ZMAJ kombajni

izgleda da mu naprsla prednja felna , a zadnji tocak ni nema ,e sad znam sta da radim kada mi se probusi zadnja guma :D
 
Dejann je napisao(la):
imam jedan problem sa zmaja 133, 91'god. ja radim sa njega i stalno kada vrsem jecam ili tritikal korpe hoce da se napune zbog cega ?

Korpe? Koliko ih imas? ;)

133 u jecmu voli onim iglicama postopati slamotrese i za to jos nisam uspio naci lijeka, nego svakih pola sata pregledavati slamotrese i cistiti ih, dok u tritikalu oce zastopati donje sito. korpu sam uspio postopati samo u soji i to zato jer sam uvlacio zemlju a nisam primjetio.
 
jao pogresio sam mislio kofe ne korpe
Post je spojen: [time]1261413048[/time]
_________________________________________________
stalno kada vrsem jecam ili tritikal kofe hoce da se napune zbog cega ?
 
Jos kad bi ja znao sto su "kofe"...

Kofa je (koliko znam) izraz za neku posudu, ali ja to ne mogu smjestiti na kombajnu nigdje...
 
pa i jeste izraz posudu, ali kod nas u kraju tako ih nazivaju, ali ja ne znam pravi izraz, ewo slike
262s8c4.jpg
 
He, he. situacija me podseća na scenu u filmu "Lajanje na zvezde" kada su nabrajali one sinonime. :haha: Šalu na stranu, kod mene se ti "delovi" zovu levatori (odnosno afcunzi )čistog zrna i povratne mase,
 
Dejann je napisao(la):
imam jedan problem sa zmaja 133, 91'god. ja radim sa njega i stalno kada vrsem jecam ili tritikal korpe hoce da se napune zbog cega ?
Otvori jos donje sito,mnogo ti ide na povratnu masu, ILI ostavi jecam da ti prezre i neces ni znati da jecam ima osije ili iglice :D :haha:
 
Dejann je napisao(la):
imam jedan problem sa zmaja 133, 91'god. ja radim sa njega i stalno kada vrsem jecam ili tritikal korpe hoce da se napune zbog cega ?

Aha, ti o apcuzima pricas (elevatorima)...

Koje donje sito koristis u jecmu? Ja i zito i jecam i soju tjeram na 11mm, dok za zob ide 16mm. Probao sam i sa 8mm jecam i islo je ok i nije se stopalo al je bilo dosta povratne mase a od kad sve ide na 11 milina za raditi, a u zitu se ponasa jednako tako da ne znam cemu uopce sluzi 8mm sito ;)

Samo sam jednom uspio apcug povratne mase zastopati i to je bilo u vlaznoj soji uz rub njive. stavio vece sito (16mm) dok nisam "okruzio" njivu, da bolje zrno propada i da rasteretim apcug povratne mase.

Spajki je napisao(la):
Otvori jos donje sito,mnogo ti ide na povratnu masu, ILI ostavi jecam da ti prezre i neces ni znati da jecam ima osije ili iglice :D :haha:

Spajki, otvori na malom zmaju donje sito, ja ti ga poklonim ;) Mali zmajevi imaju fiksna donja sita ( 8mm, 11mm, 16mm dolaze uz kombajn,dok se sitnija za razno-razne trave posebno kupuju) koja se mjenjaju ovisno o uvjetima na njivi, samo je gornje stelajuce...
 
E jbg zezno sam se,moj komsa je imao 133-ku sa stelujucim sitom al to je on pravio a to sam zaboravio :ppozdrav:
 
I ja sam razmisljao kako bi bilo da napravim donje stelajuce sito... To bi me spasilo u zetvi jako jako puno...

jednom baji vrsim najprije pol jutra zita, pa pola jutra zobi, pa odem kod drugog, pa njemu zito, pa me treci zove za zob... Da poludis od srece ponekad ;)


kad smo vec kod toga, jel ima tko slike donjeg sita sa 142?
 
hmmm 16mm za jecam je pre veliko. Ti onda u bunkeru imas neizvrsenih klasova cjelo cudo?

Uglavnom, sa 16mm sitom ce ti biti preopterecen elevator zrna, dok elevator povratne mase nece imati sta vuci gore, jer sito sve proguta.

Koji ti se elevator stopa u jecmu? Ako je povratna masa, onda je sito pre sitno, ako je elevator zrna onda je sito pre krupno...

Koliko brzo vrsis jecam uopce?
 
Nazad
Vrh