ZMAJ kombajni

@ kombajner

jako mala! Par sitnica uglavnom, ko ih nepoznaje dobro, lako moze da ih pobrka!

Evo slike sta se meni najvise svidja u celom kombajniranju! Kad donesu rucak i hladnog rogonju!
4tm1wo.jpg


bgr090.jpg
 
hahaaa!!! neznam kakvi su zmaj142 uopste ali mi se svidjaju ovako kako su napravljeni heder kosa je solidne velicine itd itd!! kako transportujes heder?? a rogonja i rucak dobri haha :D
 
Sta kako? Podignem i teraj! Neskidam ga svaki dan ako na to mislis! Nas "manje" kombaje nedira milicija da skidamo heder svaki dan, ali ove vece(claas, jhon deere, case) sa sirim hederima svi putuju sa kolicima!
 
Evo krupnog plana:
35l7vpk.jpg


A evo sta se dogadja kad radis uslugu a vlasnik nije radio suzbijanje glodara+ jako lose zito sa kratkom stabljikom:
sb26md.jpg
 
Fala bogu nije pukla kosa nego je zabo kosu u brdo sto su misevi napravili pa je zemlja u hederu i to vadi napolje :udri: :udri:
 
jojj da si video kako lik tera zmaja 143 ja popizdeo ma muka mi bila... isao je oko 5 km/h zagusio ga do jaja jedva je izvadio ogromnu masu ... to je bila samo taka gomila... par puta je hteo da ga ukljuci a on kad je zagrmeo rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ja reko puci ce nesto majku mu... a i dosta je prljavo vrsio u odnosu na zmaja 142 iz zadruge
 
pa kad tera ko si sivonja, a uglavnom je sada od silnih kisa vlazna masa, stabljika i klasovi, i eto belaja ocas posla, ja danas vrsio i prvom brzinom na pola varijatora (u jacem zitu) ne moze brze ili ode sve u k...
 
slavonac je napisao(la):
mityo vidim da je kombaj naget, ali izgleda da ti malo visi lijeva strana hedera
Nije, to samo naslon vitla nije jednako visok pa kad ga spustim skroz onda stoji malo koso, a heder sam uspeo da ispravim skroz, sto sam vise puta merio na betonu, kad spustim heder on istovremeno dodirne tlo i sa leve i sa desne strane!
 
mityoo je napisao(la):
slavonac je napisao(la):
mityo vidim da je kombaj naget, ali izgleda da ti malo visi lijeva strana hedera
Nije, to samo naslon vitla nije jednako visok pa kad ga spustim skroz onda stoji malo koso, a heder sam uspeo da ispravim skroz, sto sam vise puta merio na betonu, kad spustim heder on istovremeno dodirne tlo i sa leve i sa desne strane!
kako si ga izravnao-jer sam vidio kod ujaka na zmaju da lijeva strana kosi dosta niže od desne :sta: :sta:
 
Zrenjaninac je napisao(la):
@ miroslav

Za 142 ti treba visina 4m ali bih ti breporučio da digneš na 4.3m i nebrineš ako kasnije kupiš veći kombajn,plus gde je stavljena rotacija itd.Ja upravo pravim hangar i visinu sam odredio na 4.3m. :cao:
hvala, ja sam mislio da visina bude 4 m ali moracu onda da promenim to...
 
Uslikacu sutra pa cu na slici objasniti... 15 minuta posla, a i meni je leva strana uvek kosila 5-6cm nize!
 
E, taj savjet i meni treba, jer je i moj heder nagnut u jednu stranu... nisam previse brinuo zbog toga, al ak je 15 min posla, prihvacam svaki savjet ;)
 
Nazad
Vrh