Bušenje bunara na njivama

Pozdrav svakome.

Interesuje me ako neko zna ko busi bunar u blizinu Backu topolu.Potrebno mi je za pranje svinjca koji svaki dan perem i koristim vodu neprestano svaki dan najmanje 7 sati.i koliko bi to kostalo i sta je jos potrebno da bi imao normalno pritisak kao na gradski vodovod.Hvala unapred
 
Ako nisi na kalvariji lako mozes i sam za sitne pare. ja sam sad za praznik ustedio ~100eura
Nase bunardzije idu i na teren 50m_ske buse za 200-250
 
A dali zna neko, za firmu koja bushi bunare u bosni, odnosno republici srpskoj? nalazim se na OZRENu, izmedju doboja i tuzle.

samo neki broj / adresu /mejl ili slicno...pa cu ja gledati da stupim u kontakt, da razjasnim cjenu.

puno pozdrava

zzzZZZZZzzzZZZzzz (bumbarov let ::namigivanje:spavam:
 
Kako mogu da proverim koji je kapacitet bunara koliko vode daje u minuti da nekupim pogrešnu pumpu (potapajuću)
 
ako je bunar KOPAN nije busen onda nemozes da pogresis nikako a ako je busen onda neznam kako da proveris ali znam da treba izvlaciti sto vise vode kako bi se zile -kanali kojima dolazi voda prosirile i brze tise vracala voda u bunar
 
Gresis za kopani bunar.Moj komsija ima i ja ga isusim za 15 minuta.Onda cekam da dodje voda pa ponovo.Dok nosam izbisio na 38 metara i resio problem.
Najbolje ti je ako da taj koji ti je kopao da savet .Ja kada sam pregovarao za posao rekao sam im koju kolicinu vode hocu i ako ne bude oni snose troskove ponovnog busenja.
A ukoliko je buseni moze da se proveri proverom nivoa vode .Pustis pumpu ( za koju znas kolicunu koju daje ) i meris nivo vodu u bunaru koliko opada .
 
ja sam jesenas izbusio bunar fi 50 na 23 m dubine
busila je jedna Nandorova ekipa
bunar je izasao 184 eura
sada zalivam sa malom DMB pumpom 250l/min
i maksimalno moze da tera 3 prskalice bez obzira koliki gas das pumpi
dok kad zalivam iz kanala sa istom pumpom 8 do 10 prskalica
kako sam cuo od ljudi stvar je u bunaru jer postoji "pritisak" u bunaru
tj koliko ti bunar da toliko i mozes da povuces vode
da li jos neko ima ovaj problem sa bunarima :sta:
 
završili su mi bušenje bunara krajnja tačka je oko 114 metara fi 125 cm je do 34 metra posle ide fi 2 cola, bunardžija kaže da daje oko 200 litara u minuta ali opet ne bi da kupim previše jaku pumpu da ne ostane bez vode.
Kako da proverim kapacitet?
 
@novica Normalna stvar kad pumpa podize vodu iz dubine da joj je teze! Uprti vrecu kuruza na ledja i trci,oma ce ti bide jasno.
@zakicd Bunardzija ti je reko na osnovu iskustva gledajuci debljinu mlaza kod ispiranja.
Prikljuci pumpu i puni rezervoar,bure... poznate zapremine,meri vreme potrebno da se napuni i tada racunas.
Potopne pumpe uvek za 25-30%vise vode daje kod iste snage motora jer lakse guraju nego vuku vodu
 
@ novice
Imas mali kapacitet bunara i tu ne mozes mnogo uciniti .Bunardzije kazu da max mozes povecati 25 % kapacitet nekim duzim koriscenjem samog bunara .
@ivanhoe
Na bunar koji sam izbusio fi 160 mm tj .busena je rupa od fi 320 a stavljena cev od fi160 mm . U tu cev moze se staviti max potapajuca 5 coli koja po Grundfoss proracunu moze da da max 400 lit. i to da je potpim na 20 - 25 metara ( za to postoji izracunavanje ). Koristim DMB dizelku Slap 800 5,5 bar koja daje blizu 600 lit u minutu .Tako da se bas neslazem sa tvojom tvrdnjom da potapajuce pumpe mogu dati vise vode.
Za veci kapacitet od 500 do 1000 lit .treba veliki fi za potapajucu i velika struja cak i blizu 35 kw .

Za proveru jednog manjeg bunara fi 50 i dubina 37-38 metara koga je izbusila Nandorova ekipa koristio sam Tomos pumpu koja po tablici daje do 500 lit/min.Punili smo rezervoar od 1000 lit. ( oko 7 min.) i na malom i velikom gasu daje istu kol.vode ,znaci to je max.bunara Samo sto bi duzim koriscenjem jace pumpe od bunara zaronio bunar ( ovo je misljenje vise bunardzija ),koristili smo je kratko.Kupio sam Pedrolo pumpu od 150 lit/ min. i sada sjlaka extra.
Drugi strucnjak ,mislim iz Rume Jurca dosta ga ljudi hvali . Kaze da mozes postaviti pumpu od 500 lit . i na kraju druge strane potisne staviti cesmu i pustiti samo jednu kap i pumpa ce raditi.
Ali bez probe mislim da ti tesko ko moze reci kapacitet bunara.Pusti tu DMB pumpu da radi i prati nivo vode u bunaru,koliko opada od momenta paljenja .Ako puno opada to nije dobro.kada padne izmedju 7 i 8 met pumpa ce ostati bez vode i ako je ne iskljucis riknuce.
 
Jedno laičko pitanje: Da li može "tifon" da se napaja sa bunara, i koliki prečnik bunara je tada potreban?
 
@sale
neznam kako da izmerim vodeni stub :sta:
znam da pre nego sto je stavljena klapna nivo vode je bio oko 1.5m
a sada klapna drzi vodu u nivou sa zemljom
pumpa najduze je radila neka 3 sata bez prestanka i svo vreme je jednako vukla vodu
znaci da ni posle tri sata rada voda nije pala na 7 m dubine jer u suprotnom slucaju pumpa ne bi terala vodu
 
@sale sa grunfosovom pumpom 2' sam opkladu dobio.
1.smo je uglavili u vrh bunara "fontanom" povukli vodu i merili vreme potrebno da na prelivu rezervoara~1m3 krene voda.
Isto smo uradili potisnuvsi pumpu 10m u cev.
Za oko 1/3 manje vremena je pocela prelivati.
@ oldtimer centrifugalno kolo na usisu stvara pritisak -06Bar (vakum)
na svim prostorima
 
Ljudi kod mene na salasu je dosao covek sa ekipom i izbusli su mi bunar na 27 metara dubine citaj RUSKIM AMERIKANEROM. Ja licno gledao, prvo su neki bazen improvizovali i usred njega namestili malu rampu na vrhu rampe mali reduktor koji je pokretao amerikaner tj. busilica Trazili su samo 220 volti i za 30 minuta su iskopali bunar od 3 cola. Rasklopili su skalameriju ukljucili pumpu tomosku jedno pola sata da radi i otisli. Od tada je proslo cetiri godine i bunar radi na hidropaku je, imamo malo svinja od stoke koji piju vodu iz njega a i koristim ga za zalivanje baste i kao tehnicku vodu na salasu.
 
I kodnas 1 ekipa tako radi.
Pre 15-20g citavo naselje su uradili i jos nema reklamacije ::svaka cast::
 
@ Ivanhoe
Dubina sa koje pumpa moze da zahvati vodu jednaka je GRAVITACIONOJ KONSTANTI!
Gravitaciona konstanta je jednaka gravitacionom ubrzanju, i iznosi 9,81 m!
Imao pumpu koja stvara minus milijardu bara, neces zahvatiti vodu sa dubine vece od 9,81m.Naravno, na ovoj geografskoj sirini.Na severnom polu ce to biti neka druga dubina...
Iz ovog razloga se koriste potapajuce pumpe...Ako je potapajuca pumpa dovoljno jaka, mozes ako hoces da guras vodu i na Mount Everest.
A ako ti je pumpa na povrsini, mozes crpiti vodu sa 9,81 m.Ni mm vise....
_________________________________________________Post je spojen: [time]1243647703[/time]_________________________________________________
http://www.physlink.com/Education/AskExperts/ae443.cfm
 
Hvala za link :ppozdrav: Za visinu sam znao ali ne i definiciju ::svaka cast::
Zato sam se i ogradio
ivanhoe je napisao(la):
@ oldtimer centrifugalno kolo na usisu stvara pritisak -06Bar (vakum)
na svim prostorima
Muzejske darling pumpe su cupale sa vecih dubina od centrifugalnih,koje su postale gotovo jedine
 
Ja nisam video trenutno trazeniji posao od busenja bunara ,bar kod mene u selu.Naime, moj teca zove Nandora i neku njegovu ekipu vec vise od mesec dana kao i mnogi drugi .Stalno ga lazu od nedelje ,za par dana i tako te price.Da li je moguce da niko drugi to ne radi osim tog coveka iz Subotice ? Hidromont 1 ,koji se deklarise do 90 mm precnika bunara ,imao je izgovor ako naidjem na kameni sloj postoji mogucnost da mi se polomi burgija vidite vi sa nekim drugim busenje (katastrofa ) .
Da li ima neko jos neki broj ko je iole ozbiljan da busi bunara od fi 50 na nekih 30-35 metara?
 
Nazad
Vrh