PDA

View Full Version : ZMAJ kombajni

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 [60] 61 62 63 64

Dobrinčan
29-09-17, 20:51
Vladon,meni se cini da ti jako puno volis da sarafas. Tj sve radis na komplikovaniji nacin. Lkl{{

vladon
29-09-17, 22:02
Da ne volim da sarafim ne bi vozio zmaja i belarusaLkl{{

dragan dmb
29-09-17, 22:31
Ja sam na repu dodao metalni okvir i napravio da zadnji lim otvaram na sarkama. Tako da mi zadnji lim drze sarke sa jedne strane a tri matice sa druge strane. Kad otvorim zadnji lim imam poprecnu cev u dnu gde je bio lim. Na slamotresima odvrnem tih 16 matica i samo slamotrese izvucem nazad. S tim da slamotres ne vadim napolje nego ostane da stoji na toj cevi na repu a ja imam mesta za prolaz. i za to rasklapanje mi ne treba 15-20 minuta. Srafove na slamotresima sam narucio nove da budu pasent u slamotresu jer me je ranije jeb...lo jel se sraf znao okreati pa je to trajalo.

gde su naruceni torbani i u kojem kvalitetu 8.8 ili neki drugi , ako moze neki broj prodavnice >:({

sinisa1979
29-09-17, 23:38
Au Vladon.... Jednim udarcem dve muve!!! :lol:

sinisa1979
02-10-17, 09:59
Od koga da kupim slamotres osovinu? Juče sam se pridružio klubu ljudi koji izgleda da ne znaju da podese osovinu slamotresa. Skoro godinu dana je izdržala i juče ka bum!

Matic
02-10-17, 11:01
Sve ti je isto.Kvalitet zero.Ja sam 2 promenio ove sezone i popizdeo sam više bem ti i osovine i proizvođače redom.

banePA
02-10-17, 11:28
I ja sam jedno vreme malo malo pa osovina, vec sam unapred po vremenu znao kad ce koja da pukne, i evo sad vec druga sezona pri kraju i nijedna, jedno +250kj, a niti ih mazem vise niti ih stelujem, zavio sam ih rukom koliko sam mogao i onda samo kontra i to je to, a lezajevi su vremenom dobili luft al ne diram, Namazem im samo pred zito, suncokret i kukuruz.
i dok su me to zezale osovina nailazio sam na dve vrste, jedne su usijane i lepo ofarbane a druge su onako kao mat i ofarbane cetkom, i nemaju isti korak, e te druge zafarbane su mi sad i traju.

Matic
02-10-17, 12:29
I kod mene su te mat osovine takođe prstima zavrnuti šrafovi koliko je moglo i kontrirano.Ležaji imaju lufta ali ne pomaže ništa.

banePA
02-10-17, 13:07
Ja sam najvise mislio da je zbog tih osovina ali znaci da ni to nije pravilo, jbg! Ja jos i po savetu od starijih iskusnijih, drvene lezajeve drzim potopljene u ulju, obicnom motornom, uvek imam nekoliko komada i po potrebi ih izvadim montiram i dopunjujem da uvek imam na stanju, probajte i to, navodno vremenom upiju dosta ulja pa u radu otpustaju i podmazuju osovinu, znam da zapadni imaju takve drvene lezajeve ali kuvane valjda u lanenom ulju.

mihalyocska
02-10-17, 19:49
Jedno laicko pitanje , kad su vec tako loseg kvaliteta osovine slamotresa zasto ne menjati na neki zapadni obadve iste sirine i biti miran jedno par godina ?

banePA
02-10-17, 19:51
Verujem da su skupe kao otrov!

kiraj
02-10-17, 19:57
Ako me sećanje dobro služi ,za dominator 76 ,oko 800 e .

mihalyocska
02-10-17, 21:15
Zasto odma Claas ima i jeftinijih sa kuglicnim lezajem moze i polovan i to u ceni novog od zmaja , u mom kombajnu su sa kuglicnim lezajem kad sam kupio kombajn dvanajst godina nisam ni znao za slamotrese promenuo lezajeve stavio skf sad opet par godina sam miran , od promene do sad proslo 4 godine . Za delove prelazim u madasku na granici nikad problema do 200eura te nece ni dirati za carinu , jednom sa kolegom zajedno isli i ja i on pazarili po blizu 800eura kad je carinik pitao reko imao oko 170 ja i toliko i kolega samo mi rece da teraj odavde .

sinisa1979
02-10-17, 21:19
Od Dom 76 ima u Agro fd za 30 koju hiljadu i sekundu je deblja od zmajeve... čak 1mm. Ali onda moram da menjam i prednju i ako slučajno nešto ne uspe u tom budženju kome ću ja prodati dve osovine slamotresa za dom76? Nego imaju oni i od JD-a. E ta mi se opasno svidja. Značajno je deblja,38mm,ali mi malo žestoka cena- 44 'iljade. Ma uzeću novu verovatno iz agroprofila ili od ovih http://www.tehnosistem.com/delovizakombajne.htm pa kako bude.

Farmer II
02-10-17, 21:28
Kod tih (tehnosistem) pise i da prave osovine , mozda mogu da naprave deblju osovinu od standardne za 141/2, ja sam gledao kod mene, i ima lufta da osovina bude cak i 35mm debljine, i da ne cese nigde, a ove sto kupujemo su 30mm
to bi trajalo znatno duze

Matic
02-10-17, 21:31
Ne može 35 mm nikako.

mihalyocska
02-10-17, 21:32
Sta ima da neuspe kad menjas obe samo treba voditi racuna da krivine ne budu puno vislji od original da ne udaraju slamotresi u cesalj podbunja a i to se moze resiti drugo nema da ne uspe .

jbrtka
02-10-17, 23:23
Trenutno najkvalitetnije i najbolje delove za zmaja ima METALAC SIMANOVCI..i imaju osovine slamotresa,tel je 022 480 029
@sinisa,te za dominatora,i za jd,su istog kvaliteta kao i ove za zmaja...video sam uzivo i ap osovinu,i agro fd,a i simanovacku.ne treba nista vise zamo da se pogleda na nju,a po kvalitetu,mislim da simanovacka,izdrzi barem upola vise od ostalih,

danger
02-10-17, 23:47
te sto prodaje agrofd su turske osovine

diesel d-60
03-10-17, 00:27
Ne može 35 mm nikako.

Sto nemoze?

Matic
03-10-17, 08:15
Brtka osovine uzimam u Metalcu i nisu ništa dugotrajnije od ostalih.
35 mm ne može zbog potrebnih uglova a da bi se dobili morao bi Z 142 imati 5 slamotresa a to je onda već druga priča...

sinisa1979
03-10-17, 08:44
Takodje uzeta od Metalca..... Imam utisak da u Srbiji te osovine pravi jedna eventualno dve firme (ne verujem da alat-kalup za savijanje ima više njih) a ostali samo preprodaju.

floyd
03-10-17, 14:57
Jel neko radio adaptaciju zmaja 141 za vršidbu semenske robe (šargarepa, salata...)?

sinisa1979
03-10-17, 15:57
Iiii još jedna osovina ka bum! Ovog puta gornja osovina elevatora tj uvlacnog grla.... Sad ćemo okušati sreću sa debljom osovinom. Sreća pa sam bio od kuće jedno 15-20km....

Rasa91
03-10-17, 16:11
Za osovine i ostale delove za zmaja nadjite broj od onog covrka iz jarkovca, ide po vasarima on ima jos originalnih delova.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Attila
03-10-17, 20:47
Nema ni taj orginalne sve je to isto ali kod njega može se kupiti i polovni delovi tako i osovine.

Matic
03-10-17, 21:02
Jedan majstor za Zmaj kombajne mi savetuje da pronađem polovne osovine slamotresa i njih ugradim.

vladon
03-10-17, 21:19
Za turbane neznam vise da budem iskren, nasao na vasaru u B.Topoli majstora koji je hteo da pravi po meri i u kvalitetu sa termo obrdaom. Jesu bili skuplji ali su maksimalno dobri, tri sezone sto bi reklo 6 puta skidanje i vracanje slamotresa su izdrzali, nisu ni primetili. Mislim da je rekao da je kvalitet 10.9, sad sve je to relativno. A osovinu slamotresa sam menjao proletos zato sto zadnja osovina bila ili srezana ili postoji i osovina bez mesta za remenicu to neznam. Uglavnom hocu da stavim remenicu na zadnju osovinu i dobijem pogon za razbacivac slame. Uzeta u Adi, pouzecem. Izdrzala celu sezonu oko 120 jutara i uopste se i nije grejala na lezajevima, tako da mislim da je vaznije kako se nastelaju drveni lezajevi a ne kvalitet osovine.

sinisa1979
03-10-17, 21:58
1) i uopste se i nije grejala na lezajevima.
2)kako se nastelaju drveni lezajevi a ne kvalitet osovine.
1)Osovina se mora (malo) zagrejati. Da se uopšte ne greje je nemoguće.
2) Nije upitan kvalitet.... Kvalitet im je ravan 0 (slovima: nuli ogromnoj burazeru!) Danas sam se uverio u to. Odjurio sam u Suboticu i kupio novu deblju osovinu i pošto je kod našeg dragona elevator malčak uži,ili su kućišta ostrugana-nzm,moram osovinu ostrugati za nekih 5-7mm da bi smanjio aksijalno pomeranje levo desno na nekih 1-2mm. E kad sam osovinu odneo u strug i kad je strugar počeo da je obradjuje odmah mi je rekao da je najslabijeg kvaliteta materijal. Video je po strugotini. Tako da o kvalitetu nemojmo.... Na kraju krajeva,do nedavno smo svi znali podesiti drvene ležajeve a sad ne znamo?

bojcetic
03-10-17, 22:18
Vidim ja da cu jos narednih 20 godina placati usluge kombajnom. Ne treba mi da se jos nerviram oko opravki, kada su delovi fus.

Matic
03-10-17, 22:21
Samo ti kupi.Što da tebi bude bolje nego nama. Lkl{{

bojcetic
03-10-17, 22:23
Za 5000din po jutru sa prevozom, pokazem gde je njiva, malo se vozam u kombaju, popijem kolu ili sveps i poradjeno 3-4-5kj/sat@->--

Matic
03-10-17, 22:27
Lepo je to ali ne znaš šta je draž igara bez granica. :lol:

kanački
03-10-17, 22:33
Posto kostaju te osovine slamotresa za dragona ?

Dejaaa
03-10-17, 22:35
Lepo je to ali ne znaš šta je draž igara bez granica. :lol:
Tako je super Baca,svaki cas cekas bum pa kuci na opravku,dune vetar u kabinu pa svu plevu ubaci unutra...itd

Sotir
03-10-17, 22:36
Interesuje i mene posto njime vrsemo samo zito i to vrlo malo nismo jos imali prilike da ih menjamoLkl{{ i to vec 20 godina od kada je tatko kupio kombajn.

Matic
03-10-17, 22:40
Kanački od 10.000 do maks.100 eura ali je neprocenjivo koliko živaca ode a moraš i 2 ležaja Grae 30 uz osovinu da promeniš a oni su od 500 do 2500 komad.
Dejo sve to ide u rok službe.Razmišljam šta tek bude kada na nekoj zapadnoj besnoj mašini nešto cikne ka bum.

sinisa1979
03-10-17, 22:58
Nego gled'o ja malo onu moju 2d osovinu slamotresa...... Ako bi imao ko da smota materijal fi 35 (može i četres (40)),možda bi moglo mesto ležaja da se obrusi na 30mm? Zvuči šašavo ali mislim da kad bi tako napravio.....Ihhh.... Ma ni zadnjica ne bi više plesala toliko zbog dodatnog tereta! :lol:

kanački
03-10-17, 23:10
Kanački od 10.000 do maks.100 eura ali je neprocenjivo koliko živaca ode a moraš i 2 ležaja Grae 30 uz osovinu da promeniš a oni su od 500 do 2500 komad.

Veci cirkus napravi ,neg sto kosta..
Ja na mom konzulu nikad problem sa osovinama slamotresa, 10god je kod nas bio, ali zato osovina vetra nam isto tako zivce kidala..

vladon
03-10-17, 23:39
Osovina se ugreje ali ako mozes uhvatiti rukom i drzati to nije ugrejano.

1)Osovina se mora (malo) zagrejati. Da se uopšte ne greje je nemoguće.
2) Nije upitan kvalitet.... Kvalitet im je ravan 0 (slovima: nuli ogromnoj burazeru!) Danas sam se uverio u to. Odjurio sam u Suboticu i kupio novu deblju osovinu i pošto je kod našeg dragona elevator malčak uži,ili su kućišta ostrugana-nzm,moram osovinu ostrugati za nekih 5-7mm da bi smanjio aksijalno pomeranje levo desno na nekih 1-2mm. E kad sam osovinu odneo u strug i kad je strugar počeo da je obradjuje odmah mi je rekao da je najslabijeg kvaliteta materijal. Video je po strugotini. Tako da o kvalitetu nemojmo.... Na kraju krajeva,do nedavno smo svi znali podesiti drvene ležajeve a sad ne znamo?

Bobo
03-10-17, 23:40
Zove me kolega nekidan i pita me sta radim.
Ja kazem: "Zmajarim".
Pita on: "Kako ide"
a ja mu kazem: "Ide kao zmaj, nikad ne znas odakle ce suknuti plamen!"

Tako je to kad vise nema kvalitetnih djelova za strojeve koji eto zbog dvije sugave osovine zadaju tolike probleme svojim vlasnicima.

Na strancima su djelovi znatno skuplji ali se stranac znatno manje i trga (Dakako uz pravilno odrzavanje i redovno podmazivanje i kontrolu sklopova). Ali neka kosta koliko kosta kad se moze naci originalan i pravi dio a ne da ovako malo-malo pucaju jeftine osovine kad se netko boji ili ne zna napraviti kvalitetniju stvar i naplatiti ju malo vise para i svi bi bili zadovoljni.

Kupovao sam ja osovinu prijemnog bitera i bubnja u Sapcu kod Bucala pa prve godine se oglodala na sjedistu lezaja. Navareno je sjediste tvrdom elektrodom i obradjena na mjeru i od onda je s tom osovinom mir. Kvaliteta male privrede se sto dalje sve vise kvari kako mi se cini...

Steta je da dobri kombajni stoje zbog ovakve gluposti ljudi koji su se obvezali da prave rezervne djelove za njih...

vladon
03-10-17, 23:45
ja sam platio 5000din plus aks

Posto kostaju te osovine slamotresa za dragona ?

Same
03-10-17, 23:45
Osovina se ugreje ali ako mozes uhvatiti rukom i drzati to nije ugrejano.
Gdje pise da se bilo koja osovina smije grijati?

vladon
03-10-17, 23:55
Pa s obzirom da osovina lezi u drvenom lezaju i uz to se okrece, sasvim normalno je da ima i trenja, koje usput ugreje osovinu. Samo je pitanje koliko je ugreje. Ok u pravu si ne pise nigde ali to je za ocekivati.

sinisa1979
03-10-17, 23:55
Druže ne znam da li negde piše ali slamotres osovina sa drvenim ležajevima se mora malo zagrejati zbog pomenutih ležajeva. Da je ona kojom srećom skroz na kugličnim,ne bi mi sad trošili tastaturu.

North ARMY
03-10-17, 23:59
Mozda su uznapredovali ovi sto prave drvene lezajeve, pa su tako zdravo jaki da razbiju osovinu i rep Zmaju ?

Same
04-10-17, 00:01
Koliko sam procitao te vase osovine pucaju non stop. Je li i fabricka pukla odmah prve godine?

dragan.kovacev
04-10-17, 00:35
Znaci da ove moje osovine iz 2004 god. imaju dobar kvalitet cim traju do sad, ili je do mog odrzavanja tj. na prednjoj osovini lezaji su namazani za ovih 13god. 5x, a na zadnjoj nesto vise, 13x :lol: kombajn kosi oko 200kj godisnje.

Ko nije sposoban da odrzava i nema zivaca i nema ko da mu pritrci kad zatreba, ne treba da kupuje zmaja! A dal se isplati drzati, bez veze je pricati, opet zavisi od obima pola.

sinisa1979
04-10-17, 01:17
Koliko sam procitao te vase osovine pucaju non stop. Jebeš ga kako si pročitao tako si i shvatio.... Pucaju kada prvi put zameniš originalnu. Kombajn kupljen 2008-me zadnja osovina slamotresa zamenjena prošle godine (možda još oridji iz 84-te) i evo sad opet. Ova od elevatora hedera je drugi divan. Fabrički nije bila dobra,pa su je pojačali za 5mm na mestu pucanja. A i ta takva tanka mi nije pucala dok nisam stavio rotosečku (Jan nisi ti kriv!) na kukuruzni adapter,a i ne žalim što sam je stavio. Sad sam stavio deblju,tj od RM-a ili ti od 143-ke,ali ću vremenom kupiti jači materijal i sam napraviti drugu. Bar nju može svaki strugar i glodač da napravi....
Dragane pazi na njih ko na oči u glavi. Stric nije menjao od 87-me.... Drugar od 92-ge. A eto mene poteralo....
North,ta ne da razbiju lezajevi nego polomidu osovinu! :)

Matic
04-10-17, 08:04
Same ako si pratio ovo pisanije oko osovina slamotresa u temi znao bi gde svaka pukne i zašto.

diesel d-60
04-10-17, 08:10
Pu pu, ne smem ni da komentarisem da nebi maler i kod mene doso.

Matic
04-10-17, 08:13
Kod tebe su 35 mm.Nemaš jeda.

Farmer II
04-10-17, 09:29
Ko prodaje zmaja, samo napise da su originalne osovine slamotresa, duplo brza prodaja:lol:

bojcetic
04-10-17, 09:34
Onda moze da trazi +2000e, jos ako mehanicar potvrdi da su original, nema ni cenkanja, to je ta cenaLkl{{

Same
04-10-17, 09:50
Maticu, pratio sam, nemam Zmaja ali me bas zainteresovalo to oko osovina. Imao sam Claasa sa sa drvenim lezajevima i nikad nikakvih problema. Pisali ste da puca tacno kod lezaja, tj kod prstena, ali ako fabricka osovina ide kod nekih clanova dugo godina, tu je onda problem do osovine, los i mekam materijal, nema sanse da bude do podrsavanja lezajeva, ne moze biti da niko ne moze podesiti lezajeve..

MONTOYA
04-10-17, 09:58
E mene je ovo jeseni baš poterao baksuz
Prvo pred suncokret pukne biterska onda uz nju dođoše i nove glavčine na remenicama
zatim na adapteru ode sigurnosna spojnica puža.... verujem da ti nikad nikom nije crklo
posle dva dana ode ležaj na pogonu tanke šestougaone osovine... e tu sam proveo pola dana dok nisam zamenio
opet posle dva dana ode lamela na kombajnu...
sezona je pri kraju, nadam se i kvarovi

deni89
04-10-17, 10:22
Kad je prica o osovini slamotresa, i mi imamo isti problem, ako sastavi dve sezone to je extra!
Prosle godine smo menjal u soji, ove godine opet. Godisnje vrsimo oko 200 kj. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20171004/9eb92afcf49d6c5efcb763882c8dc345.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

sremac84
04-10-17, 12:03
Montoya cim ga parkiras nece se vise kvariti,garant...

Зоран
04-10-17, 13:23
На мом комбајну оригинална осовина сламотреса је пукла посла 25 година. За све то време на рукавцу где долази дрвени лежај се потрошила за 0,2-0,4мм (бочно до платни), на седини рукавца је остала називна мера. Нова од мале привреде је већ у старту бочно била тања за преко 1мм, и то не само та коју сам купио, већ све које је имао на стању. Пукла је после 2 године. Ова садашња, исто је била стањена нова, врти трећу годину а када ће пући не знам. Већ када је квалитет такав какав јесте (лош), и ја мислим да би 35мм побољшало ситуацију.

Да ли неко зна како изгледа машина за савијање тих осовина?

sinisa1979
04-10-17, 16:13
I meni zanima kako izgleda ta mašina. Ako neko zna neki link neka kači da vidimo.
Same,e sad si potrefio u srž problema.... Inače kad si vec spomenio Klasa,pre jedno 10-ak godina čoveku smo krpili slamotres na Merkatoru ili Senatoru nzm koji je bio model. Znam samo da je imao 5 slamotresa. Ljudi moji ona osovina je bila pojedena do pola na mestu drvenog ležaja (naravno original od nekih onda 35+ god.) i nije pukla. Kombajn je otišao u penziju nakon par godina ali nije ni jednu menjao. Kvalitet špic derane!

adamov zoran
04-10-17, 18:57
nadjete od clajsona recimo m103 orginal stima moj m103 je sesdeset i neke jos je orginal i osovine i lezaji. valda ce i u otpad otici sa orginal osovinama

KishRobert
04-10-17, 20:40
nadjete od clajsona recimo m103 orginal stima moj m103 je sesdeset i neke jos je orginal i osovine i lezaji. valda ce i u otpad otici sa orginal osovinama

Ne boj se,crknu i tu lezajevi.

Matic
04-10-17, 20:46
Adamov kada rešiš da ga daš na otpad najavi ovde da se pobijemo k'o ljudi oko osovina. :lol:

sinisa1979
04-10-17, 21:39
Jbt život moja je na istom mestu zveknula kao i Denijeva,isto je trajala oko jedne godine a otprilike isto toliko je i uradila.... Izgleda da je tu neka greška pri izradi..... Tačno mi dodje da zavarim onu što je prva prsla. Tu kad zvekneš nečim tačno drugačije zvoni nego ova što sam je neki dan skinuo.

MONTOYA
04-10-17, 22:17
Znam za slučaj gde je zavarena osovina trajala ne smal kao i koliko kad je bila nova.....iz male privrede

xpert
04-10-17, 22:35
<br>Да ли неко зна како изгледа машина за савијање тих осовина?[/QUOTE]
Zmaj ih je pravio u kovačnici otkivanjem na alatima za velike prese.

banePA
04-10-17, 22:54
Neko od malih privednika je navodno kupio te prese iz Zmaja pa sad pravi osovine a neki ih navodno greje pa savija, tako sam ja cuo!

Petar 90
04-10-17, 22:57
Za koliko se para moze naci 133 u stanju bez ulaganja sa hederom za zito i kukuruz?>:({

Truya 86
04-10-17, 23:39
Ne bih ti preporucio da to radis,133-ka je preslaba za te stvari kao i uostalom svi ti manji zmajevi su generano slabasni za tu rabotu,imaces samo problema s njim u kukuruzu razvalice ga za par godina,za zitarice je ok dok za kukuruz ne.Imao ga rodjak i radio 3 sezone kukuruz, ne pricam napamet.Za slicne pare mozes naci recimo john deere 630,u gabaritima je slican ko mali zmaj prolazi svuda a 105ks motor i mnogo veci protok mase + moze komotno da tera 4 reda.Ima ih par kod nas koji rade kukuruz vec godinama bez problema delova za njih ima dosta a i nije nesto skupo odrzavanje.

Bobo
04-10-17, 23:55
Malom zmaju je samo nosenje kukuruznog hedera smrt. da je dvoredni ne bi bilo nikakvih problema a troredni ga ubija u pojam. Kolega je kupio bas uredan 133Rm za svojih 40kj godisnje. Kombajn kupio od kuma koji nikad niej radio kukuruz s njime, bas uredan, kupio je naknadno kukuruzni heder izlomio se cjeli kombajn a nikad ga ne sili ali mjenjac je stradavao, lijevi bocni reduktor, uvija se cjeli posto mu sve preteze na lijevu stranu.

Za zetvu ove godine je nasao jos jedan uredan 133 i s njim sad radi samo psenicu a s onim prvim radi kukuruz.

Ovo nije prvi slucaj da je kukuruz razbio malog zmaja i generalno se vrsidba kukuruza s takvim kombajnom treba izbjegavati... Samo adaptaciju dok uradis iszubis dvije godine zivota koliko je sve na njemu pristupacno...

Petar 90
05-10-17, 13:43
Meni treba kombajn za 10ha zita i 10ha kukuruza godisnje,Sta onda preporucujete

Matic
05-10-17, 15:08
Zmaja ali da gledaš koji ima fabričke 'sovine tresoslama na sebi. :lol:

DraleTD
05-10-17, 17:55
Malo je pitanje glupo ali na koji nacin se transportuje 6-to redni kukuruzni adapter od zmaja na kakva kolica dali na ona od zitnog ili ima neka posebna kolica za kukuruzni adapter ili niko samo na kombajnu?

pantelija1
05-10-17, 18:47
Tako je super Baca,svaki cas cekas bum pa kuci na opravku,dune vetar u kabinu pa svu plevu ubaci unutra...itdHa,pa kad se ne daj boze sapali kao meni sto se desilo..Ludnica :)

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока

diklofen
05-10-17, 19:48
Meni treba kombajn za 10ha zita i 10ha kukuruza godisnje,Sta onda preporucujete

Preporuka zavisi isključivo koliko si spreman da platiš.

Spajki
05-10-17, 20:48
Preporucujem ti da platis usluge da ti neko to uradi.Mnogo ce biti jeftinije nego da kupis i odrzavas kombajn ispravnim.

Rasa91
05-10-17, 20:52
Uzmes neku 141 one su jeftinije i remontujes je komplet, ne mislim na farbanje i to. Za 20ha i vise nego dovoljno. Samo odmah dve osovine za slamotrese[emoji1]

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

pantelija1
05-10-17, 21:02
Gde bi mogli da se nadju kablovi za instalaciju za 143?

banePA
05-10-17, 21:04
Ja sam resio da mog Zmaja preradim u Aksialca i onda nema vise da se zezam sa osovinama, jedino trajno resenje :lol:

brankovic
05-10-17, 21:07
Po mom mišljenju, za 20 ha se isplati imati svoj kombajn. Da uradi svoje, a ako bude imao malo usluga da radi, imace za gorivo i održavanje. Naravno, to se odnosi na Zmaj kombajn. Strani su skuplji za održavanje, pa pretpostavljam da se za manje površine ne isplate.

Dobrinčan
05-10-17, 21:15
Gde bi mogli da se nadju kablovi za instalaciju za 143?

Mislim da gotove kablove ne mozes naci. Dobrog elektricara da ti izmenja sve spojeve i neces imati problema.

Matic
05-10-17, 21:19
Ja sam radio novu instalaciju kod mene.Majstor je uzeo 70 eura za ruke a materijal je koštao skoro isto.

pantelija1
05-10-17, 21:48
Nemam potrebe da radim celu instalaciju,nego samo gore kod motora jer mi se upalilo danas..Gamad pregrizla neku zicu i eto belaja...Mislio sam da se moze naci komplet kao i za Imt traktore pa da iskoristim sta mi treba..Videcu sutra kad mi dodje elektricar sta se sve zapalilo mozda par metra kabla resi sve..

Petar 90
05-10-17, 21:57
Kod nas je kombajniranje 100e po he,tako da mislim da se isplati imati kombajn za 20ha,racunam da je bolje tih 100e potrositi na djubrivo i kvalitetno seme nego na placanje kombajnera i plus mozes uci i raditi kad god pozelis,ovako zavisis od drugog,a bilo bi malo i usluge da troskove goriva....

Dobrinčan
05-10-17, 22:00
Petre da te ispravim. Tih 100 neces uloziti u djubrivo vec ces na godisnjem nivou davati oko 500e za odrzavanje kombajna. I sad racunaj koliko ti jos goriva treba za tu povrsinu,podvuci crtu pa vidi gde si. >:({

Arkadije
05-10-17, 22:20
500 eura godisnje za odrzavanje zmaja ?.Aj da je neki strani plasticni kombajn u pitanju ,a za zmaja 500 eura je maltene pola kombajna ,bar u limariji,sabirna,kostur ladje,kostur vetra,sve novo.Ako to treba svake godine ,onda ok,inace ja nzm gde moze da strpa 500 eura u zmaja svake sezone.

john
05-10-17, 22:24
500 eura za 20 h godisnje!? E svasta se ovde procita

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Matic
05-10-17, 22:25
Neka ti opali samo jedna osovina slamotresa to ti je već 100 eura a redovno održavanje ili se to ne radi?

john
05-10-17, 22:28
Par vas gore napisa da radi sa zmajem po 100 - 200ha pa jel na svakih 20 ulozi 500 eura za odrzavanje. Ne preterujte

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Dobrinčan
05-10-17, 22:29
Ulje,filteri(obavezni svake godine),akumulator(svake druge),nadje se po neki kais,lanac,lezaj,osovina slamotresa i jos svasta nesto... +odrzavanje kuruznog adaptera. Mozda je mnogo 500,ali 300 su realna ocekivanja.

Maticu,osovina slamotresa 100e + 4 nova drvena lezaja dize cenu za jos 20e + 2 komada 11206... :D

Petar 90
05-10-17, 22:30
500e odrzavanje i 500e gorivo,to bi usluga mogla da pokrije,a i opet bi i da ne radim uslugu bila bi neka usteda....
Najveci razlog za kupovinu je taj sto i ja i otac radimo u firmi pored bavljenja poljoprivredom i onda dolazimo do problema da nekad kad ja mogu da vrsem kombajner ima zakazano kod drugog,a kad on moze ja ne mogu da izadjem s posla,onda padne kisa ili udari nevreme i tako u krug,razumete o cemu pricam....Zato bih uzeo neki kombajn da ga leposredim za svoje potrebe i mesto malo usluga koliko mogu da stignem da odradim cisto da pokrijem troskove oko odrzavanja i goriva...

Dobrinčan
05-10-17, 22:33
Razumem Petre sta kazes i ja sam ga zbog toga kupio da radim kada ja hocu! :)

Arkadije
05-10-17, 23:08
Zaboravljate bitnu stvar,20 hektara ljudi.Na tu povrsinu tesko da ce svake godine trebati da menja kaiseve i lezajeve,ja radim duplo toliko sa mojim kombajnom i jedini lezaj koji je menjan je lezaj vetra pre valjda 7 godina...Osovine slamotresa,nikad,lance sam kupio jednom sve nove i to je to za xx godina uz tu povrsinu,e sad sto se tice kaiseva, to vec se menja malo cesce,ali opet dalekooo da se menjaju svake godine.Takodje ulje u motoru se ne menja svake godine na tu povrsinu,jer motor ne odradi dovoljno rs ,kao ni filteri,ulja ili goriva.Ja radim tako sa mojim motorom na kombajnu od kad pamtim,i motor i dan danas od zamene do zamene ulja ne potrosi ni litru,max 2 litre.Ovo sam spomenuo ,da ne bude,motor nece trajati dugo ,itd itd.Ovo nisu povrsine koje vi radite ,100+ hektara,sa uslugama gde se tera brze da bi se sto vise odradilo,covek ce raditi samo svoje,nigde ne zuri.
Sto se tice moje preporuke ,sta da kupi,Zmaj Univerzal,jako je jeftin u oglasima,skuplji je adapter za kukuruz nego on,a maltene sve od delova pase kao na 141-142 ,to su manje vise isti kombajni,stoga ako mu treba nova limarija,tj nesto od nove limarije,samo nek trazi za 142.Ovo takodje spominjem,jer zbog godina,kod Univerzala je to mana,vecina ce biti trula,i za tih 500 eura sto spominjete,on moze svu bitnu limariju kupiti novu za njega.

diklofen
06-10-17, 08:02
Pre tri godine sam kupio kombajn.Prve godine sam ga dobro pretresao.Zadnje dve godine mi je ukupno ulaganje oko 150eura. Naravno nije bilo kvarova.Pokosim dosta preko 120ha godišnje. Iduće godine planiram da izmenjam par ležajeva i uvodni lanac u grlu.
Tako da je godišnje ulaganje diskutabilna stvar.
Kosim kad hoću i koliko hoću. Usluge mi pokriju troškove košenja svih mojih njiva.

bojcetic
06-10-17, 08:26
Sofer 10% tj 400-500din, 1500-2000din gorivo, 500din amortizacija, sve po jutru. Izadje slabih 3000din po jutru trosak, a kod nas rade za 4000din po kj. Za 1000din na 70kj = 600e razlike. Jedina je prednost sto radis kada hoces, ostalo barem po cenama ovde nema prednosti.

Manjevic
06-10-17, 08:30
Ja od remonta 142 ojke nisam imao ulaganja 200e, ne racunajuci zamene ulja svake godine akumulatore. A odradio je 400ha, ali sam zato u remont dao oko 8.000e.
Kada pitate sta sam stavio sam u adapter je otislo preko 2.000e bez roto secke. Kada se sve stavi ja papir održavanje kombajna izadje sigurno 20e po ha.
@Arkadije pa ti ako ne radis toliko mnogo, ne moraš ga ni izduvavati svake godine.
Još nisam cuo da neko menja ulje na dve godine.

MONTOYA
06-10-17, 08:34
Manjeviću, tebe sad košta 20e/ha održavanje, ali računaj da on može posle ozbiljnog remonta da uradi sigurno 1000ha bez nekih većih problema, kvarova

Bobo
06-10-17, 09:34
Ja od remonta 142 ojke nisam imao ulaganja 200e, ne racunajuci zamene ulja svake godine akumulatore. A odradio je 400ha, ali sam zato u remont dao oko 8.000e.
Kada pitate sta sam stavio sam u adapter je otislo preko 2.000e bez roto secke. Kada se sve stavi ja papir održavanje kombajna izadje sigurno 20e po ha.
@Arkadije pa ti ako ne radis toliko mnogo, ne moraš ga ni izduvavati svake godine.
Još nisam cuo da neko menja ulje na dve godine.

Tko ti je kriv kad zelis proci sto jeftinije pa mislis da si napravio odlican posao... Nece se svatko zeznuti kao to pa da kupi krs koji ce na remont pojesti samog sebe...

I ja sam jedan od tih koji svake druge godine mjenjaju ulje u motoru kombajna...

Matic
06-10-17, 11:05
Remont iliti veliki servis se itekako isplati uraditi pa koliko god da košta.
P.S znam za slučaj gde čovek godinama nije menjao ulje u motoru kombajna jer je bilo žuto a kada je došlo do ka buum češao se gde ga ne svrbi.

ratarhr
06-10-17, 14:21
Ja nikada nisam stavljao na papir cijene popravaka, prije sezone se kombajn pregleda, sto ne valja promjeni se, ulje se mjenja svake godine pred zitnu žetvu, i to je to jer ako pocnem pisat i racunat samo ce me glava bolit ..

Bobo
06-10-17, 15:28
Ja sam u jednu teku napisao cjenu kombajna i cjenu djelova sto sam u njega ulozio. Gorivo nisam pisao. Kad je kombajn kroz usluge (bez moje vrsidbe) zaradio sebe i cjenu djelova koji su u njega ulozeni bacio sam teku...

Sve sto sad s njim uradim kako god okrenem ja sam u plusu, upravo da ga i bacim na otpad ili poklonim nekome...

Za slucaj remonta od 8000€ nemam rijeci... Ja bas volim kupovati razne drljotine al ovo je i za mene previse.

Matic
06-10-17, 16:33
To ti je kao i kod automobila.Uradiš veliki servis i miran si određeni broj kilometara samo što je u pitanju Zmaj pa kada neko reši da uloži u isti da bi bio miran odmah bude proglašen za budalu ili je ipak bolje pola dana vožnje pa dan-dva čekićanja i šarafanja i tako u krug...

Bobo
06-10-17, 17:10
Kolega, slozit ces se da nitko normalan nece kupiti stojadina i u njega ulupati 2000€ "da bude miran"... Nadam se da znas na sta ciljam.

Sad taj isti trazi uredan kombajn, nece nikakvu drlju u koju mora lupati neka veca sredstva jer je to prosao sa zmajem. Uvijek se vise isplati kupiti stroj u radnom stanju pa ga "u hodu" sredjivati i doradjivati...

bojcetic
06-10-17, 17:31
@Bobo
A koliko kosta kada masina izda, pa kukuruz 10kj pokisne i ode vlaga 2% gore? Pouzdanost moras imati, uvek moze neplanski nesto da crkne, ali sve sto se ucini da je za zamenu treba menjati ako hoces da na miru radis.

Bobo
06-10-17, 17:38
A koliko kosta kad nemas nikakav kombajn? Ovo vec prelazi u filozofije... Ako imas svoj stroj (bilo kakav) tih 10kj kukuruza ces vec odraditi kroz usluge.

Meni se desilo da kombajn izda u zetvi, nije bilo vremena za popravak jer je bila nedjelja popodne, nisam imao gdje kupiti lezajeve koji su mi trebali pa sam fino zvao covjeka da dodje i da pokosi mojih 7kj psenice sto je ostalo, fino platio i problem rijesen. Te godine odradio 10kj usluga i opet sam "dobar".

banePA
06-10-17, 18:11
Ja mog zmaja vozim i kad se pokvari popravim i teram dalje, pred sezonu ga pregldam i zamenim ako je bas za zamenu ili spremim za rezervu, i tako vec 11-12 godina, i da ga detaljno remontujem opet se nesto nadje da crkne, ima i malera kad zaredja ali ina i kad ide pa nista ne pipas, sve u svemu ne diram nista dok ne crkne, i nisam nikad ni dangubio a nije ni ostalo ne uradjeno ili propalih useva.

MONTOYA
06-10-17, 18:18
Zmaj 142 kad se redovno održava ne iziskuje velika ulaganja niti neke sad generalne remonte u vrednosti njega samog
moj kombajn nikada nisam totalno rastavio i radio neki veliki remont ali se pred svaku sezonu menja šta je potrebno
u proseku je oko 300e to ulaganje pred sezonu, kombajn uradi 100-120ha u sezoni

Arkadije
06-10-17, 18:29
Meni samo nije jasno,a cudi me kako i ostali ne pitate isto pitanje, gde je ugurao 8 000 eura u kombajn,pardon mislim na Zmaj,kombajn da je npr Class Lexion,mogao je to samo strpati u nove dizne i pumpu lol,ali u Zmaj 142 .....
Jedino ,sto mi je tesko poverati,da je kupio neki sa otpada,ne kompletan ,bacen da truli,bez motora,tad se i moze strpati toliko para u taj kombajn.Ovde je pisano xx puta tokom godina,remont 142 u fullu izadje oko 3-3.5 k eura,neki su u tu cenu ubacili i adapter ,ali aj,nek bude samo kombajn.
Znaci ja ne lupam ovde neke cifre,nego je tako pisano na forumu,radim copy paste samo.
Za njega kao preprodavca,cisto sumnjam da nema iskustva naci dobru masinu za male pare,stoga tesko da je kupio neki krs ,pa cak i za manje para,i onda ulozio toliko ,malo smesno sto se mene tice.

Bobo
06-10-17, 18:49
Da sam ja prvi napisao takvo sta, opet bi me ismijali i rekli da se ne razumijem. Vec se ljute pojedinci sto im se zaviruje u novcanik...

Sve mi se cini da je to ono: "prodavat ce se zmaj, pa da izdaleka prodamo pricu..."

vladon
06-10-17, 19:10
Posto ste zakljucili da volim da sarafim, da se pohvalim, pred sezonu pregledam skoro sve lezajeve za koje nisam napravio podmazivanje uglavnom otvorim i napunim mascu. I jos svake godine i pored redovnog podmazivanja bude neki lezaj neispravan ali to je cena 300-400 dinara i zamena ulja. To su troskovi odrzavanja. I barem dve kante tj 8-10kg tovat masti. Svaki dan pre odlaska na njivu podmazivanje svih mesta gde su postavljene mazalice. I glava ne boli u sezoni. I filteri za naftu i ulje ali i to je sica.

diesel d-60
06-10-17, 19:38
Isto i ja svaki pregledam ispravne vratimo namazane, a neispravne zamenimo najveci trosak je taj rad sve otklapat i izaklapat,ali zato je zastoj sveden na najmanju meru.

Bobo
06-10-17, 19:50
Mazem i ja svaki dan kombajn. Prije nisam pa sam skolu skupo platio al sad ne preskacem mazanje ;)

Meni je najveci problem stvaralo neznanje koje sam pokupio od trgovaca i raznih strucnjaka s interneta pa sam kupovao lezajeve s C3 oznakom. Jedan te isti lezaj je znao tri puta u sezoni zaribavati, sjebao mi ganc novu osovinu u 4 dana rada. Lezajeve kupujem iskljucivo FAG za jace opterecena mjesta. Od kako koristim obicne lezajeve, evo vec trecu sezonu nemam problema sa zaribavanjem lezaja na toj osovini.

Dobrinčan
06-10-17, 20:00
Dzaba i kompletni remonti i pretresanje celog kombajna kad su novi delovi smecarskog kvaliteta!

Matic
06-10-17, 20:02
Baća to je srž cele diskusije.Džaba sav trud i ulaganje.Pred sezonu menjao spojničku i evo već dobila luft.

jbrtka
06-10-17, 20:06
Meni samo nije jasno,a cudi me kako i ostali ne pitate isto pitanje, gde je ugurao 8 000 eura u kombajn,pardon mislim na Zmaj,kombajn da je npr Class Lexion,mogao je to samo strpati u nove dizne i pumpu lol,ali u Zmaj 142 .....
Jedino ,sto mi je tesko poverati,da je kupio neki sa otpada,ne kompletan ,bacen da truli,bez motora,tad se i moze strpati toliko para u taj kombajn.Ovde je pisano xx puta tokom godina,remont 142 u fullu izadje oko 3-3.5 k eura,neki su u tu cenu ubacili i adapter ,ali aj,nek bude samo kombajn.
Znaci ja ne lupam ovde neke cifre,nego je tako pisano na forumu,radim copy paste samo.
Za njega kao preprodavca,cisto sumnjam da nema iskustva naci dobru masinu za male pare,stoga tesko da je kupio neki krs ,pa cak i za manje para,i onda ulozio toliko ,malo smesno sto se mene tice.

Ne znam i po meni je to puno para,ali kad pogledas da samo lezajeve imas ista dimenzija a da jedan kosta 200dinara,a drugi 20evra,moze se doci do velike razlike..a znam kad je manjevic radio remont,i znam sta je radio,pa mislim da nije preterao sa cifrom.ako je samo majstore platio 1500evra,a mozda i vise,nove gume.itd,itd,brzo se nakupi 8000.,

Matic
06-10-17, 20:09
Dao sam 1.500 eura samo za ležajeve u kvalitetu prilikom remonta i to nisam sve menjao a gde su još ostale stavke.Nakupi se tu lepa cifra.

bojcetic
06-10-17, 22:48
Ok, ali koja je logika kada nesto sredis za sebe da to prodajes? Kada znas da prilikom prodaje ne mozes da povratis ulog od 8000e kroz vecu cenu u prodaji. Taj kombajn moze da uradi jako puno jos pogotovo kada povrsinu podelis na nekoliko kultura.

vladon
06-10-17, 22:53
Taj ko je naumio da prodaje nece sredjivati, to je sigurno.

sinisa1979
06-10-17, 23:45
Jeste,taj ko je naumio da prodaje sigurno neće sredjivati kombajn. Ali ako je nekome kombajn na knap da odradi sezonu (kapacitet=površina) a ne može da kupi drugog iz nekog razloga,onda ga mora držati utegnutog,pa makar to bio i Zmaj,do momenta dok se "sabere" i ne zameni ga većim novijim kombajnom. E ako takav kombajn od takvog vlasnika ubodeš da kupiš..... tu se dvojica raduju.

Manjevic
07-10-17, 05:12
@Arkadije Po toj logici i iskustva sa foruma sam ja i krenuo da radim remont kombajna, jel ce me izaci 3.000e. Ali kada se sve stavi na papir izadje to malo više. Nit imam razloga da lazem nit da se nesto preterano kajem jel mi se kombajn isplatio sa sve tim remontom i nikad na njivi nije stao. Doduše ja sam preterao malo sa menjanjem delova, pa je radjeno iono što nije moralo.

@Bobo Ne lupaj vise molim te kao otvoren prozor. Jel da si neki pametan i iskusan poljoprivredni proizvodjac, ne bi radio sa 5106 i Zmaj-em 132e ne bi malo, malo popravljao krseve po polju, nego bi vozio nesto dobro. Aj sto ih vozis nego ih jos i hvalis na sva usta....

@Montoya Zmaj 142 nije mogao da uradi 1000ha bez kvara ni kada je izasao iz fabrike. A kamoli sada sa ovim delovima iz male privrede

@bojcetic Prošlo je 4 godine, a te pare sto su date za remont, vracene su kroz usluge, pa je opet moja zetva ostala dzabe za 4 godine, a ne radim bas malo zemlje. Pa ti vidi da li se isplati ili ne.

A jos bitnija stvar je da hocu da punim kade, imam secku i hidro lula i klimu u kombajnu.
Mislim da ne trazim mnogo u 21. veku. ☺
Ne planiram ceo zivot voziti IMT-a i Zmaj- kao Montoya i Bobo.

Glackop
07-10-17, 18:11
Ja vas pratim svo vreme i cudim se nekim kometarima da ne citiram sve sto mi ne stoji izdvajam samo preporuku za Univerzala...Pa kako bre coveku da se preporuci gomila gvozdja-krsina trula koju ja evo najmanje 15.god.nisam uzivo video pa kod mene su ljudi jos pre vise od 15.god,rasturali na delove potpuno ispravne 133-ke i to one RM jer nekom i ta slova mnogo znace.Pa to je isto kao da sad kazem ma moze se uzeti i dobar 780 za 1500.e,i sredis limariju za 500.e i das jos 100-200 za sitnice i picis svojih 20.ha, pa to moze ne sutra nego ni preksutra odnosno nikada.Moj Teca je kupio tako jednog Klasa valjda bese Merkur pre vise od 6.god,za 1500.e,odmah dao na gume 500.e,pa jurnjava po celoj Srbiji da nadje sabirnu,sita,ladju,jurio i kupovao deo po deo u svakom gradu i ni dan danas taj kombajn ne uspeva da mu ovrsi svojih 3.ha,samo zapocne dva otkosa KVAR popravlja jadan zove majstore oni mu pa dusu uzeli..kosta ga do sada preko 4000.i ponovo nema masinu za sebe.Ja kada mu kazem sto to ne oteras na otpad on se cak i vredja i hvali ga kako jos samo ovo ono tj neke sitnice ga zezaju te ce to da sredi za sledece sezone i bice odlican,a covek mi prica kako je zakasao prosle godine sa njim tako sto mu se pored svega otkacio keder te mu pomagao preko tri sata da ga zakace,i psuje samog sebe sto se slucajno tu zatekao i neplanirano najebo morali da prave neke kolce pa hidraulicne dizalice ma kaze jedva ga isprravili da bi ga zakacili.I tako sad ponovo Teca nikako ne prizna da se zajebo vec zivi i dalje u iluzijama da ce sa tom kantom iz 60-setih da sebi vrsi svoje do kraja njegovog zivota a kako nije bas star to znaci da se nada da ce mu potraje jos jedno 30.god.

Same
07-10-17, 18:41
Glackop potpisujem... >:({

Arkadije
07-10-17, 20:34
Pa dobro onda,evo za njegovih 20 hektara nek kupi npr nov Class Avero,kosta samo sto puta vise skoro,a ucinak je jedno (samo) 2-3 puta veci.Ja sam njemu preporucio nesto jeftino,ucinka kao 142-ka,u kukuruzu i vise ,a delova gde hoces,jer ponovicu ,to je isti kombajn samo bez limarije.Zasto sad se spominje tamo neki Class iz doba jure,i poredi sa Zmajem,u ceni delova i teskoci nabavke istih.
I sem toga,ovo je moja preporuka,preporucite i vi njemu nesto,npr 141-2 ?, koja kosta minimum 2 puta skuplje ,u opet losem stanju u koju treba ulagati,da bi na kraju imao sta ?.Malo mladji kombajn kod koga mora da se moli da mu ne pukne npr osovina slamotresa(postalo popularno u ovoj temi),sa lepsom kozmetikom,i koji se bolje uklapa jer ga vecina takodje ima u dvoristu :).To se tako ne gleda,nego se stane na njegovu stranu,sa 20 hektara zemlje u (veoma bitno) Srbiji,pa vidi sta bi mogao kupiti,ja verujem da vecina ne bi gledala sta ostali imaju ,nego sto se moze priustiti da odradi taj obim posla.
U onom mom prvom postu ,zaboravio sam reci koji kombajn ja imam,tj koga sam to opisivao.I ja inace imam Univerzala (surprise :P),znam odlicno kakav je,a mana ,nema ih,tj hidraulika mu uvek propisa negde,ne moze biti suv kao vecina 14x modela,pucanje osovina slamotesa,mozda ako ih presecem do pola brusilicom :D.Ruzan jeste kao djavo,mator jeste,ali ide,jer za razliku od Classa, ja sta god hocu na njemu da kupim novo-polovno,ima na sve strane delova,samo biram.
I opet na kraju,to je moja preporuka,ako mu se svidi nek je uzme u obzir,ako ne,nije problem.Dajte i vi neke preporuke :).

brankovic
07-10-17, 21:08
Arkadije, kazes da Univerzal ima veći učinak u kukuruzu od 141 - 2. U čemu je razlika izmedju tih kombajna, kad Univerzal ima veći učinak?

Matic
07-10-17, 21:14
Nema limariju i samim tim je manji otpor vetra tj.bolja aerodinamika. :lol:

Arkadije
07-10-17, 21:28
Navodno zbog kracih slamotesa,tako su mi rekli vlasnici koji imaju i jednog i drugog,tj univerzala i 142,ali potpuno nebitno,nek su i isti u kukuruzu,da ne pisemo sad nekoliko strana o tome jel to istina ili ne :).

KishRobert
07-10-17, 21:28
Univerzal lepse radi kukuruz.

bojcetic
07-10-17, 21:39
I Zmaj radi dobro samo sto ljudi nece da se posvete podesavanjima. A DF najlepse radi od svih kombajna sto su mi radili usluge.

Matic
07-10-17, 21:40
Optimalna brzina najbolje radi sve kulture a ostalo je u podešavanju,samom kombajnu...

diesel d-60
07-10-17, 22:04
Koliko ja znam univerzal ima mnogo savijeniju korpu i teze mu je raditi u teskim uslovima u odnosu na 142. Ima mane i na menjacu i mator ostalo ok.

Petar 90
08-10-17, 00:26
Da li i Univerzal nosi cetvororedni adapter za kukuruz i koja je cena za adapter....Generalno meni izgled nije bitan,vec masina i ucinak,a i cena,da radi par godina dok se ne styeknu uslovi za bolji i kvalitetniji kombajn....

Mada bi meni zbog uzanih puteva po ataru najvise odgovarli troredni heder za kukruz i 3m heder za psenicu

Glackop
08-10-17, 00:35
Bez uvrede nisam mislio nista lose ali iznosim svoje misljenje,ja ne mogu nista da preporucim za 2-3k eura jer za te pare nema nista a da moze da radi bez nervoze,tj kvarova.I ako bih morao nesto da preporucim to je 142 od 7+hiljada eura,nista jeftije da se ne gleda po oglasima,a ovde kod nas se kupuje obrnuto bilo sta daje u pitanju uvek se gleda najeftinije....a najeftinije je uvek i krs,i taj krs NE MOZE da se sredi NIKADA zato sto ste vec pisali par stranica unazad,delova u kvalitetu stvarno vise nema pa i ako hoce neko da ulozi i onoliko koliko ga je platio ponovo nece dobiti masinu za narednih 10.g vec samo za 2-3,i pitanje je dali i te tri moze da izgura ako neko radi 100-tinak hektara godisnje.

Manjevic
08-10-17, 01:01
@Petar 90 Gledaj neki strani kombajn koji nosi 3m heder i troredni adapter za kukuruz.
Naprimer neki Epple, Claas, Deutz. Ako nemas dovoljno, uzmi kredit, isplatice ti se bolje nego Univerzal kog sa 2-3 godine mozes prodati samo na kilo.

- - - - - - - - - -

Ako ces vec Univerzala ima kod mene jedan na prodaju koji nije radio sigurno zadnjih 20 godina, a celo vreme je garaziran. Radio je samo psenicu, ali mislim da ga neće dati ispod 3.000e. Ako te zanima mogu pitati.

Petar 90
08-10-17, 01:09
Ne mslim ja kupiti kombajn za 1000-2000,planiram dati izmedju 5000-7000e da bude sa kukuruznim i hederom za psenicu,ako za te pare ima nesto solidno da se nadje....Ali pitam za savet i preporuku

Arkadije
08-10-17, 08:30
Aaa tako znaci Petre,to je vec druga stvar,trebao si to odma napisati.Mi se maltene posvadjali oko toga sta bi tebi odgovaralo od kombajna:lol:.

diesel d-60
08-10-17, 09:40
Za te pare moze dobra 142, ali treba dobro gledati. Nas je otisao za 7800 sa kukuruznim adapterom iseckom za slamu. Bio je u dobrom stanju uvek odrzavan. Samo gledaj uvek da ides kod domacina jer jako je puno nakupaca koji ce ti uzeti 1000€ za njihovu marzu.

stizanin
08-10-17, 12:12
A kakve su 143 mladje od 2000 godine vredi li za to dati ono sto se trazi u oglasima za njih.

Matic
08-10-17, 12:15
Za te pare uzeti može mnogo ozbiljniji Zmaj da se uzme.

Manjevic
08-10-17, 13:03
A kakve su 143 mladje od 2000 godine vredi li za to dati ono sto se trazi u oglasima za njih.

Uvek je bolja opcija kupiti nekog Fahr - a, idi Claas - a, nego zmaj 143.
Imas naprimer u doljevcu New holland 8050 sa Mercedesom za 12.000e. Jedina mana je 3m heder.
A za 16-17000e se može kupiti dominator 76 koji će pojesti dve 143 ojke. A te 143 što kazes se ne mogu kupiti ispod 10.000e

blaz
08-10-17, 16:30
Zmaj 142 1983.god,kupljen sa smotanim hederom,heder rastavljen,poravnan te srezan na 3.60,i zamijenjeni ležajevi,mjenjane osovine slamotresa skupa s ležajevima,osovina bitera,ležajevi elevatora ovršene i neovršene mase,ostaje još sredit kočnice i farbanje u proljece..

http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22396786_1734169253274293_46581092 6_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22396786_1734169253274 293_465810926_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22369076_1734169129940972_11623629 7_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22369076_1734169129940 972_116236297_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22375201_1734169969940888_12361410 83_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22375201_1734169969940 888_1236141083_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22369118_1734169719940913_72260706 1_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22369118_1734169719940 913_722607061_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22345398_1734168986607653_12701456 33_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22345398_1734168986607 653_1270145633_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22396411_1734168836607668_12714125 71_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22396411_1734168836607 668_1271412571_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22375500_1734168866607665_47563495 _o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22375500_1734168866607 665_47563495_o.jpg) http://fotkica.com/thumbs3/1_tmb_107676356_22368981_1734177303273488_19091017 20_o.jpg (http://fotkica.com/slike.php?slika=1_107676356_22368981_1734177303273 488_1909101720_o.jpg)

Petar 90
08-10-17, 17:41
Pa ispod 5000e tesko da bi naso i 133 sa oba hedera,vidim po oglasima da je cena samo za zitnu varjantu 3000e....racunao sam na to plus heder za kukuruz....
Ali po vasim savetima bolje odvojiti jos 1000-2000 i kupiti dosta kvalitetniji kombajn....

stizanin
08-10-17, 20:50
Za te pare uzeti može mnogo ozbiljniji Zmaj da se uzme.

Znam da može, zanima me kvalitet ima li poboljšanja u odnosu na prve 143. Imam 142 pa razmišljam da više ne šrafim već da jedan bude žitna a drugi kukuruzna varijanta.

nikollaa
08-10-17, 20:58
Da li vredi ne znam, ja imam Z 143 2004 godiste i zadovoljan sam sa njim. Skinuo sam ga sa lizinga pre 8 godina. Sem sto je limarija malo losija ali i to se dalo ojacati i srediti ja drugih problema nisam imao, ni jedna sovina mi nije otisla, a ostalo sta se desi desi se. Lagere kakve stavis toliko ce ti itrajati. Samo ako planirate da ga kupite gledajte da bude kamiksov motor, jaci je i lakse mu je. Ja bih pre kupio njega nego nekog stranog iz 80-ih

Matic
08-10-17, 21:06
Samo Mercedes motor i gas bajo moj.

bojcetic
08-10-17, 21:48
Mercedes motor ide i u najveca DF kombajne sto je za mene bio sok, jer sam ocekivao Deutz motor. Mercedes je ipak No1 (ako izuzmemo Scania kamionske motore koji se ne ugradjuju u kombajne a tog su ranga snage).

Bubu
08-10-17, 23:36
Volvo i Valmet motori su mozda i za Mercedes i za Scaniu tata i mama ali em sto ih nema em sto nisu jeftini. Moja Mecka jos nije ugradjena, ceka da se ja smilujem i sredim plocu i sasiju pa da se montira :D

Matic
08-10-17, 23:38
Valmet ima drugar na traktoru.Može slobodno da se prekrsti u Srkiiii jer srče lepo. Lkl{{

diesel d-60
08-10-17, 23:53
A sta kazete na iveco motore kos nas majstor Balic ubacuje iveco motore iz ladnjaca kamioncica u velike zmajeve,potrosnja mizeria jeftini a motori pale ko mine. Samo sto hladnjak treba posebno traziti veci.

sinisa1979
08-10-17, 23:54
mjenjane osovine slamotresa skupa s ležajevima
Šta je bilo sa starima? Ove kad skinu 200kj pucaju 99%.

blaz
09-10-17, 00:10
Postale su jajaste i to dosta

sinisa1979
09-10-17, 00:20
Sačuvaj ih,trebaće ti! Probaj da čukneš po staroj osovini i po novoj,da čuješ razliku..... E jedino ako si namontirao osovine onda ne možeš.... Ili da odeš tamo gde si ih kupio pa da ih malo oslušneš.

Bubu
09-10-17, 00:27
Valmet ima drugar na traktoru.Može slobodno da se prekrsti u Srkiiii jer srče lepo. Lkl{{

Kazi tom tvom drugaru da slobodno potera 8160, ako hoce da mu nesto otpadne onda moze da otpadne i pri maloj brzini. U svakom slucaju, svaki Valmet trosi dosta manje od JD. provereno :D

Spajki
09-10-17, 00:40
Samo ga treba propisno opteretiti a ne da ladi ja.a

AcA OPEL
09-10-17, 00:47
Samo da vam kazem da su kamins motori opasni. Gledam u buldozeru sta izdrzava, a ne potrosi mnogo. Pali dobro i suv kao barut.

Matic
09-10-17, 08:03
Tera on njega lepo a ima i zglobnog J.D-a koga ipak češće vozi.

MONTOYA
09-10-17, 10:21
Uvek je bolja opcija kupiti nekog Fahr - a, idi Claas - a, nego zmaj 143.
Imas naprimer u doljevcu New holland 8050 sa Mercedesom za 12.000e. Jedina mana je 3m heder.
A za 16-17000e se može kupiti dominator 76 koji će pojesti dve 143 ojke. A te 143 što kazes se ne mogu kupiti ispod 10.000e
Poješće dve 143:lol:....nemoj lupati Manjeviću

floyd
09-10-17, 10:47
Jel neko radio adaptaciju zmaja 141 za vršidbu semenske robe (šargarepa, salata...)? Da li je ovo izvodljivo uopšte? Zna li neko nešto o tome?

DraleTD
09-10-17, 11:04
Za mrkvu nemam pojma kako ide ali za semensku salatu nista posebno jedino treba tona zivaca i debela bagremova i dugacka palija jer bunker ne sme da se puni do vrha nego po mogucnosti na svakom kraju ga prazniti i najbitnije od svega je da se OBAVEZNO izvrsi desikacija ili ti prinudno susenje hemijom!Mi smo radili prosle godine i strucnjaci sa instituta jedan vice izvrsiti desikaciju,a drugi mladji ni slucajno nego tako kositi majko mila kad je to zablokiralo kombajn ceo dan smo ga odgusivali i na kraju odradjena desikacija i pokosilo se kao od sale!Inace sve kao za zito ide u kosenju semenske salate!

floyd
09-10-17, 11:28
Hvala kolega. Prvobitno sam hteo da prodam Zmaja, ali pošto nisam uspeo da dobijem 4.000e za njega koliko realno sigurno vredi, ispod toga nema smisla da ga dajem, rešio sam da ga ostavim pa da mu uradim adaptaciju za vršidbu semenske robe tipa salata, šargarepa... ako je to moguće uraditi.

putin
09-10-17, 12:39
флојде пошаљи ми слике у пп тог змаја ако је на продају.

Quattro
09-10-17, 13:05
Imas ga ovde na oglasu.... http://poljoinfo.com/showthread.php?16124-Zmaj-141

sremac84
09-10-17, 15:53
Kanda ce biti kakvog aldumasa..

- - - - - - - - - -

Sportski zmaj...ima rejsing slik gume..

- - - - - - - - - -

Ze sam i ja mislio da turim,ove neke sto mi pomazu ne mozes opasuljiti da kombajnom ne idu preko duplih ivicnjaka...

floyd
09-10-17, 16:24
Lkl{{ Sa tim gumama juri ko F1... To su gume od ulta, na kombajnu su otprilike nekih 12-13 godina... Lkl{{

Glackop
11-10-17, 21:06
Nema veze sa temom ali kako je ovo danasnji slucaj kako se prodaju tj sminkaju masine iz uvoza a vezano za spomenutog New holanda i slicni stranci,a ovo mu dodje kao replika evo trobrazni okretac kupljen pre neki dan i jos ne dovoljno isproban prelomio se na pola jedva ga vlasnik viljuskarom dovezao iz njive,bio vec napukao i prodavac lepo umesto da zavari naprslinu on je zakitovao isto kao i sve daske gde se sad vidi jos uvek kit,pa to kaze bilo sve ofarbano nekom bojom koja se sija pa preko nje nauljeno,da nije imalo sanse primetiti te kamuflaze,i placen je kao povoljno 2500.e.https://ibb.co/gHTpfbhttps://thumb.ibb.co/gHTpfb/20171011_140448.jpg (https://ibb.co/gHTpfb)https://thumb.ibb.co/djJSYw/20171011_140420.jpg (https://ibb.co/djJSYw)https://thumb.ibb.co/b5Aufb/20171011_140412.jpg (https://ibb.co/b5Aufb)

Bobo
11-10-17, 21:10
E, vidis, zato se ne kupuje ofarban polovan stroj!!!

Glackop
11-10-17, 21:10
Ne podnosim takve prevare i nisam mogao da odolim a da ne objavim,a dobar deo i ne smem jer ce se neko pronaci u prici.Ma nije ceo farban vec samo detalji ali tako dobro da se nije poznavalo,izgleda da miksuju boje kao ovi auto-lakireri.Lkl{{

Matic
11-10-17, 21:13
Vala da znaš.Mnogi se lepe na te ofarbane mašine.Takvog prodavca neko bi odrobijao.

Bobo
11-10-17, 21:17
Kad je tema ZMAJ... kolega prodavao 142 s oba hedera. Kuciste vjetra i osovine istog NEMA koliko je strunulo, dno elevatora nema ni na jednom elevatoru, heder psenicni vani kisne, na kolicima nema guma, jedna prednja guma prazna na kombajnu u vrsalici kukuruzovine cjelo cudo... kukuruzni heder pod supom u OK stanju al kombajn na oko GROB...

Dosli kupci, i nisu se uopce cjenkali. Kolega je dao cjenu da nije bilo za odbiti. Ljudi su kod njega kombajn pokrpali da se moze dovuci do kuce, skopcali kukuruzni na njega, donesli gume ha kolica i odvukli 50km dalje kombajn i KOMPLETNOG sredili. Kazu da ih sa sredjivanjem nije izasao ni blizu cjene koju traze po oglasima za "uredne" kombajne...

Najbolje volim kao i oni, da vidim tocno ono sto kupujem, ja odmah znam jel to roba za mene ili nije a sta cu ja s tim drlogom kasnije, sta koga briga. Od farbanog polovnog bjezim ko sam vrag. Farba je najjeftinija u cjeloj prici "a ne radi nikakvu radnju"...

diesel d-60
11-10-17, 21:32
E pa ja kad sam prodavao 142, niko nije pitao od kupaca kako on radi nego vidi kakav je. Ljudi su sami krivi kad vole lepo a ne korisno.

vladon
12-10-17, 00:14
Jel zna neko koliko bi kostao prevoz i papirologija uvoza kombajna iz italije vrednost kombajna oko 10000 evra

ivanz
13-10-17, 21:05
Nema veze sa temom ali kako je ovo danasnji slucaj kako se prodaju tj sminkaju masine iz uvoza a vezano za spomenutog New holanda i slicni stranci,a ovo mu dodje kao replika evo trobrazni okretac kupljen pre neki dan i jos ne dovoljno isproban prelomio se na pola jedva ga vlasnik viljuskarom dovezao iz njive,bio vec napukao i prodavac lepo umesto da zavari naprslinu on je zakitovao isto kao i sve daske gde se sad vidi jos uvek kit,pa to kaze bilo sve ofarbano nekom bojom koja se sija pa preko nje nauljeno,da nije imalo sanse primetiti te kamuflaze,i placen je kao povoljno 2500.e.https://ibb.co/gHTpfbhttps://thumb.ibb.co/gHTpfb/20171011_140448.jpg (https://ibb.co/gHTpfb)https://thumb.ibb.co/djJSYw/20171011_140420.jpg (https://ibb.co/djJSYw)https://thumb.ibb.co/b5Aufb/20171011_140412.jpg (https://ibb.co/b5Aufb)

Nemogu vjerovati dokle to sve ide......kitat plug, toga se nebi nikad sjetio......ipak je onda bolje kupiti polovan stroj iz ex yu, ako se nemoze novi uvozni, jer polovno nema smisla uzimati, da je valjalo, nebi ga švabo prodao.....

Manjevic
13-10-17, 21:20
Poješće dve 143:lol:....nemoj lupati Manjeviću

Pa ti kada neznas za nista osim Zmaja, ko ti je kriv. New holland 1530 koji je u dobrom stanju, garantovano će izdrzati limarijski vise nego dve 143 ojke.

MONTOYA
13-10-17, 21:30
Hoće, al nije ništa brži... čak ako je sa malim hederom i sporiji je

Manjevic
13-10-17, 21:35
Nisam pisao o brzini. Nego o izdrzljivosti kombajna.
Što se brzine tice ja sa 142 i 3,6m skinem koliko i kolega sa Senatorom i istim zahvatom heder. Kaze ne moze brze gusi se. Ali mislim da mu je bosh pumpa dosta losa. Njemu je dob 1,2m

Goran G.
13-10-17, 21:38
Nemogu vjerovati dokle to sve ide......kitat plug, toga se nebi nikad sjetio......ipak je onda bolje kupiti polovan stroj iz ex yu, ako se nemoze novi uvozni, jer polovno nema smisla uzimati, da je valjalo, nebi ga švabo prodao.....neverujem da su trgovci iz svih ex yu pošteniji nego nasi >:({

MONTOYA
13-10-17, 21:38
Gde sam ja napisao da je zmaj najizdržljiviji

Manjevic
13-10-17, 21:50
Ne planiram da pravim off, kako bih tebi objasnjavao da je Zmaj prevazidjen. I da strani kombajni iz 1980. godine imaju bolja resenja nego 143 iz 2000-ite godine.

MONTOYA
13-10-17, 21:56
Pa napiši koju prednost ima taj NH1530 il sl. u odnosu na 143...
sem kvaliteta, al i to je sad sve staro i potrošeno pa ni to više nije toliko bitno

Manjevic
13-10-17, 22:45
Ne mora da znaci da je staro i potroseno.
Kupio je clan Zlato iz Padine ocuvan i u ekstra dobrom stanju pre jedno tri - cetri godine. Ali ga je dobro i platio.
U zadnjem postu sam napisao za strane kombajne ne konkretno na 1530.
Primer Massey 520 može usporiti bubanj preko reduktora. Ne moraju lancanici kao na 142 (ne znam kako je na 143)...
Dalje strani uglavnom imaju secku što je kod Zmaja 143 dodatna oprema, o slabom motoru da ne pricamo (sa Cumiksom su retki). Kada se otvara i zatvara hidro lula opet se mora izlaziti iz kabine kako bi se blokirala i odblokirala). Barem je tako kod ovog sto je u susednom selu. A o slaboj limariji na 143 i pucanju slamotresa da ne pricamo.

vladon
13-10-17, 23:51
Kvare se i novi kombajni. Kod nas u selu ima jedno 9 ganc novih. 2 Laverde 1 case 2 Fenda i 4 claasa i svima se kvare zamislite u radu. Ni jedan se ne pokvari dok je parkiran. A kad se oni pokvare to ide procedura zovi servis, dok serviser ne izadje na teren pa nije poneo sve delove pa mora nazad za beograd oko 200km ili NS 70km pa nece danas nego sutra i covek koji je platio kombajn preko 100k evrica izgubi 2 dana minimum a ne sme sam ni da resava problem.

Goran G.
14-10-17, 00:16
Kvare se i novi kombajni. Kod nas u selu ima jedno 9 ganc novih. 2 Laverde 1 case 2 Fenda i 4 claasa i svima se kvare zamislite u radu. Ni jedan se ne pokvari dok je parkiran. A kad se oni pokvare to ide procedura zovi servis, dok serviser ne izadje na teren pa nije poneo sve delove pa mora nazad za beograd oko 200km ili NS 70km pa nece danas nego sutra i covek koji je platio kombajn preko 100k evrica izgubi 2 dana minimum a ne sme sam ni da resava problem.znaci,ogorčen si na svoj ;novi;kombajn >:({

Glackop
14-10-17, 00:19
Primer Massey 520 može usporiti bubanj preko reduktora.
Pa gde nadje bas njega za primer,ne postoji kombajn kog sam vise namrzeo od njega.

jbrtka
14-10-17, 01:04
Manjevicu,i zmaj 125 koji je napravljen ranih 70ih,ima menjac na bubnju,isto i 161,i 162.
A sja kazes na ovo,kod nas zetva traje max 5 dana,pre par godina ,3ili 4,drugaru na nholandu drugog dana zetve polomi se poluosovioa,ni za lek,a kamoli da mu neko odradi odmah.hotova je bila za 10dana,pravio mu Baculov iz zr.zetvu oko 20,25kj je platio,i sta je dobio?zapadni izvozeni kombajn,koji mu cele godine stajao pod supom,a zetvu je platio...ne kazem da to svaki kombajn,ali stvarno me nervira,kad neko toliko spocenjuje zmaja,a svako ga je imao,.i mnogi su se uzdigli uspomoc zmaja..

vladon
14-10-17, 08:22
Ne da si citao malo unazad video bi da vozim zmajceka iz 86 ako je to novo onda da.

Matic
14-10-17, 08:46
Manjeviću od kada si postao takav stručnjak?

Bobo
14-10-17, 09:07
Ima covjek novi claas, novi case (relativno novi) i zemljurine cjelo cudo. Ali pod supom mu stoji 142 kupljen nov 90-ih godina. Ne znam da je pokosio 500 jutara znam da je kukuruzni heder samo donesen kuci i da stoji nekoristen. Lanjske zetve su se novi kombajni potrgali, sjeo je u zmaja i polako kosio dok se ovi ne poprave da mu proizvodnja ne trpi. Kad su krenuli zapadnjaci kositi, zmaj ociscen i parkiran pod supu i neka ceka...

Kaze da je zmaj kakav-takav al eto moze uskociti kad je guzva a o prodaji istog ni ne razmislja.

Manjevic
14-10-17, 15:25
Manjeviću od kada si postao takav stručnjak?

Nisam postao strucnjak. Znas i sam da se ne razumem nesto najbolje.
Ali sto vise gledam strane kombajne sve Sam vise ogorcen na Zmaja, pogotovo na 143 is 2.000-ite godine a nema ni klimu ni secku.
@jbrtka Zato see kupuje Class ili Deutz fahr za kojih I'ma delova.
Ja Sam na Zmaju 132 naucio da vozim, na 142 stekao iskustvo. Vozio sam ih 5 sezona,Ali ne bih vise. Pa makar I stajao 10 dana zbog poluosovine.

Same
14-10-17, 15:48
Zavisi sta ko kupi, ako hoces dobar kombajn da sipas gorivo i da ide, onda moras izvaliti i dobre pare. A da kuois strani kombajn jeffino, i mislis da je dobar, e tu onda mozes da se nadas da ces se namijenjati dijelova..

Matic
14-10-17, 15:55
Manjeviću nemoj tako.Imao bi Zmaj sve što imaju i zapadni kombajni da je to imao i hteo neko da plati.Spram standarda i mašine.

putin
14-10-17, 15:58
Матићу треба ли блокче и оловка да нацрташ?:lol:

Manjevic
14-10-17, 16:04
Ne provaljujes da Matic podjebava sve redom na forumu?

Matic
14-10-17, 16:23
Kakvo pod.ebavanje.Šta sam pogrešno napisao?Mnogi su kupili Zmaj kombajn ali ne nov već iz neke firme i zadruge na nekoj licitaciji za prihvatljiviju cenu u odnosu na nov a o zapadnim kombajnima tek da ne pišem.

putin
14-10-17, 19:35
Уосталом пореди се њу холанд који кад је био нов коштао 2 или 3 пута више него нов змај 143 из 2000 те године..То што неко ради земљу толико дуго да не памти чак ни задњу серију 577 кад је изашла а то је пре пар година,не даје му за право толико да суди о нечему о чему појма нема.
Није Матић подјебавао никог,него ти је рекао оно што сви примећују на форуму,али је мало умотао у украсни папир културе ради.

zarkovmali
14-10-17, 20:08
Meni je zmaj 143 vise nego dobro radio otisao je sa 3200 ili 3300 sati rada motora i nisam generalnu radio pogonio je 5 sezona secku za slamu od 2013 do 2016 godine kosio 250 do 300 hektara zito,jecam,suncokret,soja,kukuruz ,a placen je 11000€ 2007 godine i samo mogu da kazem za taj kombajn hvala mu.

putin
14-10-17, 20:16
za koliko si ga dao?

Miloš D.T
14-10-17, 20:21
Meni je zmaj 143 vise nego dobro radio otisao je sa 3200 ili 3300 sati rada motora i nisam generalnu radio pogonio je 5 sezona secku za slamu od 2013 do 2016 godine kosio 250 do 300 hektara zito,jecam,suncokret,soja,kukuruz ,a placen je 11000€ 2007 godine i samo mogu da kazem za taj kombajn hvala mu.

Ja bi samo reko da je mnogo zmajeva kupilo Claasa,ili tamo nekog drugog;D}.I mnogi ce ih jos kupovati.

zarkovmali
14-10-17, 20:41
Sa svom opremom 16000€.Tako je baca krenuli smo sa njim i skoro 10 godina se druzili lepo.

Same
14-10-17, 23:17

Na 3300 rs raditi generalnu?

Manjevic
14-10-17, 23:58
Pise da nije radio gneralnu.
@zarkvmali Zato si sada kupio Class-a.
I meni je 142 skinuo 500ha, otplatio sebe I remont I doneo novac. Ali dzabe kada mi je zdravlje otislo u tri lepe I postao alergican na prasinu. Tako da nemam na cemu da mu se zahvalim.Lkl{{
Ne pricam ko je masina sta donela, nego da su prevazidjene.
Ljudi,ne znam da li se I menjate sa nekim u zetvi ili sami vozite, ja skidam skoro sve sam. I zato I ne mogu vise smisliti Zmaja. I onu prasinu na 40 stepeni.

Druškan
15-10-17, 00:01
Mekan si ti deran jako [emoji23]

Manjevic
15-10-17, 00:14
E, to je problem. Nije kabina, klima niti prasina.
Samo sto kako se secam to si nesto dihtovao kabinu kako ne bi ulazila prasina.
Mislim da sam to trazio da mi posaljes slike I poslao si mi. Mislim na sundjere kod rucice menjaca i pogona vrse I hedera.... Jel si to ti bio?

Same
15-10-17, 00:15
Znam da nije radio generalnu, procitao sam. Kako je napisano ispade da se na tim satima treba raditi generalna..

Manjevic
15-10-17, 00:19
https://www.polovniautomobili.com/kombajni/11068564/zmaj-171
Ovo je vec nesto u odnosu na 142-143. Samo da se doda klima.

sale ratar
15-10-17, 09:08
Nije ni puno para.

savosi
15-10-17, 09:33
Eeee a šta ja da kažem za dihtovanje kabine, kada je ni nemam na mom Univerzalu :lol:,a još uvek služi k'o doxa...

diesel d-60
15-10-17, 09:51
https://www.polovniautomobili.com/kombajni/11068564/zmaj-171
Ovo je vec nesto u odnosu na 142-143. Samo da se doda klima.

Pa naravno ovo je kao kad poredis profi i hobi masinu, i sad sta zapadni ima sto ovaj nema. Mnogo je laksi za upotrebu i ozbiljniji za rad neznam sto se ljudi boje ovih zmajeva pa su jeftini spram 143.

Druškan
15-10-17, 15:10
E, to je problem. Nije kabina, klima niti prasina.
Samo sto kako se secam to si nesto dihtovao kabinu kako ne bi ulazila prasina.
Mislim da sam to trazio da mi posaljes slike I poslao si mi. Mislim na sundjere kod rucice menjaca i pogona vrse I hedera.... Jel si to ti bio?Jeste, ja sam ti poslao.
Do skoro sam i ja vozio u prasini i u toploj kabini...
Oko dihtovanja, mozes je i ti zadihtovati, ubaciti klimu, mada opet to nije kao na zapadnim, ali sve ima svoju cenu, samo zdravlje nema, zato je najbolje platiti kombajnera, ako ti vec sve toliko smeta, ili kupiti neki zapadni.

diesel d-60
15-10-17, 20:45
Kod mene u 171 ove godine stavljen novi patos i harmonike oko pedala jos samo da stavim original prozor i nema ni trunke prasine. Sto se tice dihtovanja mnogo je ga je lakse zadihtovati nego 142. Samo jos klima nedostaje.

Glackop
18-10-17, 02:19
Ako ti samo jos klima fali imas kod mene ceo komplet za 4.000.dinLkl{{Ja to kupio kao kod mene da ugradjujem pa sam odustao,i stoji mi bez veze.Cena je simbolicna cisto da ne bude dzabe...kompresor-hladnjak-izmenjivac-creva,skinuto sa Reno Trafika.

ljuboslav
18-10-17, 20:19
Kod mene u 171 ove godine stavljen novi patos i harmonike oko pedala jos samo da stavim original prozor i nema ni trunke prasine. Sto se tice dihtovanja mnogo je ga je lakse zadihtovati nego 142. Samo jos klima nedostaje.

ajde kad budes imao vremena slikaj...

Farmer II
24-10-17, 13:44
Kisno vreme pa da napisem par reci jesenjoj zetvi, tj kvarovima
1. odmah na pocetku zetve, drugi, treci dan, razleteo se plasticni propeler, nije nigde cesao niti u nesto udario, smatram da je zbog starosti otislo jedno krilo i posle i zbog debalansa i ostala, steta na hladnjaku minimalna, malo ocesao bakarne listice, to sam ppravio sa srafcigerom, stavio drugi i teraj. Ovaj propeler je kod mene na kombajnu oko 4 godine, i nisam imao problema sa njim u radu u odnosu na metalni, u smislu da ne hladi dobro, a posto je laksi , manje opterecuje lezaje u pumpi
http://thumbs2.imagebam.com/40/6f/90/7fbf26635615453.jpg (http://www.imagebam.com/image/7fbf26635615453)

2. naravno nije moglo bez ove zurke, ubedljivo najveci problem kod mene na kombajnu, skoro da dolazi vreme da se nosi jedna rezervna u alat, ne bih znao koliko je ova odradila, rekao bih preko 200 kj
http://thumbs2.imagebam.com/85/6e/ec/bcac3a635617693.jpg (http://www.imagebam.com/image/bcac3a635617693)

3. pred kraj procurela vodena pumpa , ali smao u stajanju, u radu nije gubila vodu, tako da nije kocila skidanje useva
http://thumbs2.imagebam.com/aa/26/9a/1db876635618593.jpg (http://www.imagebam.com/image/1db876635618593)

srdjan7
24-10-17, 13:55
Na istom mestu...fabricka je trajala od 83 do 2010,a od onda dve zamenjene.

sinisa1979
24-10-17, 14:11
Probao ja staru osovinu da čuknem.... Jbt po zvuku čuješ da je materijal pravi. A kad sam novu probao.... smejurija. Tačno kao da lupaš po tepsiji!

srdjan7
24-10-17, 14:21
Probao ja staru osovinu da čuknem.... Jbt po zvuku čuješ da je materijal pravi. A kad sam novu probao.... smejurija. Tačno kao da lupaš po tepsiji!
Staru osovinu otac sasekao za klinove...godinama vec sluze klinovi,a nemaju jednu ogrebotinu na delu gde ide vucno oko...a sta i ocekivati za 14 000...

Farmer II
24-10-17, 14:24
I ja cu napraviti par klinova, bolje i to nego da ode na kile
Stare osovine su sigurno i teze od ovih novih kilavih, od sad u kupovinu sa kantarom :lol:

sinisa1979
24-10-17, 16:34
I moj stari je hteo da pravi klinove. E reko nećeš. Od toliko gvoždja u dvorištu ti bi baš od ovog pravio. Pita on a šta ćeš sa starom osovinom? Reko ako ništa drugo bar neka stoji za uspomenu kako je izgledao kvalitetan deo.....
P.S plan je da napravim alat-kalup pa da je zavarim i po potrebi vrnem nazad na kombajn.

Glackop
24-10-17, 22:26
A sto neko od vas koji ste kupovali te osovine lepo ne pozovete gde ste kupili pitali ga ko ih proizvodi zatrazili proizvodjecev broj i njemu izneli ono sto ovde navodite.Mislim da ako je iole malo ozbiljniji proizvodjac rezernih delova da ce uslisiti vase primedbe i preduzeti izmene koje su neophodne te pribliziti kvalitet daljih izradjenih osovina da traju bar priblizno originalnim,s'tim da znate da kao takve ne mogu biti 14000 vec mozda 28000.

Matic
24-10-17, 22:30
Žalio sam se ja i dobio odgovor šta bi hteo za 100 e.

bojcetic
24-10-17, 22:37
Onda neka prave u 2 kvaliteta, za 100e i za 300e. Pa ko sta hoce neka kupi. Problem je sto vecinom nemas kvalitetan deo da ugradis kada fabricki izda.

Ne vezano za ovo, strudenti masinstva sa kojima sam bio docimer tokom studija su mi pricali da je moguce napraviti oto motor koji bi imao neogranicen zivotni vek, da se stavljaju takvi materijali koji se ne habaju na temepraturama koje se razivijaju u motoru. Ovo se naravno ne radi, ali je moguce, isto tako verujem da je moguce napraviti leguru za osovinu koja bi trajala 100 godina.

Spajki
24-10-17, 22:43
Od cega bi onda industrija zivela?Nista se ne pravi da bude vecno ili savrseno,kada bi ga onda opravljao ili kupio novo?Rezervni delovi su posao.To su cak i Belorusi shvatili ali da ne idem dalje od teme.

Glackop
24-10-17, 22:43
Onda neka prave u 2 kvaliteta, za 100e i za 300e. Pa ko sta hoce neka kupi.
I ja garantujem da ce prodati 9 od 100 a 1 od 300,ja u mojoj okolini za unazad 5 god.znam samo jednog da je kupio domaci rukavac za 560,a preko 20 su kupili turske-indijske.

Matic
24-10-17, 22:44
Zbog takvih i sličnih stvari sa rezervnim delovima Zmajčeci će polako da idu pa,pa.

sinisa1979
24-10-17, 23:07
A sto neko od vas koji ste kupovali te osovine lepo ne pozovete gde ste kupili pitali ga ko ih proizvodi zatrazili proizvodjecev broj i njemu izneli ono sto ovde navodite.Mislim da ako je iole malo ozbiljniji proizvodjac rezernih delova da ce uslisiti vase primedbe i preduzeti izmene koje su neophodne te pribliziti kvalitet daljih izradjenih osovina da traju bar priblizno originalnim,s'tim da znate da kao takve ne mogu biti 14000 vec mozda 28000.
Prvi bih kupio,iako realno ne sme da košta 28.000 jer razlika u kvalitetu materijala za izradu osovine nije 14.000. Al ajd nek je nosi očin,platio bih jer ta u kvalitetu skine sigurnih 2000kj a ova žnj 200kj.

Spajki
25-10-17, 13:50
Nadjite od nekog manjeg kombajna na otpadu poput Dania-e osovine slamotresa i ubacite u Zmaja.Zaboravicete na njih.Znam coveka koji je to uradio na njegovom Zmaj Univerzalu.

Matic
25-10-17, 13:56
Znaš li možda neki takav otpad?Gledao sam u Rumi na vašaru jednu osovinu za 4 slamotresa žute boje ali je bila varena i samo 1 komad.

sinisa1979
25-10-17, 15:41
Ja za takav otpad u Srbiji nzm. Trenutno ni ne razmišljam o tom problemu jer sam našao polovnu čini mi se oridji pa se nadam da sam sad miran jedno vreme.

kanački
25-10-17, 15:49
Clan foruma Predrag003 rastura kombajne u delove, klasove uglavnom, probajte kod njega.

Matic
25-10-17, 16:12
Ima polovnih Zmaj osovina na jednom mestu ali nisam proverio 100% informaciju.

Spajki
25-10-17, 16:38
Da, znam i ja,stare zalihe,iz doba Tita,upakovane u mastan papir...

KishRobert
25-10-17, 18:19
Znate ovo ono,pa sto ne na pisete?
Cuvate za sebe ili sta?Necete da pomognete...

Matic
25-10-17, 20:13
Kada proverim napisaću.Zvao sam čoveka za neke sasvim druge stvari a nisam pitao za osovine.U principu tebi ne trebaju pošto nemaš Zmaja tako da se džabe žestiš.

KishRobert
25-10-17, 20:24
Meni ne treba licno,ali imam ja drugare kojima mozda treba.
Smarate sa tim:"znas ima onaj cika,a za kontakt malo sutra."

Matic
25-10-17, 20:25
Ako te nešto smara ti to ubaci na ignore listu ili jednostavno preskoči neke postove.

KishRobert
25-10-17, 20:33
Zasto ja nesto sto me interesuje da stavim na ignore listu?
Glupost!

Matic
25-10-17, 20:36
Bog te.Onda nemoj biti tako na kraj srca i polako sa negativnošću.Don't worry be happy.

diesel d-60
25-10-17, 22:55
Ja sam zbog vas pitao kod nase brace za osovine od univerzala, inace moj 142 je imao te od univerzala i sa njima i prodan. I mrka kapa neeeema.

Matic
25-10-17, 22:58
Nema kod braće.Pitao ih sve na prošlom vašaru.

diesel d-60
25-10-17, 23:08
Nema jer nema vise ni univerzala. A i ako ima koji slaba im zarada na njima pa ih ne seku.

Glackop
25-10-17, 23:49
Nesto se razmisljam oko te vase osovine treba da se utvrdi pravi uzrok zbog cega pucaju npr na 2 god.Vidi li se na mestu pucanja stara pukotina tj dali nije mozda napukla u samom startu prilikom savijanja?Drugo dali se negde dodiruju slamotresi sto bi znacilo da nije idealno tacno savijena,to se jos moze primetiti na mestu lezaja kako je obelezila krug trosenja,jer bi se to nahnadno moglo resiti tako sto novu osovinu odnesete u neku masinsku radionicu i trazite da je stave na masini za brusenje radilice i zahtevate da na mestu svakog lezaja je obrusi na prvu cistu meru tj mah do 0.5mm,to nije neki izdatak ali bi se dobila stroga tacnost paralelnosti svakog mesta lezaja sto bi grejanje svelo na minimum.

jbrtka
25-10-17, 23:59
Samo mi kazi ko ce da ti brusi osovinu slamotresa,na brusilici za radilice!!!to dve stvari,iako slicno izgledaju,nemaju dodirnih tacaka.

sinisa1979
26-10-17, 00:01
Ma kakvo grejanje? Nema ni g od grejanja! Jednostavno materijal je slab! Loš! Pisao sam u prethodnim postovima da kad čukneš staru i čukneš novu osovinu razlika ko da udaraš u alatni čelik i tepsiju za burek. Nema tu pomoći....

Peet
26-10-17, 00:55
Jel neko od vas radio punu generalnu na 142 a da je uspela u ptpunosti? Gde nabavljate delove, odnosno koji su, ili ciji trenutno najbolji?! Pricao sam sa jednim drugarom koji mora uraditi generalnu a nije mu bas sve jedno!

Glackop
26-10-17, 02:06
Samo mi kazi ko ce da ti brusi osovinu slamotresa,na brusilici za radilice!!!to dve stvari,iako slicno izgledaju,nemaju dodirnih tacaka. Za pare ce svako...a sto ne bi mogla da se obrusi,daj detalje.

- - - - - - - - - -

Jel neko od vas radio punu generalnu na 142 a da je uspela u ptpunosti?
Ja radio punu,i uspela ne 100 vec 101% delovi iz jusela,klipovi petar Drapsin karike Bepko,lezajevi Daido/Kotor/Ventili naravno domaci...
Evo kako je bio na auspuhu u vreme razradjivanja,i sad je stanje isto nakon 3.g.ili 65ha rada.
https://www.youtube.com/watch?v=-spk6b45M1U

MONTOYA
26-10-17, 08:47
Kod tebe ono beše 101 klipovi

jbrtka
26-10-17, 09:27
Za pare ce svako...a sto ne bi mogla da se obrusi,daj detalje.

- - - - - - - - - -

Ja radio punu,i uspela ne 100 vec 101% delovi iz jusela,klipovi petar Drapsin karike Bepko,lezajevi Daido/Kotor/Ventili naravno domaci...
Evo kako je bio na auspuhu u vreme razradjivanja,i sad je stanje isto nakon 3.g.ili 65ha rada.
https://www.youtube.com/watch?v=-spk6b45M1U

Taj sto to uradi,nikad nece da dobro odradi radilicu,jer je obican fuser a ne majstor.,to je isto kao da ti imas neki obrtac vario plug,a da sa njim izoravas panjeve i slicno.odnesi u mr beograd,ili kod cubike,bas me zanima,da li bi ti brusili osovinu slamotresa koja kopta 100e na masini koja koja kosta 50puta vise.
2-ta osovina je tanka.i ne bi mogao da brusi mesto 2 i 3 slamotresa,jer bi dolazilo do tresenja,a radilica je ipak deblja i kraca..kad trese unisti se tocilo,koje nikako nije jeftino.
3-da je potrebna takva preciznost,i tacnost.u 0.001mm,neki veci proizvodjaci bi tako radili..

DraleTD
26-10-17, 10:28
Dali je neko od vas uporedjivao staru i novu osovinu od slamotresa?Komsija je na kombajnu imao problem da mu je stalno kidao osovinu ladje ili cega vec i skoro po dve tri je nove kupovao u sezoni dok jednom nije moj otac otisao i uporedjivali staru i te nove i greska kod novih je bila da je za 2-3mm promaseno mesto za kajlu gde dolazi pogon stvaralo ekcentar i lomilo je.Problem je resen tako sto je nova kajla napravljena stepenasto i eno vec tri godine nema problema sa tom osovinom mozda je isti slucaj i sa tim vasim osovinama od slamotresa mozda je greska u par milimetara sto dovodi do excentra koji vremenom dovodi do pucanja iste!

mcdonald
26-10-17, 13:39
Jel neko od vas radio punu generalnu na 142 a da je uspela u ptpunosti? Gde nabavljate delove, odnosno koji su, ili ciji trenutno najbolji?! Pricao sam sa jednim drugarom koji mora uraditi generalnu a nije mu bas sve jedno!
Mi uradili punu general na 141 cu ( dve sezona uradio do sad ) , delova kupljen u jusel sve tamo kupljen indijske delova ugradjen , jedino boch pumpa ipm nova( isto u jusel kupljenen ) i vodena pumpa pobeda (bosanac stavljen )

angel_fire
26-10-17, 19:50
izvinjavam se na off topic, ako me sjecanje dobro sluzi,na forumu je jedno vrijeme a mozda jos uvijek bio aktivan serviser laverda kombajna,zamolio bih ako neko od vas ima kontakt doticne osobe da mi proslijedi,bio bi jako zahvalan

Glackop
26-10-17, 20:28
Kod tebe ono beše 101 klipovi
Jeste,ali sad kada bih ponovo radio uradio bih na standard/98/

MONTOYA
26-10-17, 20:30
Zbog čega ??

German hunting terrier | Jagdterrier