ZMAJ kombajni

evo kako sam spremio za rad lance,jako je bitan taj fiksni deo jer ako nije dobro namesten nece moci da sece.!
image-3FDC_4A919B06.jpg
 
Suncoret sam samo jednom radio sa kukuruznim adapterom i sa četiti jutra smo kasnije nakupili punu Dubravu glava, koje su pootpadale u stranu.
Volio bih da ovo uradi stvar, ali mi se čini da će prerano da poseče stabljiku suncokreta, pa će isto tako padati sa strane hedera...
 
OK, ja samo kažem kakvih sam ja problema imao.
Mada je ono kod mene bio Gricko, pa velik poraste a teške glave...
 
branko u pravu si nama je jedne godine planila kombajna zato sto kukuruzni heder sece duze stbljike.
 
Evo kako treba da bude dda nema prosipanja ispadanje glava i drugih problema.Ovo radi kod mene već 6god.Ovo sam sada slikao. :ppozdrav:

wtgdhv.jpg


307mcyf.jpg
 
ma to su gluposti
Post je spojen: [time]1251060021[/time]
_________________________________________________
taj fiksni deo je super ali nevidim nijedan noz na lancu.
 
Neco je napisao(la):
branko u pravu si nama je jedne godine planila kombajna zato sto kukuruzni heder sece duze stbljike.


Nema šanse da kod adaptera idu duže stabljike nego kod hedera.Ja adapterom odsecam 10cm svega stabljiku i samo ako je neravniji pa moram da spustim niže.Inače kod ovog kombajna 171 kad dignem adapter mogu da hodam ispod njega malo savijen.Digne ga na 180cm a negde ni suncokret nije višlji tako da te priče padaju u vodu.
 
zzivica je napisao(la):
ma to su gluposti
Post je spojen: [time]1251060021[/time]
_________________________________________________
taj fiksni deo je super ali nevidim nijedan noz na lancu.

Vidi se na prvoj slici.
 
Vidiš te torbane što sijaju? O tome sam ti govorio da nema varenja ni brušenja i treba da ti je ta ploča jedno 50cm dužine i višlje ćeš odsecati.

Baš pre dva dana prijatelj kosio sa hederom u kombaj su mu je ulazile glave sa stabljikom od oko 50-60cm.dolazilo i do zagušenja kombajna.
 
ja nebi da ga adapter sece toliko rano jer se nekad suncokret sam od sebe radi pa nemogu lanci da odvuku zrno,kad se ocece odmah je kod spirale kao kukuruz nevalja ako rano bude odvucen na dole.
 
danas sam uradio 7 jutara za 7 sati i napunio dve kamionske prikolice od 12 tona sa adapterom za kukuruz.sasvim sam zadovoljan ucinkom,sutra cu predati pa cu znati rezultate merenja.
 
Nazad
Vrh