ZMAJ kombajni

Bane za debljinu neznam a cilindar sam kupio jos prosle godine u Kikindi kao i gumice. yt2aca slikaj i postavljaj .
 
yt2aca je napisao(la):
ja mogu da slikam pa da okacim slike do kraja nedelje da vidis kako je to reseno kod mene..
pozz

E pa super ako ti nije tesko! :ppozdrav:

kiraj je napisao(la):
Bane za debljinu neznam a cilindar sam kupio jos prosle godine u Kikindi kao i gumice. yt2aca slikaj i postavljaj .

Evo sad sam zvao neku radnju NS i nasao cilindre, gornji su 1300 din a donji 1100 dinara pa puta dva! Sto mislim da nije skupo!
 
Ti si za dzakarosa bez kabine dao 3000€... Kako mi se cini da si u tom slucaju dao previse novaca...

Puno ljudi prepravlja kocnice na zmaju u mehanicke, jer imaju problema s odzracivanjem cilindara. Meni je radila samo lijeva kad sam kupio kombajn i pred ovu sezonu sam se namucio ko budala da osposobim i ustelam obadvije al kad sam skuzio sistem, 5 minuta posla i kombajn u mjestu staje. Povezao sam na kombajnu susjeda koji cjeli zivot kombajnira sa 780 i 133 i kad me pitao kako se usudim ne jednu njivu ici jer je jako strma, pokazao sam mu kako kocnice rade... nije mogao vjerovati i odmah me pitao za "recept"...

Sto se mazalica tice:
Osovina pogona hedera 2 komada
Osovina prijemnog bitera 2 komada
Osovina bubnja 2 komada
Osovina odbojonog bitera 2 komada
Osovina vjetra 2 komada
Pogon ladje 2 komada
Varijator voznje 3 komada
Mjenjac i kvacilo 4 komada
Lezaj na zvonu 1 komad
Varijator bubnja 3 komada
Varijator vitla 3 komada
Ciganka pogona kose 4 komada
Kugle na kosi 2 komada
Lezaji vitla 2 komada
Podizni cilindri vitla 2 komada
Podizni cilindri hedera 2 komada
Lezajevi slamotresa 8 komada
Pedala kocnice 2 komada
Rukavci 4 komada
Spaner plosnatog remena 2 komada
Spaner remena ventilatora 1 komad
Sigurnosna spojnica elevatora zrna 2 komada
Sigurnosna spojnica elevatora povratne mase 2 komada
Lancanici privodnih lanaca 3 komada
Donji reduktor cjevi za kipanje 1 komad

63 mazalice


Mislim da nisam niti jednu zaboravio, al kad ih jednom pronadjes, znat ces ih ovako iz glave kao i ja... Imas sortir cilindar, dok ja imam bunker, pa tu potrazi mazalice, a ako imas presu na njemu, odmah ju skini, jer samo ona ima valjda 50 mazalica :udri: ::lose::

Svaki dan mazem sve osim rukavaca, pedale kocnice, elevatora, lezaja vitla i podiznih cilindara. Sve zbog masti koja DOSLOVCE ispari iz lezajeva, a lezajevi se ne griju uopce. Ujutro u lezajeve tiskam mast po 3-4 puta iz rucne pumpe dok ne primjetim da mast pocinje izlaziti iz lezaja...

Trenutno trazim kvalitetniju mast koju bih koristio, jer ovako svako jutro ispraznim skoro dvije rucne pumpe masti, sto mi se cini bez veze...

U sezoni samo na kombajn ode kantica od 4 ili 5kg, ne znam koliko ima...
 
Bobo,

toliko je pa sta cu./..
bitno je da on meni treba/../ +- gore dole par stotina eurica sta ces/./.

nego...
moze li recept starih dobrih majstora... hi hi ..

bas me interesuje.. jer ja treba da nategnem dobro moje kocnice ali ukopa se i cini mi se da ne koce isto oba tocka??

slusam i zapisujem...,. ::svaka cast:: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1248786275[/time]
_________________________________________________
a obecavam da cu slikati resenje kocnica a i kombajn ceo iz vise pogleda.. pa cu postaviti ovde.
pozz.
 
Moj recept se odnosi na punjenje i odzracivanje hidraulicnih kocnica... Ako su vec prepravljene u mehanicke, onda ti moj recept ne pomaze, al zbog drugih cu ga napisati, iako mi se cini da sam ga vec negdje i napisao...

Dakle, za ovaj kolac trebate:
-Kljuc br.8
-Komadic gumenog crijeva duzine 5-6cm koje se taman da nataknuti na "sisu" za odzracivanje
-Sprica od inekcije koja se moze na knap ugurati u drugu stranu gumenog crijeva.
-Ulje za kocnice


Dakle, kljucem otegnes "sisu" za odzracivanje na donjem cilindru i na nju nabijes komadic crijeva, tako da tim crijevom mozes otezati i zatezati sisu. Spricu napunis uljem za kocnice i nabijes ju u crijevo, odvrnes sisu, natiskas ulje kroz nju i dotegnes sisu. Postupak ponavljas dok se posudica za ulje u kabini ne napuni i to sve radis i na drugoj strani.


Vjerovatno nije bas najjasnije objasnjeno, al zmaj nece povuci ulje iz posudice pa da ga krunes i da mu spominjes sve po spisku. Cilindri i gornji i donji su mi u super stanju, ali i dalje nece povuci ulje. ocistili ih i oprali, posudicu oprali i ocistili crijeva... ventil cak otvarali i cistili, al opat nista... na ideju sam dosao slucajno i kasnije sam otkrio da jos par ljudi radi na taj nacin i da nikad s tim problema. jedino preko zime kocnice znaju popustiti, pa se postupak ponavlja pred svaku sezonu.


Ako netko ima bolje objasnjenje neka postavi, trebat ce nam svima ;)
 
bobo,

da li slucajno znas koje su tacne dimenzije lopatice elevatora.,.. tj. neki crtez ili tako nesto za ZMAJ-a 132.
Hitno su mi potrebne samo dimenzije...!!!!!
:bravo:
mislim na gumene lopatice (kofice) elevatora i ima ih 66 valjda>?? u oba elevatora!
 
Ne bih znao... ima kolega 10-ak rezerve, pa bih ti mogao za koji dan uslikati kraj metra, al napamet nemam pojma...
 
ok.. ako neko zna neka mi posalje dimenzije na pp ili na mail, a moze i ovde na forumu.
treba mi hitno.. spremio sam materijal samo da odradim seckanje a ne bi da skidam sada sa kombajna jer imam da radim sa njim...
 
radi jos to sto ti je ostalo kako je, ako sad budes rastavljao, pa ces vidjeti da ni lanac nije bas neki, pa dok lanac nabavis, pa onda i lezaj na elevatoru klima... ostavi to sve za servis poslije zetve makar da ovo sto imas u miru skines... To tako obicno biva na polovnim starim zmajevima, osim ako si bas kupio super odrzavanog.

Posalji nam sliku svojih lopatica, mozda su jos dobre...
 
ma dobre su one.. samo su im ivice zaobljene malo... inace su u dobrom stanju.. ali ja hocu da spremim lagano 70 komada i da ih zamenim posle zetve.
slikacu i to pa se cujemo...
pozzdrav
 
Bobo ,negde sam procitao da kocnice na kombajnu preko zime treba nekako drzati stisnute/upreti letvu u volan i na kocnicu/ pa nece izgubiti ulje. Uvek to zaboravim da uradim kad ga parkiram ali me sada tvoja prica podsetila.
 
Evo slikice koje sam obecao dangeru!
A na donjoj sliki se vidi podmetac koji sam pravio da nivelisem heder!
eaglfr.jpg


2nis19l.jpg


x0tkdt.jpg
 
Pa iskreno da ti kazem, tek kad sam podmetnuo tek onda je legla donja strana hedera jednako na grlo!
 
Sto se kocnica tice... drzi ih utegnute preko zime, pa kad speknu ferode nece ih ni sveti petar odglaviti bez rastavljanja... Nema tu neke velike filozofije, odzrace se kocnice bez vecih problema za manje od 5 minuta i miran si cjelu sezonu, a kociti kombajn preko zime, dok miruje, mislim da uopce nije potrebno...
 
pozdrav,

Kakva iskustva imate sa remenjem BARUM:haha:
trazim OPTIBELT ali nemaju neke pa mi daju alternativu BARUM?

hvala
 
@ Bobo
Ja moj 142 nisam drzao ukocenog preko zime i kad sam seo u njega proletos kocio je kao i pre, nista nisam morao da odzracujem!
 
kazem, nemam jos iskustva s time, jer nemam dugo kombajn, al po pricama jednog od ponajboljih mehanicara u mom kraju (radio u IMT-u) koji ima ZMAJ 133 i ZMAJ 132RM i na obadva kombajna kocnice dobiju zraka preko zime i on ih odzracuje prije svake sezone. Cuo je za dosta takvih slucajeva i to mu nije strano...

Nista strasno ako se mene pita, jer ih sam odzracim dok kazes: "pseudohektoperidionatalnamononukleoza" ::namigivanje:: ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Jednom smo pokušali da sredimo kočnice na našem 141 ali bezuspešno i batalili smo.Radi mu ona iza sedišta i sa njom se vozi već godinama.
 
Nazad
Vrh