ZMAJ kombajni

Jel biter i dob na 143 treba da bude isti kao i na 142?? Kupio sam caklje i blinde i nikako mi se ne poklapaju rupe za srafove .
 
Dobrinčan je napisao(la):
Jel biter i dob na 143 treba da bude isti kao i na 142?? Kupio sam caklje i blinde i nikako mi se ne poklapaju rupe za srafove .
Trebalo bi da je isti! Pre ce biti greska male privrede!
 
Neverujem, evo sad sam doneo od komsijine 142 caklje i blinde i nepoklapaju se rupe kod mene,izgleda da je kod mene na zmaju nesto van seriski.
 
evo komsijinog resenja za suncokret isto je kao prethodni ali zavareno pa posle sece za qqruz.

waob2d.jpg
 
verovatno bi svaki odseceni klip zajedno sa kukuruzovinom kontra pao ispred hedera,a i da moze tako bio bi veci procenat primese i bezpotrebne mase u bubnju tj.opterecenje kombaja,zasto praviti od gotovog veresiju :sta:
 
sta bi bilo kad bi bilo,to bi videli kad bi probali,ali zrenjaninac sasvim sam siguran da moze brze ali niko me nejuri a ni ja nevozim.ali sigurno je brzi i cistiji rad sa qqruznim adapterom,za 100%.sve 142. sa hederom za suncokret seku na pola stabljiku a qqruzna varijanta samo vrh stabljike ali tako je i jos plus cicak i sirak ako je njiva prljava pa onda je prava nocna mora za kombajniranje.
 
Zivice nisam siguran da 142 sa uredjajem za suncokret sece na pola stabljiku posto radim suncokret sa takvim hederom .Sirak nepravi nikakav problem .Najvise problema imam ako ima onih divijih formi suncokreta sa 100 malih glavicuraka koje su toliko visoke i debele da nemogu da udju u heder.142 sa kukuruznom korpom tera 6 redi i za 25-30 min uradi jutro ako je prinos oko 18 meteri.
 
ma video sam kako izgleda posle kosidbe,suncokret 170 cm a kasnije ostalo samo 50cm,a kad rodi 18-20 po kj opet 100% brze uradi i moze brze da se vozi.zato zmaj 170 moze duplo vise da podigne heder i samo glave da oceca pa moze i duplo brze da vozi danas sam video jednog samo pici po njivi.
Post je spojen: [time]1251317946[/time]
_________________________________________________
e posto si reko da nemoze stabljika da stane na heder sliko sam prosle godine jednu stabljiku suncokreta i postavio sliku da nepoverujes debela je kao drvo ali kao moja ruka a imam 95 kg.pogledaj sliku na temu suncokret,potrazi je.
 
zivis u svetu iluzija,nije tacno da suncokret se bolje radi kukuruznim i da heder za suncokret sece stabljiku na pola,ja imam posebno heder za suncokret i ako je vitlo dobro podeseno i ako letve nisu trosne upada samo glava u korito i 100% imas vise rasipa sa kukuruznim hederom,al posto ti imas samo kukuruzni heder normalno da je najbolje jer onaj nisi ni probao
 
danger je napisao(la):
zivis u svetu iluzija,nije tacno da suncokret se bolje radi kukuruznim i da heder za suncokret sece stabljiku na pola,ja imam posebno heder za suncokret i ako je vitlo dobro podeseno i ako letve nisu trosne upada samo glava u korito i 100% imas vise rasipa sa kukuruznim hederom,al posto ti imas samo kukuruzni heder normalno da je najbolje jer onaj nisi ni probao
::svaka cast:: ::svaka cast::
 
moro sam kad samo bulazni bezveze,sutra ce jos poceti i repu da vadi sa kukuruznim hederom,samo da namontira jos roto freze i odmah tarupa :haha:
 
vidim da ces morati sam da prodjes promenis misljenje posto sam ja radio suncokret sa hederom za suncokret pa sam zbog rastura morao da menjam heder i od tada vozim samo adapter ako te neko pita. :haha:
 
Ove price me podsjecaju na one koji tvrde da im je bolje zitnim hederom brati kukuruze, nego kukuruznim...

Znam da je moguce, i kad kukuruzi polegnu do zemlje, sve mi je jasno kad drugog izlaza nema, al i ovo mi ne ide u glavu, herer za suncokret da losije radi u suncokretu nego heder za kukuruz. mislim da su to gluposti i da se tu radi o ljudskoj gresci...
 
danger je napisao(la):
zivis u svetu iluzija,nije tacno da suncokret se bolje radi kukuruznim i da heder za suncokret sece stabljiku na pola,ja imam posebno heder za suncokret i ako je vitlo dobro podeseno i ako letve nisu trosne upada samo glava u korito i 100% imas vise rasipa sa kukuruznim hederom,al posto ti imas samo kukuruzni heder normalno da je najbolje jer onaj nisi ni probao

Delimično si upravu i to samo što si naveo "ako je dobro naštelovano vitlo" onda može da seče samo glave tu si upravu a da adapter prosipa više od hedera to nisi upravu.Ni zrno nemam ispod adaptera ali samo ako je dobro odrađena adaptacija.U kombaj ulaze samo glave suncokreta velike i male dok kod hedera one male glavice sve propadni između kljunova, trava nemožeš reći da ne ulazi u kombajn i da je heder ne oceče,uvlači sve pred sobom.Ovde kod nas radili su i sa hederom nekoliko godina i svi su prešli na adapter. :ppozdrav:
 
Takode pridajem prednost hederu za suncokret, ako je nastelovan skida samo glave suncokreta a osipanja uopste nema dok kod kukuruznog adaptera nije slucaj. :D
 
Jel ko prokljuvio sta je problem kod S 46 da mesa naftu i ulje? Ja sam danas montirao pumpu jer je konacno stigla od majstora i usput sam nesto razmisljao da bi vredelo probati jednu glupost...
Naime povratno crevo od bos pumpe neide u rezervoar vec se vraca u filter goriva... Tu cev bi trebalo probati prevezati da visak goriva vraca u rezervoar, naravno preko holandera sa ventilom, te bi se iskljucila mogucnost prevelikog pretpritiska goriva u pumpi koji izaziva curenje na semeringu....
 
Ovo me upravo razbudilo...

Ja sam mislio da povrat ide u rezervoar, kao na svim normalnim strojevima... Ovo da vraca u filtere mi se cini pretjerano, jer AC pumpa tjera svoje i BOSCH pumpa tjera dodatno gorivo kroz sistem, sto je po meni bespotrebno...

Je li u slucaju prerade povrata moguce da kombajn teze pali, jer se gorivo onda moze vratiti u rezervoar, a ne da se vraca u filtere pa bi se tokom noci sistem napajanja gorivom mozda mogao i isprazniti slobodnim padom? Mozda (vjerovatno) pricam pizdarije, al samo na glas razmisljam...
 
Nazad
Vrh