ZMAJ kombajni

Znaci, oce i to pucati? Inace, to bi ja nazvao podesavajuci vijak, ili spaner za podesavanje...

To je na mom zmaju kad sam ga kupio bilo skroz otpusteno, tako da je izlaz iz korpe uvijek bio veci od ulaza...

Koliko opterecenje se tu treba pojaviti da slomi taj vijak?!?
 
abro je napisao(la):
E tako kazi. Ja s tim isto imam tj imao sam problem, resio sam ga sa flahom tih dimenzija i vidi cuda vec 3 sezona da sam miran. Flah sam iskoristio od konskildera i mogu reci da me je dosta namucio dok sam ga izbusio ali vredelo je.
jesi mozda mislio ovako sa onim flahom?
4zzpyb.jpg

2iiemu9.jpg
 
pozdrav svim clanovima

Potrebna mi je pomoc oko kupovine zmaja! da li neko moze da mi objasni razliku izmedju zmaja 142 i 143 sem vizuelnog naravno ::namigivanje:: Resio sam da kupim kombaj ali ne znam razlike i zanima me vas savet! unapred hvala :D
 
@ paorpaor

Sam cin stavljanja ili skidanja ne traje vise od 15 min,ali priprema traje vise

Dvosmisleno sam shvatio, ne zameri nesto
 
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=unHolkPPrGw[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=GnpspVlizBQ[/youtube]


DRagan 18: ubaceni YT tagovi
 
Predrag Brankov je napisao(la):
pozdrav svim clanovima

Potrebna mi je pomoc oko kupovine zmaja! da li neko moze da mi objasni razliku izmedju zmaja 142 i 143 sem vizuelnog naravno ::namigivanje:: Resio sam da kupim kombaj ali ne znam razlike i zanima me vas savet! unapred hvala :D
Ovako ti stoje stvari: 143 ima puno bolji heder (vitlo na hidro pogon i pomeranje napred nazad, reduktor za pogon kose, produžen heder, kosa pomerena napred zbog menje rasipanja) ojačane osovine doba i bitera, surla za istovar na hidrauliku, duže slamotrese, varijator doba isto na hidrauliku, veći rezervoar za gorivo, bolja kabina, veći bunker i vizuelno je mnogo lepši.To su neke stvari koje nema 142. Po meni je puno bolji od 142.
 
Branko dzaba mu veci bunker kad ne moze da ga napuni do kraja.Dok nisam imao kombaj radio mi jedan covek sa 142 i 143.142 uvek isla bez problema dok 143 malo malo pa se pokvari.Na 143 vozac je morao da pazi dokle da puni bunker jer pocne kais da preklizava.Onda je imao problema da iskipuje.Nije mogao da kipuje sve dok nije otvorio vrata elevatora za zrno i ispustao odredjenu kolicinu zita.Jednostavno zagusi elevator za zrno kad preklizne kais.
Tako je bar kod ZMAJA 143 1997-1998 godiste.Kazu da je fabrika morala da vrsi prepravke na prvim serijama 143 bas iz tog razloga.
 
ja imam 141, baš planiram da povećavam kapacitet bunkera da li vredi uraditi da radi bez problema?
 
Jedna 143-ka je pre par godina radila kukuruz mom poznaniku, i nikako nije mogla da napuni bunker do kraja iz nekog razloga, uvek su napuštali redove da iskipuju kada se bunker napuni do određene mere...
Post je spojen: [time]1260818800[/time]
_________________________________________________
Deni je napisao(la):
ja imam 141, baš planiram da povećavam kapacitet bunkera da li vredi uraditi da radi bez problema?
Misliš da ga nadvisiš? Ja sam postavio kod mene 2 daske, jednu na stranu prema motoru, jednu na stranu gde se kipuje, ...ovo sam radio zbog suncokreta jer nije moglo stati , ali je ostalo bilo i za kukuruz, nije bilo nikakvih problema...
 
Deni je napisao(la):
ja imam 141, baš planiram da povećavam kapacitet bunkera da li vredi uraditi da radi bez problema?
Deni mozes slobodno nadograditi jer 141 i 142 imju pogon elevatora za zrno preko lanca i moze da gura u bunker dokle god ima mesta, dok kod 143 je pogon preko kaisa pa preklizava kais.
 
Ljudi a prednje gume i felne?Hoće li one izdržati tu nadgradnju?Znam a i vi takođe da 125-161 Zmajevi imaju te nadgradnje fabrički ali imaju i veće gume napred.
 
Gume izdrze, felne treba ojacati kao sto sam ja radio(ima slike ranije postavljene) A i za proklizavanje kaisa ima leka, kod kuma na 143 je bio isti problem i napravili su druge remenice veceg precnika i stavili veci kais(to svaki masinski tehnicar zna da izracuna da remenice budu veceg precnika a da prenosni odnos ostane isti)
 
Nebih ti znao sad tacno kazati gde sam to postavio a slike su otisle sa kompom koji je pokvaren, eventualno da ti slikam ponovo kad budem imao vremena...
 
Covek od koga sam ja kupio kombaj ima jos 2 Zmaja 142.Na jednom je nadogradio bunker i kaze da ima problem samo kad ide kombaj punim bunkerom jednim tockom u razor.Desavalo mu se da mu pukne falc na gumi i spadne sa felne.Na drugi je stavio gume od 161 i nema problema.Video sam kod nas u selu da je neko stavio gume od ULTA na kombaj.Mozda bi i to moglo biti resenje.
 
Nazad
Vrh