ZMAJ kombajni

Nebi smelo da se isprazni sistem jer u holanderu imas ventil (na principu kuglica pod oprugom) koji zatvara cim pumpa nije pod odredjenim pritiskom! Tako da moze da se isprazni jedino povratna cev sto nema nikakvog uticaja! Taj isti ventil sluzi i za to da nedozvoli prevelik pritisak u pumpi kao i da spreci da se pumpa "isprazni" preko povratnog voda! Taj ventil na S46 nije stavljen zato sto povratni vod ide samo do filtera za gorivo koji je pod istim pritiskom kao i cev napajanja gorivom jer je filter izmedju AC pumpe i Bosch pumpe....
Post je spojen: [time]1251409073[/time]
_________________________________________________
A celu ideju sam slucajno primetio jer sam navikao kad luftiram pumpu na traktoru dotle pumpam dok necujem da se gorivo preko povratne cevi vraca u rezervar(brbocka), i onda samo otvoris vijak pritisnes pumpu par puta i vec curi cisto gorivo! Ali ovde je luftiranje mnogo zaje..nije jer vazduh iz pumpe nema gde da ode pa mora pola sata njakati pumpu dok ne krene cisto gorivo na luftirku... ::lose::
 
Dakle, taj ventil se treba staviti ak obi pravio povrat direktno u rezervoar, a u tvornici nije stavljen, jer im je bilo jednostavnije staviti povrat u filtere?
 
Pa pazi.. ustedeli su 3 metra cevi i ventil.....cca 300-400 dinara, puta x kombajna... pa ti racunaj... + koliko majstora i servisera je imalo zarade na popravkama motora koji su usled loseg podmazivanja brze propadali? Nije svejedno... ::namigivanje::
 
probaj da promenis raspored da ti prvo ide filter pa ac pa Bosch a povratno gorivo isto stavi u filter tako da si ga prakticno povezao sa rezervoarom ukoliko dodje do veceg pritiska u filteru a nece se povecati pritisak ispred ac pumpe.
 
I u tom slucaju ti treba ventil da ti odrzava potreban pritisak goriva u bosch pumpi, a nema potrebe da se premesta da filter bude ispred AC pumpe jer inace ima jedan filter goriva dole ispod rezervoara!
 
Ako ti mesa gorivo i ulje,iliti gorivo sa uljem i dize nivo ulja,onda je moguce da ti je membrana na ac pumpi porozna.
 
mityoo je napisao(la):
I u tom slucaju ti treba ventil da ti odrzava potreban pritisak goriva u bosch pumpi, a nema potrebe da se premesta da filter bude ispred AC pumpe jer inace ima jedan filter goriva dole ispod rezervoara!
Ako mislis na talozni filter, on je samo ''talozni'' i ne moze biti zamena [ ne mozes se osloniti na njegovo efikasno filtriranje ] filteru goriva.
 
Decki, imam jedan problem...

Nigdje ne mogu pronaci ni nove ni polovne spirale za bunker za svog malog zmaja. naisao sam na jednom mjestu samo na spiralu od 142, al za 133 nema nigdje. Krajnje rjesenje je navarivanje komada lima na moje potrosene spirale, al ak negdje ima novih il dobrih polovnih, to bi bilo super.

Zvao sam po bosni i svercere i trgovine redom i nitko nema, kolega me upucuje u Rumu 3. i kaze da ce ici samnom, jer je tamo stalni i zna gdje se moze nabaviti, al i to je jedno od krajnjih rjesenja...

Ako itko zna da netko kojim slucajem ima ili mozda pravi ta cuda, da se ne moram sexat s navarivanjem, jer to nije dugotrajno rjesenje. Bilo bi pozeljno da nije daleko od granice bilo SRB ili BiH, svejedno je...
 
Ima tip iz Subotice koji pravi navoje spiranih transportera svih dimenzija (radi i po narudzbini a ima pun kamion spirala svaki put kad ga vidim na vasaru). U sentu na vasar dolazi uvek, neznam dali ide u rumu na vasar, ali evo ti telefon pa pitaj!
Tel: 024567280
Fax:024567275
Vlasnik se zove Milivoj :cao:
 
mityoo je napisao(la):
Jel ko prokljuvio sta je problem kod S 46 da mesa naftu i ulje? Ja sam danas montirao pumpu jer je konacno stigla od majstora i usput sam nesto razmisljao da bi vredelo probati jednu glupost...
Naime povratno crevo od bos pumpe neide u rezervoar vec se vraca u filter goriva... Tu cev bi trebalo probati prevezati da visak goriva vraca u rezervoar, naravno preko holandera sa ventilom, te bi se iskljucila mogucnost prevelikog pretpritiska goriva u pumpi koji izaziva curenje na semeringu....
mityoo paor ti je reka samo je do ac pumpe nekad zna da je sve ispravno a ona opet mesa naftu i ulje bilo bi dobro da promenis membranu a ako opet isti simptomi onda nadji nedje drugu pumpu pa probaj nju zameniti moras prvo od toga krenuti.al to je sigurno nema sta nediraj povratnu cev zbog pod pritiska jer to je rotociona pumpa a ona je zajebana nije to liniska stavi kantu svrnje i gas.
moze biti jos jedan razlog da ti cure dizne i onda zna da dize nivo ulja.
ja sam vozio 125 zmaj sa s46 **greška ga sve i klip smucio mi se samo zbog rotocione pumpe znao sam u zetvi menjati pumpu po dva tri puta :zli:.poz mityoo probaj to pa se cujemo :ppozdrav:
 
paorpaor je napisao(la):
Ako ti mesa gorivo i ulje,iliti gorivo sa uljem i dize nivo ulja,onda je moguce da ti je membrana na ac pumpi porozna.
Zar jos ima clanova koji neznaju za problem na Z143 da mesa naftu u ulje...?
Nije AC pumpa... Pricalo se o tome pre par meseci i niko nije znao sta moze biti uzrok! Ovo sto ja predlazem bi vredelo isprobati! Ja nemam taj problem, kod mene je sve OK!
 
Ako gorivo dospeva u ulje,a motor ima mehanicku AC pumpu,mogu biti samo dve stvari. Membana na pumpi,ili dizne. Trece nema,sigurno. A to sto ti hoces da pokusas ne znam da li je pametno jer ako je nesto fabricki uradjeno ne verujem da su tek tako na pamet sklapali.
 
mityoo je napisao(la):
Ima tip iz Subotice koji pravi navoje spiranih transportera svih dimenzija (radi i po narudzbini a ima pun kamion spirala svaki put kad ga vidim na vasaru). U sentu na vasar dolazi uvek, neznam dali ide u rumu na vasar, ali evo ti telefon pa pitaj!
Tel: 024567280
Fax:024567275
Vlasnik se zove Milivoj :cao:

@Mityoo: Hvala za broj, za njega znam i to mi je rekao kolega da cemo kod njega ici ako nigdje ne nadjem. Pun kamion bude svakog treceg u Rumi i vidio sam ga kad sam bio...

@paorpaor: Bilo bi dobro da je samo tako malo potrosena puznica... U ovoj zetvi mi se razletio kutni reduktor koji pogoni dvije gornje spirale i da ga skinem, morao sam tu problematicnu spiralu izvaditi van. kad sam vidio da izmedju spirale i cjevi mogu proturiti dlan, cudio sam se kako taj kombajn uopce i kipa. Takodjer je spirala na osovinu zavarena iz dva djela koji uopce nisu namjenjeni za tu svrhu. Znam da original spirala dolje bude gusca da manje zrna vuce, i kako ide prema gore, sve je rjedja, dok je jedna ovdje vrlo rijetka (jako se brzo penje) a gornji dio je gusci, al svejedno je i on prerijedak naspram original spirale.

posto ta okomita spirala nije dobro vukla zrno, ova donja na dnu bunkera koja joj donosi zrno se potrosila na kraju dobrih 20-25cm je uopce nema, gola osovina i pozna se gdje je spirala nekad bila.

Sto je najgore, sve je kipao kao blesav, ali kad je dosao u zob, poceo se stopati bunker nenormalno i nisam ga smio napuniti ni trecinu, odmah se stopao i kante i istovaraj...
 
opet pocinje tema o membranama i sve ispocetka a toliko toga receno u temi motor s46,trebalo bi probati sto mityoo misli mozda resi problem,treba predloziti gezi da proba na svojoj 143,ja nikad nisam imao taj problem na zmaju od 88godine,
@Bobo
na vasaru u rumi ima lik koji pravi spirale samo,doveze pun kamion raznih spirala sto levih to desnih
 
danger je napisao(la):
@Bobo
na vasaru u rumi ima lik koji pravi spirale samo,doveze pun kamion raznih spirala sto levih to desnih

Znam za tog baju sto doveze pun kamion spirala. Primjetio sam ga svaki puta kad sam bio i uvijek na istom mjestu.

Kako mi se cini da ce me kolege povesti do Rume pa da i to kupim i stvar rijesena...
 
nema me vec jedno vreme zbog suncokreta . ali mityo hvala za pp . ideja o kojem trenutno raspravljate nije losa . mada sad trenutno nemogu nista da probam posto kombajn svaki dan kosi poceo dan . ali kad zavrsimo suncokret , i bude lufta do kukuruza sigurno cu probati pa cemo da vidimo rezultate
 
:D I nadam se da ce da se popravi! Pored gore navedenog proveri semering bosch pumpe ako to vec nije uradjeno!
 
Nasao sam jedan tekst i ilustraciju kako treba uraditi kukuruzni adapter za zetvu suncokreta.Slikano je aparatom pa se nevidi mozda najbolje.
2yu0kz9.jpg

Post je spojen: [time]1251736821[/time]
_________________________________________________
tekst sa slike-U poljoprivrednom preduzecu 7.juli postojivec petnaest godina jedno lukavo tehnicko resenje-adapter za kukuruz,uz malu adaptaciju,radi kvalitetno uberbi suncokreta.Sa adaptera za kukuruz se skidaju odkidacki valjci i ploce. Na privodne lance ,na svakom drugom-trecem prstu sa donje strane zavaren je nozic kose zitnog kombajna.Kontra noz se nalazi na kraju uvlacnog kanala.Napravljen je od diska tanjirace.U slucaju da seadapter posle berbe suncokreta koristi za kombajniranje kukuruza ,nozici i kontra noz se skidaju,a a postavljaju seotkidacki valjci i ploce.
 
Nazad
Vrh