ZMAJ kombajni

b_a_t_a je napisao(la):
Zna li neko gde bi mogao naci kolica za sestoredni adapter kukuruza za zmaj?I kako im se krece cena?
Izlazi nov zakon pa mora da se vuce. ::lose::
Da li će to važiti samo za šestoredne adaptere ili za sve? Sve lepše od lepšeg... ::lose::
 
b_a_t_a je napisao(la):
Zna li neko gde bi mogao naci kolica za sestoredni adapter kukuruza za zmaj?I kako im se krece cena?
Izlazi nov zakon pa mora da se vuce. ::lose::
kolica za adapter neznam gde bi mogao naci ali bi trebalo da mogu kolica za zitni heder da se preprave za nosenje adaptera, tako pise u prirucniku.ovo su skice sa podacima
zj8h39.jpg
27x1f7b.jpg
2uf5bex.jpg
 
zzivica je napisao(la):
da li neko zna da li ima da se kupi nov 143 i koja bi mu bila cena sa nasim a koja sa cuminsovim motorom?
Zmaj vec cetri pet godina nije napravio nikakav kombajn,a kamoli 143.
A nema sanse da je naki ostao negde na lageru
 
Farmer mislim da ce morati da se vuku samo ako im gabariti siri od kombaja.Sto je jos veca nevolja cuo sam da za traktor nece moci da se zakaci i nosi kroz saobracaj masina sira od 2,5 metara.VAZI ZA NOSENE MASINE. ::lose: ::lose:: ::lose:: Da ne pravim :off_topic: mozda bi mogla da se otvori nova tema po tom pitanju.

meshter hvala za podatke, nesto ce morati da se uradi.
 
evo kako smo mi rešili problem kolica za adapter. Na licitaciji uzeta kolica za heder(bez točkova), onda smo na one polutke-gde treba da legne korito hedera , zavarili šine, a na šine smo montirali po 2 drvene grede...takođe su postavljeni metalni točkovi(felna sa zavarenim flahom na ivice da ne bi oštetila beton pri premeštanju adaptera).
2itsmjr.jpg

2my3ju8.jpg
 
koje sr.....,nisam merio 4 redni al po meni sad razmisljam i mislim da je heder duzi nego sto je siri,ustvari kad se stavi na kolica mislim da je siri nego kad je zakacen na kombaju jer je na kombaju u sirini tockova(a merdevine strce,izace zakon da se moraju i merdevine dizati :haha:) i mislim da nema potrebe bar za kukuruzni da se skida vec da ce se moci nositi,a kako na kolica ko ima roto freze(tarup),uff al ga komplikuju
 
Ma opušteno. Najvažnija caka je prilikom otkačivanja adaptera potrefiti centar kolica zbog balansa težine, kad se to uradi kako treba možeš jednom rukom da podigneš rudu, tj prednji deo adaptera. :cao:
Post je spojen: [time]1259340283[/time]
_________________________________________________
danger je napisao(la):
koje sr.....,nisam merio 4 redni al po meni sad razmisljam i mislim da je heder duzi nego sto je siri,ustvari kad se stavi na kolica mislim da je siri nego kad je zakacen na kombaju jer je na kombaju u sirini tockova(a merdevine strce,izace zakon da se moraju i merdevine dizati :haha:) i mislim da nema potrebe bar za kukuruzni da se skida vec da ce se moci nositi,a kako na kolica ko ima roto freze(tarup),uff al ga komplikuju
Neko ko nikad u životu nije zakačivao heder se dosetio da se to može raditi u sred njive :haha: :haha: Kuda plovi ovaj brod :sta:
 
Mislim da ce biti problem sa kacenjem i skidanjem adaptera kad je blato. Jos ako je raskopan put tek ce onda biti veselo.Nece uvek moci ca se nadje odgovarajuce mesto kako bi se to obavilo na bezbolan nacin. :nono:
Moze NE DAJ BOZE jos neko da nastrada zbog necije filozofije. :zli:
Kao da kombajni idu u saobracaj 365 dana u godini.Idu par dana i to im je strasno.MISLIM STVARNO ::lose::.
 
IMT i ZMAJ je napisao(la):
u sunceti pa dimuje tu varijator :sta:

Pa kažem ti sve preko dugmića
Post je spojen: [time]1259436767[/time]
_________________________________________________
zrine892 je napisao(la):
pa nema li taj kombajn hidromotora :sta:

Zmajevi 171 su bez hidromotora samo 191 su sa hidro pogonom ali i one mogu da se nađu sa menjačem
 
Dobar je zmaj 171 nema sta ali kada sam se u stricevog Deutz-Fahr M 36.40 sa dzojstikom bome presudio je DF lepsi mi je i udobnini od zmaja 171
 
Nazad
Vrh