ZMAJ kombajni

DANGR gde se moze kupiti ti SENZORI :sta: IMAS LI NEKI br telefona
 
I kakav kompjuter je za te senzore potrebno?
@ mire Neslusaj Dangera voli da za....va ljude! Voli covek da se sali!
Imas temu o Classu pa vidi sta se sve tamo pisalo! Ali u toj temi ti opet negine nas dicni kolega Danger!
 
NS,najmanji problem je senzor,treba napraviti jedinicu(kompjuter) koja to sve registruje i alarmira,nabavim tel.pa okacim,staje zmajevci jer vam se svidelo :osmeh:,slikacu i tu kompjuter kutiju da vidite kako izgleda,ja to koristim vec 5 godina i do sada mi je crkao jedan senzor(onaj sa slike),al radi posao i zasluzuje
 
@mityoo
bolje ja da ga presecem nego da poglavica digne tablu OFF, :osmeh:,jedina mi je mana sto sam ga uputio na pravu adresu :haha: :haha:
zrenjaninac,to je sada tesko pitanje,senzori su me izasli oko 100e sa kablom otprilike,taj da nazovemo kompjuter mi je radio jedan dobar drug,elektronicar po struci inace radio samnom u servisu auto dijagnostiku i klime,nije mi naplatio nista sem potrosni materijal da se to uradi,pa onda plus mojih zivaca da sve to sam sklopim,pokopcam,provucem zice,kupim jos 15m kabla itd.......to covek moze samo sebi da uradi,koliko bi to u stvarnosti kostalo neznam,pa jos strugar sto mi je skidao lancanike na glodalu ako vidis na slici,pun materijal pa rupa,pa pun......tako senzor primeti da se nasto okrece i radi,cim to stane ili izgubi obrtaje on alarmira,znaci to nije serijski proizvod nego kucna radinost
 
Pa vidi sa drugarom da ti da el. semu te spravice pa da fabrikujemo! Imam i ja drugara elktricara! :D
 
denger mozes li stelovat osjetljivost na broj obrtaja naprimer ako opadne il se lampica pali u slucaju samo ako stane da se vrti
 
patent je zasticen zakonom :osmeh:,nema potenciometra,al je tako proracunato i uradjeno da se pali na smanjenje obrtaja oko 40%,znaci cim vrsalica gubi obrtaje za 35-40% samo se pali,moze se napraviti i potenciometri al morao bi ga gnjaviti i sve ispocetka a nema potrebe za tim,evo kako su neki kombajneri u mom kraju jos to radili,stave nekako dinamo od becikla na lancanik od spirala povratne ili ovrsene mase,pa kad sija u nutra dobro je a kad zmuri nevalja :haha: :haha: :haha:smesno al istina
 
Ovo s dinamom od bicikla ti uopce nije losa ideja...

To bi se dalo za male pare napraviti ko od sale, a imalo bi svoju funkciju...

Pocinjem odma da zamisljam sisteme ;)

Ovi senzori sto ti imas su na vecini zmajeva neupotrebljivi, jer je toliko lufta u lancima, lancanicima i osovinama da bi taj senzor od sekiracije poludio... :osmeh: :osmeh:
 
Dangeru, hvala ti na dobroj volji, okacicu i ja kasnije ovaj moj kompjuter, on ima neke potencijametre za podešavanje, mada realno mislim da nisu potrebni. Pozdrav...
 
@bobo
kakav luft lanca osovina i kojecega o cemu ti pricas :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
senzori rade perfekt druze,samo to treba znati napraviti,a kome je komplikovano nek tera na dinamo :haha: :haha:,
senzori registruju da li se nesto okrece ili ne,a ne dali ima lufta u lancu dali su lancanici pojedeni i da li ima lufte u osovini,gluposti teske,kao prvo ja neteram razlokan kombaj,moj se zmaj detaljno svake godine remontuje,DETALJNO,i nema tu nikakvog lufta niti mi je ikada zakazao u radu,a vi sto terate na luft i sto u pola sezone vrsenja provodite vreme popravljajuci umesto da vrsite to je vas problem,sretan vam rad :cao:,
evo jos par fotki........................
 
moram u off
dangeru dobices jednu vaspitno-roditeljsku cusku ako te cujem da u temi claas kazes to je nemac i farba ni da mrdne :udri: pa pogledaj tvog zmaja i na njemu je farba kao na novom,da ne znam o kom se kombaju radi pomislio bih da je bar laverda :D
ziv ti meni bio i skontao da je gazda vazniji od marke :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Jebote... ovaj danger ne zna za nikakvu salu...

Pazi, nieta je ne omalovazavam tvoj kombajn, nit sam reko da se kod tebe ista klima. na mom zmaju se klima dosta toga, ali je to greska prijasnjeg vlasnika. Ovog proljeca i ja svog detaljno pregledavam i mjenjam sve sto se pojelo, ili izgleda nepouzdano. One djelove koji bi mogli otici,a mozda ni nece, cu uzeti rezervne, pa ako izdrzi sezonu, ako ne imam u rezervi i necu dugo stajati.

Ova ideja sa senzorima je ODLICNA i to je prava stvar za imati na kombajnu. Zbilja razmisljam da si pokusam nesto slicno sloziti, jer nije velika mudrost spojiti te senzore na zvucnik i par lampica, samo se treba sjetiti.

Eto, nadam se da se sad razumijemo...
 
Pa da... zaboravio sam da je Danger vec "u godinama"...

Sto kaze moj stari kad ga pitaju; "kako je?", on odgovori: "sve je u redu, samo me jebe zub..." Odmah slijedi pitanje "A koji zub?" A ovaj ladno... "Zub vremena..."

Da se razumijemo, nista ja dangeru ne zamjeram, osim sto ne zna covjek za salu...
 
NA nisi vidio kako je se digla farba iznad remenice bubnja, a usput ima na njmeu ko zna kolko slojeva farbe to zna samo denger :osmeh: :D :ppozdrav:
 
@mladene jel mislis na 2 slici??
a jbg tako i onaj claas ima ih krseva a ipak su claas :bravo:
zna danger i beljin i pupicev claas kakvi su na oko a i kao masine...
a i zna rumplov zmaj kako je dobar :D
 
Ljudi, kakva su vaša iskustva, da li univerzalna korpa kod ovih naših :zli: zmajeva dovoljno dobro izvršava pšenicu, ili ostane po neko zrno u vlatu? :sta:
 
naravno da izvrsava ako je sve u odgovarajucem stanju i stelovanje po ps-u npr. Razmak bubnja i podbubnja sine na bubnju korpa da nebude skroz istrosena obrtaj bubnja da se nasteluje za odgovarajucu kulturu :D
 
Nazad
Vrh