ZMAJ kombajni

kako je ko navikao,kao sto sam rekao u svakom slucaju jeftinije za napraviti,manje smeta jer ga mozes skoro u dzep staviti a meni bi ta kolica bila problem jer bi mi stalno smetala i nebi znao kuda sa tim,kad skinem grlo ako oko njega nemam posla zamenim korpu i nazad a ako treba lanac skidati i slicno podbacim napred dva panja nazad bure od nafte metalno i odkacim ga gde hocu,a pri skidanju i vracanju grla ide ko u sir jer je tu hidraulika i potrefim pravac dok na kolicima verovatno podbacivanje dizalice da se potrefi visina,u svakom slucaju bolje sa obe varijante nego bez njih
 
Kako god ali nadam se da u skorije vreme necu imati potrebu ni za jednim.
Claas-zitna varijanta
Zmaj-kukuruzna varijanta
Ima da traju ih...
 
eh, i ja bi voleo tako al ima deo atara gde mi se neide sa klasom a i nemogu proci pa zbog toga moram da munducim korpu na zmaju,a uradi i zmaj dosta zita,caksta vise zmajem radim svoje jer baliram a klas usluga,nekom je to nocna mora skidati grlo,verujte 10-15 minuta i to sve sam
 
Meni treba otprilike dva sata da ga adaptiram. Jedino nemogu sam da zamenim korpu, ostalo radim sam onako bez zurbe uz pauzu za jedno ladno (nadam se da razumes zasto pominjem ladno) :haha:
 
Kako uspevaš sam izvaditi i ubaciti korpu. Ja sam jednom to sam radio i muda su mi otpala. :zli:
 
eh...ajd zitna korpa nisu tako teska..ali kukuruzna...jojojo majko mila...napatio sam se..zato je stavim masti na onim limovima sa strana...pa nekako ide lakse
 
MONTOYA je napisao(la):
ja sam kukuruznu vadio sam,ali da je ubacim ne mogu
Hm, meni je uvek lakše da izvadim kukuruznu i stavim žitnu,a kad treba kontra ide dosta teže. Ako ima lufta sa obe strane par milimetara onda bi valjda mogao i jedan čovek, kod mene su i 2 čoveka (nekad) malo
 
Čupanje korpe napolje i ide nekako, ali ubacivanje :sta: malo teže. Namažem i ja sa strane one limove ali za jednog čoveka je teško. Jedino ako imaš neki pomoćni sistem?
 
eh tu je zec,imam nesto sto korpa ulece i izlece bez masti,da nije toga kod mene je i trojica malo jer zitna neeeeekako se i uradi al kukuruznu gurnuti i izvuci :udri:,zato uspevam sam i zitnu i kukuruznu,nije da je lako jer su korpe teske ,malo stisnes zube i eto ga,stavim dole na sabirnu dve colovne daske krace,i odvrnem nosace sabirne prednje kod menjaca da padne dole nize i samo klizi,branko kad naidjes do mene podsetime da ti pokazem pomocni alat :cao:
 
@lakarije evo slika od satova .Obrtaji bubnja sat sa desne strane
108fj38.jpg
.Eloktronski obtromer
34t99y0.jpg
. sa leve strane brzinomer(na prvoj slici) i davač na menjaču
241r1nr.jpg
.Obrtaje motora nije imao.
 
Nazad
Vrh