PDA

View Full Version : Pumpa visokog pritiska

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

miodrag94
16-11-14, 21:55
Dali je muguce da pumpa od tamica radi na imt 558?
Imam problema sa pumpom na imt 558 a u ormanu imam novu pumpu za tamica i nzn dali mogu nju da stavim ...
Na izgled su pumpe totalo iste osim u maloj razlici odmeravajuceg ventila...

mirmir
16-11-14, 22:08
Ako je od tamica 60 slobodno montiraj,iste 100%.Ja sam ugradio preko 50 pumpi od tamica na traktore i sve rade bez problema.

steva44
16-11-14, 22:14
Tamic t 60 je imao motor od 558 ,tako da bi trebalo da moze,A tamic t 80 je motor od 577.Sto ti je problem da probas da stasvis,ide ide,nejde nejde.bar je na558 pristupacno.Preduhitri me Mirko.

miodrag94
16-11-14, 22:40
Imao je motor od 577.Jel to znaci da moram da nosim pumpu da je presteluju ?

mirmir
16-11-14, 22:44
Ako je imao motor od 577 pumpa ti neodgovara i nema stelovanja i slicno.Znaci neodgovara ako je pumpa bila na motoru Tamica 75 ili 80.

Simic
16-11-14, 23:00
Nije isti rezim rada na tamicu i traktoru tako da je pozeljno da je presteluje bosista.Da su pumpe iste na t60 i 558 iste su jer i motori su isti znaci rezim rada je razlicit.Ako se ne varam tu se radi o motorima s34,za razliku od tamica 75 koji nosi motor s44 koji su i na kombajnima zmaj 132,135ca.

mirmir
16-11-14, 23:14
Druze ti si jos uvek ubedjen da pumpa sa tamica 60 nemoze na 558,560,r60.Ko da te placa neki bosista da forsiras tu pricu.
Ovde se u zadnjih mesec-dva javili neki clanovi koji su ubacili motore od tamica na traktore i ljudi rade i oru bez stelovanja pumpe.

Sto bi rekao jedan dobar stari majstor iz IPM-a za te pumpe od tamica"Odlicna prica da se uzmu brze pare za nista"

borko jagodinac
16-11-14, 23:17
Ja pisao o tome kako pre nekih mesec dva covek kod mene na 555 ubacio motor od tamica i tako ga svi ubedjivali, ali ipak nije nista uradio i skoro ga vidim ore covek i reko ajd da stanem i da vidim i traktor radi normalno, on kaze da je prezadovoljan i gledao sam ga u radu i nema nikakve razlike od rada motora na traktoru, jedino sto je na bos pumpi pvecan max broj obrtaja.

mirmir
16-11-14, 23:25
Tacno sve sto treba je na bos pumpi sraf ili granicnik za maksimalni broj obrtaja smanjiti na 2300 obtaja.To moze svako da uradi uz pomoc srafcigera i kljuca 8.
Eto za tu operaciju uzmu bosisti 40-50 eura i naravno operu pumpu spolja da izgleda kao da su je otvarali i srafove zamazu zutom farbom,kao to je sad full

borko jagodinac
16-11-14, 23:45
Tacno sve sto treba je na bos pumpi sraf ili granicnik za maksimalni broj obrtaja smanjiti na 2300 obtaja.To moze svako da uradi uz pomoc srafcigera i kljuca 8.
Eto za tu operaciju uzmu bosisti 40-50 eura i naravno operu pumpu spolja da izgleda kao da su je otvarali i srafove zamazu zutom farbom,kao to je sad full

To sam ja reko i ovom da smanji samo na granicniku i da se ne zavarava jer ce bosista za to da mu uzme tih 50eura, ali njega neki ubedjuju da pumpa nije iste konctrukcije unutra kao i ova traktorska, ali covek ipak odlucio da radi ovako i za sad nikakvih problema, motor uzet na vojni otpad i na leru posle dva sata oranja je drzao 2bara pritisak ulja

miodrag94
17-11-14, 00:43
Aj da ispricam sve.To je bio tam60 ali je po nekoj prici ubacen jaci motor.Kada je bio ubacen ja sam bio mali,tako da neznam ni koji motor ni dali je uopste ubacen jaci.Taj tamic je prodaj tako da ne mogu da vidim sta je u njemu.A evo slika pumpe pa vidite vi od cega je...

http://i61.tinypic.com/23lme5i.jpg
A rekao bih po slici iz oglasa da je od 577
http://www.njuskalo.hr/dijelovi-traktore/imt-577-bosch-pumpa-oglas-13206225

mirmir
17-11-14, 01:09
Da pumpa je od tama 75 ili 577.Vidi se i po izlazima za cevi koje idu na dizne.

miodrag94
17-11-14, 18:46
Dakle ne postoji mogucnost da se ona presteluje i ubaci ?

mirmir
17-11-14, 19:28
Ne,ali ima mogucnost da menjas sa nekim,da das tvoji od tama 75 za neku od motora 558,560 ili neka kombinacija da je prodas ili slicno.

miodrag94
18-11-14, 01:45
OK.Hvala na odgovorima.
Evo da vam predstavim problem sa pumpom pa mozda resim i staru pumpu...
Malo teze pali ujutru i kada upali treba mu vremena da sastavi...
Glavni problem je kada mu dam pun gas izgubi gorivo i ugasi se...
Sta moze da bude ?

Simic
19-11-14, 01:09
Ne placa mene ni jedan bosista vec iz iskustva znam jer sam imao ta iskustva.Bos pumpa od tamica nema onu varijantu kada ides pod teretom uz uspon da sama slozi dodatnu kolicinu goriva i samim tim dodaje gas.Da se ne baratamo strucnim izrazima, bos pumpa od tamica ima veci broj obrtaja gubi snagu pod vecim teretom(crkava motor)tako da ja samo spoljasni izgled mogu da poistovetim sa pumpom od 558 i rakovice 60.Na kombajn zmaj 123,135 idu motori s44 od 577 kao i pumpe na njma, ali rezimi su dupe glava,Nista napamet sve iz iskustva.

dejan90
09-02-15, 21:59
mi smo stavljali motor od zastave 35.8 u fiata 70-66. i isto nismo dirali pumpu VP. ali nije dobro! ovo sto je napisao SIMIC je istina. mislim da se tako nece moci ni orati.
al to sa pumpom je manji problem. kamionska radilica nije bila balansirana i sad su uzasne vibracije u traktoru. el se iko susretao sa tim? nisu se poklapali zupcanici razvoda paljenja sa onim u karteru(oni utezi sto imaju), tako da smo ovo iz kartera samo izvadili! da li ste vi koji ste stavljali kamionske motore u traktor to radili tako?

TAFE45
05-07-15, 01:02
ja vidov temava i morav da vi postavam edno prasanje bideki muci me jedan problem. Menjao sam filtere goriva i od tad mi se nesto pokvarilo a sve odradeno kako treba radio sam to bezbroj puta i nikad do sad nisam imao problema. E sad pitanje za vas sta moze da bude problem traktor radi lepo se do neki 1500obrtaja onda pocne malo da trokira se do 18-1900. a to najvise se oseca kada je traktor zagrejan na radnoj temperaturi. proverio bezbroj puta dal negde je zacepeno al nista sve ok duri sam kupio i druge filtere i so oni opet isto...::jako_besan:: Nadam se da ce mi pomozite hvala >:({

MOMOSARIC
05-07-15, 09:27
Vjerovatno je isto nešto do boš pumpe ili dizna .
Za ovo gore samo da se pridružim kolegi Simiću , tvrdim da nemože pumpa od tamića da radi kako treba na 558 u teškim poslovima kao oranje i slično .

ljusha
22-02-16, 19:23
Zna li ko jel još radi firma ''precizna mehanika''?
Puk'o mi rotor na rotacionoj boš pumpi imt 560 pa gde bi mogao da potražim da nije loš kvalitet!

Matic
22-02-16, 19:24
Kod Pere Gasa u Mitrovici.

ljusha
22-02-16, 19:43
Znam za njega,al nisam znao da ima nove delove...ja hteo da naručim pa da malo sa drugarom čeprkam.Lkl{{

Matic
22-02-16, 19:56
A 'oćete da se sigrate.Nabaždarite pumpu da 560 bude kao prijateljev Zelenko. Lkl{{

landini
22-02-16, 19:58
Koliko kosta ta opravka? nisam u toku ali mislim da nije malo i da ces dati skoro pola ako ne i vise na remont koji nece bit neko poboljsanje naspram nove pumpe. bar je ima za kupit. za 542 je kolega platio oko 210 eura prije nekoliko godina.

Matic
22-02-16, 20:01
Mene je zamena rotora PVP i uložaka dizni na S 44 koštala 100 eura sa mojim rotorom.Nov rotor je 76 eura.

ljusha
22-02-16, 20:30
Kakav je kvalitet rotora? Indija ili ...?

Matic
22-02-16, 20:31
Navodno IPM ali ko će ga znati.

landini
22-02-16, 21:18
Mene je zamena rotora PVP i uložaka dizni na S 44 koštala 100 eura sa mojim rotorom.Nov rotor je 76 eura.
A znas li slucajno koliko komplet pumpa kosta?

Matic
22-02-16, 21:41
Ne znam.Nisam se raspitivao.

Bećarina pusta
22-02-16, 22:42
Traktor kupljen sa novom IPM hid. glavom u PVP i nakon prvog zagrijavanja motora PVP skinuta dolje jer je traktor teže palio kad je motor vruć. Bilo je tu još simptoma, al neću otezat. Poslije savljena nova Mefin hid. glava. IPM navodno više ne radi, a dobar dio (da ne kažem svi) IPM dijelova na tržištu su van klase. Kod nas ih (samo još) "pekari" ugrađuju.

North ARMY
23-02-16, 19:28
Za M34 nova rotaciona je kostala oko 230-240e jesenas IPM najjeftinija koju sam nasao.

diesel d-60
21-04-17, 00:15
Sta treba zameniti u razvodu kad se izbacuje rotaciona, a ubacuje linijska pumpa?

landini
21-04-17, 04:52
Zupcanik..

milos bota
21-04-17, 04:54
Cevi ......

hurli xa86
21-04-17, 21:25
U pitanju MF 590,rotaciona pumpa kao na 577..
Mjenjao sam dihtung gornjeg poklopca,čistio sito u dovodu,i mjenjao one 2 lamelice na rotoru...
Traktor upalio super,gas primao dobro,krenuo na polje i u vožnji osjetim da traktor slabije prima gas i ljen je..
Na auspuh nema dimi ni malo..

Šta se moglo desiti tu??
Dal je netko imao iskustvo..

577
22-04-17, 22:06
Traktor kupljen sa novom IPM hid. glavom u PVP i nakon prvog zagrijavanja motora PVP skinuta dolje jer je traktor teže palio kad je motor vruć. Bilo je tu još simptoma, al neću otezat. Poslije savljena nova Mefin hid. glava. IPM navodno više ne radi, a dobar dio (da ne kažem svi) IPM dijelova na tržištu su van klase. Kod nas ih (samo još) "pekari" ugrađuju.

Varaš se dok je bilo ipm uložaka i toga još je valjalo.
A nisu ni ti mefin nešto čim ima garanciju 6 mjeseci nova hidrulična glava .
Ja u pon nosim od 560 pumpu pa cu bas pitat cije ce staviti.

Bubu
22-04-17, 22:53
U pitanju MF 590,rotaciona pumpa kao na 577..
Mjenjao sam dihtung gornjeg poklopca,čistio sito u dovodu,i mjenjao one 2 lamelice na rotoru...
Traktor upalio super,gas primao dobro,krenuo na polje i u vožnji osjetim da traktor slabije prima gas i ljen je..
Na auspuh nema dimi ni malo..

Šta se moglo desiti tu??
Dal je netko imao iskustvo..

Negde ti je zapusen dovod goriva. Od toga kreni. Jel tanko curi ili prska kad otpustis malo cepove za luftiranje na pumpi?

zil0t
20-08-17, 15:53
Imam jedno pitanje....

imam agregat za struju sa dizel motorom na 3 cilindra marke Deutz. Agregat prilicno tesko upali, teba da vergla 2-3 puta prilicno dugo da bi upalio. Malo sam zagledao kako sve izgleda, i nema uopste pumpu za gorivo, dakle samo crevo do filtera i posle u pumpu visokog pritiska, mislim da tesko pali jer treba vremena da navuce gorivo... Kad jednom upali, posle lako pali (ako se ugasi). Da li bi dodatna pumpa (neka elektricna sa malim pritiskom, recimo do 0.5 bar-a) resila ovaj problem? Takodje se desava u radu, da po nekad kao malo trokira (ako se tako kaze), dakle promeni zvuk na kratko, ako da trgne...

ja njega ne palim cesto, recimo jednom mesecno, i uglavnom na kratko upali iz prve, ali se ugasi, pa onda ide to duze verglanje dok opet ne upali, zato mislim da je u pitanju povlacenje goriva, jer pretpostavljam da ostane u pumpi visokog pritiska pa zato odmah upali, kad istrosi to malo ugasi se dok ne navuce

Philby
20-08-17, 20:12
Možda je jeftinije i jednostavnije rješenje da ubaciš samo onu ručnu limun pumpu na vod goriva.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170820/bfea86e39e36ab8f2e785ce9cf51831f.jpg

zil0t
21-08-17, 11:04
Razmisljao sam prvo o tome, ali veruj mi da ova elektricna nije mnogo skuplja... kosta oko 10E, hvala na savetu

Bubu
21-08-17, 23:51
Koji deutz je u pitanju? Ako mozes okaci neku sliku da vidimo kako je resen dovod. Ako je rezervoar gore onda jos i moze da radi bez AC pumpe.

zil0t
22-08-17, 10:03
Da, rezervoar je gore, radi on, ali tesko upali, to je glavni problem koji sam hteo da resim. Moja sumnja da je razlog teskog paljenja dovod goriva, pa je to bilo pitanje, da li bi dodatna pumpa to popravila. Napravicu slike kad budem kod masine, trenutno nisam.

Tomić Toma
03-09-17, 20:13
Ima li ko iskustva sa takozvanim brusenim uloscima dizni? Pre par dana mi je bosista ugradio tako reparirane dizne u kamion i daje garanciju na to godinu dana. Po prvi put cujem za takvu reparaciju dizni.

zil0t
16-09-17, 12:52
Dodao sam pumpu za gorivo na agregat i to je resilo problem sa teskim paljenjem, sad pali iz prvog vegrlanja. Inace dodavanjem pumpe se videlo da sistem za gorivo pusta negde vazduh, sto je i otezavala paljenje kad masina nije dugo radila...

evo kako to izgleda

https://preview.ibb.co/kuDP4Q/IMG_4031.jpg

https://preview.ibb.co/d7a44Q/IMG_4041.jpg

Vuk
18-04-18, 09:19
Moze li jedno brzinski pitanje. Imt 539 juce stao i nece da upali. Sve je cesce u poslednje vreme teze palio i jedva primao gas. Sad je potpuno mrtav. Nema nafte na prelivu PVP do nje pritisak fantastican, Sada hocu da skinem PVP i moje pitanje je kako je vratiti na mesto posle remonta? Moram li skidati razvodnu plocu ili se moze uzupciti kroz otvor za montiraje pumpe? Hvala svima na odgovoru!

Dare
21-04-18, 12:50
Ovo i mene zanima samo je u pitanju Rakovica 47.

Petar97
21-04-18, 13:54
Pre skidanja pumpe proveriti da li je sito na ulazu u PVP zacepljeno, mozda je tu problem.

Nema potrebe skidati poklopac razvoda, ako imas kompresor moras da ga skines.Skines mali poklopac kod PVP i odvrnes tri srafa koji drze zupcanik na pumpi. Uvrnes 3-4 duza M6 srafa tu gde je bio zasrafljen poklopac da drzi zupcanik na mestu kad skines pumpu. Ne mozes promasiti zupcenje nazad jer pumpa samo u jednom polozaju moze da ide na zupcanik. Samo obrati paznju da zupcanik ne preskoci i to je to. Posle fino stelujes paljenje zakretanjem cele pumpe posto stoji na proslicanim rupama za srafove. Najjednostavnije uraditi po zvuku motora, pomeras ka ranijem paljenju dok motor ne dobije grub zvuk, da zakiva i onda malo vratis dok ne prestane.

Gornji deo pumpe kad se udalji od bloka dobijas ranije paljenje a suprotno kasnije.

Dare
21-04-18, 22:40
Razumeli smo se, hvala puno.
Imam kompresor, baš ću sutra da pogledam koje su mi opcije.

Tomić Toma
27-12-18, 22:46
Moze li da se desi da nakon remonta dizni motor ne moze da startuje ukoliko je PVP losa? Konkretno, izremontovali smo dizne, propisno nastelovane na 200bar, ali sad kad je sve slozeno (izmedju ostalog otvaran motor i menjan dihtung glave i sve propisno spakovano) on nece ni da se javi. Dobija i baca gorivo do dizni ali ne daje znake zivota a na auspuhu nema dima. Da nije kojim slucajem oslabila pvp pa ne stvara dovoljnih 200+ Bar kako bi dizna okinula i pustila gorivo u cilindar? Sa starim diznama je palio ko blesav ali je hladan imao neravnomeran rad. Danas 3 sata pokusavali da ga upale ali bez uspeha...

BobanNB
27-12-18, 22:53
мој другар је након такве интервенције, са истим симптомима, радио генералну мотора.

послато са iq1019n уз помоћ плуга

Tomić Toma
27-12-18, 23:02
Al si me utesio. De bre generalna a motor niti je duvao, niti je trosio ulje, isao odlicno ali je purnjao fino na auspuh. Zato kad je vec morala glava da se skida ajde da se odrade i dizne. Kad ono prc. Nece da upali...

BobanNB
27-12-18, 23:07
исто тако, као да он прича а не ти. мада он каже да незна шта му је било као ни мајстор а ја кажем да одмах није било како треба нешто урађено. кад су одрадили, прво што је тешко палио тј. једва палио.....отишао на преглед и гле чуда, два клипа и цилиндра излизани као да је кувао а није.....оћу рећи као да је теран без воде.

послато са iq1019n уз помоћ плуга

nebojsa100
27-12-18, 23:10
Moze pumpa da pravi problem tj da ne moze da probije dizne,koji motor je u pitanju i koja pumpa?

grabik
27-12-18, 23:11
Moze li da se desi da nakon remonta dizni motor ne moze da startuje ukoliko je PVP losa? Konkretno, izremontovali smo dizne, propisno nastelovane na 200bar, ali sad kad je sve slozeno (izmedju ostalog otvaran motor i menjan dihtung glave i sve propisno spakovano) on nece ni da se javi. Dobija i baca gorivo do dizni ali ne daje znake zivota a na auspuhu nema dima. Da nije kojim slucajem oslabila pvp pa ne stvara dovoljnih 200+ Bar kako bi dizna okinula i pustila gorivo u cilindar? Sa starim diznama je palio ko blesav ali je hladan imao neravnomeran rad. Danas 3 sata pokusavali da ga upale ali bez uspeha...

Da li je pumpa u "fazi", takodje ako jako "rano" ili "kasno" ubrizgava motor ne moze da starta. Ne znam koji je motor u pitanju ali provjeri da li nije okrenuta za 180 stepeni.

Tomić Toma
28-12-18, 00:10
Moze pumpa da pravi problem tj da ne moze da probije dizne,koji motor je u pitanju i koja pumpa?
Linijska pumpa. OM 352A Mercedes je u pitanju. Izgleda da sam ga urekao pre 15 dana :lol:. PVP kao ni zupcenje pumpe nisu pipani pilikom ove intervencije. Glava je skidana i ustanovljeno je da je jedan klip ribao u stublini (verovatno je nekad motor pregrejan sto se pokazalo na poslednjem 6. cilindru) i on je zamenjen novim. Ostalo je sve dobro. Nije majstor stigao veceras da izvadi dizne i ustanovi da li je pvp ili je neki drugi problem.

sinisa1979
28-12-18, 00:46
Dobija i baca gorivo do dizni ali ne daje znake zivota a na auspuhu nema dima.
Jbt zašto ste se mučili 3 sata kad vidite da neće.... Izvadi jednu diznu i spoji je sa cevkom ali napolju, startuj motor pa da vidiš da li dizna radi. Ako ne radi spusti pritisak i mora da okine. Imaš tamo u manualu što sam okačio koliko može biti min pritisak. Čini mi se 180 bari.

BobanNB
28-12-18, 08:06
Биће да мора и на пумпи мало да се подеси.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга

Tomić Toma
28-12-18, 08:41
Jbt zašto ste se mučili 3 sata kad vidite da neće.... Izvadi jednu diznu i spoji je sa cevkom ali napolju, startuj motor pa da vidiš da li dizna radi. Ako ne radi spusti pritisak i mora da okine. Imaš tamo u manualu što sam okačio koliko može biti min pritisak. Čini mi se 180 bari.
To ce danas biti odradjeno i ako ispadne da je do pvp, ona ide na remont.

nebojsa100
28-12-18, 08:50
To ce danas biti odradjeno i ako ispadne da je do pvp, ona ide na remont.

Kolega metod koji je predlozio Sinisa 1979 ja sam licno uradio na dosta motora tj pumpi i dizni,nisam na mercedesu direktno ali da dosta drugih masina jesam jer godinama radim kod jednog naseg poznatog nakupca i preprodavca ali tu vrstu majstorisanja (citaj budzenja) ja ne bi preporucio ni jednom domacinu da radi na svojoj masini,ako je pumpa slaba da ne moze da probije mininalni zadati pritisak za tu vrstu motora moj savet je pumpa dole pa kod bosiste.

sinisa1979
28-12-18, 11:19
O Bože. Ne bi preporučio nijednom domaćinu, ali si zato uredno to radio kod nakupca koji je tako "nabudženo" prodavao mašine domaćinima.
Super ti si naš idol (Mi nismo anđeli 1).

nebojsa100
28-12-18, 11:52
Tako je druze uredno sam nabudzio to kod nakupca i uredno sam nabudzio jos sto stvari jer me je taj nakupac za to i placao a domacinu nikad ne bi to preporucio niti uradio.
Kod coveka kod kog sam ja to radio domaci i ne bi trebali ni da ulaze u dvoriste a ne da kupe traktor a to dal sam ja vas idol ili nisam nije moj problem,ja sam samo iskreno napisao sta se radi kod nakupaca ma da su to i mala deca znala tako da ne vidim ata vama tu nije bilo iznenadjujuce.

Tomić Toma
28-12-18, 11:57
Vodim se tom logikom bolje sad da uradim pumpu ako vec treba nego da cekam da nacisto crkne i to onda kada bude najpotrebnije. Sredim je sad i ne razmisljam o njoj.
Kolega nebojsa se vodi tom logikom vezi konja gde ti gazda kaze i a to sta svr rade preprodavc je posebna tema. Svasta se tu da videti.

nebojsa100
28-12-18, 12:17
Upravo tako kolega,ja radim za te proklete pare kao i svi mi a bas da odbijem godisnje tridesetak motora i toliko bar menjaca i koje cega drugog zato sto je to nakupac i preprodavac bas i ne bi,isto kao kada bi vama poljoprivrednicima neko rekao da mu izorete na 10cm dubine a vi odbili jer ce mu rod biti manji sledece godine.
A vi vasu pumpu uradite kako treba da ne bi imali bez veze muke jer to obicno ide da izda kad je najpotrebnije.

Tomić Toma
29-12-18, 00:09
Ispostavilo se a je PVP u redu. Probana i okida na dizni podesenoj na 250 bar. Posle duzeg verglanja je upalio. Kao da je negde imao vazdusni cep. Malo dostelovan ugao paljenja i sada je OK. Sutra proba radu pa ce se znati i pravi rezultati. Primetno je manje dima na auspuhu. Pali odlicno, sto bi se reklo na cvrgu. Hvala svima na pomoci.

Matic
29-12-18, 00:37
To su čari OM352A motora kada povuče vazduh.Da se dereš neće upaliti.Da li imaš dupli šuplji vijak na povratu goriva sa filtera?

sinisa1979
29-12-18, 00:48
Nebojša nije isto. Ti (radnik,serviser,bošista) radiš za nakupca i on je taj koji traži da skrpiš nešto a ne budući vlasnik-domaćin. Budući vlasnik (u tvom primeru domaćin) još nikad nije i neće tražiti da mu se nešto sklepa na mašini (kao što je u tvom primeru domaćin-vlasnik tražio sklepotinu u vidu plitkog oranja). Čak štaviše potencijalni kupac i ako pita da li je nešto rađeno i šta je rađeno nećete mu ni ti a ni nakupac reći istinu. Nakupac gubi potencijalnog kupca a ti posao (sam si priznao da ne bi baš odbio takav posao). Znači? Uvaljotka!

Druga stvar.
Ja sam čoveku predložio kako da ON sam ispita i sa sigurnošću utvrdi eventualni kvar na pvp jer ako MAJSTOR za tri sata nije uspeo upaliti mašinu.... meni više ne bi bio u avliji. A da li je to budženje ili ne (lično mislim da nije. Budženje je kada npr od 28 polovnih dizni nabiraš 6kom i to ugradiš) to tebe niko pitao nije. Zato sam i napisao onu rečenicu iz filma Mi nismo anđeli 1 jer sam mislio da si gledao film i da znaš na čega se odnosi ta rečenica. Uopšte mi nisi idol, nego se to odnosi na tvoje ubacivanje a niko nije tražio ocenu mog predloga. Čovek je pitao šta bi mogao biti uzrok i na konstataciju da je mogući problem pvp saam je napisao da ako je to uzrok, pvp ide na remont. I onda se ti javljaš kao drveni advokat da ti smatraš da je moj predlog budženje... Vid' molim te. Zašto mu nisi rekao kako da ispita pvp u kućnoj varijanti ili proveri još neke stavke? Šta ako nije do pumpe? Tražićemo onako napamet kako se ko čega seti na forumu i napiše? Ili da mu odmah predložimo da uradi generalnu kao onaj drugar od člana Boban NB? Časkom! A pri tom i nije neki trošak. Pa valjda je lakše jednoj dizni skinuti pritisak da bi 1000% ustanovio kvar nego skidati pvp.... Ili je lakše generalnu jer ne znamo šta je uzrok ne paljenja? Imao i ja takav slučaj da su majstori ubedili da treba generalna i uradili je, a motor opet neće. Neće kad je razvodna kapa pukla pa probija kao lajt šou.
Molba.
Kao što ni ostali nisu komentarisali moj predlog, nemoj ni ti. Ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti ali nemoj ni ti u moje. A hvala Bogu i Toma ima svoju glavu pa će sam odlučiti šta će raditi i isto tako zna šta je budženje a šta nije.
Domindženja.

- - - - - - - - - -

Opa Đurđo,dok sam ja ispisivao maratonsku poruku.... Toma javio šta je uzrok.... Tomo uradi ti generalku. Za svaki slučaj. Jbg zna motor da izda kad najviše treba. Dobro,znam ima tu još komponenti na mašini ali šta je to.... Sitnica.

Tomić Toma
29-12-18, 01:43
To su čari OM352A motora kada povuče vazduh.Da se dereš neće upaliti.Da li imaš dupli šuplji vijak na povratu goriva sa filtera?
To onaj sto se uvrce u onaj ventil sa kuglicom? Taj ventil voli da zastopa i ne drzi pritisak u sistemu napajanja gorivom, ali on je uvek cvaktao. A da su muke jesu vala stvarno. Drugi kamion nas je napatio isto...
Sinisa majstor sto je radio je stvarno dobar. ne sumljam u njega, ali neka greska mu je se potkrala, sto se svakom moze desiti. Jutros hladne glave ga je relativno lako upalio i posle malo dostelovao ugao paljenja. No bilo je tu i malo komsinica i drugarica pa su mu izgleda pomutile um :lol::lol:. O biserima pojedinih majstora bi roman mogao napisati, samo to nije tema. To za generalku nadam se da je bila ironija jer samo sklopovi motora kostaju 500e, plus lezajevi, obrada, dihtunzi...

sinisa1979
29-12-18, 01:59
Ironija nego sta. ;)

- - - - - - - - - -

Eee ako je tako onda mu je sve oprosteno! Desava se. :)

nebojsa100
29-12-18, 09:51
Sinisa 1979 ne znam iz kog razloga ste se osecali nesto prozvanim u mom momentaru,vas da kazem test da se ispita dizna i pumpa je na mestu i nema brzeg i jeftinijeg resenja od tog i to ne pravi problem nikakav,prvi moj komentar je bio odgovor coveku jer je pitao da li pumpa moze da pravi problema i ja sam napisao da moze,drugi komentar u kom spominjem vas nije se odnosio na to dal sme da tako proba i proveri da li pvp "probija" diznu na tom pritisku vec da ako pumpa nije ispravna ne smanji samo pritisak do tacke gde ce pumpa poceti da probija diznu i takve dizne vrati u motor jer po meni to nije resenje i ja sam to licno radio jer se tako zahtevalo od mene ali je to budzenje.
Sto se tice toga sto nisam napisao kako da proveri njsam jer covek to nije ni pitao pitao je nesto drugo na sta sam ja i odgovorio.
Sto se tice toga dal cu ja reci potencijalnom kupcu kod tog nakupca nesto ili ne necu iz prostog razloga sto ja sa kupcima nemam dodirnih tacaka tj ni ne vidim ljude a cisto da dodam da u svom zivotu nisam prevario nikog ni za sta ni za jedan jedini dinar a ne za nesto vise,ja sam prosto kod tog coveka angazovan da uradim ono sto on od mene zahteva i nista vise a sad ja nesto ne smatram da je moj neki greh dal ce taj nakupac uspeti tu masini takvu kakva je da proda nekome.
I da "super ti si nas idol al idi sad radimo " vrlo dobro znam odakle je.
Unapred se izvinjavam ako na neko pitanje iz onog romana nisam dao odgovor i da ne pomislite da ja imam potrebu vama da se pravdam odgovori su bili cisto iz kulture nista vise DOVIDJENJAAAAAA

Matic
29-12-18, 14:35
Tomo mislim na filtere goriva.Većina ima dupli šuplji vijak koji drži 2 creva.Jedno crevo ide sa filtera u PVP a drugo služi kao povrat u rezervoar.Kod mene je bilo tako pa se dešavalo da vraća previše goriva i polako izgubi sve i povuče vazduh i nema šanse da ga izluftiraš dok ne prekrljaš to crevo povrata.Posle sam prepravio da povrat ide direktno iz PVP u rezervoar a gore na filterima ostalo samo jedno crevo koje napaja PVP i problem rešen.

Tomić Toma
29-12-18, 22:06
Da. Ima taj vijak. Mislim da me i to zezalo jednom prilikom ali na drugom vozilu. Jedostavno izgubi gorivo i malo malo pa se gasio. Jedva se sofer do kuce dovukao. Sad za ovo ne znamo sta ga je zezalo. Letos recimo na zub upalim OM 352 koji nije paljen 4 godine, a ovi moji me zajebavaju i to lepo. Sto ti rece lud je taj sistem. Voli da zadaje glavobolje...

BobanNB
31-12-18, 01:23
Nebojša nije isto. Ti (radnik,serviser,bošista) radiš za nakupca i on je taj koji traži da skrpiš nešto a ne budući vlasnik-domaćin. Budući vlasnik (u tvom primeru domaćin) još nikad nije i neće tražiti da mu se nešto sklepa na mašini (kao što je u tvom primeru domaćin-vlasnik tražio sklepotinu u vidu plitkog oranja). Čak štaviše potencijalni kupac i ako pita da li je nešto rađeno i šta je rađeno nećete mu ni ti a ni nakupac reći istinu. Nakupac gubi potencijalnog kupca a ti posao (sam si priznao da ne bi baš odbio takav posao). Znači? Uvaljotka!

Druga stvar.
Ja sam čoveku predložio kako da ON sam ispita i sa sigurnošću utvrdi eventualni kvar na pvp jer ako MAJSTOR za tri sata nije uspeo upaliti mašinu.... meni više ne bi bio u avliji. A da li je to budženje ili ne (lično mislim da nije. Budženje je kada npr od 28 polovnih dizni nabiraš 6kom i to ugradiš) to tebe niko pitao nije. Zato sam i napisao onu rečenicu iz filma Mi nismo anđeli 1 jer sam mislio da si gledao film i da znaš na čega se odnosi ta rečenica. Uopšte mi nisi idol, nego se to odnosi na tvoje ubacivanje a niko nije tražio ocenu mog predloga. Čovek je pitao šta bi mogao biti uzrok i na konstataciju da je mogući problem pvp saam je napisao da ako je to uzrok, pvp ide na remont. I onda se ti javljaš kao drveni advokat da ti smatraš da je moj predlog budženje... Vid' molim te. Zašto mu nisi rekao kako da ispita pvp u kućnoj varijanti ili proveri još neke stavke? Šta ako nije do pumpe? Tražićemo onako napamet kako se ko čega seti na forumu i napiše? Ili da mu odmah predložimo da uradi generalnu kao onaj drugar od člana Boban NB? Časkom! A pri tom i nije neki trošak. Pa valjda je lakše jednoj dizni skinuti pritisak da bi 1000% ustanovio kvar nego skidati pvp.... Ili je lakše generalnu jer ne znamo šta je uzrok ne paljenja? Imao i ja takav slučaj da su majstori ubedili da treba generalna i uradili je, a motor opet neće. Neće kad je razvodna kapa pukla pa probija kao lajt šou.
Molba.
Kao što ni ostali nisu komentarisali moj predlog, nemoj ni ti. Ne sumnjam ja u tvoje sposobnosti ali nemoj ni ti u moje. A hvala Bogu i Toma ima svoju glavu pa će sam odlučiti šta će raditi i isto tako zna šta je budženje a šta nije.
Domindženja.

- - - - - - - - - -

Opa Đurđo,dok sam ja ispisivao maratonsku poruku.... Toma javio šta je uzrok.... Tomo uradi ti generalku. Za svaki slučaj. Jbg zna motor da izda kad najviše treba. Dobro,znam ima tu još komponenti na mašini ali šta je to.... Sitnica.Мало само да те исправим.....што се тиче мог другара, генералне иТоме.......другару су константовали на мотору шта је квар и једино решење је било да се уради генералка, а не као што си навео да су му одмах рекли генералка, без константовања квара....као што сам и навео у неком од мојих претходних постова. Ја сам протумачио твој пост да сам Томи ја рекао да ради одмах генералку. Немој изврћати моје речи, моја сугестија ка теби......ако сам лоше протумачио твој пост, моја грешка.
П. С. данас смо ишли да га дотерамо са генералне и одлично ради мотор. [emoji106]

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга

sinisa1979
31-12-18, 02:42
Loše si protumačio, ali možda sam se i ja loše izrazio. Ali sve ok što se mene tiče! :)

BobanNB
31-12-18, 17:35
Све ок.....ту смо да причамо [emoji106]

Послато са IQ1019N уз помоћ плуга

German hunting terrier | Jagdterrier