Čir

gandrad

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2014
Poruka
1.751
Lokacija
jagodina
Otvaram novu temu, sviđalo se to nekome ili ne.
Naime ovde su obrađene neke travke koje leče neke stvari.
Ja bih hteo da to okrenem pa da za pojedine bolesti zatražimo koje sve travke dolaze u obzir za upotrebu kod određenih bolesti. Zašto?
Pa zato što sam se upravo vratio iz bolnice ,gde sam zaglavio prošlog četvrtka, sa unutrašnjim krvarenjem ( tjt. pucanje čira).
A izašao sam sa dijagnozom ČIR na želucu i dvanaestercu ( granica).
Pa sam mislio da saslušam Vaše recepte za odstranjivanje ,ili ublažavanje delovanja čira u organizmu, naravno iz sopstvenog ili bilo čijeg, iskustva u Vašem okruženju.
Zašto nova tema, kad je možda to već negde pomenuto u nekoj temi? P a zato što mislim da to ne može jedna lekovita biljka da pokrije. A mislim da to neće samo meni biti od koristi.
 
Dok sam imao problema, po preporuci lekara pio sam caj od lista maticnjaka (ako se dobro secam) I caj protiv zeludacne kiseline ( takodje ako se dobro secam), to je bila neka mesavina, koju sam kupovao u biljnoj apoteci "Josif Pancic" u Beogradu u uliciTadeusa Koscuska. Uz to sam naravno uzimao i lekove, one tablete za sisanje... Nista od toga nije dalo neki poseban efekat, vise puta mi je doslo da uzmem noz rasporim se I izbacim zeludac iz sebe. Od bolova sam bukvalno padao na kolena. Stanje je iz dana u dan bilo sve gore. Prve probleme sam osetio jos sa 14-15 godina. Da bi 7-8 godina kasnije postalo nepodnosljivo. Donosili su mi neke tablete iz Nemacke, uzimao sam neke kapi koje sam dobio iz Francuske ( slican ukus pelinkovcu). Kad sam se vec pomirio sa tim da cu ostatak zivota provesti sa neizdrzivim bolovima, koji se uvek jave kad ne treba i uz redukovanu ishranu, desilo se cudo. Neki bivsi kolega kad sam mu ispricao kakve probleme imam, doneo mi je na posao neki neobican jogurt, kaze to je kefir. Jedino sto sam o njemu znao je iz neke emisije da je to pice stogodisnjaka sa kavkaza. Ubedjivao me je da mi samo to moze pomoci da se on sa njim izlecio... Donosio mi ga je svaki dan, pio sam ga ali iskreno nisam verovao u tu njegovu "cudesnu moc", jednostavnosam izgubio veru da mi nekad moze biti bolje. Posle odredjenog vremena primetio sam da vise nemam napade...malo po malo poceo sam da konzumiram I namirnice na koje ranije nisam smeo ni da pomislim (sunka, paradajz, vino...). Danas vise ne znam sta znaci bol u zelucu I sta je zeludacna kiselina. Kasnije sam ga I sam pravio. Dao mi je te gljive koje se potapaju u mleko, odstoje u njemu 24h, procedi se I to je to. Ima prilicno lep ukus, pio sam ga svakodnevno umesto jogurta. Krivo mi je samo sto sam ostao bez gljiva te ga vise ne pravim. Znam da umanastiru Fenek spravljaju vodeni kefir I pio umesto gaziranih sokova, ali ne znam da li ima tako lekovito dejstvo kao mlecni. Raspisah se ja... Uglavnom probleme sa cirom sam resio mlecnim kefirom. Gljva je nije biljka, ali bitno je da ti moze pomoci.
 
@Surdonja a kako se proizvodi ta gljiva,tj kako je razmnozavas da imas stalno i da stalno pravis taj jogurt i gde se moze nabaviti?
 
Kefir je fermentisano mleko sa kompleksom bakterija i gljiva, ima lekovitih svojstava i radi se tako sto se u mlako prokuvano mleko doda grudvica kefira i ostavi da odstoji 12h
Znam da ima kefira u prodaji po megamarketima, a sad da li je to pravi ne znam, najbolje nabaviti od nekoga grumencic
http://www.meggle.rs/sr/kefir/
 
Jeste pravi jer drugaciji ne moze biti. Ta je fermentacija alkoholna za razliku od kiselog mleka (jogurta )koja je kiselo mlecna.
Pravili smo ga u Mlekarskoj skoli u Pirotu davne 94-97.
 
Pa da realno najjeftinije je napraviti ga sa tom kulturom, mada neki kazu da nije to pravi kefir kao dodavaju kojecega da samo ima ukus slican kefiru.
Logicno je da stavljaju sto je najjeftinije a ako imaju kulturu kefira onda im je to prakticno skoro pa besplatno
Uz to caj od hajducke trave, nevena pa dodati meda, jer su to cajevi koji potpomazu regeneraciju sluzokoze, dok bosiljak npr. resava helokobakteriju
 
Pa da realno najjeftinije je napraviti ga sa tom kulturom, mada neki kazu da nije to pravi kefir kao dodavaju kojecega da samo ima ukus slican kefiru.
Logicno je da stavljaju sto je najjeftinije a ako imaju kulturu kefira onda im je to prakticno skoro pa besplatno
Uz to caj od hajducke trave, nevena pa dodati meda, jer su to cajevi koji potpomazu regeneraciju sluzokoze, dok bosiljak npr. resava helokobakteriju
Sta caj od bosiljka resava taj problem?Pitam zato sto je moja mama nedavno bila u bolnici zbog te bakterije,nije vodila racuna i bas se namnozila,pa zato pitam?
 
@Surdonja a kako se proizvodi ta gljiva,tj kako je razmnozavas da imas stalno i da stalno pravis taj jogurt i gde se moze nabaviti?

Gljiva se sama razmnozava dok je koristis. Sto je veca to brze odradi posao. Ne znam gde bi je mogao nabaviti, ja sam je dobio od nekog bivseg kolege, ali je nisam dugo koristio pa je odumrla. Ne znam da li je ista ova za vodeni kefir kao I ta, ako jeste nju bi mogao mozda da ti nabavim iz manastira Fenek, posto znam da oni imaju. Mislim da sam I negde na forumu, u nekoj temi u okviru govedarstva procitao da neko pravi. Prelistaj teme u kojima bi to moglo biti. Onaj ko ima najverovatnije bi ti rado dao, jer se ona brzo razmnozava, pa posle ne znas sta da radis sa viskom. U medjuvremenu cu se I ja raspitati, pa ako je isto kao I za vodeni mogu ti poslati iz Feneka, ako uspem da dobijem.
Poremecen rad helikobakterije I izaziva cir, sa tim sam I ja poceo.
Kefir iz prodavnice (meggle, imlek, campina) nije isti kao domaci. Kupovni je mnogo bistriji I ima slicniji ukus surutki, dok je domaci slicniji jogurtu I podseca na stari sir. I ako se neko odluci za kupovinu kefira u prodavnici, neka ga ne zbuni naduveni poklopac na casi, to je kod njega normalna stvar.
 
Ukucaj na guglu kefir gljiva. Kada ti se otvori imas prodaju preko facebook oglasa. Mislim da je iz Subotice.
 
Скроб под дејством желудачне киселине ствара казејински лепак,тешко растворљив у било чему,који обложи зид желуца и тада настану проблеми сваке врсте.
Потребно је уносити храну која има оштре ивице које просто остружу тај казеин са зида желуца.Ту је неприкосновендробљен кукуруз осмак-зубан. Наглашавам: дробљен на воденичном камену мале брзине а не млевен у електричном млину на великим брзинама.Ивице код зубана су оштре као жилет док су ивице на брзим млиновима тупе и за овај случај некорисне.Прекрупа се само умеша у нешто да би се лакше прогутала и тако сваког дана по 2-3 кашике до побољшања.Зид желуца се обнавља на око 28 дана и кад се то постигне нема више ни чира ни других тегоба у желуцу.
Није исто куповни филтрирани кефир и онај из кућне радиности.
 
Deda Lala mislis na projino brasno?oneko sveze,ne termicki obradjeno primer u proju ili kacamak :Dnego 2-3 kasike onako svezeg primer u jogurt i popije se ?
 
Pa ljudi ,svaka vam čast, Hvala vam!!!
Nisam očekivao ovakav odziv i diskusiju.
Ako mogu da zaključim, što se tiče čajeva, treba napraviti mešavinu : kantarion, hajdučka trava, neven i bosiljak .
A zatim kefir i projino brašno.
E sad za kefir , znači treba naći gljivu i mleko. Ja imam kozu ali smo je zasušili, zato što je sjarasta, i sad nema mleka do proleća, a ne verujem da u ovo mleko iz radnje, uopšte može da se nešto radi, sa tim.
Što se tiče projinog brašna, prekjuče sam odmah po izlasku iz bolnice odneo na meljavu ,juče prosejao, i već počeo da ga koristim, ali kroz proju i kačamak. E sad da li je taj način delotvoran , neznam videćemo.
Još jednom bih se toplo zahvalio svima koji su uzeli učešće u ovoj temi. Neka ih Bog poživi i svako dobro im želim , a zdravlja najviše!!!
 
Moze da se pravi I sa mlekom iz prodavnice, sem imlekovog. Kad sam pokusao da ga napravim od imlekovog, u mleku su se samo stvorile neke gromuljice I to ue bilo to. Od domaceg mleka bude gusci ali moze I kupovno da posluzi.
 
Синко,казеинску "кесу" у желуцу мора нешто да саструже. То безболно без имало штете по организам ради бесплатно,онако како сам написао,прекрупа од кукуруза зубана некувана у јогурту,млеку,киселом млеку кефиру.Хладно,не и вруће јер се тиме омекшава ивица .Кефир је веома користан и благотворан због ензима које луче гљивице.Зими треба и 24 сата да се направи напитак док лети због високих температура уме напитак да буде готов и за мање од 12 сати.
Циљ овакве терапије је да се обнови унутрашњи зид желуца да почне да се обнавља а кад се то постигне тегобе нестану као руком однесене.
 
Скроб под дејством желудачне киселине ствара казејински лепак,тешко растворљив у било чему,који обложи зид желуца и тада настану проблеми сваке врсте.
.
Uz duzno postovanje ali potpuno netacna informacija, za stvaranje kazeinskog lepka iskljucivo je potreban Protein kazein iz mleka i mlecnih proizvoda, kazein se ne moze dobiti razgradnjom skroba nikako.
Po cemu ste zakljucili da se kefir " filtrira" u mlecnoj industriji?
 
Uz duzno postovanje ali potpuno netacna informacija, za stvaranje kazeinskog lepka iskljucivo je potreban Protein kazein iz mleka i mlecnih proizvoda, kazein se ne moze dobiti razgradnjom skroba nikako.
Po cemu ste zakljucili da se kefir " filtrira" u mlecnoj industriji?

Eto to sad???
Sasvim je normalno da ima različitih pogleda na ove probleme... Ali , rekao bih ja, da ovo kako se formira i gde taj lepak, zaključak posle pojašnjenja Deda Lale sledi...
Može se koristiti projino brašno mleveno na kamenu , bez struje(potočara) ,kao proja ili kačamak , ali je najdelotvornije , izmešati par kašika u jogurt ili kefir ( Znači niti kuvano ,niti pečeno ,samo izmešano). Obavezno piti samo hladan napitak.
Što se tiče kefira, može se praviti i od kupovnog mleka ( samo paziti na proizvođača)

Hteo bih da čestitam svim čirašima novu 2015 god. a posebno onima koji su učestvovaliu ovoj temi. Živi i zdravi bili narode i neka nam svima Bog pomogne u novoj godini!!!
Zdravi bili...
 
Nije baš direktno vezano za temu, ali ja znam da je moja baba svojevremeno uspešno rešila problem gorušice u želucu.
Svaki dan je tri puta dnevno, pre jela, popila pola kafene šolje čaja od čistog kantariona. Tokom godinu-dve dana je taj problem potpuno nestao, niti se ponovo javio i nakon prestanka pijenja čaja.
Čaj je kupovala od nekog travara sa Goča.
 
Ma Branko kantarion nije problem,ja ga pijem stalno. Ja sam i prošle ( odnosno sad pretprošle) negde u novembru , imao takođe crnu stolicu ( pored ostalog , znak za unutrašnje krvarenje) , ali sam to sanirao, trenutnom promenom ishrane ( batalio kafu načisto ,povećao unos projinog brašna, izbacio gazirane sokove, jeo prepečen ili presušen hleb , takođe batalio unos belog luka i kiselog povrća i sl.) i non stop sam pio čaj od kantariona, maltene sve do početka marta.
Ali ove ( tjt. sad prošle) god. u decembru , to sve mi nije pomoglo i zaglavio sam u hitnoj, praktično sam kolabirao.
Zato se i raspitujem za razne stvari ne bi li to sanirao na duže vreme. Mada, kako sam ja razumeo, a i logično je da veliki procenat uzroka pojavljivanja ove bolesti ( a i za masu drugih poremaćaja u organizmu) je sekiracija, nerviranje , stres , itd. A da neuredan život ( neredovno uzimanje dnevnih obroka ) i ishrana lošim i jednoličnim namirnicama , ustvari manji deo uzročnika ove bolesti.
E sad ja sam svestan da nijedan od ovih uzroka neću moći u buduće da mnogo smanjim , ali bar da postojeće stanje saniram, pa za dalje ćemo videti.
Hvala Vam na savetima, živi bili!!!
 
Nazad
Vrh