prodavca koji kaže da indijci imaju i lošu i dobru robu
šta se pokazalo dobro on prodaje i dalje a šta ne vraća
uglavnom kaže da TAFE ima vrhunski kvalitet

Bećarina pusta
23-01-10, 08:25
na imt560 indijska glava sve ok a duplo jeftinija
na ursusu 1224 indijske dizne sve ok čak kažu da su bolje od originala a
cena mnogo manja 10e a original 20- 50e
na preporuku prodavca koji kaže da indijci imaju i lošu i dobru robu
šta se pokazalo dobro on prodaje i dalje a šta ne vraća
uglavnom kaže da TAFE ima vrhunski kvalitet

Slažem se upotpunosti.

@PIFTA: Indijsku glavu sam stavljao na IMT-533, ne na 549 i ferguson mi radi samo tako. A postići da 549 radi kao singerica je malo teže.

pfta
24-01-10, 01:43
@Becarina pusta : Razumeo sam te da si In. glavu stavljao na 533 a posto si spomenuo 549 ja sm samo dovezao sta sam cuo.

mica967
30-01-10, 22:20
Indijski delovi za nase traktore su se pokazali odlicno ja sam ih ugradio pre osam godina i za sada nema na motoru nikakvih problema. >:({

mirmag
01-02-10, 19:57
Trebaju mi lancanici na razvodu imt 533!Danas sam razklopio traktor da vidim sta mi je ciniti sa kompresorom!Kad ono lanac naostio i istanjio zube na lancanicima za samo 2 sezone {"{": {"{":....Gde se moze uzeti nesto kvalitetno..ALI HITNO!!!

despot
03-02-10, 09:26
Imas ju*el u Sapcu oni bi trebali da imaju.

pfta
04-02-10, 22:29
Trebaju mi lancanici na razvodu imt 533!Danas sam razklopio traktor da vidim sta mi je ciniti sa kompresorom!Kad ono lanac naostio i istanjio zube na lancanicima za samo 2 sezone {"{": {"{":....Gde se moze uzeti nesto kvalitetno..ALI HITNO!!!
To "kvalitetno" tesko ces naci , a sto se tice Jusela tamo ja uzimam ista g...a kao i svud ::lose::

despot
07-02-10, 08:29
To "kvalitetno" tesko ces naci , a sto se tice Jusela tamo ja uzimam ista g...a kao i svud ::lose::

Nisi zadovoljan sa njima?

pfta
07-02-10, 10:00
Lanac i boze pomozi ali lancanik na radilici katastrofa , spaner nov a ima lufta. stavljao sam ih nisam imao sta drugo da stavim i rade jos a dokle ce neznam

mirmag
07-02-10, 10:25
J... mu sitno zito...pa sta da kupim,a da ne prodjem kao prosli put?Najproblematicniji mi je lancanik koji tera kompresor!Ako bude loseg kvaliteta desice mi se ista situacija da se okrune zubi pogona kompresora i zavrsice izmedju lanca i lancanika...

pfta
07-02-10, 10:36
Druze takva ti je situacija delovi losi sacuvaj boze i sta god da stavis musterija kudi majstora kaze kupio sam nove delove a nece da svati koliko su losi {"{":. Pre urade generalnu i sluzi 20 god. ko normalno radi a sad ako sastavi 10god. puna kapa ^-^

galki
07-02-10, 13:19
slazem se sa piftom jer ja radim pomalo mehaniku i znam kakvi su delovi :<<>

Rale 83
07-02-10, 19:13
J... mu sitno zito...pa sta da kupim,a da ne prodjem kao prosli put?Najproblematicniji mi je lancanik koji tera kompresor!Ako bude loseg kvaliteta desice mi se ista situacija da se okrune zubi pogona kompresora i zavrsice izmedju lanca i lancanika...

Kolega sto ne potrazis u nekom ovlascenom servisu I.M.T. trebali bi da imaju , zupcanici i lancanik su dosta ::novac:: ako se secam platiosam oko 80e al mi traje vec 7.god

igor74
07-02-10, 19:36
Pozdrav. Mislim da je problem kod uvoznika delova.Oni kupe 3 klasu delova za sitnu lovu prodaju nama i mi se j....o, niko nizasta ne odgovara.Kupovao sam delove u NS i nisu bili losi, fini ljudi,sasvim drugacije radi motor sa njihovim delovima.kupovao sam i u sabcu ali nisam sklopove.

pfta
07-02-10, 21:09
@igor74 Sluze ti delovi ali kazem daleko je to od kvaliteta

igor74
07-02-10, 21:51
Koliko para toliko muzike. Mislim da je bolje razmisljati o ugradnji motora od 542 time bi se resio problem lancanika a i dobio bi daleko vise snage, sta mislite o tome?

pfta
07-02-10, 21:52
Dobra ideja samo je slabo primenjuju

mmb
17-02-10, 20:52
pozdrav,svima!Treba mi pomoc oko delova za rakovicu 65,generalna...gde i koje delove kupiti?Unpred zahvalan!

lucky
17-02-10, 23:22
pozdrav,svima!Treba mi pomoc oko delova za rakovicu 65,generalna...gde i koje delove kupiti?Unpred zahvalan!
Ja sam prosle godine bio u istoj dilemi kao i ti. Mesecima sam sam se raspitivao oko delova za IMT 542 i na kraju nista pametno nisam saznao. Kod mene ljudi najcesce ugradjuju indijske delove proizvodjaca India Pistons Ltd., ali i drapsinove i motinsove.
Ja sam malo pametovao pa sam narucio Kolbenschmidt-ove sklopove iz Austrije ali mi covek nije doneo bas onako kao sto sam trazio. Dobio sam Gotze-ove hilzne a klip sa karikama je Kolbenschmidt. Cena je bila 245 eura za tri sklopa. Delove jos nisam ugradio tako da ne mogu da ti kazem kakvi su.
Clan Becarina pusta je pisao da je na IMT-549 (idu isti sklopovi kao na R-65) ugradjivao Kolbenschmidt-ove delove i kaze da su se dobro pokazali, ali svi pricaju kako se u Srbiji prodaju falsifikovani Kolbenschmidt delovi.
Ako zelis da nabavljas delove u inostranstvu onda moras traziti delove za motor Perkins AD 4.203 sa spoljnim precnikom hilzne 93.713mm.
Srecno...

mmb
23-02-10, 15:37
Cena motinsovih sklopova je oko 40 eura po cilindru(klip,karike i kosuljica) a perkinsovih oko 85-90 eura!
Kako su se pokazali motinsovi delovi?Sta uraditi? ^-^

pidikanac
23-02-10, 18:37
jeste li se raspitali u DMB-u o zameni staro za novo www.imr-rakovica.com/imr-motor33t.html Telefon: 011 356 4425

lucky
23-02-10, 19:13
Cena motinsovih sklopova je oko 40 eura po cilindru(klip,karike i kosuljica) a perkinsovih oko 85-90 eura!
Kako su se pokazali motinsovi delovi?Sta uraditi? ^-^

Ako mozes da nadjes original Perkins sklopove onda nista ne razmisljaj vec kupuj.

mmb
04-03-10, 12:21
[quote=mmb ]
Ja sam prosle godine bio u istoj dilemi kao i ti. Mesecima sam sam se raspitivao oko delova za IMT 542 i na kraju nista pametno nisam saznao. Kod mene ljudi najcesce ugradjuju indijske delove proizvodjaca India Pistons Ltd., ali i drapsinove i motinsove.
Ja sam malo pametovao pa sam narucio Kolbenschmidt-ove sklopove iz Austrije ali mi covek nije doneo bas onako kao sto sam trazio. Dobio sam Gotze-ove hilzne a klip sa karikama je Kolbenschmidt. Cena je bila 245 eura za tri sklopa. Delove jos nisam ugradio tako da ne mogu da ti kazem kakvi su.
Clan Becarina pusta je pisao da je na IMT-549 (idu isti sklopovi kao na R-65) ugradjivao Kolbenschmidt-ove delove i kaze da su se dobro pokazali, ali svi pricaju kako se u Srbiji prodaju falsifikovani Kolbenschmidt delovi.
Ako zelis da nabavljas delove u inostranstvu onda moras traziti delove za motor Perkins AD 4.203 sa spoljnim precnikom hilzne 93.713mm.
Srecno...

Pomoc! Nasao sam sklopove za rakovicu 65-perkins,stim sto na klipu u solji ima siljak a na mojim starim nema siljka.Da li to odgovara ili ne?

lucky
04-03-10, 20:35
Ako je klip pravljen da stepen kompresije bude 17,4:1 onda odgovara pod uslovom da Rakovicin i odgovarajuci Perkins motor imaju istu glavu i da je visina klipa ista(mereno od sredine caure klipnjace do vrha klipa). Moze se i izmeriti zapremina udubljenja na klipu.
Ja mislim da je najbolje da trazis neku vrstu pismene garancije da taj klip odgovara za motor DM34/T.

igor74
04-03-10, 21:13
Ako je klip pravljen da stepen kompresije bude 17,4:1 onda odgovara pod uslovom da Rakovicin i odgovarajuci Perkins motor imaju istu glavu i da je visina klipa ista(mereno od sredine caure klipnjace do vrha klipa). Moze se i izmeriti zapremina udubljenja na klipu.
Ja mislim da je najbolje da trazis neku vrstu pismene garancije da taj klip odgovara za motor DM34/T.
stepen kompresije za DM34 16.5:1

lucky
04-03-10, 22:04
stepen kompresije za DM34 16.5:1

U pravu si. Na IMR-ovom sajtu je greska. Kliknes na DM34/T a izadju podaci za M33/T. >:D

samsung
19-03-10, 19:27
Pozdrav svima na forumu.
Moram da Vam kazem sto sa sigurnoscu znam,a to je:
Ne kupujte delove koji imaju u nazivu SUNSPARES. to su delovi koji su uglavnom kompatibilni sa IMT traktorima tipa 533, 539 itd. Njihov kvalitet je los iz razloga sto firma uvoznik ih dobija za male pare i predstavlja ih za prvu ugradnju za TAFE traktore sto nije istina. Jedna od firmi u Srbiji koja prodaje ove delove je AGROGAS.
Originalni indijski delovi su u grupaciji AMALGAMATIONS kojoj pripada i proizvodnja traktora TAFE.
Neki od Vas su u potpunosti u pravu, karike samo u limenci-to je originalan deo. Glava za 533 ili 539 od firme SIMSON je original itd. Sa malo vise vremena cu pokusati da stavim sve proizvodjace iz Indije koji su originalni sa delovima.
Pozdrav >:({

Bora
26-03-10, 21:37
Uff,kako preziveti sve ovo,mislim da su Svetski prevaranti,prve kategorije svi u Srbiji. Bem ti delove i kvalitet. ":":{

Zoran Kostović
13-04-10, 18:23
Komšija kupio 539 na kredit sa subvencionosanom kamatom.Indijski diferencijal i menjač bez funkcije kardanskog vratila preko istog (menjača).

zorancile
13-04-10, 20:25
Problem je sto se neki delovi prodaju kao "Indijski" a u stvari su Kineski, Turski ili mala privreda, pa to kvari ugled pravim Indijskim delovima. Pravi Indijski delovi su kvalitetniji od nasih, a takodje su i prilicno jeftiniji i nikad se ne prodaju bez odgovarajuce kutije koja je za nase pojmove neobicna (presovani stiropor, drvena kutija, metalna konzerva, i obavezno sa onom kesicom koja sakuplja vlagu)... mada niko nemoze da garantuje poreklo...

lakarije
14-04-10, 22:36
Iz svega gore navedenog,najsigurnije je kupovati sklopove u Motinsu,u Novom Sadu,(fabrička prodavnica),naprimer spone u FAG-u u Milanovcu, itd da nenabrajam.Jer više čovek nemože biti pametan i siguran šta je šta.

zorancile
14-04-10, 23:18
Ni domaci delovi nisu sigurni, pojavili su se razni traktorski delovi upakovani u kutije "Garant" Futog: klipovi, hilzne, karike, cak i membrana ac-pumpe... Godinama su proizvodili samo lezajeve radilice, a sad skoro ceo traktor...?
Ili to samo neko pakuje Kineske delove u nase kutije?

smedic
14-04-10, 23:38
To sam i ja primetio, a prolazio sam puno puta pored Garant fabrike i kad sam video sve te delove kontam nema sanse da tamo sve prave :<<> :<<>

lakarije
15-04-10, 14:06
Zato direktno u domaće fabrike koje još uvek postoje.danas sam bio u Insi.

sele
31-05-10, 09:44
Molio bih da mi se objasni kako se moze napravit u KINI<INDIJI<TURSKOJ konusni - tanjirasti zupcanik i poslati-prodati u Srbiju po ceni od 8000 din.
Hajde da malo upotrebimo logiku mada mi je poznato da svi zajedno jako tesko zivimo i radimo .
Pozdrav .

zorancile
31-05-10, 18:37
I ja se pitam... a kako može tv za 5000 dinara? Onda je konusno tanjirasti skup za 8000. ^-^

bobanvrb
23-01-11, 20:34
Pukla mi je glava na 533 i sad sta da radim.
jusil sabac konplet glava indiska 11690
joca rapid krusevas isto indiska simson 23660
naso sam isto indisku simson 22 600

Svi mi tvrde da su to orginal delovi i jedan na drugog i drvlje i kamenje.

Naso sam i neku polovnu trazi covek 100e ako bude dobra uzecu nju

danger
23-01-11, 20:39
vidi u agrogas BG,011/8230551,rade TAFE program,mozda imaju i za 533,a i jusel je jako povoljan vazda bio

bobanvrb
23-01-11, 20:43
vidi u agrogas BG,011/8230551,rade TAFE program,mozda imaju i za 533,a i jusel je jako povoljan vazda bio

Zovem sutra >:({

lucky
23-01-11, 20:48
@bobanvrb

Te "indijske" glave iz Jusela proizvodi neka firma RTD o kojoj nema ni traga na internetu, tako da ti ja preporucujem da ih zaobidjes.

zorancile
23-01-11, 20:59
Bobane, ne brini. Mi smo ugradili 3-4 indijske glave na 533,539,540 i nije bilo problema ni sa jednom.
Bolje kupi novu nego polovnu. Polovna ima stare ventile i ko zna kakva su sedišta ventila, a i pitanje je zašto je skinuta sa traktora...

bobanvrb
23-01-11, 21:01
Jeste rtd.Znaci simson ili kako vec se zovu ove indiske,te treba ugradjivati? {"{":

Mislio sam da kupim novu ali kad sam video ovaj javasluk sa cenama i sa kvalitetom-strasno {"{":

zorancile
23-01-11, 21:07
Ne sekiraj se, to sve ista firma proizvodi, samo je pitanje pakovanja. ::namigivanje::

mmb
23-01-11, 21:21
prosle godine u mom komsiluku je ugradjena indijska glava[kupljen u juselu] i nema problema.
A za tu polovnu da das 100eura pa plus obrada glave,sicevi,vodjice,ventili, to je jos 100e,naravno ako nije pukla a to je retkost.I imas glavu koja vise ne moze da se radi,jer zamena siceva se radi samo jednom.
Uzmi indijsku i nema problema.Tursku ne uzimaj ni za zivu glavu,jer nisu iste zapremine komore i jako tesko pali. {"{":

bobanvrb
23-01-11, 21:36
Ne sekiraj se, to sve ista firma proizvodi, samo je pitanje pakovanja. ::namigivanje::

kako pitanje pakovanja kada mi je jedna 11600 a druga 23600.Sta pakuju u ovu skuplju plazma tv.

zorancile
23-01-11, 21:38
To nije ništa čudno, može da se desi da su to potpuno iste glave i u istoj kutiji, ali se razlikuje cena od prodavnice do prodavnice. Kod nas je sve moguće...

bobanvrb
23-01-11, 21:45
Koliko sam shvatio ima ta RTD indiska i simson
Rtd je jeftinija a ova simson skuplja ,verovatno ima razlike u kvalitetu

zorancile
23-01-11, 21:48
Cena više nije merilo kvaliteta.

bobanvrb
23-01-11, 21:52
Znaci da kupim ovu rtd 11690 din ?

zorancile
23-01-11, 21:56
Da meni treba, ja bi tu kupio. Ako vidiš da nešto ne valja kad je staviš, ti je vrati.

bobanvrb
23-01-11, 22:19
kazu samo da su opruge na ventilima tvrde da pucaju klackalice pa da vratim moje stare,Ajd videcu.I ja sam Razmisljao za ovu jeftinu velika razlika.Ima da ostane i za rumu 3. >:({

zorancile
23-01-11, 22:58
Toliko su tvrde opruge da će da pucaju klackalice? To još nisam čuo ni za ovaj ni za bilo koji drugi motor. Ti kad kupiš glavu probaj tvrdoću novih i starih, ali obrati pažnju da su stare zamorene i da su mekše i malo kraće nego nove.
Neće pucati, ne brini, klackalice su čelične, nisu od kartona. ::namigivanje::

Okrim
23-01-11, 22:58
@ bobanvrb

Bobane, nevolim baš da dajem savete šta bi trebalo raditi u tvojem slučaju, ali mislim da ako kupiš glavu motora u prodavnici, dobijaš i garanciju na nju koju ostvaruješ uz fiskalni račun, tako da nevidim razlog da bi za istu stvar u drugoj prodavnici davao duplo više novca, pogotovu u današnjoj situaciji i kad je taj traktor u pitanju. Ja bih kupio jeftiniju, ali obavezno garanciju na ispravnost iste.

Pozdrav od Mirka iz Kule. >:D

bobanvrb
23-01-11, 23:07
@zorancile Tako mi rekli majstori a probacu u svakom slucaju podrazumeva se.

@Okrim Ma isto sam i ja razmisljao ali me uplasili pojedini prodavci.kaze jedan nemoze da se namontira nepasuju odvodi za ulje pa mora masinski ili rucno da se prosiruju.nelogicno je toliko oprecnih misljenja oko jednog dela kao da je za spejs satl u pm.Zvacu sabac da se raspitam bas za garansiju i ostalo pa javljam sta sam uradio.Pozdrav iz vrnjacke banje i hvala na savetima >:({ kad se vidimo

bobanvrb
24-01-11, 23:51
ciji su delovi SMR,ako neko zna nek pomogne >:({

zorancile
25-01-11, 00:57
Pitaj tog što ih prodaje, imaju valjda neku deklaraciju?

juki
25-01-11, 17:29
:<<> neznam kakvi su delovi trenutno sada ? ja sam prije osam godina prvi put otvarao r60 u 20 oj godini rada ,znači i vojsku je odslužila! te delove sam kupovao direkno u fabrici, komplet za remont motora. majsto koi je ubacivao sklopove je rekao daj bože da odradi 30% koliko su trajali prvi delovi, mada je traktor tada radio 30 jutara zemlje od oranja branja vučnim beračem i sve ostalo. posle generalne traktor je samo ugario male njive zbog lakšeg okretanja, ostalo je sve ruja 52. verovali ili ne samo je prve zime palio na temperaturi ispod nule , sledeće je moralo da se sipa vruća voda kako bih upalio i počeo je duvati na iber lauf. mene je generalna izašla oko 1000 E. sledeće godine je stric radio r65 sa indijskim delovima upakovane u limenku i drvene sandučiće taj traktor i dalje radi i pali na minusu ! moja rakovica je izdržala jedva 5 godina i ponovo rađena ali sa indijsim delovima i još uvek radi ne troši ulje i pali na minusu . što znači ono što je jeftino tj (jeftinije) >:( :<<> nemora da ja loše ::lose:: ::traktor1:: >:({

bobanvrb
25-01-11, 22:29
:<<> neznam kakvi su delovi trenutno sada ? ja sam prije osam godina prvi put otvarao r60 u 20 oj godini rada ,znači i vojsku je odslužila! te delove sam kupovao direkno u fabrici, komplet za remont motora. majsto koi je ubacivao sklopove je rekao daj bože da odradi 30% koliko su trajali prvi delovi, mada je traktor tada radio 30 jutara zemlje od oranja branja vučnim beračem i sve ostalo. posle generalne traktor je samo ugario male njive zbog lakšeg okretanja, ostalo je sve ruja 52. verovali ili ne samo je prve zime palio na temperaturi ispod nule , sledeće je moralo da se sipa vruća voda kako bih upalio i počeo je duvati na iber lauf. mene je generalna izašla oko 1000 E. sledeće godine je stric radio r65 sa indijskim delovima upakovane u limenku i drvene sandučiće taj traktor i dalje radi i pali na minusu ! moja rakovica je izdržala jedva 5 godina i ponovo rađena ali sa indijsim delovima i još uvek radi ne troši ulje i pali na minusu . što znači ono što je jeftino tj (jeftinije) >:( :<<> nemora da ja loše ::lose:: ::traktor1:: >:({

slazem se potpuno.Sklop za generalnu kod nas izadje negde oko trideset i neka hiljada,a perkinsonovi sklopovi sa novom punpom za ulje i ac pumpom izadju 550e.Mala razlika ali se postavlja pitanje dali je to taj perkins kvalitet ovde kod nas.Nije tema perkins >:({ nego indiski delovi ali nije lose znati. >:({

samsung
02-05-11, 12:43
Zorane,
nije tacno. RTD je mala privreda u Indiji i to sa sigurnoscu tvrdim. SIMSON je fabrika u Indiji koja radi za prvu ugradnju TAFE-traktori tako da je iz ovoga sve jasno.
Pozdrav

zorancile
02-05-11, 13:36
Šta nije tačno? (ako si na mene mislio)

mmb
02-05-11, 13:58
Toliko su tvrde opruge da će da pucaju klackalice? To još nisam čuo ni za ovaj ni za bilo koji drugi motor. Ti kad kupiš glavu probaj tvrdoću novih i starih, ali obrati pažnju da su stare zamorene i da su mekše i malo kraće nego nove.
Neće pucati, ne brini, klackalice su čelične, nisu od kartona. ::namigivanje::
Kod rtd glave 100% pucaju klackalice jer nisu odgovarajuce debljine konusni osiguraci na ventilima.Ne ulaze dovoljno u kanal i prilikomsabijanja ventila dolazi do pucanja klackalica.Problem se resava vracanjem starih osiguraca i nema problema.
Ovo je provereno na pet imt 539 u mom kraju.Osim toga sve ostalo je u redu.

zorancile
02-05-11, 14:05
Ako sam dobro razumeo, osigurači upiru u vodjice ventila?

lisnik
02-05-11, 18:36
Turski i svojekakvi djelovi nisu ok.Indijski dijelovi su super.Treba naglasiti da je Indija nekad bila Engleska kolonija.Tad su pravili dijelove za MF-ove traktore i perkins motore.Znaci nije to mala privreda.Jedan primjer:svi engleski traktori imaju LUKAS alansere Made in Indija.>:({

bojankosovo
13-08-11, 08:15
Citajuci vase savete vidim da nisu losi ovi indiski delovi.Juce sam kupio sat za temperaturu za 533, platio 9e a isti teleoptikov kosta 29 ili 30e tri puta vise, jos ako bude i kvalitet bar solidan onda za merak.Pozdrav.

mmb
17-08-11, 02:39
Ako sam dobro razumeo, osigurači upiru u vodjice ventila?
da,bas tako.Na bar 5 komada 539 je bio takav slucaj i sve glave su kupljene u juselu.Na nekim je pucala klackalica odmah a neki su izdrzali max. do 4 radna sata.Ljudi su kupovali nove klackalice i opet krk!Na kraju je ipak pronadjen uzrok.Ne bi prica bila toliko zanimljiva da se sve to nije desilo istom majstoru.

German hunting terrier | Jagdterrier