ZMAJ kombajni

Komšija, dobro prouči temu o pasulju. :cao:
 
Brana je napisao(la):
Dali neko mozda ima dokumentaciju za 141,ili mozda zna kome da se obratim? Najviše mi je potrebna knjiga sa uputstvima za stelovanje i podešavanje.
IMAM JA ZA 142
 
Hvala na srdačnoj dobrodošlici. Ja sam iz Bavaništa, kod Pančeva. Od skoro imam 141cu, ali nemam uputstavo za podešavanje i štelovanje. Zanima me ceo katalog, da li Danger ili Todor ima elektronsku verziju, ili biste mi to fotokopirali, pa da platim pouzećem... Ili imate neko drugo rešenje. :bravo:
 
nemam elektro verziju samo katalog,posto se todor vec ponudio prepustam mu da izvrsi obecanje,ako zapne negde tu sam :ppozdrav:
 
Imam i ja ali nemam vremena skenirati... mozda kad mi supruga bude kuci pa ako bude imala volje da se igra sa skenerom...Ali nista ne obecavam!
 
Drugari nov sam na forumu pa cu najprije sve da vas pozdravim :ppozdrav:
imam za vas pitanje dali je neko mozda montirao hidrauliku na cjev od kipe na ZMAJ 142
unaprijed hvala na odgovoru :ideja:
 
ja sam namontirao poluhidrauliku :haha:,kad stignem okacicu sliku mog prostog resenja,mislim da 142 nije za hidrauliku jer nekad nece cev da legne ustvari spirala u spiralu da udje,ako se potrefi da se nanisane oni klinovi koji teraju jedna spirala drugu moze da ti prisedne hidraulika,naznam kako je to reseno na 143 uzubljivanje spirale u spiralu,mislim da Geza ima 143 pa bi ga molio da uslika taj deo bas me interesuje kako je reseno
 
Ja sam nesto radio po tom pitnju bice vremena pokazacu vam
a sigurno pitate zasto postavljam to pitanje
pa ja danas promjenim 10 njiva ::lose::
znaci da trebam najmanje 20 puta sklopiti i rasklopiti kipu
ljudi to je da se ubijes :udri:
 
Ljudi,nije problem u klinovima,kod uzubljivanja spirale.Ako je sve ispravno,ako nisu klinovi pojedeni ili nesto iskrivljeno,nemoze da ne uzubi.
Problem je sto su mnoge cevi zbog godina i tezine i duzine spale pa to moze biti problem za hidrauliku.
To treba resiti i onda moze hidraulika.
 
dobicete slike utoku danasnjeg dana
_________________________________________________Post je spojen: [time]Thu Mar 5 18:22:19 2009[/time]_________________________________________________
obratite paznju na sliku br. 4 gde je spojen cilindar i sipka tu bolcna ima slic tako otvara kvaku
 
Mislim da spirala nije problem samo pri otvaranju lule treba proveriti žljebove da ne stoje jedan naspram drugog.Ja dok sam imao 142-ku imao sam pajvan dužine oko 2.5m i kuku vezanu za njega i prilikom otvaranja zakačim samo kuku za donji deo lule tamo gde izlazi zrno o jednom rukom je otvorim i posle samo malo zamahneš pajvan i kuka se sama otkači od lule.Mana je što moraš da siđeš jednom sa kombajna.
 
ja sam napravio oprugu koja nateze spiralu tako da kada hocu da je izbacim samo povucem sipku sa kocnicom i spirala 70%izadje sama ja je samo malo privucem i gotovo........kad stignem okacicu sliku pa cu detaljnije objasniti
 
Gedzo jel problem da izmjeris taj cilindar koliko je dugacak ::namigivanje::
ja imam dvokruzni od berca SIP 7o sto sklapa kos mislim da bi stimao :sta:
 
Svaka cast Gedzo bice :ppozdrav: kad se Nadjemo u Rumi
definitivno prepravljam ovaj svoj sistem to na 143 je dosta jednostavnije :Dod ovog mog izuma ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh