Sistemi za navodnjavanje

to su opasne pumpe,kad bih imao samo struju na njivama cepao bih sa njima.Mogu da teraju tifon ko od sale a da ne pricamo o ekonomicnosti.
 
Zdravo Nebojsa nas ova tema veoma zanima.Ti se veoma razumes i mozda bi mogao da mi pomognes.Iz Sivca sam.Zanima me tomosova pumpa sa koje dubine moze da vuce vodu.Ako si raspolozen za razgovor mozes ostaviti tel.pa da se cujemo
 
pa onda mi dodje to na isto,mora da mi radi agregat da bi pravio struju,ovako mi isto radi traktor ili agregat sa pumpom,Znaci doje to na isto.Koliko ja mislim.
Mnogo je skupa ta struja sto je pravi agregat.
 
Zdravo Nebojsa nas ova tema veoma zanima.Ti se veoma razumes i mozda bi mogao da mi pomognes.Iz Sivca sam.Zanima me tomosova pumpa sa koje dubine moze da vuce vodu.Ako si raspolozen za razgovor mozes ostaviti tel.pa da se cujemo
Tomoska ti vuče maks.7-7.5m i to zavisi od izdašnosti bunara jer ako je vodeni stub veći od8m tu nemoze da radi jerse vodeni stub kida ,
 
pa onda mi dodje to na isto,mora da mi radi agregat da bi pravio struju,ovako mi isto radi traktor ili agregat sa pumpom,Znaci doje to na isto.Koliko ja mislim.
Mnogo je skupa ta struja sto je pravi agregat.
Pa komšo ja radim sa agregatom i potapajućom pumpom od1.5kw i teram s njom 30ari kap po kap od jednom dok neka obična pumpa di terala manje i trošio više goriva znači sa pumpom za 1h dobijem 9-9500lit vode a potrošim 1.2litD2.pase sad sračunaj ,
 
E pa ja sam skoro napravio sistem sa takvom pumpom i prezadovoljan sam. Dakle uradio sam dvije bušotine od 4 cola , jednu na parceli od 2.4ha na dubinu 15m, a drugu na parceli od 5.5ha na dubinu od 9m .
Na prvoj sam imo struju jer je kod kuće a na drugu sam spustio priključak sa bandere. Pumpu sam za sada uzeo 0.75kw 150l/m na 17m visine deklarisano nisu trenutno imali jaču , reko aj da probam, pa ću na proljeće uzeti i do 1000l/m.
Super stvar tjera DMB top na 350m udaljenosti bez problema hvata odjednom oko 1000m kv. Nisam probo ali vidim da sigurno može tjerati i 2 takva topa jer ima dosta veći protok od deklarisanog.
Za nepovjerovati ostavim na jednom mjestu oko 1h i 15m , dobro zalijem leži voda mislim oko 20ak l po kvm a potrošim oko 1 kw struje.Još kad probam dva topa javiću ali može sigurno pogotovo na malo manjoj udaljenosti.
Jedino šteta što nisam uradio ranije otplatilo bi se sve za jednu sezonu.
 
E pa ja sam skoro napravio sistem sa takvom pumpom i prezadovoljan sam. Dakle uradio sam dvije bušotine od 4 cola , jednu na parceli od 2.4ha na dubinu 15m, a drugu na parceli od 5.5ha na dubinu od 9m .
Na prvoj sam imo struju jer je kod kuće a na drugu sam spustio priključak sa bandere. Pumpu sam za sada uzeo 0.75kw 150l/m na 17m visine deklarisano nisu trenutno imali jaču , reko aj da probam, pa ću na proljeće uzeti i do 1000l/m.
Super stvar tjera DMB top na 350m udaljenosti bez problema hvata odjednom oko 1000m kv. Nisam probo ali vidim da sigurno može tjerati i 2 takva topa jer ima dosta veći protok od deklarisanog.
Za nepovjerovati ostavim na jednom mjestu oko 1h i 15m , dobro zalijem leži voda mislim oko 20ak l po kvm a potrošim oko 1 kw struje.Još kad probam dva topa javiću ali može sigurno pogotovo na malo manjoj udaljenosti.
Jedino šteta što nisam uradio ranije otplatilo bi se sve za jednu sezonu.
Jel to potapajuca pumpa i ako jeste ko je proizvodjac
 
Da potapajuća ,neda mi se sada tražiti račun ,bila su dva proizvodjača u igri ,Italijanska pa smo od jedne firme uzeli motor a od druge pumpu pošto se mot. i pum. spajaju jedan iznad drugog.
Mislim da je pumpa:
http://www.orlando.it/htdocs/en/index.html
vidjeću sutra tačan naziv uglavnom postoji desetak Italijanskih proizvodjača tih pumpi i sve su dobre , jedino nevole mnogo pijeska ali i popravke su im jednostavne i jeftine.
Ako se odlučiš na takvu pumpu bitno je imati dovoljno lufta i paziti na dubinu postavljanja jer ako se nedaj Bože zaglavi ode i pumpa i bunar.
Inače imaju sigurno najbolje iskorištenje energije.
 
Nazad
Vrh