ZMAJ kombajni

Danger,Puz nije nimalo spor i sve lepo odnese na grlo ,dok sa ovim manjim pikap prsti jako lupaju glave i hoce da je izbace.
 
Da li soju radite sa ili bez blindi na dobu. Kukuruz znam da ide sa blindama,ali soju jos nisam probao na taj nacin.
 
Ja radim sa blindama posto ga sad odmah spremim i za kukuruz pa ga vise ne moram otvarati, samo prekacim adapter (zmaj 162). :ppozdrav:
 
Ja nemam zmaja vec JD,ali kombajn je kombaj.
Ja sam isto planirao da ove godine odmah stavim blinde posto ima sanse da se soja i kukuruz rade u isto vreme.
 
:D
Jesenje kulture vecinom se vrse ispod 600-700obr/dob a mislim da blinde nisu preporucljive iznad tih obrtaja. Godinama unazad tako radim i zasad nisam imao problema, pa cak mi se cini da je teze zagusiti kombajn u kukuruznoj varijanti.
 
E baš bih voleo a vidim kaqko to izgledazagušiti kombajn kada se vrši kukuruz.
To nisam nikada uspeo.
 
branko je napisao(la):
E baš bih voleo a vidim kaqko to izgledazagušiti kombajn kada se vrši kukuruz.
To nisam nikada uspeo.
Kod mene iedan majstor zagusio, a svo vreme pre zagusivanja kombajn izbacivao prekrupu. Ja video! ::lose::
 
abro je napisao(la):
Ja radim sa blindama posto ga sad odmah spremim i za kukuruz pa ga vise ne moram otvarati, samo prekacim adapter (zmaj 162). :ppozdrav:
abro je napisao(la):
Jesenje kulture vecinom se vrse ispod 600-700obr/dob a mislim da blinde nisu preporucljive iznad tih obrtaja. Godinama unazad tako radim i zasad nisam imao problema, pa cak mi se cini da je teze zagusiti kombajn u kukuruznoj varijanti.
Kako to mislite? Soju radite sa kukuruznom korpom?
 
I ja radim sa kukuruznom korpom ali bez blinde, bolje se pokazalo posle soje blindiram i radim kukuruz
 
kod žetve soje može desiti kao što i ove godine neujednačeno nicanje, pa u žetvi ima i zelenih biljaka+neki korov(pepeljuga ambrozija) pa bez blinda bubanj bolje pogura tu masu, nego sa blindom, i još nešto, bilo slučajeva da i osovina pukla sa blindom ipak lakše blindirati bubanj nego menjati osovinu
 
Pa nisam nesto siguran da bi osovina bas tako lako pukla. Ja za takav slucaj jos nisam cuo mada se verovatno nekom desilo i ti si u pravu. Na drugu stranu kad se radi soja ima daleko manje mase nego u zitu,pa i ako upadne koji korov ne bi trebalo da je problem. Meni se kombaj gusio samo kad smo radili sa zitnom korpom i bez blindi. Od kako radimo sa kukuruznom korpom,a od ove godine i sa novim sinama,nemamo problema.
 
ja godinama radim suncokret i soju sa kukuruznom korpom,lakse radi i manje loma dok unazad tri godine radim i sa blindama sve navedene kulture pa i kukuruz normalno jel....i po meni lakse radi soju sa blindama a narocito prljaviju,al ako nije bolje nije ni gore a usput kad dodje kukuruz samo heder i lancanik pogonski hedera i peglaj,jos nesto.....kad se uhvati zemlje u soji a uhvati se jel....brze se zabetonira zitna korpa nego kukuruzna pa mi se desavalo da nekad i cela korpa skoro bude zagusena,dok u kukuruznoj varijanti je drugacije
 
pozdrav,ja sam goran!imam zmaja 125 i interesuje me,zast mi se grije kais od pogona bubnja??na mehanickoj remenici su glavcine nove zajedno sa osovinom,a na hidro sam ih nosio kod strugara pa im je smanjio luft,al opet se greje!!dali imas neko resenje za taj problem??koristim savin kais na njemu pa da mozda nije do njega!!i dali znas tacnu dimenziju kaisa,da slucajno u prodavnici mi nisu dali manji kais,ili...hvala unapred
 
Nazad
Vrh