ZMAJ kombajni

i ja imam pomoćni alat za lakše vađenje korpe:jedan cev od 1 ili 5/4 coli (sa navarenim maticom M20 i šrafom i odgovarajućom dužinom) treba postaviti na visinu nosača grla sa unutrašnje strane, i pomoću vijka raširiti šasiju da korpa lagano izađe
 
I kod mene je korpa tesko izlazila dok nisam hidraulicnom dizalicom rasirio sasiju par milimetara da lakse izlazi....
 
@danger
Zao mi je, misli da je onda kod mene jednostavnije. Nema potrebe za sirenjem samo dva para ruku zbog tezine korpe i mislim da to nije izvodljivo za 15min. :cao:
 
paore bas si me nasmejao

"Sam cin stavljanja ili skidanja ne traje vise od 15 min,ali priprema traje vise." :bravo:
 
@abro
kombaj se nesiri zbog manjka para ruku(naravno nije svaki zmaj u istu dlaku) vec zbog pasent sasije i korpe jer korpa jako tesko ide napolje a pogotovo moja kukuruzna jedva je 5 ljudi vrati koliko je knap,mozes mazati i ocistit koliko oces al :nono:,kad ga malo rasirim sve sam uradim jer korpu jednostavno bez stenjanja izvucem napred,jedino malo skupim zube kad je spustam ili dizem,a isto sam i vratim,ako je potrebno ili se neveruje moze i video klip naprolece kad ga budem radio,znaci parce cevi i saraf i ja stavljam sto nize a da nesmeta korpi pri izvlacenju da nezapne i malo ga rasirim,cev postavim izmedju dve sine ili gde dodje blinda i sto blize bubnju i ide ko odsale korpa napolje,tamo gde sam pisao 10-15minuta to je vreme skidanja grla druze a ne celokupnog posla,ko bi blesav poverovao u to vreme,ko to radi i sam zna koliko treba vremena za korpu pocevsi od grla pa prednji deo gde je skupljac pa cesalj dok se skine i jos ako neko ulazi zguza da odvrne cesalj to je prava muka a uzme i vreme,pa ja naprimer odvrcem i sabirnu na nosacima napred da padne sto vise dole da se neosteti zavesica bocna a i lakse mi je pri izvlacenju korpe jer radim sam,pa kad to sve vratis onda uzme i vreme za stelovanje korpe itd........valda sam bio jasan za 10-15 minuta
 
danger je napisao(la):
eh, i ja bi voleo tako al ima deo atara gde mi se neide sa klasom a i nemogu proci pa zbog toga moram da munducim korpu na zmaju,a uradi i zmaj dosta zita,caksta vise zmajem radim svoje jer baliram a klas usluga,nekom je to nocna mora skidati grlo,verujte 10-15 minuta i to sve sam
Hvala na opseznom objasnjenju ali moj komentar se odnosio na ovu poruku jer tu ne spominje se "sam cin" ko sto paor kaze :haha: , nisam zlonameran. Ja neverujem da komplet adaptacija ne traje duze od 2sata kod mene, za sirenjem nemam potrebu jer sam malko preinacio korpu ali opet zbog svoje tezine moraju biti dvoje, sto se tice mazanja nikad nebi ni pomislio o tome ( neznam , zar ne nabija vise onda prasine na to mesto? ili posle ocistite? neznam, neradim tako). :cao:
Ja ni onu stvar ne mazem pa ude i opet potrebno je dvoje. :haha: :ppozdrav:
 
ja nisam nikad imao problema sa korpom radim isto sve sam samo mi neko treba da je dignem a sam je uguram bez problema dok jedan moj kolega i korpu i sita cupa sa flasencugom
 
bobocan je napisao(la):
ja nisam nikad imao problema sa korpom radim isto sve sam samo mi neko treba da je dignem a sam je uguram bez problema dok jedan moj kolega i korpu i sita cupa sa flasencugom
Bome taj je dobar, ili kombajn ili kolega.
 
verovatno nije svaki zmajcek tesan pa negde ide lakse negde teze,verovatno je do godista upitanju,sto stariji ide lakse jer se siri isto kao kod .......mladje tesnije :haha:,izvini abro tu nisam bio detaljan pa ispada stvarno ceo posao 15min. a mislio sam samo na skidanje grla jer je neko pomenuo kako mu je to nocna mora a i pre toga se debatovalo o kolicima za skidanje grla pa sam zato napisao 15min.a odmah posle tog sam napisao za ukupan posao oko 2h :cao:
 
jer nekom poznato cemu ovo sluzi? ja to zovem topling?
2itkgb5.jpg
 
Verovatno je korpa ukrštena ili nije podešena kako treba. Kakve su čokanjice ispadale nazad?
 
uporedite na slici original za zmaja 141,2. i ovaj napravljen ojacani, nadam se da sad vise nece stim biti problema.
2iliukl.jpg

Post je spojen: [time]1260469519[/time]
_________________________________________________
branko7 je napisao(la):
Verovatno je korpa ukrštena ili nije podešena kako treba. Kakve su čokanjice ispadale nazad?
sve je dobro podeseno nego mala privreda nezadovoljava kvalitet
 
E tako kazi. Ja s tim isto imam tj imao sam problem, resio sam ga sa flahom tih dimenzija i vidi cuda vec 3 sezona da sam miran. Flah sam iskoristio od konskildera i mogu reci da me je dosta namucio dok sam ga izbusio ali vredelo je.
 
Nazad
Vrh