ZMAJ kombajni

evo mog patenta,parce lanca i dve opruge,samo uhvatim sipku odkocim i ona sama skoci,kad predje vise od pola putanje ja je samo malo privucem i...........gotovo,nema nikakvog silazenja sa kombaja,da ugradjujem jos i hidrauliku bice mu malo puno,ovo je sasvim zadovoljavajuce za mene
 
Dvojica mojih poznanika imaju neke velike federe na svojim 142RM... Nikad to prije nisam vidio, a bio vec mrak da slikam, jer mobitel nema blic...

Jednom cu to otici uslikati ako se sjetim, sistem je vrlo zanimljiv.


I ja sam planirao na svoj 133 od volana ukrasti ulje i pomocu duplog preklopnog ventila napraviti otvaranje i zatvaranje cjevi za kipanje. Posto u Rumi nisam uspio naci dvoradni cilindar koji bi mi pasao a ni dupli preklopni ventil, ovo ce morati pricekati...

Ideja je vrlo dobro bila razradjena, a ne treba mi velika sila da otvorim i zatvorim cjev na 133, samo je pozdarija na kvadrat kad nemas originalni sistem s navojem pa se moras verati po kombajnu svaki put...
 
Dobro ti je to resenje sa oprugom. Kod mene je to drugacije uradjeno. Napravljen je odstojnik tako da se surla lakse pokrene iz pocetnog polozaja. Evo i slika
 
Ma razumemo se mi svakako , koliko opština toliko izraza !
U Kikindi za ugaonu brusilicu kažu AVION , kod nas se to zove FLEX ! :haha: :haha: :haha:
 
Pa sad recite da zmaj nevalja izbacimo pola dijelova pola prepravimo,skratimo produzimo ispravimo iskrivimo i on opet radi :haha: :haha:

MOJ 100 post(to je za mene uspjeh)
 
Ako imas stavi na rapidshare pa javi Chugiju da postavi u odgovarajucu temu(posto je doticna tema zakljucana) pa da svi mogu da skinu kome treba!
 
Staviti secku ni nije neki problem,ali izbalansirati je najveci. Zmajevi ipak nisu predvidjeni za tako nesto pa neretko (svojim ocima video) dolazi do pucanja zadnjih limova. Bukvalno pocne kombajn da se cepa na pola. E sad ko je ,ili sta je ,tu krivac to nisam utvrdjivao.
 
ma ojačaš šasiju tu gde dolazi sečka i neboj se i to gledaj da kupiš sečku sa klatećim noževima
 
Nazad
Vrh