ZMAJ kombajni

U jecmu koristis sito 16mm, vrsis 1. s manje od pola varijatora i jos uvijek ti se povratna masa stopa?!?

Ovo ne mogu vjerovati...



Bas bas se stopa u elevatoru, ili dolje u valovu odakle elevator uzima masu?
 
islio sam, mozda su mu spirale poderane, pa se valovi stopaju, a ne elevatori. Al kombajn je '91.g. pa sumnjam da se to poderalo...

Miroslave, kako mislis "slamotresi propali". Zrna koliko ima na slamotresima, oni ce toliko odvojiti, bez obzira na nagib istih...
 
Ali ako je rešeto na slamotresu poderano onda će i slamu da vraća na sita a neće je izdvojiti...
 
Vrlo lako moguce...

Ja sam svoj kombajn kupio s jednim slamotresom poderanim, vratio resetku, ispravio ju, povezao zicom (nemam tako sitnih nitni) i tako radi od prvog dana bez greske...
 
Bobo je napisao(la):
Bas bas se stopa u elevatoru, ili dolje u valovu odakle elevator uzima masu?

na vrhu elevatora se zaglavljuje
Post je spojen: [time]1261500068[/time]
_________________________________________________
sledece godine cu da vrsem sa sito za zito , pa cu da vidim dali ce ta levator zaglavljuje
 
Ako zaglavljuje na vrhu elevatora, pogledaj u kakvom ti je stanju spirala koja zrno ubacuje u bubanj. Znam za slucaj kad su ljudi ostavili kombajn na njivi i osli kuci jesti. Dok su jeli, pao pljusak na brzinu i kombajn pokisnuo. Kad su se vratili da vrse dalje, samo problemi i stopanje, u bunker prljavo curi ma uzas jedan. i nista nisu mogli otkriti, dok nisu pogledali spiralu, a ona se napunila vlaznog zrna koje je zaostalo u kombajnu i nije mogla izbacivati nista u bubanj, povratna masa zastopala kompletna, valov se napunio i preljevalo se u drugi valov i sva prljavstina u bunker... Kad su spiralu ocistili drugi kombajn.

Po knjizi je ovako:
zito 8 ili 11mm
raz 8 ili 11
jecam 16mm
zob 16mm
soja 16mm
suncokret 11mm
uljana repica, djetelina i razne trave 2.5mm
lan 3.2mm
kukuruz 16mm
pirinac (riza) 16mm
grasak i grah 16mm


kazem, psenicu, jecam i soju vrsim na 11mm i nikad nikakvih problema. U soji mi je ove godine u prvom otkosu imao previse povratne mase, cak toliko da je i stopalo elevator, pa sam stavio 16mm sito. tad su u bunker znale ispadati mahune i bilo je puno primijese iako je vjetar bio 100% otvoren. Nakon sto sam obisao krug oko njive vratio 11mm sito i vise mahuna nije bilo, tako da ti je ovo iz knjige samo okvirno.
 
Dejann je napisao(la):
dolazi mi pojacanje zmaj 135 97', ne znam dal' da ga uzmem :sta:

koliko para? jel imas koju sliku 135
Post je spojen: [time]1262221867[/time]
_________________________________________________
Bolje si uzmi jos jednu 142 a ne toga prdavca :haha:
 
Dejann je napisao(la):
6500 jura , nemam jos sliku

Ma idi begaj uzmi dobru 142 za 6.500€ staceti taj cipiripi zajebano za odrzavat jebo to 142 majka ja kada sam preso sa 133RM na 142RM preporodio sam se em me netuce sunce celi dan na 142 stiti buker dosta a ne na 135 bici te odsvakale sunce odnazad odnapred sastrana
 
Nazad
Vrh