ZMAJ kombajni

Da a i zimi je od motornog ulja sporija hidraulika...Pogotovo gde su jednostrani cilindri pa silom gravitacije treba da sabije cilindar a ulje jedva prolazi kroz ventil jer je "gusto"
 
Kabine su iste to su najnovije kabine i kompletno su odvojene od kombajna nose se na gumenim jastucima i one su počele da izlaze tu od 93god pa dok su radili.Moj je 95god.stim što 171 modifikovani je zatvoreniji limarijski i lepo izgleda.Uporedi sastrane ,kod lule kad se gleda sastrane i okolo ništa se nevidi i rezervar mu je unutra.Uporedi ove slike 191 i 171m vidi se razlika.
_________________________________________________Post je spojen: [time]1234786080[/time]_________________________________________________
 
pa jel moguce 95g da je tolko izbledila farba il taj kombaj nije vidio garaze vec ga je citavog zivota :cool: grijalo i  :kisa: sapirala
 
Zrenjaninac, a cemu služe ove šipke na 171m što idu sa vrha kabine pored rotacije i sa druge strane? Prvo mi je ličilo na nosače retrovizora, ali nema logike, pošto već ima retrovizore ispod toga.
 
jest da je zimi motorno ulje gusce al ko se voza zimi kombajem :sta:,cak i kada je hladnije vreme u kukuruzima moj zmajcek nekrece sa mesta ni leti ni ujesen bez minimalno 15 min.rada na leru pa tek onda kuplung i u atar,tako da se i ulje u hidrauliku malo smlaci kad je hladno,jbg meni tako rekli da ide motorno,zmajcek tako radi vec 20god. i nista mu nije i nemam problema,a nemam problema sa gubitkom ulja hidraulika,mozda 1l na svaku drugu godinu,malo pocuri pri prekopcavanju hedera zitni suncokret varijanta,ili da kazem soja-suncokret,jer mi se desavalo da pola dana radim jedno pola drugo i onda tu ima malo rashoda pri prekopcavanju
 
nekako mi se cini da je onaj levi donji naknadno ugradjen,vidi se da su gornji nosaci isti l+d,mozda je restajling model
 
@ Mladen, Jeste moguće.Tada je farba bila očajna.Sad gad sam ga prao samo se ljušti vidi se na stranici to crvenije je osnovna.


@ Darko.01, To su original nosači za retrovizore kao i ovi dole samo što smo taj retrovizor stavili tu tako na brzaka dok smo ga doterivali.
 
Dali neko mozda ima dokumentaciju za 141,ili mozda zna kome da se obratim? Najviše mi je potrebna knjiga sa uputstvima za stelovanje i podešavanje.
 
I ja vec neko vrijeme trazim za 132/133 i nekog uspjeha ima, al sve me to na kraju skupo kosta...

Pokusat cu sutra u Rumi pitati, mozda netko bude imo pa da proda, a isto i tebi preporucam, da se prosetas po nekom vasaru i da se tamo raspitas.
 
Nazad
Vrh