ZMAJ kombajni

:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:samo sam vas cekao :haha: :haha: :haha:bas sam se pitao koji ce pametnjakovic da prokomentarise one slojeve korozije :haha: :haha: :haha: :haha:,mislio sam da ce to biti cugi posto on sve vidi :osmeh:,
@mladene,BINGO,nije to druze nikakva rdja ili istrulio lim kod bubnja,to je druze ZASTITA od rdje,naime posto je iznad bunker i ima ispod spirale rupa za odvod vode iz bunkera i bas se tu sliva(ko ima zmaja zna o cemu govorim)desi se nekad da me uhvati kisa a i kombaj za vreme zetve mi stoji na ulici a posto poklopci na bunkeru fabricki dobro nedihtuju udje malo vode u bunker i onda curi pored tih remenica,e zato sam ja na to mesto naneo iz pistolja tecnog kobita ili zastita koji je crne boje i deluje tako zmezurano pa sam preko toga ofarbao crveno i malo se oljuskala crvena od kesera i pranja ta boja pa tako deluje na slici crveno crno,a ispod je zdrav lim,inace sa tim mazem svake 2-3 godine i sabirnu ravan,tako da je moja sabirna iz 88god.ki nova :cao:
 
Dangeru, lepo si osmislio ovaj patent sa senzorima, svaka čast. Pokušaću nešto slično da napravim kod sebe. Ako budem imao pitanja, eto mene opet. Pitanje za ervina, a i ostale: da li imate knjigu sa uputstvima za štelovanje i podešavanja za 190 ili 191 (ne katalog rezervnih delova). Za slike 191ce nisam zaboravio samo sad nemam vremena, pozdrav svima... :cao:
 
denger bas si ti meni smjesan covjek sa tim tolkim smijajucim (ha ha ha :haha:) smajlovima .
da ti na tu rupu ne izvodis zito iz bunkera :haha:
 
druze sta ti znaci KABLAM :sta:
a sto se rupe tice mislio sam da ne rasipas po njivi :osmeh:
 
sepetisem :osmeh:,valda znas sta je sepet :ppozdrav:,a za rupu nebrini zmaj je mislio na sve,to je klapna koju otvoris ako u bonkeru ima vode ili kada ga perem da sve izadje napolje a u radu se normalno zatvori ako neces da ti i nagodinu nikne zito ili stavec vrsis
 
Darko 01 ja za 190-191 namam katalog probaj negde ako imas neku zadrugu u blizini koji su imali te kombajne oni sigurno imaju a sto se stelovanja tice to bi trebalo biti isto kao kod zmaj142 rucicu u kabini za stelovanje razmaka bubnja i podbubnja staviti u 4 rupu odozgo i onda treba da bude razmak na ulazu 20 mm proveru mozes uraditi na sledeci nacin otvoris sa leve i desne strane kombaja ona vrata za ciscenje bubnja i izbrojis 10. sinu na podbubnju i tamo izmeris razmak bunja i podbubnja. razmak treba da bude (15mm) u tom slucaju razmak na izlazu bubnja i podbubnja treba da iznosi(8mm) obrtaj bubnja u normalnim uslovima treba da bude od 900-1000 obrtaja ako lomi smanjis ako neizvsava ubrzavas obrtaj vazi za psenicu nadam se da sam kolko talko pomogo ako nesto nije jasno pitaj :D :ppozdrav:
 
danger je napisao(la):
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:samo sam vas cekao :haha: :haha: :haha:bas sam se pitao koji ce pametnjakovic da prokomentarise one slojeve korozije :haha: :haha: :haha: :haha:,mislio sam da ce to biti cugi posto on sve vidi :osmeh:,
@mladene,BINGO,nije to druze nikakva rdja ili istrulio lim kod bubnja,to je druze ZASTITA od rdje,naime posto je iznad bunker i ima ispod spirale rupa za odvod vode iz bunkera i bas se tu sliva(ko ima zmaja zna o cemu govorim)desi se nekad da me uhvati kisa a i kombaj za vreme zetve mi stoji na ulici a posto poklopci na bunkeru fabricki dobro nedihtuju udje malo vode u bunker i onda curi pored tih remenica,e zato sam ja na to mesto naneo iz pistolja tecnog kobita ili zastita koji je crne boje i deluje tako zmezurano pa sam preko toga ofarbao crveno i malo se oljuskala crvena od kesera i pranja ta boja pa tako deluje na slici crveno crno,a ispod je zdrav lim,inace sa tim mazem svake 2-3 godine i sabirnu ravan,tako da je moja sabirna iz 88god.ki nova :cao:

Danger,kazi mi da li ti je ona elektronska obrtaljka za broj obrta motora ili meris nesto drugo'
Ako sam dobro video na slici,ona je za 24 V?
Imam istu takvu ,ali nisam uspeo da je povezem na traktor.Objasni mi kako se i gde veziva.
Pozdrav!
 
imao sam dva,12 i 24v,taj je 12 ali je plocica od 24 jer je lepse uradjena,ima to zeleno polje pa sam otvorio i namontirao jer od 12 ima samo brojeve,to mi kolega elektricar spojio otvorio alternator uzeo signal sa namotaja i spojio sat,nisam bas gledao koja zica gde ide
 
Lakarije sta te interesuje od univerzala ja imam jedan razhodovan ako mislis na kombaj dokumentacija i delovi su isti kao kod 141-142 sem menjaca i kabine :cao:
 
Hvala Ervinu za savete, :D samo mene više interesuje da li se podešava i separator ili on stoji isto za sve kulture? Meshter, dobro nam došao... Okačiću uskoro kako je kod mene na 191 prethodni vlasnik preradio kočnicu, umesto lamelaste kočnice stavio disk, i odlično radi. Samo taj jedan disk sasvim zadovoljavajuće dobro koči. Znam da ta muka muči većinu zmajevaca... :ppozdrav:
 
znam da su ljudi stavljali diskove i celjusti sa stojadina na poluosovine i da je to stajalo u mjestu i nikad nije pizdarije stvaralo... ako ja budem imo problema s kocnicama i ja cu tako napraviti da budem miran za vjekove vjekova...
 
Meshter je napisao(la):
darko.01 imam za 190 neke knjige za podesavanje kombajna a za Lakarija imam katalog delova za univerzala ako ga interesuje

Dobrodosao druze.
Dobro bi mi dosao katalog.Ako mozes da skeniras bilo bi lepo,pa da moze jos neko da skine.
Ako neskeniras,jedino da svratim u Nadalj,ponekad prodjem pored,ali retko.
Dali se negde moze naci radionicki prirucnik?

ervin je napisao(la):
Lakarije sta te interesuje od univerzala ja imam jedan razhodovan ako mislis na kombaj dokumentacija i delovi su isti kao kod 141-142 sem menjaca i kabine :cao:

Da, mislim na kombajn.
Odakle si Ervine?Ako bi mi trebao neki deo.Mada je moj Univerzal zdraviji i ocuvaniji od 90 %
141 i 142.Jako je malo radio,a odrzavan je dobro.Skoro sve od delova je jos uvek fabricko,iako je 1971god.Ali to i jeste prednost,svi znamo kakav je onda bio materijal.


danger je napisao(la):
imao sam dva,12 i 24v,taj je 12 ali je plocica od 24 jer je lepse uradjena,ima to zeleno polje pa sam otvorio i namontirao jer od 12 ima samo brojeve,to mi kolega elektricar spojio otvorio alternator uzeo signal sa namotaja i spojio sat,nisam bas gledao koja zica gde ide
Dali mozas da pitas kolegu sta uzima iz alternatora(da li je to zvazdiste).Bilo bi dobro da mi sa one plocice od 12 V koju si skinuo kazes koji je to tip obrtaljke,i ako mozes da mi kazes koliko ima izvoda obrtaljka.
Kazi mi kako radi,dali ti se cini da gresi u merenju,kako ste je podesili na ler i na pun gas?
Pozdrav


Edit by Čugi:lakarije na spamuj temu, nemoj pisati više postova uzastopno u kratkom vremenskom periodu, ako si nešta zaboravio i hoćeš da dodaš u post, u gornjem desnom uglu svakog svog posta imaš opciju izmeni, ja sam ti sada spojio ova tri u jedan.
 
Nazad
Vrh