ZMAJ kombajni

Danger, ja moj od kad sam uzeo stoji mu leva strana malo nakrivo za par cm!
 
Možda imaš lufta u ustima gore gde se kače usta ili ako je neko menjao kućišta pa ih nije dobro zanitovao.
 
e sad sam se nesto setio,pre par godina sam menjao desno pa posle i levo kuciste,al ne u grlu nego na kombaju onaj nosac gde se nosi grlo gde ulazi kuciste osovine grla pa kroz njega ide onaj klin da se nemoze izvuci,e meni je tu gde prolazi tal klin puklo to usice u gornjoj zoni pa sam menjao,i sad,kad sam kupovao reko mi covek da ima razlike levo i desno jer nije u istoj ravni pa ako stavis levo na desno heder stoji krivo a ocima neprimetno da je razlika pa mozda zato neko ima problema sa tim ako je nekad menjao to,kod mene je sve ok a nemogu da verujem da je to fabricka greska,al ajd sve je moguce
 
Neznam sta je posredi ali ja sam ga tako kupio a nevolim da nestoji kako treba...
 
Zrenjaninac je napisao(la):
Možda imaš lufta u ustima gore gde se kače usta ili ako je neko menjao kućišta pa ih nije dobro zanitovao.

Nemam tu luft, bas dobro stoje ti nosaci sa lezajevima, ja mislim da je mozda vremenom oslabio hidro klip donji koji dize (jer je heder po levoj strani tezi) primetio sam da kad heder dizem u vis skroz, desna strana se pre podigne za par cm i onda leva malo okasni, i ja evo bas sad pravim flah jedan da podbacim i prekinula me je kisa
 
Danas sam muvao oko kombajna i pronasao neke vijke na mjenjacu za koje nemam pojma cemu sluze ( kao da se nseto tam ostela, al mi komsija kaze da to ne diram, al ni on ne zna cemu sluze :D

Uglavnom, ostao mi heder podignut, nije mi se klema dala stavljati da ga spustim, pa reko da izmjerim duzine klipova i izmjerim da je lijevi vise izvucen od desnog za 1cm, sot se naoko vidi kad se rasporedi po duzini hedera. posto kisa pada nemilice, kombajn je pokriven, al heder nije, pa je sad u koritu puznice s desne strane vode preko 5cm dubine, a na lijevoj strani nema nista...

Gledao sam po cilindrima i nisam nista nasao, ozracivao sam ih prije sezone i nije zraka bilo u njima, dizao i spustao heder valjda 15 puta u dvoristu, i heder opet visi ne desnu stranu... Takodjer mi se grablje drugacije dizu, al one pokusavaju odrzavati "Vodoravnost" al posto je heder grbav, grablje kad podignem, osjeti se razlika u visini...


Sve mi se cini da ce ici po seljackom sistemu, spustiti ga toliko da dizalica moze pod njega i onda dizati desnu stranu dok se ne "ispravi" heder.

Takodjer su mi rekli da moze imati veze sto se prednja lijeva guma na malom zmaju puse na atmosferu vise od desne, al onda ne bi bili cilindri drugacije duzine...

Ma, ne znam ni sam vise sta da radim...
 
21bnaqs.jpg
5c10ft.jpg
4shgfc.jpg

2m85mqh.jpg
wlumgz.jpg
evo i mog zmaja nekad i sad
 
Taj kombajn onda nije sigurno dobro nastelovan,ili vec tome slicno. Ja sa mojim uradim i do 20 jutara a da nije parcela,vec u par. Soje moze i vise,a Zmaj 143 ako uradi 12 onda ga moras bas loziti. Ja u soji idem od 5-7 km,ako to moze Zmaj onda cu ga ja prodati pa kupiti 2 143. A za :ppozdrav: moze,naravno.
 
Pozdrav,

Hitno mi je potreban katalog ako neko ima u elektronskom obliku za kombajn ZMAJ 132. 1979. godiste.

hvala unapred...

inace skidam sa rapida... zmaj univerzal katalog.... pa ako je to.. onda nema problema.. ali ako nije.. PSE saljite mi na mail ili barem link ..

hvala unapred

Sasa
 
druze ja sa zmajem 142 radim dnevno 20-22 jutra i to ne u tablama, a klas da nepricam....zasto mislis da 143 jedva 12 :sta:,neznam kakav ti imas atar al kao sto napisa 20 jutara dnevno je prosek za zmaja u mom kraju
 
21 jutro--->12ha:haha: to ne vjerujem ili da počneš u 8 ujutru i završiš u ponoč ili su slabe pšenice?!?
Znam kako je bilo kod mene...koliko ar toliko minuta...100min/1ha
 
Onda su vasi zmajevi od nekog drugog proizvodjaca. Kod nas ljudi sa zmajevima ne mogu da urade vise od 12-ak jutara. Moze i do 15 al samo u soji i to kad je soja losa. 142 i 3 kod nas rade prvom brzinom gde je maximum oko 3- 3.5 km/h i heder im je 4,2 m pa se moze lako izracunati ucinak. Ja imam heder isto od 4,2 m ,ali 5 slamotrsa pa nema sanse da uradim vise od 20 jutara kad je vise parcela,a vozim od 4,5 do 6,5 km/h sve zavisi sta se kosi, a u bunker mi stane oko 3600 kg zita sto je duplo vise nego kod zmaja.
 
Vec sam negde napisao da broj jutara kod mene zavisi od prinosa .U pitanju je Z142.Kad se izadje oko 9 h a vrati posle 20 h nakosi od 4-5 vagona a jutara od 1o-12 do20.
 
Nazad
Vrh