ZMAJ kombajni

ja suncukret radim godinama na zitnu korpu a ide isto ko i onaj sa kukuruznom jedino ako je zeleniji moras sporije sto je normalno.nemam uredjaj za kukuruz pa ga nediram.a negusi bar meni nije nikada
 
Za suncokret stavite bar kukuruznu korpu pa cete videti razliku.Nema drobljenja glava i mnogo cistije radi.Znam da cete reci da i sa zitnom lepo radi ali dok neprobate necete znati razliku.
 
Može da se radi i sa žitnom korpom i to sporije, ali ako se već menja za kukuruz onda nema potrebe raditi za žitnom.
 
meni lijepo radi sa kukuruznom...ali stvar je u tome sto ja sam moram menjati korpu i zavlaciti se unutra u kombajn da skine česalj onaj...a ja bi nagodinu umjesto kukuruza sijao soju...jer muka mi kada se sjetim kukuruza..jako lose je placen...onda bi morao dva puta raditi adaptaciju...pa zato pitam...makar cu probati sa zitnom korpom pa bumo vidjeli kako ce biti...jos nije sigurno za sada...
 
ja sam radio i sa zitnom i sa kukuruznom soju i suncokret i nema tu problema ako se dobro podesi zazor bubnja i podbubnja,koja glupost da se mora ici sporije u soji i suncokretu ako je prljavije,svejedno dal je kukuruzna ili zitna u prljavoj njivi ces ga zagusiti ili ce da stenje isto bilo koja korpa jer ambrozija prolazi izmedju bubnja i podbubnja a ne kroz samu korpu pa da je bitno jel kukuruzna zato sto ima veci razmak zica,posto radim i kukuruz montiram i kukuruznu a od 2006 pa unazad do 1998 nisam radio kukuruze i tada nisam menjao korpu i blinde montirao a radio dosta soje i suncokreta tako da razlike nikakve nevidim u lomu i primesi,primesa zavisi od vlage suncokreta i podesenosti kombaja,
@zrine
zasto se moras zavlaciti u kombaj zbog ceslja,to se sve uradi odnapolje sa strane,samo malo ukljuci mastu,veoma prosto
 
danger...mislis sa strane gurniti ruku kroz onu rupu gdje ide onaj klin za podesavanje korpe ? ma radio sam i tako ali rupa mi je mala za moje ruke :cool: ::lose::
 
Posto me je jedan clan zamolio postavljam nekoliko slika iz kabine.Jutros je jaka magla pa se zavukla i u kabinu.
xdbbjm.jpg
21eq2ax.jpg
2rztab5.jpg

2ps0zzb.jpg

Post je spojen: [time]1259052392[/time]
_________________________________________________

Edit by Dragan18 postavio si dve iste slike, jednu sam izbrisao :cao:
 
da,a isto radim i kroz veliku rupu bez problema,prvo raspustis gore korpu i izvuces klinove i korpa se nagne ka slamotresimaa kroz veliku rupu pripomognes sa nekim duzim pajserom ili cevi da izvuces klinove i samo lagano pustis korpu,zatim zavucem ruku izmedju korpe i sina sa patent racnom za 3 minuta odvrnem cesalj i onaj lim sa zaveson,posle idu donji sarafi i korpa napolje,a nazad isto samo gore kroz okruglu rupu gurnem neki safciger da korpa stoji ili podbocim nesto izmedju korpe i sabirne da sama korpa stoji i namestim cesalj i lim povatam sarafe i stegnem,pajserom dignem korpu roknem bolcne i eto,posao traje koliko ti i pisem i to sve sam radim,e sad neznam kolike rucurde imas ::namigivanje::,nikad se nisam zavlacio preko slamotresa zbog ceslja a garant ovako brze uradim a stomak mi ostane neogreban a takodje i drska od stomaka :haha:, :cao:
 
sada znam kako si radio...a par puta sam se provlacio u kombajn da vidim jel ide lakse...ma kvragu ide lakse..moram cu opet gurati ruku kroz rupu..ali prvo namažem sa masti da lakse prolazi :D
 
Zna li neko gde bi mogao naci kolica za sestoredni adapter kukuruza za zmaj?I kako im se krece cena?
Izlazi nov zakon pa mora da se vuce. ::lose::
 
Bata ja sam napravio kolicu za adapter od 4 reda osovinu sa glavčinama sam imao ram (šasiju) napravio od profila, (60x40) rudu od cevi, jedino gumu sam morao kupit to je bilo najskuplje.

mene zanimalo kako skidate elevator hedera (grlo) kod adaptacije, ja dosad uvek kačio za heder ili adapter, čuo da neki imaju kolicu za tu namenu ili imali neka druga varijanta?
 
Deni je napisao(la):
Bata ja sam napravio kolicu za adapter od 4 reda osovinu sa glavčinama sam imao ram (šasiju) napravio od profila, (60x40) rudu od cevi, jedino gumu sam morao kupit to je bilo najskuplje.

mene zanimalo kako skidate elevator hedera (grlo) kod adaptacije, ja dosad uvek kačio za heder ili adapter, čuo da neki imaju kolicu za tu namenu ili imali neka druga varijanta?

ovde imas sve sto te zanima Poz DENI :ppozdrav:
http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/zmaj-kombajni/300/
 
bata: baš juče čistili adapter bilo vani, sad uguran skroz u supu al probaću da uslikam

dragane18: thanks!
 
Nazad
Vrh