PDA

View Full Version : ZMAJ kombajni

Poljoinfo Wiki - poljoprivredna enciklopedija
Poljolink - adresar poljoprivrednih firmi

Advertisement

Advertisement

Advertisement

Strane : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

cira92
21-06-14, 21:02
Onaj ventil sto rasporedjuje da podjednako koce oba tocka... Jesi to pogledao???

grunt
21-06-14, 21:24
Pogledao sam ga ali sta da mu radim?

cira92
21-06-14, 21:30
Jel je sve uredu sa njim??? Uglavnom on zafrkava gura ulje samo na jednu stranu...

nenad.humac
21-06-14, 21:50
Poroveri glavni kocioni cilindar za levi tocak da ne vraca ulje u posudu ili direkno spoj sa pomocni cilindar

banePA
21-06-14, 22:06
Ja sam juce moje kocnice sredio, koci samo tako, zamenio semeringe (glavni krivaci za ne-funkcionisanje kocnice) zamenio gumice na cilindrima, sve oprao i odmastio detaljno! I izbaco neke delove Lkl{{ , http://www.dodaj.rs/f/3z/EC/OYJ6mTV/img2241.jpg

sale ratar
21-06-14, 22:06
Dobrinčan a da ti nije jako donje rešeto zatvoreno pa vraća na neovršeno u dob pa zato hoće da bude u hederu dosta zrna.

grunt
21-06-14, 22:36
Da to treba izbaciti i spojiti direkt kod mene izgleda dosta lose sve delovi poceli da odpadaju sa njega.

Krajisnik
21-06-14, 23:10
Danas se dosta radilo na univerzalu.Skinuti osteceni slamotresi,limovi koji se menjaju svi poskidani,hauba napravljena iznad slamotresa e sada da se dovrsi deo gde izbacuje slamu.Sutra zavrasavanje slamotresa i montaza haube ostaje mi transporter povratne mase da se vrati na prvobitni polozaj i da prepravim filter na hladnjaku.Posle smo na konju
http://i.imgur.com/h9v1o6N.jpg
http://i.imgur.com/T7JG9Q2.jpg
http://i.imgur.com/e1HTKpS.jpg
http://i.imgur.com/pwPHpDw.jpg
http://i.imgur.com/sT1wJEx.jpg
http://i.imgur.com/cEEBPZU.jpg
http://i.imgur.com/8Yb9xOy.jpg

cira92
21-06-14, 23:40
E to druze!!!!!!! Tutni ti njemu jedan panj pod tocak pa da vidi on!!! Nema kud!!! Ja to praktikujem i na ravnom.. Lkl{{

Dobar si druze stizes ti sve odraditi!!! Ova kisa ti ide na ruku kao i meni.. Lkl{{

Spajki
21-06-14, 23:52
Dobrinčan a da ti nije jako donje rešeto zatvoreno pa vraća na neovršeno u dob pa zato hoće da bude u hederu dosta zrna.
Uze mi slova sa tastature.Mnogo ide na povratnu masu pa se zato to desava.Slama je jos malo zelenkasta,bar kod ljudi koji su danas radili psenicu i svasta se desava sa kombajnima i podesavanjima...

Dobrinčan
22-06-14, 09:51

Hmm,donje sito je prilicno zatvoreno. Recimo cak i oko 80%,volim kada radi cisto.

MONTOYA
22-06-14, 09:54
E pa ne može tako,moraš ga više otvoriti...
bolje da ima malo plevice nago da ima loma i da prosipa

Shale
22-06-14, 10:06
Ja praktikuje da mi donje site bide tu na pola otvoreno, ne samo za ječam i pšenicu nego i za ostalo.

MONTOYA jel može koja slika te gume na hederu?

Dobrinčan
22-06-14, 11:12
Probacu danas sa malo otvorenijim sitom,pa cu videti sta se desava. Evo slike gumice na adapteru.

http://i57.tinypic.com/fo3ifd.jpg

Matic
22-06-14, 11:46
Otvori sito slobodno.Smanjićeš i rastur.

grunt
22-06-14, 14:45
Danas na 132ci prebacim cev od desne na levu u onom regulatoru i opet nece da koci jedna,znaci da je jedan vod u tom regulatoru blokiran,On dobija ulje na luftiracu ali nema snage da podigne pllugu i aktivira sistem cim odkacim one dve opruge za vracanje on izgura klip napolje cim je opterecen nece!Dali da izbacim onaj izjednacivac ili kako vec,dali ce vunkcionisati kocnice?

MONTOYA
22-06-14, 18:30
Sigurno bolje će funkcionisati bez nego s pokvarenim izjednačivačem Lkl{{
kod mene kad su spojene kočnice koči dobro i jedna i druga a kad su razdvojene desna koči dobro leva loše...i ja ću to prvom prilikom izbaciti
Dobričanin,mogao staviti i širu

- - - - - - - - - -

Sigurno bolje će funkcionisati bez nego s pokvarenim izjednačivačem Lkl{{
kod mene kad su spojene kočnice koči dobro i jedna i druga a kad su razdvojene desna koči dobro leva loše...i ja ću to prvom prilikom izbaciti
Dobričanin,mogao staviti i širu

Dobrinčan
22-06-14, 18:53
Danas otvorena sita za nijasnu,recimo na nekih 70%,i spirala ne baca zrno napolje,mada radio sam neki izuzetno redak i los jecam,koji se ne moze porediti sa onim predhodnim. Montoya,predpostavio sam da moze i sira,ova je 10cm. Gledao sam na sajamskim primercima Claasa sve su oko 10 tak cm...

grunt
22-06-14, 20:35
Evo izbacio sam ga i sad levi (kraca cev )koci ubija a desni nize vata ali isto koci jbg da je ispravan taj regulator kocila bi oba ravnomerno da ostavim tako ili da trazim nov regulator sta mislite,jel imao neko slican problem na 132ci?

CVEJA Po
22-06-14, 21:04
Evo izbacio sam ga i sad levi (kraca cev )koci ubija a desni nize vata ali isto koci jbg da je ispravan taj regulator kocila bi oba ravnomerno da ostavim tako ili da trazim nov regulator sta mislite,jel imao neko slican problem na 132ci?
Nemam 132 ali predpostavljam da ti taj sa duzum cevi kasnije hvata jer je duza cev.Izjednaci cevi da obe budu iste duzine i ima da koce istovremeno.Jer tako je reseno na kolima na prednjim tockovima.Obe cevi su iste duzine s,tim sto je jedna par puta uvijena u mesto.

grunt
22-06-14, 21:39
Mozda nisam ni dobro izluftirao,jer ako je dobro izluftirano i uljeu sistemu bez vazduha ono je tu cim pipnes pedalu reaguje bila cev metar il 10cm,il se varam Cvejo druze kako da je skratim kad je malte ne 2m duzine a ovo drugo 70cm jbg kabina je na levoj strani gledano od nazad tako da je desni tocak mnogo dalje od glavnog kocionog.

sinisa1979
22-06-14, 21:40
Grunt podesi mehanizam desne kočnice pa će ti isto hvatati kao i leva strana.
Cvejo druže neko te gadno slagao....

cira92
22-06-14, 21:41
Ja na 132-jci nemam problema sa kocnicama,koci kao auto... Ali je sve ispravno.. JA bi ti preporucio da potrazis nov izjednacivac...

sasa 073
22-06-14, 21:49
pozdrav svim clanovima!imam stari tip alnasera na kombajnu zmaj 142 koji sporo pokrece motor,dali mogu od motor s44 da ugradim alnaser na s46.

Krajisnik
22-06-14, 21:51
Kakav je uopste sistem kocenja jedan cilindar gura pa deli na dva tocka ulje.Nikad tako sta nisam video

CVEJA Po
22-06-14, 21:53
Grunt podesi mehanizam desne kočnice pa će ti isto hvatati kao i leva strana.
Cvejo druže neko te gadno slagao....
Neznam ja sam to video na autu.Posto imam jedno 30 fordova rasturenih i skoro na svakom je tako.Razmisljam normalno je da ce ulje ici linijom manjeg otpora a,linija manjeg otpora je kraca cev.Mada mnogo je lakse da uradi ovako kako si ga ti savetovao.Nisam ginekolog ali,mogu da pogledam Lkl{{

sale ratar
22-06-14, 22:01
Dobrinčan slobodno stavi veću gumenu traku takoreći da dodiruje puž, guma da je mekša da živi i neboj se da će je puž pokidati, ja je imam tri sezone i samo piči.

grunt
22-06-14, 22:04
Da izjednacivac bi bio naj bolje resenje ali gde da ga nabavim?eventualno pokusati ovo sto kaze Sinisa.Kraisnik dvodelini cilindar.

sinisa1979
22-06-14, 22:07
Aaa ha,ha... Ginekolog....
Nema veze dužina cevi sa silom kočenja.
Saša073 šraf na šraf ne može nikako. Mora prvo električar da ga prepakuje onda mislim da može. Ili kpl. anlaser od M motora.

Shale
22-06-14, 22:15
Danas menjali ulje na kombajnu, i burazer sasvim slučajno prometi da varniči kabal koji vodi od anlasera do akumulatora. Skinemo mi to kad imaš šta i videti, istopio se kabal i žice došle u kontakt sa šasijom kobajna. Sreća pa smo primetili i naravno zamenili inače bi moglo da bude karambola.

Nisam baš najbolje razumeo šta ova guma na adapteru radi, pomaže da se manje osipa zrno?

Krajisnik
22-06-14, 22:21
Pa zasta ce onda ako je cilindar sa dva izvoda taj razdeljivac,ne kapiram.Nije ni bitno

sasa 073
22-06-14, 22:22
sinisa1979 to znaci da alnaseri od m34 i m33 odgovaraju za s46.

sinisa1979
22-06-14, 22:58
Ali samo na kombajnskom S motoru. Odnosno na to zvono koje je na kombajnu. Traktor je već nešto drugo.

ddragan
22-06-14, 23:20
Danas menjali ulje na kombajnu, i burazer sasvim slučajno prometi da varniči kabal koji vodi od anlasera do akumulatora. Skinemo mi to kad imaš šta i videti, istopio se kabal i žice došle u kontakt sa šasijom kobajna. Sreća pa smo primetili i naravno zamenili inače bi moglo da bude karambola.

Nisam baš najbolje razumeo šta ova guma na adapteru radi, pomaže da se manje osipa zrno?Stavi kabal u rebrasto plasticno crevo ili u neko gumeno za vodu sigurnije je dosta.

cira92
23-06-14, 00:04
Stavi kabal u rebrasto plasticno crevo ili u neko gumeno za vodu sigurnije je dosta.

Obavezno u crevo za odu kablove... JA uvek tako uradim na kombajnima...

Bobo
23-06-14, 08:23
Krajisnik: Izjednacavac pritiska sluzi zato da kad nagazis obje kocnice da obadva tocka koce istom silom kako ne bi doslo do zanosenja kombajna pri zaustavljanju. Ako je cak jedna kocnica slabija ili manje nastelana, izjednacivac pritiska ima zadacu da izjednaci sile kocenja i kombajn se uvijek zaustavlja ravno. Na ravnim terenima to nije neophodan dio opreme i komotno se moze izbaciti al se onda kocnice moraju podesavati da koce jednako. To pati kolegu Grunta posto je izbacio izjednacivac pritiska, sad treba desnu kocnicu malo dotegnuti dok ne dobije da pedale u kabini imaju jednak hod i da hvataju na istom mjestu...

A ove gume sto stavljate na heder, ja uopce nemam ni taj pokrovni lim, nego se uvlacni lanci vide i jedino u soji pravi probleme i rasipa po malo al u psenici, jecmu, zobi nikad problema i bez te haube a kamo li da jos ima gumenu zavjesu ;)

Shale
23-06-14, 10:18
Da, da naravno stavili smo ga u crevo do vode i lepo ga provukli da nigde nečeše...

Druškan
23-06-14, 15:19
Kaiševi varijatora, koji su po vama solidnog kvaliteta? Gledao sam po radnjama i neka jeftinija varijanta su ovi, Optibelt(navodno, ali kinezi prave) par kosta oko 17 000din. Tempo oko 18000 din.par ili skuplja varijanta, danski, koji kostaju oko 40 000din. Goodyear sam odmah izbacio jer su loši, ali za ove ostale jeftinije ne znam, a i ako moze neka vasa preporuka...

Shale
23-06-14, 16:07
A šta fali goodyear? Ja sam prošlu sezonu terao oko 250 jurata uradio, i još mnogo se navozao i ove godine kao da su novi. Kupio sam ih u http://www.djukictrade.rs/kontakt.php i plaćeni su 100 evra par.

MONTOYA
23-06-14, 18:07
Kaiševi varijatora, koji su po vama solidnog kvaliteta? Gledao sam po radnjama i neka jeftinija varijanta su ovi, Optibelt(navodno, ali kinezi prave) par kosta oko 17 000din. Tempo oko 18000 din.par ili skuplja varijanta, danski, koji kostaju oko 40 000din. Goodyear sam odmah izbacio jer su loši, ali za ove ostale jeftinije ne znam, a i ako moze neka vasa preporuka...
Ja sam kupio TEMPO 7700 kom.

Druškan
23-06-14, 18:31
Skeptičan sam po pitanju kvaliteta Goodyear-a. Jedna sezona nije merilo....
Taj Tempo dosta ljudi uzima koliko sam primetio, u Zr. je komad 8400din.

Shale
23-06-14, 19:02
Moje mišljenje je da je tu veći problem remenica, tj. da je sve tu kako treba a ne da je ovaj ili onaj kaiš...

Druškan
23-06-14, 19:37
Kod mene je sve u redu sa varijatorom jos je i prošle godine remontovan. Ima dosta do kvaliteta kaisa, ali ajde, ne bih da zalazim, samo pitam kome se koji kais pokazao....
A prethodni kaiševi mi traju vise od 8god. ali gotovi su, tegle se kada se ugreju...
Moje misljenje je takvo za Goodyear i to je to....

@MONTOYA Kako se pokazao kod Vas taj kais?

Vlada B.B
24-06-14, 20:52
Evo slike mog novog zmaja.
http://i61.tinypic.com/11ce9us.jpghttp://i61.tinypic.com/29o00us.jpghttp://i57.tinypic.com/2l9muf7.jpg

Za sada imam samo ove slike, mrzelo me da ga pomeram da mu slikam onu stranu,ali kad zakacim heder bice jos koja slika. >:({

Inace da napisem koju rec sto se tice remonta.
Prvobitan plan kada sam kupio ovaj kombajn je bio da skidam sta ne valja sa ovog kombajna ,a da vracam sa starog jer je tamo skoro sve novo stavljeno,ali odustali smo jer ne bi imao kome posle da ga prodam tako ocerupanog.U ovaj kombaj je ubaceno sve novo,nova ladja ,nova sabirna ravan,nov vetar,oba lanca od transportera su nova,stavljeni su svi novi lezajevi,nova ona lula od neovrsene mase ,instalacija je odradjena nova,stavljena je nova spirala od neovrsene mase ,stavio sam ove limove oko vetra ,ugradio sam razbacivac slame... i tu jos neke sitnica.Sada se samo ceka lepo vreme da se krene u zetvu.

MONTOYA
24-06-14, 21:02
Zgodan rezervar za sipanje goriva
Jesili nadogradnju bunkera naručio iz Bogatića
Druškan
Tek sam stavio kaiševe,za sad deluju ok

Vlada B.B
24-06-14, 21:04
Mnogo se lakse sipa u njega negu o onog kockastog,A za nadogradnju si pogodio,radio mi je covek iz Bogatica.Prosle godine mi je zatrebala pa sam isao za nju.

Bobo
24-06-14, 21:31
TEMPO remenje koristim i ja i jako sam zadovoljan s njime. Jeftino, nazubljeno i dosta cvrsto a opet dovoljno elasticno. Prijasnjih godina sam na varijator bubnja stavljao borovo, sava, goodyear i sve se kidalo barem jednom u psenici i obavezno jednom u soji. Tempo remen imam na varijatoru bubnja pretprosle godine od soje, cjelu proslu godinu i evo zagazilo je u ovu i jos izgleda kao nov. kad vise mase uleti u bubanj, borovo remen je pucao na zdravo, sava ili goodyear se odmah zapusi i zapali i krene vibrirati, dok ovaj remen samo malo zaskripi i proguta svu masu i teraj ko da se nista desilo nije.

Super sam zadovoljan i mogu ga preporuciti svakome.

Shale
24-06-14, 21:47
@Vlada B.B

Druže, koliko si platio nadogradnju, ako nije tajna? I kolike je visine?

grunt
24-06-14, 22:12
Ne mogu nikako da izjednacim kocnice na 132-ci,sta da radim gde da nabavim regulator ili kako se kaze izjednacivac?

MONTOYA
24-06-14, 22:16
Nađi od nekog traktora trebalo bi da zetor ima

grunt
24-06-14, 22:26
Jbg kocii jedna i druga odlicno al nejednako,bojim se da me negde ne zanese ima brega u mom kraju,mora da traze za to kao za glavni kocioni...

Bobo
24-06-14, 22:44
Eto vidis da se jako tesko mogu podesiti kocnice da koce bez izjednacivaca pritiska. U ravnicarskim krajevima je dovoljna i jedna kocnica al po brdima moraju biti obadvije i to bez regulatora pritiska nema smisla... Uz malo trude se to da podesiti da koce jednako ali mislim da to nije to...

sinisa1979
25-06-14, 00:15
Auuu al se lako odustaje.... Pa ko da je to neka nauka podesiti kočnice da isto hvataju.... Kako biste podesili npr starog ford eskorta dvojku iz 70-ih koji ima doboš kočnice na svim točkovima i svaka pakna se posebno podešava prema dobošu. Alfu iz 80-ih koja ima 4 diska ali na prednjim kleštima svaka pločica se podešava posebno prema disku i još ručna hvata preko njih? Starije Lade 1200-1600 pozadi pakne takodje svaku paknu posebno podešavaš,stariji Opeli takodje. Reno 4 pa Citroeni,Mercedesova ručna (doboš u disku),Volvo takodje..... Ju,ju da ne nabrajam dalje! Pa čak i noviji auti ako im je sistem za samopodešavanje u gnjurcu kako biste njih podesili a nijedan od navedenih nema izjednačivač pritiska za levi i desni točak? Na kraju krajeva da ne gledamo aute... Gde je MTZ-u izjednačivač za levu i desnu stranu kočnica? A ima ga i u brdima i u ravnici i piči malo brže od Dragona.... Kako li se tek on zanosi?
Grunt,ako oba točka koče odlično a nejednako,to se rešava sa maticama na mehanizmu kočnica (čini mi se ključ 24 ili 27 a 17-ka je kontra) tako što dotezanjem ili otpuštanjem matice dobijaš da podižeš ili spustaš visinu pedale kočnice,tj položaj gde će kočnica početi da hvata. Kako za jednu stranu tako i drugu. Kada podesiš istu visinu pedala,kombajn mora jednako kočiti i bez izjednačivača! Pa nije taj izjednačivač ABS pa da reguliše zanošenje.....

Glackop
25-06-14, 01:37
Odavno citam pa i malocas da su promenjeni svi lezajevi,a niko ne pominje kucista.pri remontu na mom 142 sam zamenio sva kucista za 11206,neverovatno da nijedno nije bilo za vracanje,pa cak i ona bocna kao zvono na elevatorima,u vise od pola ima iznutra osnovna fabricka boja sto znaci nema tragova da se okretao lezaj u njima,ali izgleda da godine ucine svoje i ona se ispresuju tj olabave,najbolji test pre ugradnje stvite lezaj u njima i stegnite ih jako prstima imitirajuci ona cetri srafa i zatresite sve zajedno i videcete da li on lupa tj seta u kucistu.Ili jos bolje kada zatvorite u rukama lezaj poklopci nesmeju da se dodiruju vec treba da ima najmanje jedan milimetar zazora izmedju.Tako da preporucujem ovu proveru obavezno pre ugradnje.

grunt
25-06-14, 09:46
Sinisa druze moj nisi u pravu sto se tice mecke imao sam je 10god i to je sasvim druga prica,dali si podesavao kocnice na Zmaju 132 pa znas iz iskustava ovo sto si napisao ili je ovo tvoja teorija?Malo je zeznuto to sto je tu i rucna e ona se steluje na tim maticama naravno rucnu sam podesio zakucava utvrdio da je glavni i pomocni cilindar odnosno cilindri ispravni,kvar je u toj maloj pizdariji kad bi nabavio to novo bas kao auto bi kocio na kraju krajeva tako je i bilo.

Bobo
25-06-14, 10:10
Grunt: Samo ti podesi kocnice na safarima koje sinisa spominje (27 i 17 kontra) a rucnu kocnicu podesavaj na navojnim sipkama - spanerima

Malo je zeznuto dobiti obadvije radne kocnice da koce bas jednako ali uz malo truda se i to moze. Samo polako i smireno.

grunt
25-06-14, 10:12
Verujem da je tako zato sam ga i pitao da se ne zezam dzabe,razmisljam o tom postupku i sipkama za rucnu,jasno mi je sta kazete,ovaj to ranije koci popusticu a onaj doteci i tako dok ne dobijem sta hocu a rucnu kasnije sa sipkama >:({

sinisa1979
25-06-14, 10:15
Šta nisam u pravu kad je Merc u pitanju? Kako se podešava ručna kočnica kod Mercedesa,ustvari kako se podešavaju pakne u zadnjim točkovima-mehanizam? Na isti način podesiš na kombajnu i rešena stvar. Drugar ja sam prvo naučio da šrafim pa onda da pišem a sad mi je 35 godina pa ti vidi šta mi je sve prošlo kroz ruke....
Al ajd da zanemarimo sve ovo i da kažemo da nisam u pravu za aute. Gde je izjednačivač na traktorima kao što je Imt 533 do 558,MTZ od 60 i neke pa do 2014,Rakovica,Torpedo itd,itd... I da,zaboravih... Mi na našem kombajnu,kad smo ga kupili,nismo imali nijedan cilindar,cevi,creva pa ni taj izjednačivač i sve sam osim njega sam kupio,postavio i eno ga radi-koči.

grunt
25-06-14, 10:22
Sto se tice godina tu smo a na mecki sam stelovao pakne sa 20g,ne bitno podesicu danas kako smo se dogovorili!>:({

banePA
25-06-14, 14:24
Kljuc je 24, a kontra 17, ja sam kod mene podesio isto tako da koce oba isto bez izjednacivaca pritiska!

grunt
25-06-14, 14:28
Jedino da ovaj sto koci pre popustim a onaj max dotegnem pa da ih nadjem tu negde pokusacu,sad kako stvari stoje desni hvata na pocetku a ovaj na sredini malo nize....

CVEJA Po
25-06-14, 19:53
Jedino da ovaj sto koci pre popustim a onaj max dotegnem pa da ih nadjem tu negde pokusacu,sad kako stvari stoje desni hvata na pocetku a ovaj na sredini malo nize....
grunt isprazni PP.

jovanov
25-06-14, 22:38
http://i53.tinypic.com/10o1t8k.jpg

Post je spojen: 1296152308

Post je spojen: 1296177847

Post je spojen: 1296203165

Post je spojen: 1296228477

cira92
25-06-14, 22:40
Cemu ta kantica??? Da stalno kaplje ulje??? Da li je potrebno to??? ^-^

Krajisnik
25-06-14, 22:56
Gde to kapilje,na cigancicu ili negde drugde

danger
25-06-14, 23:03
Gde to kapilje,na cigancicu ili negde drugde

kaplje ispod hedera,ostavlja stalne tragove........

cira92
25-06-14, 23:06
Kaplje na cigancicu ali zar ima potrebe za tim da to stalno kapa tu??? ^-^

danger
25-06-14, 23:12
ko ima ciganku ima potrebe.......

jovanov
25-06-14, 23:15
Cemu ta kantica??? Da stalno kaplje ulje??? Da li je potrebno to??? ^-^
bolje je kad se podmazuje ne cuje se kosa

Matic
25-06-14, 23:18
Izbaci cigančicu.

jovanov
25-06-14, 23:41
Izbaci cigančicu.
sta da stavim

cira92
25-06-14, 23:46
sta da stavim

Reduktor..

jovanov
25-06-14, 23:51
Reduktor..
ko ce da da 500 evra

cira92
25-06-14, 23:54
ko ce da da 500 evra

Upravu si 500 evropljana nije malo... Bolje neka malo landara ta cigancica to joj je posao.. >:({

banePA
26-06-14, 00:58
Ne mora reduktor, moze ono na lezaj, kao sto ima Z 143

Krajisnik
26-06-14, 08:16
Jeste bucno sa cigancicom nema sta.Gledao sam klipove kad ima cigancicu i kad ima reduktor-druga prica.Kod mene je na univerzalu reduktor ali nisam jos zakacio heder da vidim kako to sljaka

daki-Td
26-06-14, 09:36
druze el moze neka malo bilja slika kantice za podmazivanje,da vidim kako je namesteno,hteo bih ja to da stavim
Ovo je kombajn naseg clana iz bavanista i ako ne gresim prodat je odavno,tako da tesko da moze slika jedino ako coveku nije ostala neka slika od ranije,inace i ja bih voleo malo bolje videti ovaj sistem pa ako neko ima neku bolju sliku neka postavi>:({

MONTOYA
26-06-14, 09:42
Ljudi ne treba vam nikakva kantica i gluposti....
Kao što je već neko napisao..kupite reduktorsku ruku i problem rešen za 30e

Attila
26-06-14, 10:02
I drugu glavu za kosu i da se prenituje.

grunt
26-06-14, 12:24
Kosa lupa jer je potrosen klizac kose ili vodjica,kao i caure na osovini pogona kose kad se to sve upasuje samo suska.

daki-Td
26-06-14, 12:52
kolega jel moze to malo ospirnije,sta je reduktorska ruka,eventualno ako imas neku sliku ili nesto?

Attila
26-06-14, 13:12
Evo slikovito objanjenje samo malo treba pretražiti forum evo link a foruma gde se nalazi
http://poljoinfo.com/showthread.php?730-Spremanje-kombajna-za-žetvu/page16

deni89
26-06-14, 18:07
Juce zamenjen zubcanik prve brzine, cena novog sa osovinom je 5200 videcemo koliko ce trajati. Ovako je stari izgledao, stalno izbacio iz brzine.U pitanju je Z-141 http://img.tapatalk.com/d/14/06/27/6a3aju6u.jpg

Krajisnik
26-06-14, 19:34
E kad kod nas iskoci iz brzine u toku rada nadjes ga kao i ja u podnozju brda.Moj univerzal dobio novo odelo.Slike sutra.Lepo mu cuci kockasta hauba.

Matic
26-06-14, 19:43
Menjao sam ga prošle godine takođe.Osovinu original DMB sam platio 70 ili 75 eura a zupčanik je bio 40 made in mala privreda+ležajevi.Lepo zadovoljstvo za novčanik.

dragan dmb
26-06-14, 20:19
Evo slikovito objanjenje samo malo treba pretražiti forum evo link a foruma gde se nalazi
http://poljoinfo.com/showthread.php?730-Spremanje-kombajna-za-žetvu/page16

ovako sam ja stavio pre 11god na 133ku inace delovi od 162ke prodao ga pre 8 god i jos uvek radi a da nije menjano nista

Glackop
26-06-14, 21:02
Konacno sam pri kraju ostalo samo tapaciranje kabine i tako neke sitnice,kako vam se cini inovacija redizajna?http://www.dodaj.rs/f/1a/s7/AYib4o4/img1307.jpghttp://www.dodaj.rs/f/24/RB/36wqf2Wn/img1308.jpg

Spajki
26-06-14, 21:07
Lepo izgleda,samo dobro stegni retrovizore jer mislim da ce ovako jaako vibrirati u radu.

Krajisnik
26-06-14, 21:12
Juce zamenjen zubcanik prve brzine, cena novog sa osovinom je 5200 videcemo koliko ce trajati. Ovako je stari izgledao, stalno izbacio iz brzine.U pitanju je Z-141 http://img.tapatalk.com/d/14/06/27/6a3aju6u.jpg
Ovaj stari zupcanik je bio definitivno premekan i to je bila neka mala privreda ali neka minijaturna mala privreda.Zupcanik koji ulazi u ovaj je bar pet puta tvrdji od ovoga.

sasa82
26-06-14, 21:13
druze el moze neka malo bilja slika kantice za podmazivanje,da vidim kako je namesteno,hteo bih ja to da stavim

Sto se tice te kantice najbolje resenje je kantica za pranje vetrobrana od auta,iskoristis pumpu,prekidac izvedes gore kod komandi i zalevaj >:({

Glackop
26-06-14, 21:28
Dobro zapazanje,to sam vec i planirao uraditi cim budem ugradjivao rotaciju.

jovanov
26-06-14, 22:21
Kosa lupa jer je potrosen klizac kose ili vodjica,kao i caure na osovini pogona kose kad se to sve upasuje samo suska.
grunt,sve to zamenjeno novim delovima i opet lupa

- - - - - - - - - -

druze sve to zamenjeno novim delovima i opet lupa

Matic
26-06-14, 22:22
A kakvi su noževi na kosi?

jovanov
26-06-14, 22:32
druze sve to zamenjeno novim delovima i opet lupa

- - - - - - - - - -

A kakvi su noževi na kosi?
nova kosa stavljena

- - - - - - - - - -

sta ako opet lupa kada se to namesti

spasoje
26-06-14, 22:35
Lupa li u otkosu ili na prazno??

gogi666
26-06-14, 22:40
Koliko duvate prednje gume na kombajnu? ( 170 ili 171 ) jel dosta 1,8bar

jovanov
26-06-14, 22:41
Lupa li u otkosu ili na prazno??
malo manje kada je u otkosu

diesel d-60
26-06-14, 23:03
Drustvo satro sam se oko moje prinove.Steta za univerzala onako kvalitetog lima,al aj sad ce bit lepsi. Neznam sta bi rekao za podmazivanje ciganke kad uvati malo zemlje, napravice slajf pastu pa ce jos vise da jede. E gogi kod mene u prirucniku pise da se gume duvaju na 2,3 bara. Neznam kolko je to pametno,al tako pise.

Matic
26-06-14, 23:05
Diesel gde su slike prinove?Prednje gume duvam na 2 bara.

MONTOYA
27-06-14, 00:14
sta ako opet lupa kada se to namesti
ako je ostalo sve u redu u prenosu neće lupati
al ne može biti kao s reduktorom to je sigurno

stizanin
27-06-14, 08:14
Na koliko se pumpaju prednje gume na 142?

Krajisnik
27-06-14, 08:17
MAtic je rekao za duvanje guma prednjih.

dragan dmb
27-06-14, 09:08
skoro na svakoj gumi bi trebalo da pise koji je maksimalni pritisak kod mene je recimo 33 psi sto je preracunato u 2.5 bara sto je i napumpano po nagovoru vulkanizera

banePA
27-06-14, 11:27
Na koliko se pumpaju prednje gume na 142?

U fabrickom uputstvu za koriscenje Zmaja 142 preporucuju na 2,3 bara prednje, a zadnje na 2,5 bara! Ja moje prednje na 2 bara duvam!

Glackop
28-06-14, 02:30
Ne moze se guma stara 20 i kusur godina kao i ona od 5-6 godina ili nova isto pumpati,vec to morate sami odokativno prema stanju odrediti do koliko je smete napumpati da nebi pukla

xpert
28-06-14, 06:25
Ne moze se guma stara 20 i kusur godina kao i ona od 5-6 godina ili nova isto pumpati,vec to morate sami odokativno prema stanju odrediti do koliko je smete napumpati da nebi pukla
Pre ce da pukne ako nije dovoljno naduvana nego od starosti.

paorpaor
28-06-14, 08:11
Radialne gume ne preduvavjte nikako. Sto je manje naduvana manje sabija zemljiste i povecava se vucna sila. Naravno nemojte ih ni drzati isod propisane mere. Radiala guma kad je naduvana po propisu hoce da deluje kao da joj fali jos pritiska, ali izgled vara.

grunt
28-06-14, 08:59
Evo ja sam na 132ci naduvao na 2bara prednje i mogu vam reci da moram doduvati,a na gumama pise max 2,5.

stizanin
28-06-14, 09:14
Jel ima neko broj telefona neke firme koja prodaje remenje i salje postom, treba mi remen varijatora voznje za 142.

Bobo
28-06-14, 09:19
Grunt, na Z133 se lijeva guma tvornicki pumpa za jedan bar vise nego desna. S lijeve strane je kabina, bunker, platforma za uvrecavanje, rezervoar goriva, rezervoar ulja, mjenjac...

Krajisnik
28-06-14, 11:01
Jel ima neko broj telefona neke firme koja prodaje remenje i salje postom, treba mi remen varijatora voznje za 142.
Ja uzimam u Krusevcu imaju sve vrste remenja.Neznam da li salje mogu da ti dam broj pa pitaj.Skoro sam uzeo remen za pokretanje hedera 3300 dinara.

spasoje
28-06-14, 12:01
Grunt, na Z133 se lijeva guma tvornicki pumpa za jedan bar vise nego desna. S lijeve strane je kabina, bunker, platforma za uvrecavanje, rezervoar goriva, rezervoar ulja, mjenjac...Bas tako .Nemogu da nadjem sada knjigu ali mislim da je to oko 3 mozda cak i malo vise sto deluje pomalo apsurdno.Sobzirom na tezinu 132 i bunker koji je 1.8 m3 mogle su biti 16 /28 a ne 14 /28 bar kod bunkerasa.

daki-Td
28-06-14, 12:50
ja sam za moju 133 prosle godine uzeo novu 14,9-28 bas tu kod bunkera inace Ruma guma i na gumi pise max 2,5 bara,tako da pumpam je negde oko 2,vidim da bi trebalo jos ali iskreno me strah vise od toga^-^

grunt
28-06-14, 12:59
Ma da tezak je jako na toj strani meni je i felna pucala,muke zive naduvacu je na 2,5 i sta joj bog da imam jednu urezervi{"{":

Glackop
28-06-14, 14:35
Dobro ajd recite koja je to radijalna guma npr po cemu se razlikuju kada na nju nema da pise.Skoro kupovao one velike fleke za hladno vulkaniziranje i onaj me prodavac bas to pitao ja mu kazem nemam pojma,pa je on nazvao pretpostavljenog u firmi i isto ga pitao koje gume nosi kombajn ni on nije znao da mu odgovori,a navodno fleke su se razlikuju.

paorpaor
28-06-14, 14:48
Trebalo bi da pise na gumei dali je radijalne konstrukcije ili poprecne. Uglavnom sve novije gume koje se proizvode su radiajalne jer su se pokazale "zelenijim".

Matic
28-06-14, 14:58
Trebalo bi da piše a nešto ne verujem da bilo ko na Zmaju ima radijalne već klasične dijagonalne gume.

Glackop
29-06-14, 01:45
Dobro gume ostaju pod okriljem dosijea X,no danas zakacio po prvi put keder i na leru ga jedva dize a ler mi je oko 800 obr.tek na pola gasa dize a na punom vec dobro tj brzo,a bez kedera je dizao i na leru i to cak brze no sto sad na punom gasu sa kederom,jel to normalno ili pumpa oslabila?A vitlo dize bez problema na leru.A inace sipao sam mu komlet novo ulje Hidrol 46,a danas negde procitah da ide sae 30,mada mislim da to nebi trebalo biti problem jer je slicne gustine.

Bobo
29-06-14, 10:09
Radijalne gume je naj lakse prepoznati po tome sto ispred broja koji oznacava "colazu" felge pise "R". Nemojte brkati colne i metricke oznake, to nema veze je li guma radijalna ili nije.

Dakle, na dijagonalnoj pise 12.4-28 a na radijalnoj 12.4-R28

milan 87
29-06-14, 11:10
zasto na zmaju 132 i 133. kad vrse lomi zrno .ja pitam on mi kaze ako ne lomi onda vise ispada na zemlju . tako ga nastelovao da kad lomi nerastura zito,al to tacno??

grunt
29-06-14, 17:03
Muke sa kocnicama opet,na 132ci desna (ispod kabine zakucava)a leva nista promenuo sam gumice u glavnom kocionom i pomocnom,idu direkt bez izjednacivaca,ali nikako pedali ne mogu da dobijem pocne kao da reaguje ali nema snage da zakoci popizdeo sam od luftirana i svega cak sam i sa velikim spricom vukao iz bocice ne bili odstranio vazduh.Dali je neko preredio na mehanicko kocenje 132ku,bez cilindara itd nego da bude kao na Mtz-u?

milan89
29-06-14, 17:16
Imenjace ima dosta faktora zbog loma, ali to sto ga izbacuje nema nikakve veze sa lomom. Ako baca napolje mozda malo vetar zatvoriti, treba proveriti koliko je korpa stegnuta i koliko su sita otvorena, mozda dosta ide u povratnu, ali najverovatnije su veliki obrtaji bubnja..

kombajner
29-06-14, 17:23
zasto na zmaju 132 i 133. kad vrse lomi zrno .ja pitam on mi kaze ako ne lomi onda vise ispada na zemlju . tako ga nastelovao da kad lomi nerastura zito,al to tacno??
Burazeru bez ljutnje, ali gde ti nalazis te indijance da ti rade usluzno??? Ako ne lomi jedino kako moze stici na zemlji jeste da ostane u klasu, a ovako da ima rastura nema kako... Pravi lom jer nije dobro nastelovana korpa!!!

Farmer II
29-06-14, 18:37
Pre neki dan gledali jedan bobajn 142, manje vise solidan,ali da li je motor za generalku^-^ Pali ok, i drzi pritisak u radu oko 3-ke, ali po noci sam video da je izbacio neku varnicu, pumpu su radili pre 2 godine, dizne nisu dirane bar 8-9 godina, dnevno potrosi do 1l ulja ako radi ceo dan, stim da nesto od tog ulja i curi na semering. Auspuh ima onaj razbijac, ali se i pored toga provuce po koja varnica. Da li mogu dizne da budu uzrok ovome ili je motor zreo za gen?

Glackop
29-06-14, 19:33
Ama ljudi recite jel vam dize keder 4.2m na leru 142-ka?Da znam da li da kupujem pumpu ili ne.

zaregakovo
29-06-14, 19:42
Ama ljudi recite jel vam dize keder 4.2m na leru 142-ka?Da znam da li da kupujem pumpu ili ne.Proveri sigurnosni ventil pre kako on održava pritisak pritisak na ventilu podesi na 170 bara .Herder treba da diže na leru naročito žitni kad je sve uredu treba i kukuruzni .

Glackop
29-06-14, 21:42
Proveren ventil cak imao fabricku zicanu blombu i za svaki slucaj zategao ga jedan krug i nista bolje,pa ga vratio na isto.Znaci nije Hidrol 46 u pitanju koji sam sipao...onda kupujem pumpu.Hvala

cira92
29-06-14, 22:25
Danas ceo dan kosio... To jest moj cale kosio sa Zmjem...

http://www.dodaj.rs/f/3J/An/dUXXnH5/062914203640.jpg

Bobo
29-06-14, 22:30
Muke sa kocnicama opet,na 132ci desna (ispod kabine zakucava)a leva nista promenuo sam gumice u glavnom kocionom i pomocnom,idu direkt bez izjednacivaca,ali nikako pedali ne mogu da dobijem pocne kao da reaguje ali nema snage da zakoci popizdeo sam od luftirana i svega cak sam i sa velikim spricom vukao iz bocice ne bili odstranio vazduh.Dali je neko preredio na mehanicko kocenje 132ku,bez cilindara itd nego da bude kao na Mtz-u?

S tom istom spricom guraj ulje na pomocni cilindar prema glavnom i MORA raditi ako su glavni i pomocni cilindri ispravni... Dakle, "sisu" za odzracivanje otpustis i pod pritoskom na nju nabijaj ulje u pomocni cilindar. Nivo u posudi ispod sjedala se treba podizati, i u posudi ces vidjeti mjehurice zraka, ako ih uopce ima. I ako je sve ispravno on MORA kociti i tocka.

I inace se kocnice gledaju u smjeru kretanja kombajna NAPRIJED. dakle tocak ispod kabine je lijevi, kao sto je i kocnica ispod kabine lijeva. Tebe seksa DESNA kocnica ;)

zektor
29-06-14, 22:38
Proveren ventil cak imao fabricku zicanu blombu i za svaki slucaj zategao ga jedan krug i nista bolje,pa ga vratio na isto.Znaci nije Hidrol 46 u pitanju koji sam sipao...onda kupujem pumpu.Hvala

Sta te boli cosak dal dize sporo na leru kad uglavnom radis na punom gasu. Samo teraj i ne cackaj mnogo to ce te kostati. I kod mene sporo dize na leru.

grunt
29-06-14, 22:41
Seksa razbija pokusacu sutra sa guranjem ulja i ostale seme zamene cevi i vracanje izjendacivaca...Da desna zavisi kako se gleda.

gogi666
29-06-14, 23:02
Jel opasno kad br. obrtaja na bubnju padne za 50 pri malo vecoj brzini, masi?
Z171 sa seckom je u pitanju?

Matic
29-06-14, 23:06
Nije opasno.Koliko obrtaja ima u radu?

gogi666
29-06-14, 23:18
Pa 1000, kad krene drugom malo brze padne na 950!
To znaci da trozilni kajis proklizuje za toliko?

Krajisnik
29-06-14, 23:33
Zasto u bunker moj univerzal hoce da ubaci polutku od slame.Nije to strasno ali udje po koja.Sta je najcesce uzrok tome.Sita sam malo zatvorio kad sam isao u jecam i nije ubacivalo.U mojoj psenici ima slame opet da naglasim nije uopste strasno ali mi bode oci.Lomio je zrno ito dosta.Popustio sam korpu za jedan zub i to se smanjilo.Ne izbacuje psenicu lepo radi

Spajki
29-06-14, 23:39
Dodaj vetra i proveri da li ti usmerivaci vetra dobro stoje.A za pumpu,jesi proverio da li ti je remen koji tera ulj.pumpu dovoljno stegnut(najcesci problem)?

cira92
29-06-14, 23:48
Zasto u bunker moj univerzal hoce da ubaci polutku od slame.Nije to strasno ali udje po koja.Sta je najcesce uzrok tome.Sita sam malo zatvorio kad sam isao u jecam i nije ubacivalo.U mojoj psenici ima slame opet da naglasim nije uopste strasno ali mi bode oci.Lomio je zrno ito dosta.Popustio sam korpu za jedan zub i to se smanjilo.Ne izbacuje psenicu lepo radi

Ne razumem sta ti ubacuje u binker po neku Slamku??? ^-^ Jos otvori korpu nemoj da lomi zrno... Da

j neke slike da vidimo kako si ga skockao... Jel sve uredu sad kad si ga sklopio???

MONTOYA
29-06-14, 23:58
Prave lom i visoki obrtaji doba kao i suviše zatvoreno donje sito

ddragan
30-06-14, 00:09
Zasto u bunker moj univerzal hoce da ubaci polutku od slame.Nije to strasno ali udje po koja.Sta je najcesce uzrok tome.Sita sam malo zatvorio kad sam isao u jecam i nije ubacivalo.U mojoj psenici ima slame opet da naglasim nije uopste strasno ali mi bode oci.Lomio je zrno ito dosta.Popustio sam korpu za jedan zub i to se smanjilo.Ne izbacuje psenicu lepo radikad ubacuje slamu u njivi ili na okretanju?

Krajisnik
30-06-14, 09:12
Pa neznam dragane gde ubacuje ja vozim i ne vidim kad ubaci slamku.Nije to mnogo ima u bunkeru kad ga napunim desetak slamki.Ali mislim da moze i bez toga.Ako mogu losiji kombaji onda moze i zmaj.Inace radi jako dobro ide dobrom brzinom nije spor.Ne zagavljuje uvlaci super.Juce skinuo Apaca.Kakva je nesrecna godina prinos me je iznenadio.Kod nas je inace u najboljoj godini prinos oko 5 tona.Kod mene je tako i ove godine.Sada idem u drugo selo isto apaca da skinem tamo ce da bude dosta slabije.To je njiva kasno uzeta i uz klinac i posejana.Ali moram da skinem pa sta ima ima da bi mogao cisterne da vucem polako

Druškan
30-06-14, 21:32
Pa 1000, kad krene drugom malo brze padne na 950!
To znaci da trozilni kajis proklizuje za toliko?

Mislim da je zbog secke. Pri brzoj voznji, vece je opterecenje za secku, vise mase prolazi, i ne moze tako da izradi, pa zbog toga i opadnu obrtaji. To nije strasno, opasno je kad naglo pocnu opadati.
Kod mene je isti slucaj samo je Z142 u pitanju, samo sto kod mene nema teorije da u jaca zita vozim 2.brzinom, iako motor ima 130ks, secka ne moze da izradi.

diesel d-60
30-06-14, 22:39
Maticu bice slike kad uvatim lufta. Kod mene su fabricke ruske gume jos uvek a na njima pise max 1,70kg/cm2 i lepo se ponasaju na toliko. De bi ja mogao naci davac i pinjon za te elektroske satove obrtaja. I gde se spaja sat za radne sate. Gogi koliki vam je ucinak sa 171 nemam orijentaciju koliko ga treba ganjat. Al vidim da dobro guta. A ne verujem da zbog secke padaju obrtaji. Druskane ubrzaj je malko kod mene je bila na oko 2500 obrtaja i perkins je nosio samo tako. E da, i ja sam primetio da mi zaustavlja vrsalicu kad je polog i trava kad se potera, ali nikako da uklavirimo koji remen proklizava, ja sumljam takodje na taj trozilni pogonski jer je malko losiji.

MONTOYA
30-06-14, 22:43
Sat za časove rada spaja se na kontakt lampicu od atelnatora

diesel d-60
30-06-14, 22:48
Odmah tu u tabli kontrolnoj. A kako radi kad se lampica ugasi cim motor upali.

MONTOYA
30-06-14, 23:04
Da u tabli
e kad se lampica ugasi,tad on počne da broji sate >:({
znači vežeš na žicu što dolazi od atelnatora
a drugu žicu na satu na masu

CVEJA Po
01-07-14, 08:59
koliko vam obrtaja imaju razbacivaci slame??Ja bih uzeo prenos sa slamotersa ali bih ga jos ubrzao znaci preko 500o u min.

gogi666
01-07-14, 09:15
@diesel d-70

Secku smo posle prve godine sa 2200 digli na 3300 obrtaja. Isto tako sa jednog na dva pogonska kaisa!
Sad su joj jedino nozevi pred kraj ( nek se muci do kraja sezone, mucim se i ja )
A kapacitet kombajna je ogroman, mi u manjim parcelama (2-3kj) prosle godine od 9 do 9 skinemo 30kj ! A u tablama 15-20min/kj! Teraj ga koliko god moze progutati grlo!

Kremator
01-07-14, 12:55
Treba mi informacija u vezi ovog lanca - http://www.agrimar.rs/proizvod/s45v-1454-lanac_1002020/ , odnosno koji je precnik lancanika od kombajna na koji ide? pravim neki elevator pa me zanima zbog prenosnog odnosa.

Druškan
01-07-14, 14:41
Ako zita ima oko 4.5t/kj i slama je jaka, i kosi se dosta nisko, nema sanse da se moze brzo voziti, nabije dosta slame u sečku i ne moze izraditi, bar je moj takav utisak. Nismo povećavali obrtaje na sečci, kako su je postavili tako je ostalo, hvala na savetu, bas cemo da vidimo da povećamo. Odakle je vama uzet pogon sečke, sa motora ili varijatora?

Matic
01-07-14, 14:51
Pogon se uzima sa odbojnog bitera ili motora ne sa varijatora.

Druškan
01-07-14, 18:46
Moja greška, nisam obracao sta pisem.... Kod mene je sa bitera uzet pogon, pa pitam clanove @gogi666 i @disel d-60 kako je kod njih.

milos33
01-07-14, 19:49
Da li je dobro povezano startovanje motora?

- - - - - - - - - -

Evo i slike, zaboravio sam je u predhodnom postu.
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t31.0-8/p552x414/10271300_787467261273450_1825599264409150536_o.jpg
Da naglasim upitanju je zmaj 133.

gogi666
01-07-14, 20:26
Sa bitera! Kako moze sa varijatora??

sinisa1979
01-07-14, 20:49
Miloše imaš temu elektro instalacija pa tamo pitaj. Ovde se može desiti da niko ne odgovori iako je Zmaj u pitanju.

Druškan
01-07-14, 20:57
I na biteru je varijator.
Normalno da nisam mislio na varijator vožnje....

@gogi666 Koliko je bilo prinosa zita po k.j. kada ste ovrsili 30k.j. za 12 sati?

diesel d-60
01-07-14, 22:06
Pa sa bitera, isla na kratki kais, pa jedan do iznad cepa od rezervara i onda jos jedan tako da je tri puta ubrzavana. Gogi jel se tebpi desava davraca slamu iz cista mira pocne, izadjem iz otkosa, okrenem na uvratinama, udjem i on pocne vracati. A kad krene guta stvarno dobro. I onda posle par krugova opet pocne, i kad uvati malo zemlje odma vraca na puz dok one ocisti to.

Matic
01-07-14, 22:13
Proveri istrošenost šina i koliko je našpanovan trostruki remen pogona.

Attila
01-07-14, 22:19
Probaj malo da spusti uvlakački lanac u grlu i videćeš da će bolje gutati i više neće vraćati.

diesel d-60
01-07-14, 22:30
Hvala vam na savetima, sine jesu malo slabije, al nisu skroz, a i lanac je neko dosta visoko dignuo. Alko neko jos nesto zna u uvo sam se pretvorio. A kako mislis da zategnutost remena ima veze sa tim. Opruga je nastimana na onoj sipki sto povlaci spaner za ukljucivanje, kako pise u knjizi.

caco
02-07-14, 10:29
Mislim da je zbog secke. Pri brzoj voznji, vece je opterecenje za secku, vise mase prolazi, i ne moze tako da izradi, pa zbog toga i opadnu obrtaji. To nije strasno, opasno je kad naglo pocnu opadati.
Kod mene je isti slucaj samo je Z142 u pitanju, samo sto kod mene nema teorije da u jaca zita vozim 2.brzinom, iako motor ima 130ks, secka ne moze da izradi.

Kod mene na 142-ci, motor 105ks i ne oseca secku kada radi. Isti su obrtaji u radu sa seckom ili dok radi bez secke. Pogon je uzet direkt sa motora-radilice, i ide preko jednog kaisa.
A normalno da obrtaji malo padnu kada masa dode u kombajn.......

gogi666
02-07-14, 15:40
@druškan

Retko ko je u selu imao ispod 3000kg
/kj samo više!

Druškan
02-07-14, 16:34
@druškan

Retko ko je u selu imao ispod 3000kg
/kj samo više!
Pitam Vas, koliko ste imali prinosa po jutru kad sa Z171 stignete da ovrsite 30jutara za 9h? Nema u selu takvih kombajna, pa me zanima..... To ispada da ovrsite vise nego dva zmaja 142 sa sečkom. Meni je maksimum 17k.j.za dan, a otkad je secka ubačena nesto manje.... Sutra menjam kais od varijatora bitera pa cu videti dal ce opadati, izgleda da mi on proklizava, gotov je.
Perkins 105ks ne oseti sečku? Ma da.... Jedino ako se prinos kreće do 3t/k.j.

Tomo VS
02-07-14, 17:38
Hitno mi je potrebna pomoc gde da nadjem dizne za OM-352A kod bosista nema ili ima ali oce svih 6 da mi menjaju,a prosle godine su mi tako uterali na tu foru da nece da rasparivaju i promenili mi svih 6 i neznam jel malo preko 100kj pokosio sa tim novim diznama navodno "original" nemackim i opet mi dve riknule!::jako_besan::

gogi666
02-07-14, 21:17
@druškan
Koliko ja znam
142 = 4znači 4kg/sekund
171 = 7 kg / sekund
Ispravice me vec neko ako gresim!
Mada to su brojke o kojima mozemo samo da sanjamo i ja i ti!

diesel d-60
02-07-14, 21:21
Ma ako ti njega tolko kljukas da oseti motor pre muje taj osecaj od drugih organa. Kod nas je na 142 bio motor dobar nikad nije dimio al kad forsiras onda ga pre dob ubija nego secka. Imas na youtube mog zmaja sa seckom. Pise vajska zmaj 142. Tamo je kad se predalo cbilo 34 po jutru. Sad sam razbuco zmaja. Imam kvar.usi ce mi otpast,pukao nosac sto drzi kolica u grlu. I to se sve tidi da je stare pukotine. Sao sto se sad tek izmoto. Ukezecila se kolica, i pomoto letve sa kraja na lancu. Ima da se nacekicam ko stari veker.

- - - - - - - - - -

Da dobre su brojke,imam ja te podatke tu kuci negde. Ali se radi o kilogramima zitne mase,jedino za kukuruz kpise kg zrna.

sinisa1979
02-07-14, 22:35
Hitno mi je potrebna pomoc gde da nadjem dizne za OM-352A kod bosista nema ili ima ali oce svih 6 da mi menjaju,
Jel imaš možda neki podatak sa dizne? Ili od motora tačnije podatke jer u ovom programu što ja koristim ne nalazim oznaku 352 A nego npr 352.979 ili 981,983 itd. Pomaže i ako znaš u koji kamion se ugradjuje taj tip motora. Inače dizna npr DLLA150s187 košta oko 1800 dingosa.

Druškan
02-07-14, 22:53
@gogi666 Papir sve trpi, ali tako je fabrika napisala....
Da ostavimo sa strane fabričke mogucnosti, vec da se držimo realnih, pa koliko onda vagona robe prevučete na dan?

Matic
02-07-14, 22:57
Diesel a šta su to kolica u grlu?Idu ti kombajni kao mećava.

Manjevic
02-07-14, 23:05
Danas sam prodao svoj prvi kombajn.http://www.dodaj.rs/f/1c/Bf/4tAH6Plt/imag0013.jpg

gogi666
02-07-14, 23:21
@druškan
Vučem sa dve kamionke i kad je guzva u zetvi prazni se u hodu! Nemam sta da se pravdam, kod nas u selu 142-143 odradi 18-20 jutara!

zaregakovo
02-07-14, 23:37
Uložak dizne za OM 352 model serije na kamionu 313, model vozilaL613D, godina 1981-1986 , 5675cm kubni ,130ks, nosi oznaku pumpe BOSSH PES 6A 90D 410 RS 2293 i uložak dizne sa oznakom BOSSH DLLA142 S 791

sinisa1979
02-07-14, 23:56
Eeeee onda možda ovaj moj program nije dobar, jer meni izbacuje DLLA150S187. A dizne koje ti kažeš da idu,meni izbacuje da idu u OM 364 i 366 tj 5958ccm i 3972ccm. Jbmlg.....

Tomo VS
03-07-14, 07:06
Nije bilo do dizni skinuli smo ih juce i sve rade nego je neki povratni ventil na pumpi crkao pa nije drzao pritisak videcemo danas u njivi sta ce da kaze!

Druškan
03-07-14, 10:50
@druškan
Vučem sa dve kamionke i kad je guzva u zetvi prazni se u hodu! Nemam sta da se pravdam, kod nas u selu 142-143 odradi 18-20 jutara!
Pitam cisto da uporedim, a i sad me bas kopka Z171 :-D

Matic
03-07-14, 11:18
Nećeš pogrešiti ako ga kupiš.Zavisi na kakav primerak ko naiđe.Jednom ga izremontuješ kako treba i miran si dugo vremena.

gogi666
03-07-14, 14:22
Samo da je tehnicki ispravan a uz malo volje moze to da bude i veoma komforan kombajn za vozaca!
Limarija znamo svi kkva je kod zmaja, retki su jako lepi i spolja! Sve se pegla!
Ali Z171 jako malo ima kao i Z191

caco
03-07-14, 14:56
Moze li mi neko reci dali moze i kako je najlakse i najbrze resiti nejednakost visine nosenja hedera kod zmaja 142? Leva strana ide 10cm a mozda i vise, nize od desne. Neko mi rece da to fabrika tako pravila namerno.....
Kod zita koje lepo stoji to i nije neki problem, ali kada je polegnuto ili kada se vrsi grasak kao ja neki dan , e to je nocna mora.......

KAMENI
03-07-14, 15:12
Dali su ti iste marke prednje gume ?

Matic
03-07-14, 15:33
O tome je pisano dosta puta u ovoj temi.Tako ga je fabrika napravila.

kiraj
03-07-14, 18:42
http://www.zaslike.com/files/phdssg46hrizg0knl91.jpg (http://www.zaslike.com/)

Bubu
03-07-14, 19:16
Kada vidim 780 odmah se setim detinjstva i kako nam je komsija kosio ceo dan 10 jutara zita. I tako svake godine..

kristal
03-07-14, 19:19
Moze li mi neko reci dali moze i kako je najlakse i najbrze resiti nejednakost visine nosenja hedera kod zmaja 142? Leva strana ide 10cm a mozda i vise, nize od desne. Neko mi rece da to fabrika tako pravila namerno.....
Kod zita koje lepo stoji to i nije neki problem, ali kada je polegnuto ili kada se vrsi grasak kao ja neki dan , e to je nocna mora.......
Ja sam taj problem resio tako, sto sam dao da se slicuju rupe na nosacu,leva strana naspram dole a druga kontra pa bude OK

diesel d-60
03-07-14, 21:32
I ja kazem, steta sto ih nisu duze pravili. Maticu mi tako zovemo doljnu osovinu elevatora hedera. Ovaj moj je malko zapusten,al ce da se sredi. Danas sam peglo i povario, stari je ispeglao letve na uvlaconom lancu.sutra sastavljanje i gas jos par jutara,pa detaljni remont.

- - - - - - - - - -

Da i mi smo slicovali i resili tako taj nagib hedera.

Manjevic
04-07-14, 22:32
Danas mi se zagusio kombajn. Ali ne samo bubanj. Nego i iznad slamotresa, to se tako stvrdnulo kao da je izbalirana slama. Da li se to nekom desilo? Ili mozda neko zna razlog. Isao sam prvom labav kajs i plus sam gde i gde stajao. Ali ima trave, katastrofa. Jecam je u pitanju....

Glackop
05-07-14, 01:10
Ja ipak moram dematovati sam sebe,posto sam rekao kako je zmajev sistem kocnica odlican...sad kako sam nekoliko dana po prvi put u zetvi vidim mane i vrline,jeste on koci ali na ravnom,inace malo neka nizbrdica slabo,zato samo diskovi i toliko oko toga.Drugo imam postavljena plasticna creva fi 8 za podmazivanje prednjih lagera slamotresa sa mesta zadnjih,i to nista ne valja...zato sto kada su lageri novi mast tesko probija sa strane i onda ili se izvuce crevo sa prednje ili zadnje strane mazalice,ili se duje crevo i na kraju pukne pokraj selne,zato samo bakarne cevi fi 6 a mogu i od kocinih sistema npr yugo-kec nisu skupe i jos se mogu iskoristiti njihovi krajnji reduciri pa bez varenja sve to namotirati.

ddragan
05-07-14, 01:25
Danas mi se zagusio kombajn. Ali ne samo bubanj. Nego i iznad slamotresa, to se tako stvrdnulo kao da je izbalirana slama. Da li se to nekom desilo? Ili mozda neko zna razlog. Isao sam prvom labav kajs i plus sam gde i gde stajao. Ali ima trave, katastrofa. Jecam je u pitanju....Kanda je labav i kajs koji pogoni slamotrese kad se to desilo...

North ARMY
05-07-14, 10:21
779077917792
Kakvo je ovo gvozdje,koliko kosta?

Tomo VS
05-07-14, 12:44
779077917792
Kakvo je ovo gvozdje,koliko kosta?
Kukuruzna korpa od Zmaja161-2 koliko vidim po slici!A cenu nebih znao jer sam ja to dobio uz adapter.

North ARMY
05-07-14, 16:57
Od 141-2-3 je,prodana je pre sat dva.

grunt
05-07-14, 22:18
Vecaras u povratku sa njive na 132-ci osetim da ne reaguje varijator voznje to jest samo od prilike ,od polovine i nazad nece da ode skroz gore,sta mislite sta je problem ja nesto razmisljam da nije zablokirao cilindar koji siri i skuplja diskove.

KishRobert
05-07-14, 22:18
Kada vidim 780 odmah se setim detinjstva i kako nam je komsija kosio ceo dan 10 jutara zita. I tako svake godine..

I jel vam falilo stogodj?
Nekad se radilo mesec dana i nikakvih problema nije bilo.

Sad ako slucajno ne mozes poslepodne,kad je musterija naumila,odmah si najgori.

danger
05-07-14, 22:28
Od 141-2-3 je,prodana je pre sat dva.

batali sverc s gvozdje,imaces posla s ganci,ce te bije maler.....

krecar
06-07-14, 23:33
Seksa razbija pokusacu sutra sa guranjem ulja i ostale seme zamene cevi i vracanje izjendacivaca...Da desna zavisi kako se gleda.

ma sta se brines za kocnice, nemoj da zuris meni leva ne radi odavno , pa smo jedne godine sredili i opet sledece crkla, tako da godinama vozimo sa jednom. I nije to nikakav problem toliki , kad si u brdu pazis kako se okreces i nema sta. putem ne juris i ovako i onako. A aklo te bas nervira zameni te cilindre mozda i proradi . ::samo bes::

bane_kosovar
06-07-14, 23:41
Danas mi na zmaj 142 slomila transportna osovina na hederu sreca nasao sam je na brzaka 80 E...

nadalj#
07-07-14, 07:24
A takodje i u nekom medju vremenu sa vrsalicama, kada su pojedinci kosili samovezacicama, pa iz krstina na njivi, na kombajnu se skidalo vitlo produzavao hederski sto i na njega ubacivalo snoplje.

Krajisnik
07-07-14, 19:27
Slika univerzala posle udesa
http://i.imgur.com/vO6o9GN.jpg

- - - - - - - - - -

I posle radova na limariji

Manjevic
08-07-14, 08:16
Da lì ima neko broj za polovne delove za zmaja 132, 133? Bio je jedan u okolini kragujevca sto in rasturao, ali ne mogu da nadjem broj...

FansteBG
08-07-14, 18:42
Imas prodavnicu na Lipskoj rampi pokraj Smedereva, Auto Sanja (026/652539) . Nisu polovni delovi u pitanju ali ima svega za male Zmajeve.

jovanov
08-07-14, 21:55
Da lì ima neko broj za polovne delove za zmaja 132, 133? Bio je jedan u okolini kragujevca sto in rasturao, ali ne mogu da nadjem broj...
druze evo broj za polovne delove 0600785680 bela palanka covek se zove dragan

sasa82
08-07-14, 22:19
Imam problema sa kosom.Juce sam polomio novu pa sam je zavario pa opet pukla.jutros startovao sa novu kosu opet danas puce ja je opet zavarih sad pred noc opet puce i vise nije bilo zanimljivo.... znaci kosa ne upire nigde kliza lepo,soljke su nove i opruga.stvarno nemam prestavu zbog cega puca?????? Puca na 3_4cm od kuglu....

MONTOYA
08-07-14, 22:21
Bilo je reči o tome...stavi reduktorsku ruku i glavu kose predviđenu za nju

565
08-07-14, 22:29
pozdrav drugari imam jedan problem zsto mi 133 ubacuje sitnu plevu u bunker nije cisto zito,ja znam da nemoze da ocisti kao ovi veci kombaji ali mora da moze bar priblizno

danger
08-07-14, 23:15
Imam problema sa kosom.Juce sam polomio novu pa sam je zavario pa opet pukla.jutros startovao sa novu kosu opet danas puce ja je opet zavarih sad pred noc opet puce i vise nije bilo zanimljivo.... znaci kosa ne upire nigde kliza lepo,soljke su nove i opruga.stvarno nemam prestavu zbog cega puca?????? Puca na 3_4cm od kuglu....

imas negde lufta dosta pa ti zato kida,ili u bronzanoj cauri ili u zglobu,dal u lezaju ili na krajnjim caurama,kad je to sve utegnuto nece pucati sigurno,ja nisam kosu izvlacio nepamtim

Spajki
08-07-14, 23:20
pozdrav drugari imam jedan problem zsto mi 133 ubacuje sitnu plevu u bunker nije cisto zito,ja znam da nemoze da ocisti kao ovi veci kombaji ali mora da moze bar priblizno
Pojacaj vetar.

dragan dmb
09-07-14, 10:27
https://www.youtube.com/watch?v=FnQp1AN6msY&feature=youtu.be malo akcije i druzenja ovih dana

diesel d-60
09-07-14, 10:55
Ljudi vec sam pitao,al niko nista ne kaze, ima li negde da se kupi davac za elektronski sat za obrtaje doba. Ako to neko jos proizvodi. Cuo sam da teleoptik ne radi vise.

Glackop
09-07-14, 16:25
Ne znam za elekronski,ali je jos neko ranije trazio mehanicki pa evo video sam juce ovde. http://www.kupujemprodajem.com/Pinjon-ZMAJ-141-142-13359685-oglas.htm?filter_id=854193

Dobrinčan
09-07-14, 16:33
Ljudi vec sam pitao,al niko nista ne kaze, ima li negde da se kupi davac za elektronski sat za obrtaje doba. Ako to neko jos proizvodi. Cuo sam da teleoptik ne radi vise.

Ja sam kupio u Rumi,kod Batana. Probaj pozvati prodavnicu mozda jos imaju na stanju. 022/472-461

Cuprija
09-07-14, 22:17
Da li neko zna dimenzije remena elevatora neovrsenog klasja - povratne mase , kataloski broj 083.0224045 za 143 ?

Dobrinčan
10-07-14, 15:09
Da li neko zna dimenzije remena elevatora neovrsenog klasja - povratne mase , kataloski broj 083.0224045 za 143 ?

Kod mene na 143-ci,a i u katalogu pise 22x4045 La

sale ratar
10-07-14, 20:45
Kameni evo slika, neznam koliko će ti pomoći.http://s8.tinypic.com/29qh1sj_th.jpg (http://tinypic.com/view.php?pic=29qh1sj&s=8)http://s8.tinypic.com/17s8bl_th.jpg (http://tinypic.com/view.php?pic=17s8bl&s=8)http://s8.tinypic.com/x4i6hi_th.jpg (http://tinypic.com/view.php?pic=x4i6hi&s=8)

Spajki
10-07-14, 21:17
https://www.youtube.com/watch?v=FnQp1AN6msY&feature=youtu.be malo akcije i druzenja ovih dana
Jel to za 162 zakacen heder od 3m? To moze terati koliko kosa uspe pokositi...Lkl{{

cira92
10-07-14, 21:28
Jel to za 162 zakacen heder od 3m? To moze terati koliko kosa uspe pokositi...Lkl{{

Isto kao i Mercatora 2 brzina pun varijator... Lkl{{ Kosa 3m a otvor bubnja 125cm...

Spajki
10-07-14, 21:31
Ja dobro znam kako takav kombajn radi sa 4,8m a ovo mogu samo da zamislim ::super::

cira92
10-07-14, 21:33
Ako je neravna njiva da spadnes sa kombajna koliko brzo moze da se tera.. :lol:

KAMENI
10-07-14, 21:37
Kameni evo slika, neznam koliko će ti pomoći.

Sale, koji ležajevi su unutra, ajde malo pojasni. Ne mogu sa slika da shvatim na koji deo se ležaj (košuljica) oslanja, dal na kućište rama ili na ušice nosača samog varijatora ???^-^

sale ratar
10-07-14, 21:46
Zovi na 021-2237-840.

agroproizvodjac
10-07-14, 21:55
Koja je zapremina bunkera na zmaju 133,koliko kilograma psenice staje?

dragan dmb
10-07-14, 22:01

adapter je 3,6m odnosno kosi toliko

grunt
10-07-14, 22:09
Stane izmedji 1300 i 1500kg psenice u 133-ku.

agroproizvodjac
10-07-14, 23:11
Hvala na brzom odgovoru.Jesi li imao 132,133 ili si cuo da toliko staje.Juce je komsija kupio 133 sa bunkerom pa nezna koliko staje psenice u pun bunker.Nesto je cuo do 1200 kg ali sve su to price.Nema pouzdanog podatka.

Dulkaarpad
10-07-14, 23:24
I ovaj podatak se zavisi od hl/ql (u ovom slucaju psenice).

spasoje
10-07-14, 23:32
Koja je zapremina bunkera na zmaju 133,koliko kilograma psenice staje? 1.8 m3.......

agroproizvodjac
10-07-14, 23:41
Zahvaljujem svima na pomoci!!!

diklofen
11-07-14, 07:52
Konkretno me interesuje dali da kupim zmaja 142 ili 162.Cene i stanje su tu negde.Radio bi psenicu,suncokret i kukuruz na nakih 100ha.U obzir dolazi kukuruzni adaptar sa tarupom.To napominjem zbog snage motora.

Tomo VS
11-07-14, 07:56
Konkretno me interesuje dali da kupim zmaja 142 ili 162.Cene i stanje su tu negde.Radio bi psenicu,suncokret i kukuruz na nakih 100ha.U obzir dolazi kukuruzni adaptar sa tarupom.To napominjem zbog snage motora.
Ako je 162 dobra i sa meckinim motorom uzmi nju!>:({

kanalas robert
11-07-14, 08:14
Tomo uzmite 162 veci ucinak potrosnja ista mozda i manja od 142ke malo je komplikovaniji kombajn al moze da se navikne i na to

gogi666
11-07-14, 08:26
@diklofen:

Komšo ako se predomisliš moja 171 te čeka!

Tomo VS
11-07-14, 08:31
Tomo uzmite 162 veci ucinak potrosnja ista mozda i manja od 142ke malo je komplikovaniji kombajn al moze da se navikne i na to
Jel moze 161 da nekupujem sada i 162 posto ovaj prvi imam?Lkl{{ Pomesao si me sa kolegom Diklofen on pazari kombajn!>:({Inace ljudima se cini da je 161-2 komplikovaniji od 141-2,a najveca mu je prednost sto ima reduktor na dobu i kada se kruni kukuruz nema potrebe za lancima i lancanicima sve ide preko kaiseva sto je mnogo sigurnije u slucaju da dodje do zaglavljivanja doba kais proklizi,a lanac neprasta!

diklofen
11-07-14, 08:32
Ma da imam dosta para ne bih ja Gorane razmišljao znajući u kakvom je stanju tvoj kombajn.Nekako jednostavno ne želim da se zadužujem u kredite pa će tako kupovina biti prilagođena kešu u džepu.

MONTOYA
11-07-14, 08:39
Ja u oglasima nisam video dobru 162 da bi došlaq u obzir za kupovinu
već sam ti napisao kad si prošli put postavio isto pitanje...kupi 142 a za kapacitet na 100hektara ne brini...jedino ako nisi planirao da sve za dan uradiš
sledeća opcija 170-190 za malo više novca dosta veći kapacitet
a za još malo novca 171-191....

grunt
11-07-14, 08:48
Hvala na brzom odgovoru.Jesi li imao 132,133 ili si cuo da toliko staje.Juce je komsija kupio 133 sa bunkerom pa nezna koliko staje psenice u pun bunker.Nesto je cuo do 1200 kg ali sve su to price.Nema pouzdanog podatka.
Imam ga i dan danas ako do 1500 max s tim da je zito pravog kvaliteta (hektolitar)

diklofen
11-07-14, 08:49
Nešto ovih dana moram da pogledam i pazarim jer se suncokret bliži.Zato mije sako vaše viđenje i komentar dobrodošao.

gogi666
11-07-14, 09:41
125,161,162 su jako komplikovani i imaju više mana od 142,143! Ali kad rade, urade jednostavno više!

gogi666
11-07-14, 09:46
Naš je izduvan i parkiran!
Sečku smo posle 4 sezone skinuli i ide u vektor u becej na menjanje klatećih i fiksnih nozeva i na balansiranje, mozda menjanje lezajeva!
Investicija od 150-200 eura al posle motor peva!
Odradila je oko 600kj

putin
11-07-14, 09:55
Nešto ovih dana moram da pogledam i pazarim jer se suncokret bliži.Zato mije sako vaše viđenje i komentar dobrodošao.
U svakom slucaju ja bi najpre gledao 143 ili 170 i miran si duzi niz godina.

Dulkaarpad
11-07-14, 10:33

Ja najradije gledam claas lexion 660, i slicne, ali od ova 2 mislim da je 162 veceg kapaciteta - ako se nista drugo ne racuna za 100 ha ja mislim da je mnogo bolja ("brza") varijanta od 142.

Matic
11-07-14, 11:14
Po ceni 142-ke može da se uzme dobar 170 koji je bolji od svih gore pomenutih a opet dosta povoljniji od 171.

diklofen
11-07-14, 11:37
Pa nisam naišao u oglasima na neki 170?

stankovic
11-07-14, 11:54
Evo nekih:
http://www.polovniautomobili.com/oglas4947050/zmaj_170/
http://www.polovniautomobili.com/oglas4552466/zmaj_170_rm/
http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1540943_Zmaj_170_1989_god
http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1526428_Zmaj_170_1991_god

savopunck
11-07-14, 11:55
Moj kolega prodaje ima u moj auto
A ima ga tu ovaj 91 god

Matic
11-07-14, 11:57
Prvi i poslednji oglas iz gornjeg posta su zanimljivi.M.B motor a nisu preskupi za ono što nude.

gogi666
11-07-14, 11:59
Komšo:
Fantini adapter sa tarupom,
Sečka za slamu,
Uredaj za suncokret,
Joystick,
Kamera,......
Nećeš ga naći!
;)

Matic
11-07-14, 12:02
Koliko ga ceniš?

Attila
11-07-14, 12:30
Evo jedan malo veći
http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1633231_Zmaj_191_1990_god

diklofen
11-07-14, 12:37
Ne malo nego puno veći.

Tomo VS
11-07-14, 12:44
Komšo:
Fantini adapter sa tarupom,
Sečka za slamu,
Uredaj za suncokret,
Joystick,
Kamera,......
Nećeš ga naći!
;)
Reci cenu i mene si zainteresovaoLkl{{

Bubu
11-07-14, 13:33
Taj veliki je pravi :D

Evo jedne 190-ke sa novim tipom vazdusara, kao sto je na 171:

http://www.mojauto.rs/polovni-poljoprivredna/1564243_Zmaj_190_1989_god

nidza123
11-07-14, 14:25
meanwhile in serbia Lkl{{
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t31.0-8/10495815_684518351624130_5916737505569775493_o.jpg

gogi666
11-07-14, 14:50
Malo palim komšu jer ja i on mozemo svakako trgovati! A mašina će (nadam se) kroz godinu dve biti na prodaju! Skupljajte pare! ;)

German hunting terrier | Jagdterrier