ZMAJ kombajni

ja sam danas terao 125 sa hederom od 4,2m i to u 2 varijator na pola znači jede malu decu 3,5kj za nešto jače od sat vremena
 
Heder od 142 a ceo kombaj za 25% vece propusne moci...(pet slamotresa i 125 cm dob ako se nevaram) Nije ni cudo! To je oko 6-6.5 km/h jelda? A sa 142 ide prva pun varijator sto je oko 4.5km/h
 
mityoo je napisao(la):
Uslikacu sutra pa cu na slici objasniti... 15 minuta posla, a i meni je leva strana uvek kosila 5-6cm nize!

I meni leva strana niza, malo, verovatno vremenom oslabi nesto jer je sve na levoj strani, pogoni kose, vitla, puza... a desna prazna, ja sam mislio da na onim ruckama, na ustima sto kace heder, podbacim neki tanji flah?! Kako si ti mityo uradio?
 
Dragan18 je napisao(la):
todor je napisao(la):
ja sam danas terao 125 sa hederom od 4,2m i to u 2 varijator na pola znači jede malu decu 3,5kj za nešto jače od sat vremena
:sta:

ZMAJ 125... Godistem iz doba ZMAJ Univerzala, a ucinkom jaci od 142, jer ima grlo i bubanj 20cm sire od njega. Heder je isto 4.20 i ne znam zasto su te kombajne prestali praviti...
 
Ima čovek iz susednog sela 2 125-ce.Radi svojih 300jutara žita+suncokret+kukuruz i uslužno nema loših reči za njih.Oba imaju Mečkine motore i idu odlično
 
Bobo je napisao(la):
ZMAJ 125... Godistem iz doba ZMAJ Univerzala, a ucinkom jaci od 142, jer ima grlo i bubanj 20cm sire od njega. Heder je isto 4.20 i ne znam zasto su te kombajne prestali praviti...

Po ovome sam skontao da su po karakteristikama dobri, ali posto ih nema bas puno zanimalo me ako ga je uzeo koliko novaca je dao jer mi se cini da je to solidna masina a verovatno za sitne pare

Inace sam video u oglasima 161 za 3k eura, jel to stvarno ne vredi ni za k... ili sta?
 
nije da ne vredi nego manje sutraženi ti kombajni ja sam imao 161 sa hederom za žito 4,9m i išao je kao zmaj
 
Inace sam video u oglasima 161 za 3k eura, jel to stvarno ne vredi ni za k... ili sta?


[/quote]

znas li detalje tog oglasa za 161? mislim da bi vredelo pogledati, pa ako treba malo da se remontuje, nije strasno
 
Evo crteza kako sam resio:
Odsekao sam parce petice lima cca 10x50mm i iskrivio ga(na slici oznacen sa 1) da pasuje na onu "rucku" na grlu gde se kaci heder. Zatim sam spustio heder na panj koji je podmetnut ispod leve strane hedera i otkopcao tu stranu. Onda sam heder pazljivo spustio jos malo da lim mogu da podmetnem izmedju, i kad sam ubacio lim podigao sam heder u vazduh.Bitno je da se taj lim vari na heder a ne na grlo jer mi kukuruzni heder stoji kako treba! Nakon toga sam morao da skinem zabravljivac i da ga obrusim(oznaceno sa 2) jer nisam mogao da zabravim!
sy8im0.jpg
 
@ Mityoo

Pa da to je najlaksi i najjednostavniji nacin, da se to resi i ja cu tako morati, jer mi se stalno "zabada" leva strana u zemlju, ova sva zita, sto sam vrsio do sada usluzno, neka minijaturna pa stalno "pustaj nize", "pustaj nize..."
 
E da! Posle sam donju "zakacku" morao da prestelavam jer ja bila suvise kratka, pa nisam mogao da je zakacim...(32 kljuc...)
 
nazalost, meni ce heder onda ostati grbav... Ja nemam zakacke nikakve, vec je grlo u kompletu s hederom...
 
AUUU Pa to je onda kao na starim univerzalima? Oni isto nisu mogli da razdvoje heder od grla...
A da probas da skines heder sa sve grlom pa sa one strane gde ti je vislje skines nosac grla i isturpijas prihvatne rupe nadole za par milimetara...
 
:sta: :sta: :sta:u mom kraju ukljucujuci i mene ima zmajeva more i niko se nezali na neravnomernost hedera i kojekakvog podbacivanja,ovo prvi put cujem,da nije fabricki u losoj poziciji zavaren na grlu onaj klin gde hvata grlo pa zato :sta:neverujem al......ja nemam tih problema
 
Nazad
Vrh