ZMAJ kombajni

moze da radi i bez blindi ja sam jedne godine radio bez njih bez problema
 
banePA je napisao(la):
moze da radi i bez blindi ja sam jedne godine radio bez njih bez problema

Meni je jednom došo baja vršit kukuruz sa Deutz Fahr 3610 i kombjan stalno pomalo šrotira i šrotira i ja popizdio. Probaš svakako ga uštimat, sve pregledat itd., al ništa. I na kraju ga pitam reda radi: Jesi stavio blinde? Kaže on: Nisam. :udri: :udri: E jesam bio popizdio.
 
nisam nigde napisao da tvoj 13x nema taj da nazovemo pred bubanj,a moja je greska sto tamo u podebljanom nisam naveo 142,zato mi je bilo smesno sto ti pricas o 13x a neki to traze na svojim 142,a sad kuzim da je neko tek juce seo u 142 i nerazume se u to pa koristim priliku da ispred saveza boraca mu se izvinem :cao: :cao: :ppozdrav:,drugi put nek se navede ko nema iskustva pa da nedodje do nesporazuma,ajd bobo usput mi reci jel ispod tog "pred bubnja"ima neka vrsta korpe ili je to samo pomoc dopremanja mase do doba jer mi se cini na slici da je velika udaljenost od grla do doba pa je zato to ubaceno
 
Ispod prijemnog bitera je sakupljac kamena i nista vise...

da su htjeli, mogli su grlo primaci bubnju bez problema ikakvih, ali ovaj vrag je tu namjerno stavljen. Sluzi samo da smeta i da doprema masu do bubnja. Da ima neku korpu ispod sebe, zvao bi se predbubanj, a posto nema...

Inace, ja sam mislio da se na mene odnosi ono za zmaja i predbubanj i dva bitera i da lupam gluposti, pa sam zato i onako reagirao... To sto ljudi traze prijemni biter po 142, samo pkazuje da nemaju kukuruzni heder, pa nisu grlo skidali s kombajna. To ne znaci da ljudi nisu upuceni, nego jednostavno ljeni ;)
 
Bas sam i ja poceo pisati isto pitanje...

Mislim da ZMAJ vise nista ne radi i da se moze pronaci jos koji primjerak 135 al po nerelano visokoj cjeni, tako da ce ti kombajni negdje istrunuti prije nego ih netko kupi...

Nabavi si vezu u JK i nek ti namjeste licitaciju za neki dobar 143 i uzivaj ;)
 
onda ako se neljutis to sto je zmaj stavio je golo G......cemu to sluzi a uz to i neradi a jos interesantnije kako ga uopste nazvati,kad si okacio sliku podsetilo me na berac kukuruza jer kod mene na 223 ima takva lopatica koja odguriva ljustiku koju vetar izbacuje,vidi se na slici da je jako daleko bubanj od grla i onda to mu sluzi kao neki usmerivac zvani smetalo,pred bubanj koristi klas i mozda jos neki kombaji,koristi kao pred izvrsavanje pa ide u glavni bubanj pa biter,dok koliko znam fahr radi drugacije,bubanj pa separator(ono sto je bubanj propustio izvrsi ili izdrobi pa napravi lom,i onda biter,i koliko znam od ljudi koji imaju i jednu i drugu opciju niko to nehvali

Edited by Mityoo: Deo prepiske o axialnim kombajima premesten u temu Claas
http://poljoinfo.com/kombajni-i-beraci/claas/
 
Da li neko mozda zna koliko je visok zmaj 142, hocu da pravim hangar, a imam u planu da kupim i kombajn pa da znam koliki mi hangar treba. unapred hvala
 
Danas sam pricao sa jednim covekom koji ima Zmaj 143 i on tvrdi da postoje 3 varijante tog kombajna i da je velika razlika izmedju njih npr. remenice su dosta sire pa kais bolje naleze itd. itd. itd. . Ovaj njegov je imao na sebi perkins motor direktno ubrizgavanje eko 2 od 140ks .
 
Pa kako ovde ljudi pisu, izgleda da je stvarno bilo kako je neko napisao svaki majstor koji je sklapao je imao svoju verziju zmaja
 
@ miroslav

Za 142 ti treba visina 4m ali bih ti breporučio da digneš na 4.3m i nebrineš ako kasnije kupiš veći kombajn,plus gde je stavljena rotacija itd.Ja upravo pravim hangar i visinu sam odredio na 4.3m. :cao:
 
Nije tu nista cudno da se stavlja sire remanje na zmaja...

Imas dvije varijante ako trebas niske okretaje bubnja, a standardni remen ti proklizava...

1. staviti "par brojeva" kraci remen iste sirine i visine kao sto je bio standardni, jer ce se pri nizim okretajima bubnja kraci remen zategnuti i nece proklizavati. Za zito na 132 imam 1715x45, dok za soju stavljam 1500x45. Probao sam sa zitnim vrsiti soju, i drugi dan jse raspao, jer je previse klimao gore dolje, proklizavao i na kraju se od vrucine raspao.

2. staviti remen iste duzine kao standardni, ali za broj-dva siri, jer se dobije bolja utegnutost varijatora bubnja i isti vise ne proklizava.


Sto se tice onoga da svaki kombajner ima svoju verziju zmaja sa svojim unikatnim dodatcima, to je 100% istina!

Evo, znam za univerzala koji iza ima balonke sa prikolice za djubre, znam za 131 koji na poklopcu slamotresa ima izliven komad betona kao uteg, jer je covjek sam pravio bunker na taj kombajn, takodjer je bio 780 sa hidraulik volanom i rucno radjenim bunkerom, bio je jedan s hidraulicnim disk kocnicama, ja na mom imam volan od stojadina i pravim mu hidraulicno otvaranje/zatvaranje cjevi za kipanje, neki 142 imaju povisene bunkere, neki imaju sisteme za lakse otvaranje cjevi, neki imaju i jedno i drugo... Danger ima senzore postavljene na svoj 142 da mu olaksaju zivot, mitjoo ima razbacivac slame (kokoski), a kolega s HR foruma se raspituje kako da napravi disk kocnice na svoj 142, moj kolega dok je imao 142 imao je napravljenu skalu koja mu je pokazivala koliko mu je heder od zemlje. Stavljanje sjeckara kojekakvih da ni ne spominjam, kao ni skracivanje hedera ;)

bezbrojo je primjera, a samo treba volje ;) ;)
 
hvala ti lepo! :ppozdrav:
_________________________________________________Post je spojen: [time]1246773624[/time]_________________________________________________
ovi zmajevi 142 mi se mnogo svidjaju!! koja je razlika izmedju 142 i 141??
 
Nazad
Vrh