ZMAJ kombajni

abro je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
samo lanci...teško jeste za montiranje, ali bolje i to nego da na otkupnom mestu deru kožu...i ja sam rešio da ih stavim za sledeću sezonu, samo neznam gde mogu da ih nabavim :sta: :cao:
Potpisujem.
A sto se tice lancanika, imam ja. :ppozdrav:
jel imaš za prodaju?
Post je spojen: [time]1256752818[/time]
_________________________________________________
ZRENJANINAC je napisao(la):
ili ako možeš da nađeš istrošen kajš bubnja po mogućstvu da je uži
dao si mi neku ideju, imam negde broj radnje iz ns koja pravi kajševe po želji kupca, možda bi mogli da naprave odgovarajući kajš, uži da više uđe u remenicu i smanji broj obrtaja. šta misliš? :cao:
 
Lancanike za pogon bubnja i ostale delove za adaptaciju mozete naci u Rumi na vasaru, ja sam tamo uzeo. A sto se tice broja zuba lancanika i obrtaja bubnja evo mala pomoc
2461dt1.jpg
wnxja.jpg
 
Treba ti lancanik na biter, lancanik na dob, spaner lancanika sa nosacem (koji nije problem napraviti), remenica za pogon praznjenja bunkera i par caura posto su lancanici uzi od remenica.
Mislim da sve ako nisam sta podelio po selu posto ja to vise ne koristim, promenio sam kombajn. Sto se tice cene mozemo se cuti preko pp
:ppozdrav:
 
jel ima neko slike kako to izgleda na kombaju,ja imam sve lancanike i caure nosac spanere itd....al nisam nikad montirao,kod mene sa tim rade i soju i suncokret
 
Da li je neko video,čuo ili čak poseduje univerzalnu korpu za zmaja 142,znači korpa koja služi i za žito i kukuruz.Čuo sam da postoji ali da ju je teško naći...
 
Mani se te univerzalne, ne radi lepo sve kulture. ja u moj 170 stavljam univerzalnu za soju i kukuruz a za psenicu obicnu zitnu(ne izvrse lepo psenicu sa univerzalnom) :cao:
 
MONTOYA je napisao(la):
Da li je neko video,čuo ili čak poseduje univerzalnu korpu za zmaja 142,znači korpa koja služi i za žito i kukuruz.Čuo sam da postoji ali da ju je teško naći...
prvi put čujem da postoji tako nešto :sta: to bi spaslo mnogo posla oko adaptacije, ali neko reče da radi loše žito sa njom, pa da se ne desi slučajno da ne bude skuplja dara od mere :cao:
 
Kod nas ima nekoliko njih koji rade pšenicu sa kukuruznom korpom samo je više utegnu i povećaju obrtaje bubnja na maksimum izvršavaju dobro ali imaju više loma,zato sam mislio da bi sa un. korpom bilo bolje nego sa kukuruznom,inače ja menjam ali...
 
hm, baš interesantno, u mom kraju niko nije ni čuo za tu univerzalnu, verovatno ih je zmaj pravio u ograničenoj seriji...
@ meshter zahvaljujem na slikama :ppozdrav:
 
danger je napisao(la):
jel ima neko slike kako to izgleda na kombaju,ja imam sve lancanike i caure nosac spanere itd....al nisam nikad montirao,kod mene sa tim rade i soju i suncokret
univerzal, 141 , 142 a valjda i 143 ;
2j307t4.jpg

Post je spojen: [time]1256926885[/time]
_________________________________________________
 
Na 143 neidu lančanici, ima deblje osovine od 142. Fabrika nije ni pravila lančanike za njega, a nebi bilo loše da ih ima, jer sa kaiševima nemogu da se spuste obrtaji ispod 550.
 
moze fabricki kais je 2130mm dugacak , a ja sam montirao 2220mm od dzon dira jeste da kosta 19000din ali smanjio sam na 350 obrtaja
 
Za 200 evra cu kupiti komplet adaptaciju: lanac i lancanike sa sve odstojnicima i svime sto treba...
 
MONTOYA je napisao(la):
Ja sam uspeo da spustim obrtaje na nekih 450 sa malo drugačijim podešavanjem kaiša tj.onih poluga na aksijalnom ležaju varijatora
deder pojasni kako si to uradio? :cao:
 
MONTOYA je napisao(la):
Ja sam uspeo da spustim obrtaje na nekih 450 sa malo drugačijim podešavanjem kaiša tj.onih poluga na aksijalnom ležaju varijatora
Ja i sa tim podesavanjem nemogu ispod 500
 
Nazad
Vrh