ZMAJ kombajni

nebih nikog da ubedjujem ali....ovo bi trebalo u temu zmaj.....ja znam sta moze moj zmaj i svaciji,znaci 1 brzina nesto manje od punog varijatora 4km na sat,dobro zito,znaci ne retka i polegnuta,normalni uslovi,i njive tipa 2,5,1,3,4,,2,6,3 jutra itd..... znaci tim redosledom vrsenja i razmak od njive do njive od 5-10min,setanja....ujutro od 8-8.30h pa do 9-10sati,normalno nije svaki dan isti al dnevni ucinak od 18-22-24 jutra sve zavisi od dana i njiva u kojima radim jer gde radim prevoz uslugu tu kombaj kipa u pokretu sto mnogo znaci jer ti kad kipujes u stajanju zmaj dodje do pola njive u jednom pravcu pa ti izracunaj koliko dnevno se izgubi samo u stajanju i kipovanju zita a koliko dobijes kad pratis kombaj,a koliko uradim klasom i kojom brzinom idem o tome necu jer ce biti preteruje a ovo je tema jd,mislim da mnogi koji imaju zmaja mogu ovo da potvrde da je izvodljivo a normalno zavisi i do atara jer nije svaciji isti,kod mene je sve na dlanu i u nekom krugu da kazem dok vec u sledecem selu je sasvim druga prica i to se nemoze postici jer je najveci komad 1h a pretezno sve polanice i zabacene zdravo i onda je druga prica,u svakom slucaju ovo mogu sve da dokazem,ko hoce nek dodje :ppozdrav:
 
Moj poznanik sa zmajem 132 u 16-18 sati skinuo rekordnih 12 jutara dobre psenice... Dakle, sva stajala, prinos solidan i ganjanje krvavo... Zao mi je sto nisam bio prisutan, ali ovome ima puno svjedoka, jer mislim da je neka opklada bila u pitanju...

Ja svoj kombajn ne ganjam, al svejedno je brzina u zitu oko 2.5-3km/h i ovako s njim mogu pokositi 5-6 jutara u vremenu od 8-9 sati...


Zmaj 142 treba na urednim njivama gdje ima mjesta za okretanje i gdje nema puno setanja od njive do njive pozeti preko 20 jutara u danu. Naravno, ako se kombajn ne odrzava, dogodit ce se neki kvar, al ako je kombajn uredan i usjev dobar i ne lezi, preko 20 jutara on skida 100% Ako se kipa u hodu, tu se nema sto pricati...
 
@Bobo

To je baš tako.
Pšenicu za 1,5 do max 2 sata po kj.
Kukuruz 3 reda 1,5 sat po kj.
 
ja sam u zitu 1kj 45 min.normalnog teranja i dobrog zita heder mi je 3.90 a gde je losije 2 i pola varijatora
 
Gagi,koji ti je to heder? Ono sto Danger rece za kipovanje u hodu je prava stvar, uradi se 20% vise .
 
pa jeste ako ste videli snimak kako ja kipam?? [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NA2lrJaAIg8[/youtube] bez ikakvog stajanja :ppozdrav: izvinite za off momci bunker nije bio pun
 
normalno da je stvar,na oko 4 jutra imas jedno jutro vise kad te prate,samo nece to svi da rade,neko se parkira i bole ga sto je tebi u cilju da ovrsis vise i nece da tera traktor po njivi,dok tamo gde odmah i prevozim nikog i nepitam samo zmajevke i ruja u njivu i pratnja pun gas,dok to na klasu vec nemogu,cev je jako visoka a pri brzini od 6.5-8km u njivi i da pratis kako kosis kipovanje nije izvodljivo a i nema potrebe iz par razloga,bunker je 42 metra sto znaci 1-1.5jutra zita zavisi od prinosa,a drugo kipa tako brzo da dok zmaj istrese 15 meteri ja ispraznim 42 i sklopim cev i vec sam u otkosu a zmajcek jos trese i zato mu pratnja znaci ako hoces veci dnevni ucinak
 
tako sam uzeo on je bio na univerzala predhodni kombajn ja mislim da su ga skracivali u suncokretu hvata 5redi a u psenici dva kruga jutro na pravu duz
 
podrav...

evo i mene da se prikljucim u vase drustvo... kupio sam danas ZMAJ 132....

kao prvo, kombajn izasao iz njive.. u radnom stanju... potrebno je malo srediti neke sitnice pa me interesuje gde i kako sa delovima...
Potrebne su mi informacije i kontakti proverenih dobavljaca delova za ZMAJ 132, posto sam iz Nisa, ja bi to narucio i preuzeo preko neke brze poste. molim za pomoc..

Kao npr. koji su remeni najkvalitetniji, potreban mi je pogonski zupcanik diferencijala 71.3730, poluosovina DESNA 132.0020001, glavcina 70.11008, distanca 70.11007 i nastavak poluosovine 70.11006.
takodje i iglicasto leziste menjaca HK 2220...

sajla za brzinomer i ne radi mi obrtomer...

to je za pocetak!! hi hi
unapred zahvalan!!!
 
yt2aca je napisao(la):
podrav...

evo i mene da se prikljucim u vase drustvo... kupio sam danas ZMAJ 132....

kao prvo, kombajn izasao iz njive.. u radnom stanju... potrebno je malo srediti neke sitnice pa me interesuje gde i kako sa delovima...
Potrebne su mi informacije i kontakti proverenih dobavljaca delova za ZMAJ 132, posto sam iz Nisa, ja bi to narucio i preuzeo preko neke brze poste. molim za pomoc..

Kao npr. koji su remeni najkvalitetniji, potreban mi je pogonski zupcanik diferencijala 71.3730, poluosovina DESNA 132.0020001, glavcina 70.11008, distanca 70.11007 i nastavak poluosovine 70.11006.
takodje i iglicasto leziste menjaca HK 2220...

sajla za brzinomer i ne radi mi obrtomer...

to je za pocetak!! hi hi
unapred zahvalan!!!
uu brate koliko si dao za to ??
 
Odmah da ti nepisem da ti distanca ne treba nova... to je pasivan dio i staru imas sve dok imas i kombajn.

Ako vec mjenjas jedan lezaj u mjenajcu, mjenjaj ih SVE... malo je skuplje u startu, al dugorocno je vrlo isplatljivo!

Remenje OPTIBELT trazi a ne optibel... optibel mozda postoji kao neka "lijeva" marka, tako nemoj se zezati... vecina trgovaca ce znati sto trazis, al da ne bi bilo zabune...

Samo da te nepomenem... kocnice ako nema ispravne, POPRAVLJAJ ODMAH, pri promjeni brzine MORAS stati inece ode i diferencijal i pogonski remen, a vjerovatno i zupcanik u mjenjacu...

Vrsalicu pokusavaj da ne palis na iber gasu jer to voli paliti pljosnati remen... sajlu obrtomjera bubnja svakako pokusaj nabaviti, jer ti to u zetvi puno pomaze jer znas kad se bubanj usporio, da znas stati i pustiti ga da proguta masu da se ne zagusi...

Polako i smireno sa zmajcekom i da te dugo sluzi...

I ako nije tajna, koliko si za njega dao?
 
Hvala prijatelji na savetima.. inace potrebni su mi jako..

Kombajn sam platio 3k Eur-a. ::novac::
pregledao sam ga i ima par nedostataka ali sitnih... nesto malo u menjacu, a sto se desne poluosovine tice, ona je ok, ima lufta u lezaju reduktora..
ima malo lufta u glavi osovine kose u onom krstu.. i to samo na caurama.

e jedino to moram da vidim sta i kako.. ali vitlo mi spada tokom rada i varijator ne drzi konstantnu brzinu.. pretpostavljam da treba ventili da se zamene za hidrauliku..

i imam jos pitanja..

Koliko treba da ima ulja za hidrauliku u boci *SAE 30* da li treba biti puna boca:haha:? ili polovina boce:haha: :sta:

:cool: pozdrav..
 
Nazad
Vrh