ZMAJ kombajni

koliko sam ja shvatio neva velikih razlika izmedju 142 i 143 :nono: A sto se tice tog proklizavanja, sar umesto tog kaisa ne bi moglo da se montiraju lancanici i lanac? :sta:
 
To sa punjenjem bunkera nije nikakav problem. Ja sam to rešio za sat vremena,. Na onoj spirali što razgrće zrno u bunkeru ima 4 komada onih komada spirale, ja sam kupio još 4 i ubacio. Sad mi prvo puni desnu stranu bunkera pa ide prema elevatoru, napuni ga skoro do gornjeg lima, staklo u kabini nekad i pređe. :cao:
 
evo zmaj 141 sa povisenim bunkerom i produzenim elevatorom,
2556tsz.jpg

Post je spojen: [time]1260867417[/time]
_________________________________________________
ojacana felna, ne znam bas kolko se vidi na slici, nek upuredi mityoo,
11tl7d1.jpg
 
miroslav k je napisao(la):
evo zmaj 141 sa povisenim bunkerom i produzenim elevatorom,
2556tsz.jpg

Post je spojen: [time]1260867417[/time]
_________________________________________________
ojacana felna, ne znam bas kolko se vidi na slici, nek upuredi mityoo,
11tl7d1.jpg

A kakve su to bele fleke po kombajnu? Jel to pobelio od tereta?
 
Predrag Brankov je napisao(la):
koliko sam ja shvatio neva velikih razlika izmedju 142 i 143 :nono: A sto se tice tog proklizavanja, sar umesto tog kaisa ne bi moglo da se montiraju lancanici i lanac? :sta:
Kvalitet materijala na 143 je losiji nego na 142.Znam da je jednom coveku na 143 puz povratne mase znao da se polomi i dva puta u sezoni.Kupi nov ono ista prica.Tek kad je strugar namestio novu osovinu puza onda je bilo OK.I slamotresi su dosta losi.Na jednom kombaju su menjani posle 3-4 sezone rada.Cena im je bila 30000 dinara po komadu.4x30000=120000 sto nije bas malo.
 
nasao sam 143 sa tri hedera: kukuruzni, za suncokret i zitni cena 13000 godiste 1992! Zvao sam coveka kaze da kombaj pali i u radnom je stanju! Sta mislite o ceni?
 
Pa ako ne treba ulagati u njega onda ni nije velika cena. Pregledas kombaj,to jest lezajeve (ima sprava z to), spirale koliko su potrosene,da nije negede protruo i najvaznije da vidis kakav je motor i tek onda dones zakljucak. Mada je dosta primamljiv sa 3 hedera,a jos ako tebi trebaju sva 3 onda odlicno.
 
upravo sam se sada cuo sa covekom koji prodaje djuru djakovic sa zitnim hederom, komplet remontovan,farban i kao iz fabrike, spremnjen za rad! Motor jos nije stigao da pregleda ali u cenu ukljucuje i sredjivanje kompletnog motora, trazi za njega 12.000E Sta mislite o ceni? :sta: :sta: :sta:
Post je spojen: [time]1260958605[/time]
_________________________________________________
paorpaor je napisao(la):
Pa ako ne treba ulagati u njega onda ni nije velika cena. Pregledas kombaj,to jest lezajeve (ima sprava z to), spirale koliko su potrosene,da nije negede protruo i najvaznije da vidis kakav je motor i tek onda dones zakljucak. Mada je dosta primamljiv sa 3 hedera,a jos ako tebi trebaju sva 3 onda odlicno.

Na kakvu spravu za lezajeve mislis:haha:?
 
ja sam juce dobio ponudu class dominator 88 1992godiste klima keder za kukuruz za 10 000evra u austriji al neznam kakvi su to kombajni ceo vek imam john deer znam da je najbolji al najverovatnije cu ga uzeti ako prodam zito!!
 
paracinac je napisao(la):
ja sam juce dobio ponudu class dominator 88 1992godiste klima keder za kukuruz za 10 000evra u austriji al neznam kakvi su to kombajni ceo vek imam john deer znam da je najbolji al najverovatnije cu ga uzeti ako prodam zito!!
A koja je konačna cena :sta:
 
paracinac je napisao(la):
ja sam juce dobio ponudu class dominator 88 1992godiste klima keder za kukuruz za 10 000evra u austriji al neznam kakvi su to kombajni ceo vek imam john deer znam da je najbolji al najverovatnije cu ga uzeti ako prodam zito!!

imas tem Claas kombajni pogledaj tamo
evo i link : http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/claas/765/

raspravljalo se ja mislim i o tim kombajnima
 
imam ja najboooolju spravu za lezajeve,ona glasi ovako,skines lezaj,uzmes ga u ruku i pregledas,ako nevalja zamenis ako valja podmazes i vratis,ja cak operem staru mast i stavim novu,a ti kojekakvi instrumenti ::lose:: ::lose:: ::lose::,znam dosta ljudi koji su zvali neke agente sa nekim spravama da pregledaju lezajeve i daju pogresnu dijagnozu,npr,kod kolege na dominator dosao covek,pregledao i kaze levi lezaj na grlu nevalja uzeo 100e i otisao,ljudi rastavili kombaj a lezaj ok,oni nista vracaj nazad i u zetvu,uterali kombaj u njivu i posle dva dana crko lezaj na biteru,zvuk se prenosi preko sasije i dijagnoza bude pogresna
 
paorpaor je napisao(la):
Brankov
Plati pa cu ti reci o kakvoj se spravi radi :cao:

Ja znam za foru da uzmes dugacki sarafciger, naslonis vrh na lezaj, a na drsku stavis uho i sve se cuje, jel runi il ne runi... Naravno, kad se lezaj vrti.

Ako ima neka druga fora, volio bih ju cut.
 
Nazad
Vrh