Sistemi za navodnjavanje

pozdrav svima,imam DEUTZ dizel motor dva klipa pa bi da stavim neku pumpu na njega,gdje moze da se kupi DMB pumpa visokog pritiska i koja je cijena,koji je kapacitet te pumpa i koliko bara pravi pritisak?
 
Po meni to nece funkcionisat kako treba jer ta pumpa nema pritisak . Ne bih rekao da ce raditi sa 1,5 do 2,5 bara .
 
DEUTZ je 25 konja a tifon radi na 3 bara,

---------- Poruka napisana u 22:58 ---------- Prethodna poruka je at 22:49 ----------

ima kod nas u Banja Luci DMB motor sa pumpom,pumpa je crvene boje,pumpa pravi 5 bara,provjereno jer sam je kacio na tifon i sve radi kako treba kod nas je 1400EURA pa mi se cini da je to puno para,interesuje me cijena tamo kod vas nova ili polovna ako moze da se nadje?
 
Dali ima nekoi iskustvo od honda pumpa za vadenje voda kapacitet 600l/min benzinec i kipro kineski disel kapacitet 600l/min cenata na dvata e okolu 450 euro
 
Cini mi se da je neko pisao da kardanske pumpe mogu da vuku vodu sa najvise 7-8 metara dubine,preko ne mogu nikako?
 
Obavezno jer posle su problemi.Kod mene je voda na 4m. pa me to nije nesto zanimalo ali ako je vise od toga mora se ubacivsti nesto da kompezuje tu razliku.Mozda ce ti to neko bolje objasniti neko ko je imao takav problem ili zna tacno o cemu je rac.
 
Po zakonu fizike nemoze se vući više od 8m dubine ,ja sam imo problem kod mene je voda 14m jer ako je više od 8m ona povuče al kadse doda veći gas vodeni stub se kida i ona prestaje da vuče naravno ima tu i veze kolka je izdašnost bunara jednostavnim rečima najpraktičniji rad je do nekih 4-5m posle toga sveje pod znakom pitanja ako je voda dublje ILI mora dase ukopava tj.pravi šahta dabi se smanjila razlika ako je to izvodljivo a ako nije jedino rešenje je potapajuća pumpa a od 9m dubine vode tosu samo priče da moze vući tako su meni objasnili kadsam bušio bunar i naišo na ovakve probleme .Tako sumi objasnili INZINJERI u ZRENJANINSKOM vodovodu kojim je to struka znači ljudi koji imaju stim praksu.No al kako se kaze svako voli da bude pametan moze ovo ili ono al to udara po dzepu a od zalivanja ništa:ppozdrav:
 
Po recima mog caleta,trebalo bi da moze.Pre dve nedelje sam bio kod komsije,kuca do nas,ali je deo gde mu je sahta i podrum otprilike metar vise od dela gde je nasa kuca,a sigurno 3 metra vise od dela gde planiram da izbusim bunar,i u tom podrumu je na otprilike 2 metra podzemna voda,pa je krompir koji stoji dole morao da izdigne sa dva reda blokova,sto bi verovatno znacilo da je voda kod mene jako blizu povrsine,a pogotovo kao sto rekoh u drugoj temi,na tom delui je pre bila bara,koja je presusila,ali se desava u kisnijim periodima ili posle zime da se nivo vode digne i napravi bara ponovo,tako da mislim da bi moralo biti dovoljno vode,ali provericemo.

A na tom delu imam cak i mogucnost da ukopam zemlju,pa i da tu izvucem koji metar,nego da vas pitam,ako bih ukopao taj deo livade,i da traktor stoji u njemu (to je onda jedno 3 metara ispod njive),da li onda na izlazu pumpe postoji gubitak koji ulazi u onih 8 metara sto pumpa moze da povuce?
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa Aqua green trakama i folijama Ekstrudera iz Beočina?
 
Nemoj da ukopavaš ako baš nemoraš , prvo vidi dokoje je dubine voda kada iskopaš bunar i pustiš pumpu u rad.Moraš razlikovati dubinu sa koje vučeš vodu i visinu vodenog stuba.Bunar možeš bušiti do bilo koje dubine dok nenadješ dosta vode, npr 40m ,tj rupice na cijevi dole su recimo na 35-38m i odatle vuče vodu aakose voda digne i ne pada pri radu ispod 7-8m onda može vući i površinska pumpa. Visina dizanja vode nakon pumpe je nešto drugo neulazi u račun dali pumpa može vući , ali sa svakim metrom visinske razlike gubiš činimi se 0,1 bar pritiska a time i protok .
 
Ima li neko iskustva sa Aqua green trakama i folijama Ekstrudera iz Beočina?
Folija malč o.k nije loša a trake su posebna priča ja sam uzimo pre 3god.ceo bunt a ono 100met ok onda greška 2-3met nema kapljača tako da na celom buntu imo sam na 5-6 mesta grešku a štose tiče rada trake pa po meni nisu loše al ima i mnogo boljih
 
@ skal

Juče sam pričao sa gazdaricom. Folija od 55 mikrona sa rupama koje su samo izbušene u X je 20 din/m sa PDV-om, stara cena, a možda do početka sezone i neki dinar više. Toliko košta i proverena uvozna pa sad šta činiti. Jedino ako bi se izmuvalo bez PDV-a. Trake od 200 mikrona su 5,30 din/m sa PDV-om. Slične boljke imaju i one trake iz BG. Zidovi traka su jako tanki, nepravilni razmaci između kapaljki a najgore sto onaj otvor na kapaljci često bude nepravilno izbušen pa onda tu mnogo više propušta nego što treba
 
ja sam prošle godine uzimo neke američke po 4.40din od 150mic. i nisu loše te ću uzimat i nadalje dosad sam imo atp talijanske al te su dosta skuplje a o domaćim šta da kazem jednom i kozna kad sledeći put
 
Za mene su od 150 mikrona slabe. Meni ipak trebaju da traju par sezona. Za povrtare su ok. Ja kad ih postavim ispod folije a pokažu se loše onda sam nagrabusio. Za ljude koji ih postavljaju po površini nisu ni one iz BG loše, lako vidiš problem i lako ga rešiš a dosta su jeftinije. Meni su se i ATP pokazale dobro.

Malo sam promašio temu pa admin ako hoće može prebaciti ovih par postova
 
Nazad
Vrh