ZMAJ kombajni

nasteluje se ali covek misli da drugi ljudi pasu travu
 
Ima moj stric masinu okrece se rucno i odvaja svu necistocu iz psenice, kod mene , u mom kraju zovu trior .Da selektovana
 
Sumadinac-Gruzanin je napisao(la):
Ima moj stric masinu okrece se rucno i odvaja svu necistocu iz psenice, kod mene , u mom kraju zovu trior .Da selektovana
Hvala kolega...svaki dan se nauči nešto novo :ppozdrav: :cao:
 
Ako je taj 133 vrsio kukuruz, nikada vise taj nece dobro izvrsavati psenicu. Mnogu su se u mom kraju opekli vrseci kukuruz, i cak kazu da ide lakse u kukuruzu nego u psenici, al se limovi kraj korpe jako razbijaju, kao i sva ostala limarija. Svi mi pricaju da je lakse kukuruz vrsiti, nego psenicu, al kukuruz malog zmaja razbije ko beba zvecku i vise ne vrsi psenicu kako treba (ne moze se fino sastelati).

Moj 132RM nikada u kukuruzu nije bio i zitarice vrsi dosta fino, a probleme mu stvara samo prljava soja.
 
bobo prljavu soju i ambroziju kod mene nije mogao da vrši ni nov claas
tako da je to normalno da 132RM ima problema
 
dok sam imao 132 radio sam kukuruz pšenicu i suncokret čak i semensku detelinu i nikakvih problema nije bilo.Tada smo još i sejali Ns hibride i krunili sa mnogo većom vlagom.
 
evo da postavim slike o kolicu za adapter,što sami pravili

IMG[img]


IM[img]


IM[img]


I[img]
 
ma jok nigde nismo videli neznam ni da li postoji fabrički? znači bili smo pravi "mešhteri" :cao:
 
Kolica za usta, pravljena pre 20 i kusur godina;

3ani9.jpg


Kolica za kukuruzni adapter, osnova sa odpada a moje je bilo samo nabaciti tockove;

1442nx4.jpg


A mogu posluziti i ovako (nadam se nikad vise);

30xbyoo.jpg


:zli: :udri:
 
sto se tice sprave za skidanje grla za mene je ovo Majka,a ta kolica posle nemam gde da drzim i smetaju samo a ovo mozes u dzep da stavis i mnogo jeftinije za napraviti :D
2v3rbdz.jpg
 
kloki je napisao(la):
bobo prljavu soju i ambroziju kod mene nije mogao da vrši ni nov claas
tako da je to normalno da 132RM ima problema

A sto mislis kakvih tek problema ima ovaj 132 u soji?!? Nisam se nadao da cu ovo ikada imati prilike vidjeti (pa makar i na slici) al ne bi se ja to usudio terati. Sta je puno, puno je.

 
danger je napisao(la):
sto se tice sprave za skidanje grla za mene je ovo Majka,a ta kolica posle nemam gde da drzim i smetaju samo a ovo mozes u dzep da stavis i mnogo jeftinije za napraviti :D
2v3rbdz.jpg
Mnogo pametno resenje i svida mi se ali ja sam zadovoljan i kolicima s razloga sto su usta pristupacna sa sviju strana ako treba nesto raditi na njima.
 
ne razumem te imenjace ni malo zasto traktor "mora" biti zauzet:sta:
evo da nabrojim prednosti dangerove sprave
1 laksa za napraviti
2 zauzima manje mesta
3 mozes puno lakse da preneses grlo i ne mora biti na betonu moze i u njivi da se odradi ako si negde na terenu
4 i dangerovu mozes da raskopcas od straktora i ostavis samo pod zadnji deo grla postavis neki panj
5 mozes grlo da pomeris gde hoces tako da ne smeta dok radis jer za kolica moras imati beton da bi sila iole normalno
 
Nazad
Vrh