Soja 2015.g.

Ostavio sam svog semena za 10 jutara, toliki je i plan, al videćemo do proleća da će se u planu nešto menjati... Sorte Sava i Balkan.
 
2013,2014 soja mi je zauzimala 80 % povsine tako ce i u narednoj godini biti.
 
ako mnogi seju 2/3 ili 80% , to znaci da se soja seje vise godina zaredom,elem,to je i pitanje ,kakva su iskustva kod sejanja soje vise godina zaredom ,na istoj parceli,ili bar dve godine zaredom...aj zdravo
 
ako mnogi seju 2/3 ili 80% , to znaci da se soja seje vise godina zaredom,elem,to je i pitanje ,kakva su iskustva kod sejanja soje vise godina zaredom ,na istoj parceli,ili bar dve godine zaredom...aj zdravo
Slobodno sej i 7-8 godina za redom,nema ekonomski znacajnih oboljenja,stetocina,iznosi 7 kg Azota ,1,4 kg Fosfora ,1,6 kg Kalijuma sa jednom tonom prinosa,od toga 2\3 Azota dobija simbiozom,kvrzicnim bakterijama,najmanje hraniva joj je potrebno u odnosu na sve ostale ratarske kulture...pozz:osmeh:
 
Ponovo otvorena tema.

Soja je ove godine ispala najprofitabilniji usev, tako da sejem Viktoriju.
 
Slobodno sej i 7-8 godina za redom,nema ekonomski znacajnih oboljenja,stetocina,iznosi 7 kg Azota ,1,4 kg Fosfora ,1,6 kg Kalijuma sa jednom tonom prinosa,od toga 2\3 Azota dobija simbiozom,kvrzicnim bakterijama,najmanje hraniva joj je potrebno u odnosu na sve ostale ratarske kulture...pozz:osmeh:

Mislim da ste pogriješili u decimalnom zarezu . Imam podatke da jedna tona zrna iznosi oko 60kg čistog azota , 13 kg Fosfora , 21 kg Kalijuma, itd
Većina azota može da se dobije iz kvržičnih bakterija ali ako i ima dovoljno na korjenu i ako su aktivne kako treba . Najbolji prinos je dokazano nakon višegodišnjeg kukuruza ,
 
Nazad
Vrh