ZMAJ kombajni

Uzmi onaj "reckavi" kaiš, za početak možda malo pomogne
 
kaisi normalno moraju da se greju . jer se lome u toku rada. ako taj tvoj preklizava mora da skripi kupi optibeltov reckavi taj je sigurno dobar
 
Remen na bubnju se kod mene takodjer grije, da je to nenormalno, al sta ces, to tako mora biti... Kad sam isao vidjeti na drugi takavkombajn koliko je remen topal, bio je naspram moga duplo hladniji, ali i dalje vruc. na kraju se ispostavilo da moje remenice nisu u ravnini jedna s drugom i da je remen zvakao i da se zato dodatno grijao...
 
jure je napisao(la):
pozdrav,ja sam goran!imam zmaja 125 i interesuje me,zast mi se grije kais od pogona bubnja??na mehanickoj remenici su glavcine nove zajedno sa osovinom,a na hidro sam ih nosio kod strugara pa im je smanjio luft,al opet se greje!!dali imas neko resenje za taj problem??koristim savin kais na njemu pa da mozda nije do njega!!i dali znas tacnu dimenziju kaisa,da slucajno u prodavnici mi nisu dali manji kais,ili...hvala unapred
Takodje sam imao problem i ja sa (z162) ali sam primetio da jako znaci do kaisa-proizvodaca, proveri dali nije prestegnut i dali ti nisu previse istrosene remenice pa ne naleze kako treba pa ne vuce punom povrsinom, takodje zna da seta remenica glavi-zvace kais ali posto su kod tebe nove glavcine i ako su ta 3 srafa stegnuta na istu razdalinu to nebi smelo da se desi.
 
ako ima onaj feder kod matice za zatezanje remena taj feder mora da je stegnut toliko da jedan milimetar bude zazor između spirale opruge
 
Trebalo bi da ima oprugu samo sto je ona upakovana u limenu kutiju pa neznam kako tu prici i izmeriti razmak. Ja to pritezem do kraja navoja tj dok matica ne upre u celo osovine. U kom polozaju treba da je 1mm kada su obr/doba najmanji ili najveci? Dali sa sigurnjoscu to tvrdis? :cao:
 
doso bi ako nestavis sliku a ko nije toliko komplikovano kazi mi kakav je patent zivo me interesuje necu moci da spavam!
Post je spojen: [time]1250628979[/time]
_________________________________________________
ej kazi i dolazim!
 
Ma ništa komplikovano.Zavariš noževe na lanac staviš kontru između otkidačkih ploča kontra to ti je flah naoštren sa određenom dužinom uzavisnosti da li skidaš valjke ili ne.mrežica na adapter do kabine i pičiš.Eto sad možeš da :spavam: :spavam: :spavam:
 
ali to nije to nemoze da ga sece ali uradi pa stalno moram da se patim da varim a dali moze i bez njih jer sam kupio nove lance oni stari su izgubili korak pa se stalno obilaze.
Post je spojen: [time]1250629826[/time]
_________________________________________________
sve je tako kako si reko ali nema drugog resenja!
 
Šta bre nemože da seče bre.Obrija ga ko žilet.Našteluj na varijatoru da ti lanci idu najbrže.A šta dal može bez čega? :sta:
 
Ja ništa nevarim.Te ploče sam uzeo šire izbušio rupe i za pet minuta skineš staviš nema šta brusilica da radi a lance imam posebno za suncokret a posebno za kukuruz.Možeš da staviš i te koji se spajaju i utrkuju u tom slučaju navari na oba lanca na svako drugo okce nož.
 
Ako dođeš odvešću te kod Uzelca ima dobre lance i povoljne cene a ima i noževe.Kad nemam dobre polovne kupim nove i stavim te.
 
ma ok necu kupovati lance vec samo nozeve lanci su mi novi pa nebi da ih upropastim,kad namestim na sraf mocicu lako da ih skinem da nekupujem druge.
Post je spojen: [time]1250631689[/time]
_________________________________________________
kakve srafove zavijes jel kace glave o lim?
 
Nazad
Vrh