ZMAJ kombajni

Koliki je obim gume sa zmaja 142, na gumi pise 18.4-26 a iz toga mi nije jasno koliko joj je obim ili precnik, poluprecnik?
 
ja isto radim kukuruz sa lopaticama na biteru koji se koriste i za psenicu,ko ce vaditi slamotres zbog tog,svedno kukuruzne nisu ojacane vec je to obicno parce debljeg flaha sa po 4 siljka na sebi,te lopatice i nisu tako skupe,zavisi koliko kukuruza se radi,i da ih promenis u 3-4god. jaka stvar
 
danger , zasto bi vadio slamotrese ?? Ja namestim kinderac na njih pa se zavucem unutra, ali neko kaze da je obavezno a neko kaze da nije. Ja uradim oko 150 k.j kukuruza :D
 
ja uradim oko 100jutara kukuruza,zavisi od godine,nekad i mnogo vise a nekad i manje,zavisi od mojih musterija koliko poseju,mrzi me da se zavlacim a normalno nebi vadio sve nego samo jedan, 2 ili 3 (svejedno)dignes ga na komsiju i zavuces se unutra,mnogo lakse nego potrbuske se cvariti,ja sam sa tim zitnim lopaticama uradio oko 250 kukuruza i jos im nije nista,da li neko stavlja na korpu preko ceslja lim,ja imam svu pratecu opremu za kuruze od raznih lancanika za razne obrtaje al koristim samo blinde i gornje sito
 
Ja sam danas naručio nove češljeve za biter.Dok sam terao 142 stavio sam dva kukuruzna i dva žitna i zaboravio sam ba biter.Tako sam hteo i sa 171 dok mi majstor kaže da neće hoće da menja za žito žitni za kukuruz češljevi.Doduše kod 171 se to menja iz bunkera tako da mu nije teško da to odradi.
 
ma neko kaze da cistije radi kad ima lim na cesalju ali ja ga nemam ali jako cisto radi kukuruz da nepoverujes cak 98% tako da nemoras stavljati lim a blinde moras i stavi lim na sakupljacu kamena jer se tu najcesce zadrzi klip[ispreci se ] pa zadrzava ostali, nemoj da zaboravis.
 
Dakle za rad kukuruza treba da se : stave manji zupcanicu napred na grlu, stavi lim na skupljac kamena, blindira dob, promeni korpa, stave se caklje na biter, poveca vetar i promene sita. Jel sam nesto zaboravio??
 
@Zrenjaninac, ako ti nije problem da postaviš par slika adaptera sa izmenama za žetvu suncokreta, stvarno me zanima kako to izgleda i funkcioniše, ovde niko ne radi sa kukuruznim adapterom sunckret.Pozdrav
 
@Farmer II
Navari stare nozeve sa kose zitnog hedera na kljunove privodnih lanaca (od dole) i delji ili ima jos jedna varijanta da se postavi kosa ispod namesto berackih valjaka, isto jednostavno resenje ali vise posla. Isprobao sam oba i na kraju kupio heder za suncokret. :ppozdrav:
 
mali_lala je napisao(la):
Koliki je obim gume sa zmaja 142, na gumi pise 18.4-26 a iz toga mi nije jasno koliko joj je obim ili precnik, poluprecnik?

18.4 ti je visina profila pneumatika u inčima (colima = " ) , dok ti je 26 prečnik naplatka takođe u inčima . Obim=DxPI = (2x18.4+26)x3.14=197,192" O=197,192x2.54=500,86cm
 
Dobrinčan je napisao(la):
Dakle za rad kukuruza treba da se : stave manji zupcanicu napred na grlu, stavi lim na skupljac kamena, blindira dob, promeni korpa, stave se caklje na biter, poveca vetar i promene sita. Jel sam nesto zaboravio??
Nemora! Ima resenje da se samo presteluje zazor!
To je tako fabricki reseno kod Z143 i ja sam to napravio na moj 142 i mnogo je brze nego rastavljati i menjati zupcanike pa skracivati lanac.....

212wegl.jpg
 
danas sam zavrsio spremanje kukuruznog adaptera pa cu vam sutra postaviti slike,sve si naveo sta treba da se uradi i tako ce biti najcistiji suncokret i mocices duplo brze da vozis i jos ces ustedeti mnogo nafte.sto se tice lanaca nasao staru kosu i sa nje skinuo nozeve i brusilicom ih prepolovio.pa jedna polovina ide na jednu stranu a druga na drugu stranu reda.ukupno 32 noza sam iskoristio.pa sam isprobao kad sam ih namontirao i jako dobro radi tj. sece stabljiku kukuruza posto nisam imao nista drugo pri ruci tako da ce suncokret 100% seci.e najvaznije sam zaboravio u vezi lanaca.morate namestiti fiksni noz tamo na kraju gde treba da se ocece suncokret tj. na kraj lima,posto je jedan deo na lancu i on je pokretan a drugi deo treba da bude fiksiran za heder ili zavaren.posle samo uzmem brusilicu i ocecem ga,a lance cu za kukuruz da kupim nove posto cu ustedeti nafte sa tim uredjajem dovoljno da ih kupim.
Post je spojen: [time]1250975345[/time]
_________________________________________________
ja nikad nemenjam te napred zupcanike uvek jedne vozim i nista nediram.non-stop vozim sa istim zazorom.
 
Nemora! Ima resenje da se samo presteluje zazor!
To je tako fabricki reseno kod Z143 i ja sam to napravio na moj 142 i mnogo je brze nego rastavljati i menjati zupcanike pa skracivati lanac.....
Mityoo kod mene na 143 nema nista sto bi moglo da podesi zazor gore dole :sta:
 
Mityoo, jel možeš da slikaš taj zazor malo bliže da bi videli kako to izgleda, na toj slici ne mogu da provalim kako si to uradio,inače jako korisna stvar. :D
 
Nazad
Vrh