ZMAJ kombajni

Cuj, ako je kombajn inace u dobrom stanju, par lezajeva i cahura nije veliki trosak za njega...

Meni vitlo stoji u radu kako ga namjestim a varijator kako namjestim, tako stoji stalno. Iz kabine kroz prorez mjenjaca direktno mozes vidjeti pogonski remen i tu i tamo ga pogledam i nikud se ne mrda.

Ulja mora biti pola boce, ili 3/4 vise od toga nikako. Upali kombajn, digni vitlo, heder i varijator do kraja naprijed i vidi koliko jos ulja ima u boci.

Kolicina ulja pise u uputama od kombajna, al su mi one na selu, tako da tocno ne znam. mISLIM da se radi o 7 litara, al nisam siguran.


Ja sam za svoj dao isto oko 3k€ i kupio sam ga na poznato i znam da nije puno radio i da je stalno pod supom bio... jos sam u njega ulozio oko 700€ na sredjivanje nedostataka iako je mogao s nekim lancima ici jos 2-3 sezone, mjenjani su za svaki slucaj. Jos moram spirale bunkera promijeniti jer mi ne vuce dobro zrno van, i to sam tek u zobi primjetio kad su se spirale postopale, jer su jako pojedene bile. zito je izvlacio van da je u bunkeru ostajalo za kantu 10l mozda, a zobi ostane i za vrecu ;)


Dobrano ga pregledaj, ulje promjeni u mjenjacu i reduktorima obavezno, jer pitaj boga kad je zadnji puta mjenjano. Reduktore bocne pregledaj, i posebnu paznju obrati na lijevi, jer on trpi vise tereta i voli se razletjeti u sezoni. Pri saltanju obavezno stani i prebacuj brzine i pedala kvacila mora biti povezana s rucicom varijatora kad stisnes kvacilo do kraja, varijator se "automatski" smanji do kraja. Ako ove poluge nisu dobro postelane, racunaj da ce ti lamela brzo otici, pogonski remen trpi puno vise opterecenja, reduktori, ma sve zivo trpi od te "sitnice"

Sta da ti jos napisem... Zbog toga sto mu je bunker i kabina s lijeve strane, nikada ne vozi u bunkeru zrna s njive na njivu, preporucam ti cak da u zetvi ni ne punis bunker do kraja, radije cesce kipaj jer ce to dugorocno biti isplativo.

Nabavi si garnitiru rezervnog remenja s naglaskom na pogonski remen (1630x45) i na remen bubnja (1715x45), nozeva, protunozeva, nitni, duplih prstiju, svakog lanca metar imaj u rezervi kao i spojnica i poluspojnica za iste. Privodne lance u uvlacnom grlu kontroliraj i podmazuj redovno, jer ako na njima nesto ode, jao si ga tebi.

Ako ti ikako mogu pomoci oko kombajna, samo vici, ponijet cu katalog djelova i upute kuci, pa ti prepisem sto god ti treba.
 
meni je prosle godine vrsio tip koji je samo skinuo nokte sa vitla... i toliko?!

nego ima li ko nacrt onih limova za adapter za suncokret i sta je jos sve potrebno. hteo bi da napravim varijantu za suncokret jer mislim da ce mi izaci dosta jeftinije.

hvala unapred/..

pozdrav
 
Bane ja radim suncopkret sa kukuruznom korpom ali ne blindiram bubanj.
 
moze i sa zinom korpom smanjis obrtaje i gas glave isto ispadju cele jedino ako nije dosta zreo mora malo sporije ali kukuruzna korpa je bolja ja je nemam pa teram ovako dok ne nabavim
 
kiraj je napisao(la):
Bane ja radim suncopkret sa kukuruznom korpom ali ne blindiram bubanj.

Pa da to, ali me zanima da li da stavim i blinde kad menjam korpu, kad skidam grlo, da ne bih u kukuruzu opet morao da skidam grlo zbog blindi, ja sam se prosle godine presao i suncukret radio sa zitnom korpom i nikad vise!

@gagi
Moze i sa zitnom kod mene u selu ko nema kukuruznu cepa sa zitnom bez problema!
 
Ako se dobro secam neko je na forumu napisao da radi sa blindama/Danger/
 
:ppozdrav:

A sad imam jos jedno pitanje! KOCNICE?
Nemam ih kao i vecina i nisu mi bas potrebne ali ne bi bilo lose da ih imam pa me zanima da li da obnovim fabricke ili ugradnja naknadno nekih sa nekog drugog vozila!
 
Ja sam ove godine sredio fabricke i za sada jos funkcionisu. Do ove godine mi je radila samo desna /gledano iz kombajna/
 
Sta si konkretno radio na njima i sta si menjao, ja sam poskidao sa moje instalacilu (cevi), cilindre, zardjali su stavio bih nove, nisu skupi! A zanima me i dole sto se tice onih pakni, diskiva, da li i tu treba sta da se menja?
 
Cilindar gornji sam jedan komplet promeno a na drugi gumice a na donje klipove samo gumice.Pakne nisam dirao .
 
Bobo hvala puno :ppozdrav:

moj zmaj je bez kabine i dzakaros.. ulje sam mu zamenio u motoru kao i filter jer je ove sezone odradio samo 20-ak ha.
ja imam svog ovsa oko 18 ha.. semenskog.. elitnog.. i radim organsku proizvodnju.
tako da imam jos nekih 10-ak dana da nabavim rezervno remenje a sto se menjaca i reduktora tice, nadam se da ce izdrzati zetvu iz razloga sto sam ga vozio od prodavca do mene celih 100 km i 14 sati voznje bez stajanja i IZDRZAO JE! :D ::svaka cast::
da li slucajno neko ima ili ti katalog i uputstvo u elektronskom obliku:haha: puno bi mi olaksalo.

a posle zetve planiram da otvaram sve.. menjac, reduktore... dobne sine su mi odlicne, samo je prijemni biter malo otupeo... pa cu da ha sredim brusilicom... nadam se da je dobro resenje ili cu morati da ga zamenim:haha:
koliko mazalica ima da se podmazu svakodnevno??
i koliko ti masti ode za sezonu??
pozdrav,
Sasa
 
moje su preradjene u mehanicke!! i rece mi prethodni vlasnik da ih ne diram i da nece da me zeznu nikad!
a koci odlicno!
 
izbaci sve cilindre i stavi polugu od pedela na onu dole sto je ko za rucnu i gotov posao
 
E pa o tome sam i ja razmisljao ali gde i kako sa cim da povezem? to me muci pa sam mislio da mi je jednostavnije da stavim nove cilindre i da koci!
 
ja mogu da slikam pa da okacim slike do kraja nedelje da vidis kako je to reseno kod mene..
pozz
 
Nazad
Vrh