ZMAJ kombajni

Da li je neko od vas imao mozda problema sa lomom zrna kuruza?I da li neko zna koji je razlog sto lomi zrno?Unapred hvala.


Edit by Dragan18: poruka prebacena iz teme tarup za zmaj kombajne
 
zike je napisao(la):
Da li je neko od vas imao mozda problema sa lomom zrna kuruza?I da li neko zna koji je razlog sto lomi zrno?Unapred hvala.


Edit by Dragan18: poruka prebacena iz teme tarup za zmaj kombajne
Imas o tome na strani 77
 
Jedno pitanje za majstore,zanimaju me razlike izmedju 143 1994 god. i 143 2003god.?? Koliko sam ja primetio ima nekoliko razlicitih remenica i prenosa.
 
Dobrinčan je napisao(la):
Jedno pitanje za majstore,zanimaju me razlike izmedju 143 1994 god. i 143 2003god.?? Koliko sam ja primetio ima nekoliko razlicitih remenica i prenosa.
Uff! ko će znati šta su kada i kako menjali na Zmaju! Svaka serija ima nešto izmenjeno ili dorađeno, prerađeno , poboljšano.....
 
Čak ima razlike i kod 171 90god i 171 95god. Druga kabina dupla šasija kabine dosta više limarije lepše spakovan duži slamotresi u ubrzana lađa,ojačane ili deblje osovine na usta.
Post je spojen: [time]1262888187[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
Pošto kod nas nema(ili su retki) većih zmajeva od 142 zanima me razlika između 170 i 171 sem limarije,sam sistem zmaja170 da li je sličniji 162 ili 171

Razlika između 170 i 171 je u sledećem.
-ojačane osovine mislim deblje pogotovo na ustima
-dupli lanci za pogon kardana na ustima pogotovo je dobro kada se tera sa tarupom
-što se tiče lađe tu je isto samo je ubrzaniji i ima bolju propusnu moć
-hidro lula za kipovanje kipuje preko 4m visine 171
-na 171 radiš sve preko dugmića nema poluge varijator i sve ostalo
-ventil za obrtaj vitla 171 ima dva
-motor kod 170 je od 160ks kod 171 je 192ks
ne mogu da se setim da li ima još nešto ali u suštini je to. :ppozdrav: u svakom slučaju vredi u razlici para zasigurno :D
 
339k70i.jpg

Kolegina 143.
 
abro je napisao(la):
ruzmo je napisao(la):
abro je napisao(la):
Licno odlucio sam se seci krajeve. Izmerio rastojanja ovoga-onoga i udri, najbitnije je da pazis na korak kose, reduktora, da kosa seta po propisu. Vitlo mi je bilo jednostavnije seci u sredini i isto sa obe strane da ne izgubi simetriju. Sve radi ok jedino zamerka je sto se posle nevidi, iz sedeceg polozaja, visinu kosenja.
A kako si ga spoijo,tj izravno dole na betonu ili si pravio neki kalup na sinama da bude u pravcu. koji je kombaj i za koliko si skratio heder.kolko je bijo i kolko je sad?
abro je napisao(la):
Licno odlucio sam se seci krajeve. Izmerio rastojanja ovoga-onoga i udri, najbitnije je da pazis na korak kose, reduktora, da kosa seta po propisu. Vitlo mi je bilo jednostavnije seci u sredini i isto sa obe strane da ne izgubi simetriju. Sve radi ok jedino zamerka je sto se posle nevidi, iz sedeceg polozaja, visinu kosenja.
odradeno na kolicima, skraceno sa svake strane 30cm, sa 4.8 na 4.20
http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/zmaj-kombajni/msg51470/#msg51470

zjjon5.jpg
sto ga odmah nisi skratio na 3.60?
zbog onog naseg uzanog mosta, tzv. pontonskog
 
Je.... , ali prodao sam taj kombajn a ovaj sta mi je ostao ima kosu 4,80m s tim sto se nadam da u blizoj buducnosti nece kaciti zitni heder, venčao sam ga sa kukuruznim adapterom.
Sto se tice doticnog mosta nesto preterano preko njega i ne idem a podmladak prolazi bez problema.
 
Ovo je kolega forumas stavio na Hr forum:

nalazi se na otpadu u dardi, kazu da je 100% ispravan. 16500€ cjena s PDV-om

dsc00414tb.jpg


dsc00416m.jpg


dsc00413bb.jpg


dsc00417ph.jpg


dsc00418eq.jpg


Ako nekome treba djelova, sad znate gdje ima... meni je skocio tlak na 200 kad sam vidio da je netko ovo bacio na otpad... :zli: :nono: ::lose:: :udri:
 
:sta: bogami ovo je puno za toga zmaja za te pare mozes kupit 171M u solidnom stanju
naso sam 191 za 8.000€ u Srbiji puno boljem stanju u Pančevu :cao:
Post je spojen: [time]1263593826[/time]
_________________________________________________
pa taj je kombaj je blizu mene od Borova do Darde ima 40km :haha:
 
Cek malo... Zar hocete reci da je 171 bolji od 191?

Koliko znam da je 191 najveci zmaj koji se proizvodio a da je 171 odmah ispod njega.


Sad citam na HR forumu da je to kombajn gazde otpada... Ako je cjena pre velika, onda ga se valjda isplati prodati "na kilu" nego pod ispravan? naravno, gazdi otpada se isplati prodavati po 3kn/kg, a nekome da ga vozi na otpad dobije 1kn/kg...
 
bobo
taj kombaj stoji na otpadu vec par godina i kako ja znam za njega nije radio ima jos jedan pored njega za delove ovaj je navodno ispravan ali ni u to ne verujem kad sam ga prvi put video pregledo sam ga detaljno i sav je zapeko a sto se tice cene kod tog gazde su sve cene astronomske zato mu ti kombajni i stoje tako dugo ,a niko ni ne pita za njih. imao je i dva kukuruzna adaptera za njega od 8 redi samo sto su njih rashodovali i pola prodali u delovima ostalo jos malo.
 
bobo
upravu si 191 je veci od 171M al radje bi imo manji kombaj a lepsi a ne onu zmajcinu 191. Kolika je razlika u ucinku izmedju 191 i 171M
Post je spojen: [time]1263601355[/time]
_________________________________________________
u ucinku nije bolji 171M al u izgledu 191 moze da pusi 171M za mene 171M od najlepsi zamjeva :ppozdrav:
 
Istina ziva da ja 171M ljepsi, jer je kompaktniji, nije ko neboder ogroman, a koliko znam da sistem vrsalice isti na oba, da imaju separatore?

171 je jedan od boljih zmajevih proizvoda (naravno uz 132RM ::namigivanje:: ) ali mislim da na velikim njivama nema sto traziti kraj 191, posto je ovaj zamisljen da radi po zadrugama i da se ne gasi. 171 je ipak "kulturniji" stroj za gospodarstva kojima je 142 postao pre mal, a 2 zmaja 142 su previse...

Da se razumijemo, svi zmajevi su mi ljepi ko da sam ih ja pravio, al 171 je nekako najkompletniji, al 191 je ipak "pojava"... Zamisli da ga uteras u moje selo gdje je najveca njiva 6 jutara, a u cjelom selu nema dovoljno goriva da ga natoci do vrha...
 
Nazad
Vrh