ZMAJ kombajni

branko je napisao(la):
Sve je to lepo, ali voleo bih da vidim dokle će tako da radi.

Ovako radi kod ovog covjeka vec 7 ili 8 godina. Na hederu je od kvarova imao jedan lezaj na raketi, a na kombajnu od ozbiljnijih stvari mu se ove sezone razletio biter...

Heder je 4.20 i nikad problema s njime. Kombajn po njivi leti, i super izvrsava.

Kad je kupljen, rastavljen do zadnjeg detalja, promjenjeni svi lezajevi, remenje, obojan, motor u sezoni ne trosi ni kapi ulja, samo mu je trebalo neko vrijeme da skuzi foru s federom od penkale na filteru, a do tad je imao ventile postavljene gore kod motora i kod rezervoara da se gorivo ne spusta po noci.

Kad sam ga pitao zasto ne ugradi sjecku na heder, rekao mi je da je isao to gledati kod tog covjeka sto to pravi prije par godine i da kombajn sa sjeckom ne moze ici u 2. kroz kukuruze, pa je odustao od toga...
 
kako je heder za kukuruz 4,2m kad on radi 4 reda što znači 4x70cm=2,8m
Post je spojen: [time]1257435580[/time]
_________________________________________________
abro je napisao(la):
Gotova, original zmaj, klateci noz-mnogo bolje nego fiksni. :ppozdrav:
todor je napisao(la):
abro jer taj kombajn u kulpinu što smo pričali
Da.
neznam jel ga prodao
 
abro je napisao(la):
Gotova, original zmaj, klateci noz-mnogo bolje nego fiksni. :ppozdrav:
todor je napisao(la):
abro jer taj kombajn u kulpinu što smo pričali
Da.
hvala ti.samo jel znas precnik rotora secke?to mi treba da nabavim odgovarajuci precnik, a svakako cu da pravim na klatece nozeve.
 
E Bobo, to je jako los kukuruz i ako je njiva duga 250 m max nema sanse da mu bude bunker 90% pun na jednom krugu (gore dole) i tu je lako sibati 2 i nesto varijatora. Probao sam ja sa svojim ali mogu ti reći da je to meni prebrzo i nakon 2 kruga i istovarom u hodu digo mi je temperaturu sa 50 na 60 i to pre neki dan. Doduse sad je puno teze za brati kombajn mi negde upada po 15 cm, imam jos nekih 7 ha za skinuti a ova :kisa: me ubi. :ppozdrav:
 
Jednostavno sam ZNAO da mi necete vjerovati, i imam jos jedan video clip koji nisam digao na youtube, a ovih dana cu dici i njega.

Kako mi je samo krivo sto nisam fotoaparat imao uz sebe, pa da se lijepse vidi kakvi su kukuruzi, i kakvo je stanje u bunkeru.

Na tom trecem clipu se vidi koliko jako u bunker curi, i moze se razaznati da nema loma zrna.


Kad je pravio prvi krug, i dosao na dno njive, prosao par puta po uvratinama da si napravi mjesta za okretanje i nije se mogao vratiti nazad vrseci kukuruze, vec je na pola redova morao stati i voziti kukuruz susjednom njivom (strniste) da iskipa bunker, jer se iz njega prosipalo.

Jos jednom kazem, jako mi je zao sto nisam ponio fotoaparat sa sobom, da se bolje vidi, i sto se netko nije s 539 vozio kraj nas da vam mogu reci bar otprilike brzinu kretanja.

Obrana su 4 reda na toj njivi 2. i pun varijator, ali stabljike su ostajale doslovce cjele, jer se kombajn brebrzo kretao, i rakete nisu mogle pokidati stabljiku. Usluzno vrsi malo sporije da bar malo usitni kukuruzovinu, a sebi vrsi uvijek pun varijator i tanjura kukuruziste da ga lakse poore.

Bas cu ga morati ovih dana nazvati da vidim jel ima jos gdje vrsiti kukuruze, pa da to snimim kako treba, jer ocito je ljudima nevjerovatno da je zmaj 142 to u stanju odraditi.
 
Moze to vidio sam i ja... Ima i kod mene u selu ko tako radi... Ja nikad nisam vozio brze od 6-7km/h a druga pun varijator je ako se nevaram oko 8,5km.h
 
Može da ide tako u lošijem kukuruzu, druga sa nešto varijatora, ono što se ovde ne vidi je a sigurno prosipa nazad i ako je majstor otvorio sva sita, mi smo probali više puta i može ali samo ukoliko je ekstra loš kukuruz. A da napuni toliko bunker ne verujem ako je njiva dugaška 200m znači da ima 41 vrstu na jutro, odnosno 5 krugova, u bunker stane 1800 kgX0,9 to je 1620X5 to je 8100 kg po jutru, malo je mnogo, a ovaj kukuruz na snimku nije nikakav.
 
Samo u losem kukuruzu.Pre par godina ja i brat radili istu njivu sa Z-142-om i Z-222,sorta kukuruza
pionir B-12.Moj brat je isao ispred mene sa 142-om prvom i to na kvacilu?Ja sam ga stizao
sa beracem.Inace prinos na toj njivi je bio 10000 po hektaru.
 
Sta sve moze sa Zmajem na tri tocka!
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k_ZHBe-H_nY[/youtube]
 
izgleda da je zaglavio neku šipku kod točka da mu se ne kantari zadnji trap. kapa dole za kreativnost :ppozdrav:
 
posto nemogu da vidim al predpostavljam sta je uradjeno,moj deda je jednom na staroj 52MTZ otpao mu tocak i doterao traktor sa njive na 3 tocka bez problema,zaglavio neko drvo izmedju mosta prednjeg i kolevke i cepaj
 
Normalna stvar je da se to može, ali raditi ceo dan, malo je nezgodno. Šta bi bilo da pukne zadnji most. Prošle godine je kod mene u ataru pukao zadnji most na Džon Diru i ostao na njivi 2 dana dok ga nisu skinuli, zavarili i vratili :sta:.
 
Tako sam i ja terao kad mi je otpao tocak....ali ja sam odma zvao kuci i doneli mi novu aksenku sa sve glavcinom i za pola sata zamenili....
 
Nisi jedini kome je otpao tocak :sta:,srecom jugic koji mi je dolazio u susret ga je promasio a ja ga posle jedva nasao u jecmu :haha:
 
evo ja danas otkacio adapter pa reko da malo uslikam stroj
2ekq81v.jpg
2csi5iu.jpg
om/33mvln7.jpg[/IMG]
Post je spojen: [time]1257785708[/time]
_________________________________________________
33mvln7.jpg

a ovaj mi je ka se kaze za cerupanje
 
Meni kad je jesenas otpao zadnji točak, samo sam skinuo tegove što imam pozadi, jedan čovek se malo jače naslonio na heder i podigao ceo zadnji kraj, a dvoje je nabacilo točak i gotov. Ceo posao oko montaže trajao deset minuta. Najduže trajalo izbijanje košuljica starih ležajeva i ubacivanje novih.
 
Nazad
Vrh