ZMAJ kombajni

lovacke price,sto veci obrtaj vetra vece rasipanje ja iovako zatvaram priklopce,ubrzanje elevatora= veci lom,otvorenost sita prljavije,ubrzan heder vec imam,korpu ako raspustis do dzidze pionir prolazi ali NS neizvrsava dobro,moze da stavi i rupicasta sita ako hoce,ali podrzavam spajkija,bolje jutro manje dnevno uraditi pa cak i dva nego sutra ceo dan sarafati :cao:,ponavljam da je glupost i apsurdno da po tome zmaj ima veci ucinak nego bilo koji drugi strani kombaj sa vecim hederom,koji je to kombaj bolji od zmaja
 
koliko onda inace ima zmaj ucinak u kukuruzu ajmo reći u dobrom prinosu kukuruza ? oko 10 jutara...manje vise ? ja nisam nikako mogao navrsit vise od 6-7 jutara...jer neam dovoljno prikolica...sto napunem to vozim za silos...
 
danger je napisao(la):
lovacke price,sto veci obrtaj vetra vece rasipanje ja iovako zatvaram priklopce,ubrzanje elevatora= veci lom,otvorenost sita prljavije,ubrzan heder vec imam,korpu ako raspustis do dzidze pionir prolazi ali NS neizvrsava dobro,moze da stavi i rupicasta sita ako hoce,ali podrzavam spajkija,bolje jutro manje dnevno uraditi pa cak i dva nego sutra ceo dan sarafati :cao:,ponavljam da je glupost i apsurdno da po tome zmaj ima veci ucinak nego bilo koji drugi strani kombaj sa vecim hederom,koji je to kombaj bolji od zmaja
Samo delimicno tacno! Sto vise mase ima na sitima veci vetar ti treba da podigne masu sa sita, da bi mogao da izduva, a sto jaci vetar imas to vecma mozes da otvoris sito jer prljavstina nece proci jer ce biti oduvana, a sto je sito otvorenije to ce vise mase proci kroz njega, i moras imati brzi elevator da stigne da odnese... Tu se lom ne povecava jako, veci problem je za lom je obrtaj doba, jer on napravi lom! A nisam ni pisao da rade NS.... Jos jednom napominjem da neradim ja tako ali znam ko tako radi i gledao sam mu stelovanja i u radu ne rasipa...
 
ej ljudi danas nesto gledam oko kombaja(142rm) i na motoru na plocici vidim da mi kombaj ima 95 konja da li je to moguce znam da svi imaju 105 sta je ovo da li takav motor uopste postoji :sta:
 
evo malo da i ja dodam koju sliku zmaj 133 RM
2lvoe2d.jpg

Post je spojen: [time]1258499543[/time]
_________________________________________________
23uab1z.jpg
 
kada sam nosio pumpu i dizne od S-46 na proveru, majstor je rekao da razlicitim podesavanjima pumpe kod tog motora snaga moze da mu se menja, ako sam dobro zapamtio, izmedju 90 i 110 ks. tako da to sto pise na plocici nije merodavno, vec zavisi kako bosista nasteluje pumpu
 
meshter je napisao(la):
kada sam nosio pumpu i dizne od S-46 na proveru, majstor je rekao da razlicitim podesavanjima pumpe kod tog motora snaga moze da mu se menja, ako sam dobro zapamtio, izmedju 90 i 110 ks. tako da to sto pise na plocici nije merodavno, vec zavisi kako bosista nasteluje pumpu
tacno tako
 
Imam jedno pitanje..Dali se suncokret moze vršiti sa žitnom korpom i bez blinde ? Jer mi smo godinama sa kuruznim i sa blindama vršili suncokreta...zbog toga onda je spreman za kukuruz da se nemora ponovno odvajati grlo i heder otkvačivati..
 
Sve moze,samo sto ces sa zitnom korpom morati da vozis sporo i da strepis da ti se ne zagusi,jel kad se zagusi ima pola sata da odgusujes.
 
paorpaor je napisao(la):
Sve moze,samo sto ces sa zitnom korpom morati da vozis sporo i da strepis da ti se ne zagusi,jel kad se zagusi ima pola sata da odgusujes.
U soji se nekad zagusi ako ima ambrozije, a u suncokretu mi se nikad nije zagusilo.
 
Nazad
Vrh