ZMAJ kombajni

Pa kako vi menjate lezajeve,bogu fala lagerska industrija propasti nece.
No dobro,ako nekog bas stvarno interesuje kako se moze proveriti lezaj moze objasnjenje na PP,posto vidim da ovde na forumu ima onih kojima ne treba savet jer sve vec znaju. Ako je neko zainteresovan za pregled gotovo celog sistema lezajeva na kombajnu nek se javi. Dobije lepo izvestaj o svakom lezaju pa oni koji su za menjanje menja moze da zameni. A ako neko ima para za bacanje opred cu mu reci gde moze da nadje najjefttinije,a najbolje lezajeve.
 
sve ja to cenim al......al kad ja njega otvorim i ocima ga vidim....desavalo se da lezaj izgleda ok, nema lufta necuje se itd...i krenes u sledecu sezonu a on se u danu raspadne,fora je u tome sto zmajevi imaju losa kucista lezaja i nestite lezaj od prasine,prasina udje u lezaj i kad se pomesa sa masti dobijes......i jos preko zime to se stvrdne i zato sam pisao da svake godine svaki lezaj (sem bitera i doba jer to uradim na licu mesta)skinem otvorim i ako je lezaj dobar operem ga u benzinu ili odmascivacu i namazem kvalitetnom masti kastrol i eto ga radice jos jednu sezonu bez da razmisljam dal ce da zakaze i nagodinu opet,a sve druge metode kod mene padaju u vodu jer moze da se desi danas ok a sutra se raspao a za mene je najskuplje kad kombaj stoji
 
Danger
A jel moze da se desi da kupis nov lezaj i da krenes da radis a on vrisne,MOZE.
Zato su ljudi izmislili napravu kojom meris vrednosti lezaja. Kad ona padne ispod neke propisane norme menjas lezaj. Kad bi ja svake godine skodao sve lezajeve,cistio i vracao nazad, pa kad bi to trebalo da pocnem da radim da stignem do zetve.
 
Svatko ima svoje metode... A Dangeru kapa dolje sto skida lezajeve i provjerava ih na ovaj nacin jer se i meni to cini kao ludost.

Istina, 142 je dosta pristupacan kombajn, pa do svakog lezaja mozes na brzinu doci. Meni npr ne pada na pamet pregledavati lezajeve koji nisu toliko problematicni za mjenjanje u sezoni, jer si stajanje od sat-dva mogu priustiti. Rezerve imam lezajeve svih mogucih vrsta i oblika, proizvodjac CX koji mi se pokazao kao i vise nego dobar.

Pregledavam obavezno lezajeve prijemnog i odbojnog bitera, bubnja, osovina u grlu, a drugo nista. Ostale mazem SVAKI DAN kvalitetnom mascu i samo teram. Puno mu znaci da svaki dan dva puta stisnes mazalicu u neki lezaj, jer friska mast u njemu znaci jako puno, a kosta jako malo.

A ovaj sistem za provjeru lezajeva se pokazao i vise nego odlican, a ko ne vjeruje, nek isproba, pa ce vidjeti o cemu pricam.
 
Bobo
Ovo o cemu ja pricam je veoma slicno tvom metodu samo digitalizovano i bez potrebe za istancanim sluhom. Jednostavno uredjaj odradi sve umesto tebe.
 
A ovo o cemu je pricam je vrlo slicno tom tvom uredjaju (nemam pojma kako izgleda) ali je moja opcija jeftinija ;)

Ne treba ti dobar sluh, sarafciger s plasticnom ruckom i da vidis kako se sve cuje, cudo jedno... Samo treba znati kakav zvuk proizvodi dobar lezaj, a kakav los ;)
 
paorpaor je napisao(la):
Plati pa cu ti reci o kakvoj se spravi radi :cao:

ova stil pisanja zagonetki je prostački
sad kao svi treba da pitaju šta šta šta.
ukoliko hoćeš nešto da podeliš podeli
ako hoćeš da naplatiš usluge idi u temu oglasi
 
kloki
Ne razumes poentu diskusije. Niti mi pada na pamet da nekom nesto objasnjavam ako nece da shvati. Moras nekad citati i izmedju redova.
Drzim se onog : Zivi i pusti druge da "umru" ...
 
upoznat sam sa pravilima ovog foruma.Ali ipak ako je neko zainteresovan imam zmaj125 sa mercedesovim turbomotorom.ladja i sita su od 161 kao i prednji portali tako da je onda u stvari 161-ca ::namigivanje::
 
@bobo i ostali
neskidam ja lezaje zato sto imam viska vremena,ja sebi nemogu priustiti da mi stane u radu jer me to mnogo kosta,dva sata =3-4 jutra zavisi cega,al ako ti se posreci da zavrsi na 2-3 sata sarafanja,ako radis samo sebi onda normalno puca ti ili vam,al ja radim usluge a i svoje tako da....druga stvar zbog cega jos skidam svake godine lezaje,zato sto ako ga skinem osmirglam osovinu i lezaj vratim vec je dovoljno jer na taj nacin i ako zakaze promenim ga za tili cas jer uvek sve ide lagano,a probaj da ga tri godine nediras pa kad zavari za osovinu pa cekicaj i brenerisi koliko oces,kod mene je dovoljno da samo odvrnem osiguravajucu kosuljicu i lezaj ide na bilo cemu,vetru slamotresi apcug itd....,onda nemoj skinuti dve -tri godine remenicu na biteru sto pogoni vetar i heder,kad zavari zlo,zato ja svake godine svucem osmirglam podmazem lezaj i nazad,za mene se to zove odrzavanje i nije mi tesko odvojiti vreme jer se isplati,takav nacin pripreme nezahteva vise od nedelju do dve dana zavisi dal se samo pregledava ili se nesto i menja,dal se vadi sabirna slamotresi itd,nekad nevadim slamotrese pa na licu mesta skidam jedan po jedan lezaj itd.....a ti bobo si sam pricao kako ti je crko onaj odbojni biter,verovatno si bio sretan po toj vrucini a mogao si ga kuci na vreme spreciti,nekom je lakse leciti nego spreciti,ja radim na svoj nacin a svi vi imate pravo na svoj :ppozdrav:
 
Istina, ja sam naucio na tezi nacin. Znao sam da je na kombajnima kao mojem desni lezaj prijemnog bitera boljka, i opet se na to nisam osvrtao, jer sam bio lijen, i nisam pojma imao koliki je to posao... Zbog sugavog lezaja sam 2 i pol dana stajao u dvoristu i to me kostalo dosta...

sad kad god kipam bunker, diram kucista lezajeva, ne bi li osjetio da se koji u radu previse grije, sa sobom nosim punu mazalicu, pa tu i tamo podmazem bubanj i bitere. Svako jutro mazem kompletan kombajn.

Ovo sto pricas ima jako puno smisla, i tu te podrzavam, ali samo kazem da mi se ne isplati svake godine skidati prijemni biter, samo da pregledam lezajeve posto moj kombajn radi manje od 50 jutara u sezoni. Tvoja obadva kombajna rade cjelo ljeto, i zaradjuju ti, vjerujem, dovoljno novca da im priustis tako temeljito odrzavanje kakvo im i pruzas.

Sve kriticne lezajeve i za kombajn i za berac imam u rezervi, pa zlu ne trebalo.

kazem, u sezoni sat-dva meni ne znaci toliko puno koliko i tebi, pa ako ce neki lezaj i prdeknuti, neka mu bude.
 
svi lezajevi se bar po meni skidaju svake godine i vade se spirale sve se pregleda nije dovoljno samo lezaj pregledati treba sve ako hoces kombajn da radi cele sezone bar ja tako radim . a mislim da ne gresim. inace svake sezone svaki dan sav si mastan od kvarova i popravki :cao:
 
Hehe, spirale u bunkeru sam mjenjao i ja ove godine, a od ovrsene i neovrsene mase su prije par godina nove stavljane, tako da sam tu miran...

Lanci su ok, i to obavezno pregledavam, koji i najmanje zaskace, mejnja se, da ne jede lancanike.

Al ne mogu svake godine skidati sve lezajeve s kombajna i pregledavati ih, svaka cast ljudima koji to imaju zivaca raditi. To bi svi trebali raditi ali, eto, ljeni smo pa necemo ;)
 
danger je napisao(la):
@bobo i ostali
neskidam ja lezaje zato sto imam viska vremena,ja sebi nemogu priustiti da mi stane u radu jer me to mnogo kosta,dva sata =3-4 jutra zavisi cega,al ako ti se posreci da zavrsi na 2-3 sata sarafanja,ako radis samo sebi onda normalno puca ti ili vam,al ja radim usluge a i svoje tako da....druga stvar zbog cega jos skidam svake godine lezaje,zato sto ako ga skinem osmirglam osovinu i lezaj vratim vec je dovoljno jer na taj nacin i ako zakaze promenim ga za tili cas jer uvek sve ide lagano,a probaj da ga tri godine nediras pa kad zavari za osovinu pa cekicaj i brenerisi koliko oces,kod mene je dovoljno da samo odvrnem osiguravajucu kosuljicu i lezaj ide na bilo cemu,vetru slamotresi apcug itd....,onda nemoj skinuti dve -tri godine remenicu na biteru sto pogoni vetar i heder,kad zavari zlo,zato ja svake godine svucem osmirglam podmazem lezaj i nazad,za mene se to zove odrzavanje i nije mi tesko odvojiti vreme jer se isplati,takav nacin pripreme nezahteva vise od nedelju do dve dana zavisi dal se samo pregledava ili se nesto i menja,dal se vadi sabirna slamotresi itd,nekad nevadim slamotrese pa na licu mesta skidam jedan po jedan lezaj itd.....a ti bobo si sam pricao kako ti je crko onaj odbojni biter,verovatno si bio sretan po toj vrucini a mogao si ga kuci na vreme spreciti,nekom je lakse leciti nego spreciti,ja radim na svoj nacin a svi vi imate pravo na svoj :ppozdrav:
Dangeru po mom misljenju to je pravi posao i tako treba da se radi svaka cast :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh